Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Fincsi kis 4x16Gb DDR4 Quad Channelben. Kár hogy az árak még nem publikusak. Így hogy kezdjen gyűjteni rájuk az ember. ;]

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#3) therón válasza oraihunter (#2) üzenetére


therón
tag

Sehogy.
Az ember vegyen fel hitelt. ;]

(#4) oraihunter válasza therón (#3) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Nah jó. De mennyit? Egy háznyit? Vagy elég lesz egy autónyit is? :DDD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#5) Petyyyyy válasza oraihunter (#2) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem 4x16GB, hanem 4x4GB.
Egyébként egészen jól néznek ki.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6) Jester01


Jester01
veterán

Az overclockers uk oldalon már előrendelhetőek 240-350 font között.

Daywalker: a CL értékek nem nanoszekundumban hanem órajelben értendők.

Jester

(#7) Peter13


Peter13
senior tag

De jó hogy lehet kapni...majdnem...:)
Egyébként ez most miért jó? Rémlik egy teszt itt a PH-n, hogy ha nem APU-t használ az ember, akkor a RAM sebessége kb. mindegy (a mennyisége viszont számít, egy szintig legalábbis). Ráadásul azért kúszik felfele a CL érték is derekasan....mondjuk az 1.2V üzemfeszültség akkor is jól hangzik, de ezért önmagában egy vagyont biztos nem fizetnék...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#8) Daywalker válasza Jester01 (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

Vaz, már tovább gondoltam (számoltam) az elérési időt aztán hülyeséget írtam. :R

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) oraihunter válasza Petyyyyy (#5) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Hooopppssz"16GB összkapacitás" igazad van. :R
Figyelmetlen voltam.
Így már nem is kéne. :DD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#10) Daywalker válasza oraihunter (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

Eredetileg nem így volt írva, hanem másképp, bár szerintem úgy sem volt félreérthető, de mivel láttam, hogy mégis, inkább átírtam;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) oraihunter válasza Daywalker (#10) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Akkor csak túl gyorsan olvastam a cikked. ;)
De így már legalább tényleg nem félreérthető. :R

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#12) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Nem teljesen idevágó kérdés, de a memória árak, hogy a búsba szálltak el ennyire? 2.5 éve vettem 4 GB DDR3-as RAM-ot ~7000 Ft-ért, ehhez képest most az ugyan olyan modulok ára ~12000 Ft... WTF? Meg miért? Meg mikor fog lejjebb menni?

(#13) Goblin12 válasza oraihunter (#2) üzenetére


Goblin12
őstag

Olyan nincs, hogy nem publikus, csak kicsit utána kell nézni: Kingston DDR4 árak lentebb €-ban 303+-tól a csillagos ég-ig.

(#14) Daywalker válasza Goblin12 (#13) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor értsd úgy, hogy a Kingston hivatalosan nem adott meg árakat;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15) 8th válasza Zyelor (#12) üzenetére


8th
addikt

Amint elárasztja a ddr4 a piacot még feljebb fog menni a ddr3. ddr > ddr2 és ddr2 > ddr3 váltásnál is így volt. Kicsit stagnált az áruk aztán a kereslet csökkenésével elindultak lassan felfelé.

(#16) Televan74 válasza Zyelor (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

Normalizálódott a piac, nincs nagy többlettermelés,így a gyártók szabják meg az árat. A DDR4 meg azért drága mert csak egy szúk rétegnek van rá szüksége.Reméljük mire oda kerülünk hogy váltani kell, olcsóbban adják majd.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) DraXoN válasza Zyelor (#12) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hogy még brutálisabbnak tűnjön a növekedés:
én kb 20 hónappal ezelőtt vettem 8GBos 1600Mhz-es DDR3 modult 8000Ft ért újonnan 2dbot (16GB csak elég egy darabig a gépembe :)) ).. Akkor úgy éreztem most kel venni mert felfelé megy már csak az ára.. és sajnos igazam lett.. azóta egyre drágább (mostanság még a forint miatt is)...
(anno a DDR2vel is így tudtam járni, hogy pont mélyponton sikerül belőle "bevásárolni" ... egy év múlva használtan is dupla annyiért tudtam volna eladni)..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) Goblin12 válasza Daywalker (#14) üzenetére


Goblin12
őstag

Értem, de ezekre az árakra, ti E-Mailt írtok neki, hogy na áruld már el az árakat, vagy hogy? :S Mert ahogy kijön a cikk, már máshol vannak árak, jó lehet az magas meg majd megy le, de szerintem ők se hasra csapásra adják meg azt az árat amit. Vagy tévednék?

(#19) Daywalker válasza Goblin12 (#18) üzenetére


Daywalker
addikt

Kb így szokott lenni. Jön egy közlemény amiben vagy van vagy nincs ár. Ha kérdezünk (igen, e-mail vagy telefon), akkor vagy kapunk árat, vagy nem, és azt sem azonnal. Cégtől, terméktől és ezer más dologtól függ. Nyilván nem hasra ütnek a boltok sem, de előrendelésben gyakran drágábbak a cuccok (oda is van írva). Ezért szoktunk óvatosan fogalmazni ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20) Goblin12 válasza Daywalker (#19) üzenetére


Goblin12
őstag

:R

(#21) HUfantom válasza oraihunter (#4) üzenetére


HUfantom
őstag

Vegyél fel a pro****entnél :D

Azok elintézik, hogy bármekkora összegnél elviszik a házad :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#22) _SPD_ válasza DraXoN (#17) üzenetére


_SPD_
tag

Én kicsit több mint fél éve vettem akciósan 50 euróért amazonon Corsair Dominator ramokat 2x4Gb 2400asokat és most 150-190 euró között van színtől függően...

A 2400-as cl12-es érdekes lehet. Az még egy jó darabig meglesz, és a tuningot is tuti birja. Bestbuy lehet.

(#23) Duree


Duree
veterán

Kezdetben drága,majd lesz ez még olcsóbb is.Egyenlöre egy nagyon szük réteg fogja csak megvenni.

duree54

(#24) exedoc


exedoc
senior tag

Egy ideig én még elleszek a 2133MHz DDR3 Kingston HyperX Beast-el. 32GB-t azért nem vágok ki olyan könnyen. De kétségkívül nagyon mutatós, bár a hűtőbordázat irreálisan magas. Mondjuk 2800-as, vagy 3000 MHz-es frekvencián már indokolt lehet, főleg ha mind a 4 slot meg van töltve, és még egymást is melegítik.

[ Szerkesztve ]

(#25) Findzs


Findzs
addikt

csak erről a magas bordáról szoknának már le :((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#26) Televan74 válasza Findzs (#25) üzenetére


Televan74
nagyúr

Látom nem csak engem zavar. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) BenHans válasza Findzs (#25) üzenetére


BenHans
addikt

+1 :K

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#28) Goblin12 válasza Findzs (#25) üzenetére


Goblin12
őstag

(#29) Petyyyyy válasza Findzs (#25) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor tömegcikk lenne, hiányozna belőle az (a nagy, fekete) X. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

A HyperX divízió független a Kingstontól...? Milyen értelemben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.