Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekszt még legalább 3-4évet ki kéne bírnia a TV-nknek:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Exodius


Exodius
őstag

Mire elkezdik monitorokra is, addigra a Dell-nél már kiforrott lesz a technológia. Hajrá srácok! :DD

(#4) kleinguru


kleinguru
addikt

Kiváló, ezek szerint nagy valószínűséggel (ha csak nem jön valami közbe), akkor már az iPhone 8-ban (nem röhög) oled kijelző lesz :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5) vicze válasza #32839680 (#2) üzenetére


vicze
félisten

Köze nincs az LG-nek a levédéshez. Az hogy kinél van a tulajdonjog, arra passz. Az LG a Kodak-tól vette az egészet, ez speciel idén lejár. (20év az oltalom.)

(#6) Ijk válasza #32839680 (#2) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom azért valamivel kevésbé hajlamos beégésre mint a plazma, de ez tv-nél nem igazán szempont. Mobiltelefont nem szereltek plazmakijelzővel. ;]

Az hogy nem vibrál nekem kifejezetten hátrány ugye, tehát a plazmával szembeni előny a mélyebb feketében nagyjából ki is merült, esetleg még az hogy nincs pwm zaj. Szerintem oda jutottunk hogy nyugodtan elkezdhetnek agyalni a plazma feltámasztásán, 84"-ban lehet UHD-t is gyártani, nyilván már az sem középkategória lenne. De ami most van az siralmas, hogy nem kapsz 500 ezer alatt egy épkézláb tv-t, és a többi sem hozza a plazmák szintjét, valamiben csúnyán elmarad még ha apróságokat tekintve néhány téren jobb is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7) myckie2 válasza #32839680 (#2) üzenetére


myckie2
őstag

Erre van a garancia.

(#9) myckie2 válasza #32839680 (#8) üzenetére


myckie2
őstag

Igazad van. Úgy emlékeztem, hogy TV-knél több garanciát adnak, de csak én vagyok lemaradva a régi 3 évnél.

(#11) Ren Hoek válasza vicze (#5) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az jó hír... akkor utána már közkincs lesz a találmány, ugye?

(#12) Ren Hoek válasza Ren Hoek (#11) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja rájöttem az az alap szabadalomra vonatkozik...

(#13) bteebi


bteebi
veterán

Ez a hír sajnos egy orbitális bs :(. 2018-ban kezdenék a sorozatgyártást, de még akkor is csak pár "-os kijelzőkkel? Egy 3 gyártóból álló konzorcium? Na ne má'. Én meg 2020-tól önjáró autókat fogok gyártani beépített fúziós erőművel meg fedélzeti kvantumszámítógéppel... vagy nem.

Esetleg majd a TSMC fog nekik gyártani SoC-kat a 1x nm-es gyártósorán? ;]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) Vikooo válasza Exodius (#3) üzenetére


Vikooo
addikt

Marmint amit a Dell megvesz a beszallitoitol, LG, Samsung

(#15) Zsmester89 válasza #32839680 (#2) üzenetére


Zsmester89
őstag

Jelenleg tényleg itt tartunk. Egy működő technológia, 0 vetélytárs, 0 versenyhelyzet. Csak mi szívjuk a levét.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#16) Exodius válasza Vikooo (#14) üzenetére


Exodius
őstag

Tőlem. Én csak ennyiről tudok. Mire a többiek beszállnak...ejj-ejj. :D

[link]

(#17) flexxx2


flexxx2
őstag

Ebből se lesz TV méretű oled gyártás.

(#18) sb válasza #32839680 (#2) üzenetére


sb
veterán

Nullát léptünk előre, max annyit hogy kevesebbet fogyaszt meg vékonyabb és nem vibrál egyáltalán.
Csak a kontrasztja végtelen, a fényereje többször nagyobb, vibrálás nincs. A fekete tökéletes.
A vékonyságot sem csak dizájnnak tekinteném, mert mobil eszközbe nehezen menne bele plazma. Ugyanez a fogyasztással...

A nemrég bemutatott tapéta, kétoldalú kijelző, átlátszó kijelző OLED-ekről ne is beszéljünk.

Szóval nem léptünk előre.
"Mit is tettek értünk a rómaiak...." :D :DDD

(#20) sb válasza #32839680 (#19) üzenetére


sb
veterán

Nem tudom. Galaxy S1 óta AMOLED kijelzős mobilom van (S1 és S3), soha nem égett be semmi. Átmenetileg sem.
TV megint ritkán fog beégni normál használat közben.

Monitornak egyelőre nem jók.

Ettől függetlenül egyik aspektusban sincs igazad szvsz.
Előbb azt írtad nem vagyunk előrébb. Én felsoroltam 5-6 területet, amiben jóval előrébb vagyunk. Tény.
De ha fordítva nézed és abból indulunk ki, hogy 1 hátrány (beégés) üt mindent amiben előrébb vagyunk akkor meg megint kár a plazmához viszonyítani, mert ott meg a méret/fogyasztás miatt alkalmatlan fizikailag is bármilyen mobil eszközbe. Most és mindörökké. Szóval ebből a szempontból meg az is halott volt már a megjelenésekor. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21) Ijk válasza sb (#18) üzenetére


Ijk
nagyúr

Annyival vagyunk előrébb hogy van LG WOLED. Az ilyen tapéta, átlátszó kijelző techdemókat a hajunkra kenhetjük, majd amikor leveszed a házimozi üzlet polcáról a tekercs OLED tapétát akkor előrébb vagyunk. Ígéretek OLED fronton már vagy 8 éve vannak, szerencsére mostmár eljutott oda hogy kézzelfogható készülékek vannak a piacon, minden apróbb nyavalyájuk ellenére.
Mobilban meg ott van már évek óta az AMOLED. Az 5 éves Nokia N8-am is AMOLED-es, persze azóta az is fejlődött.

Persze ott van még az UHD és a HDR, majd azok is szépen befutnak az évek alatt. Bár a HDR szerintem rétegtermék marad mint a 3D.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22) stutga válasza sb (#20) üzenetére


stutga
tag

Kicsit ugyanaz a helyzet mint az SSD-vel.

Egy pár év alatt elrohad, de addig sokkal jobb. Mire elrohad addigra meg úgy is van kovetkezo generáció ami olcsóbb, gyorsabb, és 2x tovább tart.

Nagy dolog ha beég 2 év alatt. Majd veszel újat, ami majd csak 4 év alatt ég be, és feleannyiba kerul.
Amugy ha beég egy rész akkor az azért ég be mert mindig ugyanaz a tartalom van. Viszont ha ugyanaz a tartalom van akkor kit érdekel hogy beég. Mozizáshoz legyen dedikalt kijelzo.

(#25) vicze válasza #32839680 (#24) üzenetére


vicze
félisten

Na ebből a felsorolásból látszik, hogy nem nagyon tudod, melyik technológia mit takar, főleg a QuantumDot bullshit, ami csak egy újabb rókabőr az LCD-ről minimális fejlesztéssel. (Húha még egy filter réteg.)

Egy technológia ára meg nem attól függ, hogy pl. mennyiért lehet gyártani, hanem hogy mennyiért lehet eladni. Se IPS se VA nem drága, mind a kettőt megkapod egy jobb TN-es áráért.

(#27) sb válasza Ijk (#21) üzenetére


sb
veterán

Ez megint két dolog.
Azt aláírom, hogy ott nem tartunk, ahova 8 éve előre belőtték az OLED-et. De ettől még k* nagy előrelépések voltak.
Ahogy írtad: Ma bemész a boltba és emberi áron veszel egyet magadnak. És szerintem a többi is az, a tapéta is. Mutass 5-10 évvel ezelőttről ilyet. Vagy akár csak olyat aki azt mondta akkor hihetően, hogy 2016-ban látsz majd ilyet legyártva, kiállítva. Akárhonnan nézem, ma létezik, akkor meg max gyenge elképzelés volt rá, esély az akkori technológiával kb. nulla.

Eléggé mondvacsináltnak érzem ezt az új technológia azonnal legyen a nappalinkban 5Ft-ért érvet az OLED leminősítésére. Egy technológiát se tudok ami így kezdett volna.

@stutga
Az SSD szerintem rossz példa, mert sokszor csak kamu az írási mennyiségtől való félelem. Aztán ha kiszámolja ez ember rájön, hogy átlagos írással kb. 10-15 év alatt teszi tönkre.

(#28) Ren Hoek válasza stutga (#22) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nehéz összehordani egy hszbe ennyi csacsiságot, hogy szép szóval éljek :D

1. SSD nem rohad el. Korántsem évek alatt. Normál használattal 10-15 év jól követhetően (wear) és azalatt sem romlik a funkcionalitása. A beégés funkcionálisan rontja a képet.

2. Igen, nagy dolog ha beég. Próbáld meg eladni jó áron, használtan. pont a konstans tartalom a probléma, hogy játék/videó bármi más közben ott virít majd a Win logó. Monitort, tv-t nem szokás 2 évente cserélni. Reális egy 5< éves életciklus is.

3. Dedikált kijelző? itt OLED monitorokról van szó... az nem lehet eleve dedikált: játék, videó, pc stb...ráadásul pont ezekért vennék OLED monitort, hogy játék, videók stb brutál kontraszttal és színhelyesen jelenjenek meg... de ha Photoshopolni meló/ filmvágás van akkor is gáz, ha beég a PS menü, win logó. Ha az asztalt akarod nézegetni 24/7 arra jó egy LCD.

TV-nek meg jelenleg is jó a WOLED. Pixelszintű rekalibráció van benne, és védettebb is valamivel a beégéstől mint az RGB. Van elég fényereje ahhoz, hogy rákorrigáljon a 16:9 képarány elhasználódási problémára. Különben tele lenne a net beégett LG tv-kkel azóta. Napi pár órás filmmel, játékkal nem lehet beégetni. Csak legyilkolva áruházban történt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#29) Ren Hoek válasza #32839680 (#26) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egyébként a natív el. QD-vel pont ez volt a baj egyelőre, gyenge az élettartama... ugyan úgy degradálódik ez is. Viszont a szerves molekulákkal ellentétben ezeknek a struktúráknak a kialakítására egy külön quantum engineer terület épül, naponta jönnek ki a publikációk ezer féle alakzatról, dotokról, rodokról stb.. kombinálva a fotolumin. QD-kel végtelen fejlesztési lehetőségek vannak, élettartam tekintetében is.

OLED-nél ott az a pár fix elu anyag aztán szevasz. Samsungnak is beletörött a bicskája. Anyagtudomány szempontjából nehéz/lehetetlen továbbfejleszteni. LG-nek mákja volt ezzel az iránnyal. RGB AMOLED pedig zsákutca lesz előbb-utóbb ilyen téren... a helytelen végpontok miatt kalibrálni sem lehet jól.

A cikk semmi jót nem sugall sajnos... inkább az LG-től kéne paneleket venni, ha ráállnak a small, mid kijelzőkre is.

(#31) vicze válasza #32839680 (#26) üzenetére


vicze
félisten

AHVA még mindig csak egy IPS variáns mint a PLS, semmi speciális nincs benne, ugyan úgy kapsz IPS glow-t is. Az IPS\VA sebessége meg az anyagok használata miatt nő, mert gyorsabb lesz a kristály, maga az LCD mód eléggé fix, van IPS, VA, TN és csókolom. Subdomainekkel, meg filterekkel lehet szórakozni, de ugyan az végső soron.

Volt már az OLED ellen, sok más, mind kukába végezte. A QD jelenleg, csak marketing bullshit és egy mocsok olcsón gyártható filtert dobnak a LED elég, húha.

A OLED ugye már ott lesz idén szinte mindegyik prémium laptopban(Dell, HP, Lenovo), illetve már monitorit is vehetsz, nyilván csak pénz kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#33) Ijk válasza sb (#27) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fogyasztói oldalról én nem látom azért ezeket a hatalmas előrelépéseket. 2006-ban jöttek a Pioneer Kuro-k, persze azok is horror áron, de képminőségben tulajdonképp (szignifikánsan) nem léptünk előre azóta. Ez 10 év.
Sőt, jelenleg ott tartunk hogy még kilátásban sincs olyan opció, ami hozza a szintjüket a plazma kifuttatása óta. OLED-nél van remény, de mozgásmegjelenítésben az is elmarad. Mégis volt ugye fejlődés mert a kuro-k képminősége a Pana által a megfizethető kategóriában is elérhetővé vált.

Személyes problémán hogy 260-ért megvettem az ST50-et, és még éves távlatokban sem nagyon látok reményt arra hogy 300k-s kategóriában olyan készüléket kapjak ami nem jelent valamiben visszalépést. Pedig 2-3 év múlva már lehet hogy megnő az igényem a cserére, vagy ha ne adj isten beadja a kulcsot bár ez remélem nem következik be sokáig.
Nekem az előrelépést az jelenti hogy a nagyobb képátlók egyre olcsóbbak (ahogy ez volt az elmúlt években), tehát mondjuk egy 72"-os UHD, jó mozgóképfelbontással, kontraszttal. Nyilván most épeszű ember nem várja el hogy 72" bemenjen a bűvös félmilla alá, amikor 1,5 felett vannak inkább. De az előrelépés mégis az lenne hogy ugyanabból az értékből nagyobb és jobb képminőségű tv-t kapsz, nem az hogy a kiállításokon milyen prototípusokat demonstrálnak vagy mit ígérnek a jövőre nézve.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34) sb válasza #32839680 (#32) üzenetére


sb
veterán

"És e fölé pozícionálódik ársávban az OLED. És a büdös életben nem fog oda pozícionálódni, ahol a jobb VA paneles TV-k vannak."
600k alatt van egy 55" FHD OLED.

2-3 éve vettem TV-t, akkor 55"-ban 300k alatt még belépő szint se nagyon volt LCD-ből. A prémium modellek ilyen méretben akkor is 4-500k-tól indultak. És ezek nem a csúcskészülékek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#35) sb válasza Ijk (#33) üzenetére


sb
veterán

Csak mert negatívan állsz hozzá mindig. :)
Megint ott tartunk a sokadik hsz-nél is, hogy nem léptünk előre képminőségben. Hol volt 10 éve ilyen fényerő, kontraszt? Írhatnám a villogásmentességet is, mert az is előrelépés, de tudom, hogy te visszalépésnek érzed. :) De a 0.000 feketét talán plazmásként te is elismered.

És ez csak TV-re vonatkozik míg itt most általánosságban volt téma az OLED. Nézzük meg notiban mit kaptál, nem 10 éve, hanem 1-2 éve vagy akár ma is (alig van IPS, mindenhol TN és HD felbontás). És mit kapsz jövőre egy OLED-del?

Szóval szvsz továbbra sem igaz, hogy nincs előrelépés kézzelfogható, "fogyasztható" termékben.
Van, csak nem ezt keresed vagy ezek számodra nem értékek.

Mondom ezt 55" mellől én is. Tehát nekem is nyilván egy 65-70"-os UHD OLED lenne legalább az, ami igazán jól esne. :) De ettől még látom, hogy valahova legalább eljutottunk.

[ Szerkesztve ]

(#36) Ijk válasza sb (#35) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az OLED mindenképp előrelépés, a kimérhetetlen kontraszt is. A vibrálásmentesség nálam hátrány, szóval amíg nincs BFI addig nálam nem lesz OLED.
Nekem most itt van egy 40"-os UHD VA monitor, méretben és felbontásban nagy ugrás, de ugyanazokkal a problémákkal küzd mint egy 8 évvel ezelőtti PVA monitorom. Itt mindenképp az OLED jelentene előrelépést, de a beégés és az ár miatt még odébb lesz. Laptopba is már évekkel ezelőtt tettek IPS kijelzőt.
TV-nél nem érzek olyan képminőségbeli problémát a plazmánál ami miatt jobbat szeretnék, inkább a méretből kellene nagyobb de ez is már luxusprobléma. 42"-ban tudtak fullHD-t gyártani, ilyen képpontmérettel nekem pont jó lenne egy 84"-os UHD, természetesen 4db 42"-os kifutó ST árából, ami 4x180=720k. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37) Ren Hoek válasza sb (#35) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mondjuk ezt az OLED-et laptopba dologgal nagyon szkeptikus vagyok... Biztosan nem adnék ki egy kanyilót sem ilyen notiért... de remélem lesz sok bétatesztelő... Majd jön a sok fejfájás 1-2 év után amikor gari idő után beégtek a dolgok.

Csak ez szerintem még negatívan is befolyásolja majd az OLED piacot. Ha egyszer megrendül az emberek bizalma egy technológiában... A gyártók pedig bevannak biztosítva, hiszen 1 év gari megvan, és persze a burn-in soha nem garifeltétel.

Azt sem értem, miért pont laptopnál jönnek ki ezzel? Talán azért mert kisebb méret is elég oda, és a Samsung képtelen nagyobb méretben gyártani gazdaságosan. Egyébként azt soha nem értettem, hogy miért pont sokkal nagyobb pixelméret esetén rossz a kihozatal? Egy 4K-s 5 colos kijelzőt nemigaz, hogy könnyebb gyártani, mint egy 55 colos 4K-st...

(#38) vicze válasza #32839680 (#32) üzenetére


vicze
félisten

"A piac fel van tök jól osztva"
:))
Persze a cégek tök jól beosztják mekkora profitot szedjenek be meg mikor és még így is veszteséges a többség. Első lehetséges fejőstehénnél, 3D, UHD, QD ugranak és próbálnak is fejni.
Egyszerűen olyan brutál kis mennyiségben kapod az újításokat, hogy hihetetlen. Már 10éve kéne 120Hz legyen, rohadtul nem technóligai korlátok vannak.
Nézd meg a mobilpiacot ott mi van? FHD-t kapsz 50e-ért IPS-ben 2x több elektronikával mint, ami egy monitorban TV-ben van. Ott van még árverseny és fejlődés. Sőt már ugye onnan szivárog át a fejlesztés a TV-kbe.

Jelenleg egy 55" OLED 500e, és hát nem kell messze menjek a Panasonicig egy 400e-s LCD-ért ugyan úgy FHD-ban. Ez szerintem elég közel van és egyre inkább közelebb kerül.

(#39) Ren Hoek válasza vicze (#38) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én nem nagyon látok sok fejlődést a monitorokban sem :D Az a vicc, hogy szinte teljesen ugyan azt a Dell IPS FHD monitort tudnám megvenni, ugyan annyiért... +1 collal nagyobb... mindez kereken 6 éve volt. Az én szemszögemből konkrétan NULLA fejlődés nem történt monitor fronton. Mondjuk engem pont nem érdekel a Hz... inkább akkor már 30-60 Hz közötti adaptive sync/G-Sync.

[ Szerkesztve ]

(#40) vicze válasza Ren Hoek (#39) üzenetére


vicze
félisten

Hogyne fejlődne, sokkal kisebb a káva. ;]

Mai napig a kedvencem, mikor a CCFL-ről való váltáskor a konkrétan olcsóbb LED-et dupla annyiért árulták. Ilyen rókabőr kéne a piacnak megint igazából.

[ Szerkesztve ]

(#41) Ren Hoek válasza vicze (#40) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mondjuk valami olyan fejlesztés is lehetne, hogy megduplázzák a fényerőt, kicsit magasabb fogyasztással... és raknak elé egy ND szűrőt... azért javítaná rendesen a feketéket. Én mondjuk simán bevállalnék ezért egy 200-300 Wattos fogyasztást is IPS panellel.

(#42) Ijk válasza Ren Hoek (#41) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem változtat az ND szűrő az 1:1000-es kontrasztarányon semmit. Fényerőt csökkenti, a kontrasztra semmilyen hatása nincs, ugyan azt éred el mintha lejjebb veszed a háttérvilágítás fényerejét.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43) vicze válasza Ren Hoek (#41) üzenetére


vicze
félisten

Én rohadtul nem. :)

400cd/m2-nél hova kell nagyobb fényerő, az is kiégeti a szemem, inkább fele ennyit fogyasszon ugyan annyi fényerőn. Sőt a 0.08-as feketével sincs bajom igazából TV-n. Telón jobban zavar mivel közelebbről nézem.

(#44) Ren Hoek válasza Ijk (#42) üzenetére


Ren Hoek
veterán

...de akkor plazmán mik voltak azok az szűrők? Én azt hittem kb így működött.

Mod: Bár jobban belegondolva ND szűrőnek pont az a lényege, hogy ne változtassa meg a kép jellegét. Akkor legyen még egy transzparens tisztán fekete LCD réteg, ami pixelenként szabályozva csökkenti a fényerőt. Csak gondolom ez 2x költség lenne, meg elvinné a színeket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.