Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VIC20


VIC20
őstag

Mik azok az ,,egérek"? :U

(#2) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Na azt takarítsa akinek 6 anyja van...

(#3) joey04


joey04
titán

A legtöbb felhasználó első véleménye az ilyen egerekről általában az, hogy ez kinek fog majd tetszeni, hiszen a szennyeződések és az izzadtság (ami egy gamer kezén hosszabb játékmenetek alatt azért előfordulhat) majd biztosan bejut a ház belsejébe

Én is ettől féltem, de szerencsére semmi probléma.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) mobal válasza KaiotEch (#2) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Egyáltalán nincs több retek rajta mint a simán. Én várom.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5) Noukoum válasza mobal (#4) üzenetére


Noukoum
veterán

Vizes kézzel hogy boldogul?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) mobal válasza Noukoum (#5) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nyilván nem fogom meg vizes kézze. De még a telit se. Te igen?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7) Noukoum válasza mobal (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Igen, ezért érdeklődtem. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) mobal válasza Noukoum (#7) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A kis súly egyik hátránya ami számomra nem okoz gondot. Hozzáteszem nagyon jó egy pehely egér. Legalábbis nekem nagyon bejön.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9) Atilla001


Atilla001
senior tag

Hát akárki akármit mond a nyílások tele lesznek trutymóval.. nem lehet olyan tiszta a kéz hogy ne gyűlne össze a likak szélein.. esetleg cérnakesztyű? :N

Védd a természetet!

(#10) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Divat

W | W | H | W | W | W | H

(#11) Reggie0 válasza Atilla001 (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Ket reteg folpakot ra es nincs gond.

(#12) LGG555


LGG555
aktív tag

Hurrá, majd 2 nap kell mire kitakarítja a boldog gazda a lyukakból a lekopott bőrdarabkákat de legalább van egy egere ami fulra telemegy porral, mekkora baromság.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#13) #72042496 válasza LGG555 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem a két perchez van közelebb, sok idő biztos nem kell ahhoz, hogy fogkefével átmenjen rajta az ember.

(#14) GodGamer5 válasza LGG555 (#12) üzenetére


GodGamer5
addikt

+1
Rémes ez a design.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) edward2 válasza Ctrl+Alt~Del (#10) üzenetére


edward2
addikt

Régen meg 100+ gramm volt egy egér és még súlyokat is adtak hozzá. (gamer egér)

Erre kitalálták, hogy most a fingkönnyű egér a jó és ezt másolja mindenki.

(#16) Szeleya válasza edward2 (#15) üzenetére


Szeleya
tag

Jò is volt. Nálam a best a 100 gram körüli vezeték nélküli

(#17) kistusik


kistusik
tag

Beletennének egy pici ventillátort ami a tenyeret fújja, szerintem még jó is lenne azoknak akiknek a tenyere kicsit izzadósabb. Éa akkor még talán a gané is kevesebb lenne rajta.:)

(#18) yennayo válasza LGG555 (#12) üzenetére


yennayo
junior tag

Úgyis covid van, tele van mindenki gumikesztyűkkel :DD megoldja talán a problémát :DD
amugy hát igen megnézném hogy milyen lehet egy ilyen egér 1hónap után. :F
és persze mossa a kezét az ember nem arrol van szó, de azért na akkor is. ez ilyen :S

(#19) gyuribácsi88

Elképesztően igénytelen lehet a gamer közzösség azon része, akik szerint egy ilyen egér takarítása valamiféle különlegesebb eljárást von maga után.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#20) copass


copass
veterán

vannak ám gondok rendesen! :D
~ 3 hónapja van lyukacsos egerem, semmi gond a takarításával.
zárt egérnél az a probléma, hogy könnyebben ráizzadsz.só kicsapódik és kikezdi a felületeket.
létezik ventillátoros egér, de hülyeségnek tartom. hangos, rezonál, nehéz.
lyukacsos egér pehelykönnyű, ha egy 120g egérről váltasz akkor a egy 60-70g egértől elfogod dobni az agyad és a tested is meghálálja hosszútávon.
mivel sokkal kevesebb súlyt kell cipelni (súlyzott egerek ezért voltak halálra ítélve alapból), így kevesebb terhelést kapnak az újjak,könyök,váll.
ha oldalt is van lyukacsozás a fogás jobb lesz, de simánál lehet rárakni csúszásmentes öntapadós felületet is.
20+ éve dolgozom cad progikkal és játszom is rendszeresen napi 10-14 órában.
tudom mi az hogy ínhüvelygyulladás, nyak,váll,könyök fájdalom,izom fájdalom,stb.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21) yennayo


yennayo
junior tag

[link] nem egy saját kép, de ilyen van még ha mosod a kezed stb akkor is.

(#22) D1Rect


D1Rect
félisten

2020: az ezredforduló körül születettek már az egeret se bírják el. ;]
Bezzeg az én időmben még az egérnek is vasból volt a töke!

(#23) csangabo válasza copass (#20) üzenetére


csangabo
csendes újonc

Kövezzetek meg, de én az egereknél direkt szeretem, ha van egy kis súlya (kb. 100-110g). Egyrészt minőségibb érzést nyújt (ami mondjuk a sulyozással elég könnyű kicselezni), másrészt viszont jobb érzés is mozgatni valamiért. Hozzáteszem, hogy nem túl sokat multizom, így még a gyors reakció miatt sincs szükségem könnyeb egérre. Az élettani hatásai lehet, hogy kicsit rosszabbak, de nekem szerencsére még nem volt ilyen problémám.

(#24) Kolbi_30 válasza copass (#20) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Hát ha valakinek 100g egertől lesz ízuletes a karja azért nem kár.... Inkább csak rosszul ül a székben..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#25) LGG555


LGG555
aktív tag

Jól elhülyítették megint az embereket, valamikor súlyokat adtak az igényesebb egerekhez most pedig egy idióta kitalálta hogy lyukak kellenek rá és minél könnyebb kell legyen, milyen buták az emberek :D

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#26) edward2 válasza Kolbi_30 (#24) üzenetére


edward2
addikt

Erről annyit, hogy szerintem aki rossz ergonómiával játszik vagy gépezik sokat az egerezhet 1 grammal is simán tönkremegy a válla, könyöke, csuklója. Nem az egér 50/100 grammja fogja megmenteni.

(#27) copass válasza Kolbi_30 (#24) üzenetére


copass
veterán

ez hülyeség, ez nem így műkdök hogy dögöljön meg aki nem bírja! :U
a terhelés nem mindegy: ha csak kommenthuszárkodsz/játszol esténként esetleg hétvégenként az kutyafüle.
de ha napi 10-14-ben aktívan a gép előtt ülsz és dolgozol+utána még játszol, akkor az komolyan megterheli a szervezeted. ha pedig nem teszel ellene, tehát nem nyújtasz rendszeresen, masszőr,sport,stb. akkor azt megsínyli a tested.
nem semmiért van meghatározva a számítógépes munkahelyeknél a 6 órás limit.
az ülés terheli a gerincet, a szem is elfárad, kar,nyak, váll is.
pro gémerek is lesérülnek kivétel nélkül, hiába fiatalok.
46 vagyok, 20+ éve dolgozom szgépen. ~15 év után kezdődött el azzal hogy fájt a vállam, nyakam,könyököm. aztán jött egy ínhüvelygyulladás ami fizikoterápiával végződött, mert akkor már a kulcsot se tudtam elfordítani a zárban fájdalom nélkül...fél év kellett hogy elmúljon, úgy hogy persze közben dolgozni kellett azért.
úgy hogy asztal, szék monitor tökéletes pozícióban van.
ezt a tesztet érdemes kipróbálni, ha fáj akkor elindultál az úton! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28) copass válasza edward2 (#26) üzenetére


copass
veterán

a rossz ergonómia azonnal büntet, szinte pár év után.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Régen a sajtban volt a lyuk, ma már az egérben van :D

(#30) D1Rect válasza copass (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Napi 10-14 óra ülés rettenetesen megterhelő, nem csak az egér súlya miatt.

(#31) scarabaeus válasza Jesus_Shaves (#29) üzenetére


scarabaeus
őstag

:D

Quoth the Raven "Nevermore."

(#32) edward2 válasza copass (#28) üzenetére


edward2
addikt

Adottság kérdése. Valakinek az ízületei akár 10+ évet is kibírnak rossz tartással. Meg attól függ honnan indulsz.

(#33) BiP válasza Jesus_Shaves (#29) üzenetére


BiP
nagyúr

:C

(#34) BiP válasza copass (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem fáj erre a mozdulatra a csukló vonalában. Érdekes, hogy a bal kezemen is, pedig azzal nem egerezem.

Napi 10-14 órát gép előtt? Nem semmi.
(munkával és netezéssel/filmezéssel együtt nekem is összejön a 10, de játékra már nem marad idő.
De már várom, hogy megnőjenek a gyerekek, így majd velük lesz alibim játszani :) )

(#35) Kolbi_30 válasza copass (#27) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem erre recseg ropog..bar nekem minden ami hajlik az ropog. De tovabbra sem atz eger sulya a problema hanem a tartas,meg a nem mozgas..lehetne az eger 2 gramm ugyan ugy vege lenne az izuletnek 20 ev utan.Ez az uj parasztvakitas.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#36) Astroboy válasza Jesus_Shaves (#29) üzenetére


Astroboy
őstag

Ott a pont.
A gyártók is jól le vannak maradva,, a macskám mióta a világon van, lyuggatott egereket használ..

;]

[ Szerkesztve ]

(#37) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Te jó ég, ettől biztosan előjönne a tripofóbiám.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#38) copass válasza Kolbi_30 (#35) üzenetére


copass
veterán

nem kéne ropognia, nekem "csak" nyakam,vállam ropog és fáj.
ezt hívják egyoldalú terhelésnek. monoton, ismétlődő mozgásnál alakul ki. ha üresen mozgatod a karod akkor is megviseli a szervezeted egy szinten.
de ha még ráteszel 120-140g egeret akkor az plusz súly, ezért jobb a könnyebb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Én még a reggeli kávém is lyuggatott bögréből iszom, mert annak emelgetése nem terheli annyira a kezemet. ;]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#40) ollie válasza mobal (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én se látok rajta. ;]

***

(#41) Amerigo57 válasza csangabo (#23) üzenetére


Amerigo57
őstag

csangabo .
+1
" Kövezzetek meg, de én az egereknél direkt szeretem, ha van egy kis súlya (kb. 100-110g). "

(#42) shotika válasza edward2 (#15) üzenetére


shotika
őstag

Ezt már régen se értettem, hogy mire fel kellene nehéz egér - haverok mind vezeték nélküli , súlyozhatókat vettek, én meg kitartottam továbbra is a pehelykönnyű, vezetékes 2000 ft-os Hamánál. Amit a magam részéről mindig is a legfontosabbnak tartottam, az az, hogy milyen a formája.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#43) BiP válasza nonsen5e (#39) üzenetére


BiP
nagyúr

Az enyém is lyukas. :) (1 nagy van a tetején)

(#44) copass válasza shotika (#42) üzenetére


copass
veterán

nah igen, a forma! :D egy tucat egeret próbáltam ki mire megtaláltam azt a formát ami kényelmes nekem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#45) adm válasza shotika (#42) üzenetére


adm
őstag

finom mozdulatoknál sokan biztosabban érzik a nehezebb egeret, tipikusan:
ps: körvonal, maszkolás,
3d modellezők: polygon szerkesztés,
2d vektoros: ívek, görbék szerkesztése, pontok illesztése,
konstruktőr szoftverek: kényszerek kiválasztása stb.

asztali ws-hez mx510, g9, g9x, most ss rival 700 jöttek sorban, teljes súlyozással -120-130g
laptophoz mx510, ss rival100, most rival 3, mert ebben az ár/érték tartományban nincs nehezebb és ott a feladatok úgysem annyira aprólékosak. ~90g

16core - 32thread - 64gb

(#46) copass válasza adm (#45) üzenetére


copass
veterán

érdekes ez mert nekem nem jött be a nehezebb egér, mint pl. a logitech mx master 3.
az a fém görgő számomra használhatatlan volt, sokminden más mellett.
ss rival 310 viszont jó, az még határeset a 90g-al. formája is remek csak nyáron ráizzadok, hiába gumis.
sokáig bloody (a4tech) a60-at használtam a maga ~130g-jával, de mivel erősen átalakítottam a formát ezért nem volt zavaró a súlya. miután szétszedtem, akkor derült ki hogy volt benne 15g súly gyárilag...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#47) adm válasza copass (#46) üzenetére


adm
őstag

mx sorozatot szerintem ma is sokan használják, mert amikor 20 éve berobbant a cad AZ volt a minőségi egér(+bill szett), aztán maradtak is annál mert egy konstruktőr asztalán nem nézett ki jól az mx5xx sorozat, meg ami aztán jött gamer szinten.
én is ismerek olyat, aki csak mx sorozattal tud dolgozni, solidedgeben egyszerűen nem érzi a lemez alkatrészek finom részleteit.

16core - 32thread - 64gb

(#48) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#49) copass válasza adm (#47) üzenetére


copass
veterán

logitech mx revolution 2006-ban jött ki az mx masterre hasonlító formavilággal.
2000 években Microsoft IntelliMouse Explorer-t láttam rengeteg irodában és eszetlen drága volt. nagyon menő volt a piros led az alján! :D
.
ezt hozták most vissza és nagyon remek kis egér lett a pro verzió (szuper szenzor,anyaghasználat),de a classic az nem mondhatja el ezt magáról.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#50) Malák


Malák
aktív tag

Nekem tetszik ez a lyukacsos design is. Bár kipróbálnám azt a fajtát is, amiben van egy kis venti, ami hűti az ember kezét használat köben :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.