Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) doooo válasza ricsike_p20 (#150) üzenetére


doooo
veterán

Nem hiszem, hogy a kumiszra, a pulira, meg az 1000 évre gondolt nemzettudat alatt... inkább a "nem akarok rosszat a nemzettársaimnak, elgondolkozom azon, hogy talán jobb lenne meghallgatni egymás mondandóját, és kellemes, normális légkört teremteni az országban és a régióban, ahol van kedvük élni az embereknek, hisz nem kell, hogy feltétlenül egymás ellenségei legyünk, békében is meglehetünk" típusú nemzettudatra.

[ Szerkesztve ]

(#152) Rolie Polie válasza Hatvan9 (#145) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Ezt nem tudom ki mondta, de én biztos nem. :)) Mindenesetre igaz,hogy nehéz ha nem lehetetlen semlegesként vagy elfogulatlanként nézni a történteket kivülről, mert mindenkire hatnak ilyen olyan irányba a benyomások, mindenki a meggyőzôdése, világnézete stb szerint csak leteszi a voksát valamelyik oldal irányába természetesen. A gond ott van ha már meghallgatni sem hajlandó a "másik" felet, nemhogy megpróbálni megérteni azt. Mondjuk ha már a világhatalmak vezetôi is egyre kevésbé képesek erre,mit is várjunk másoktól magunktól?😐

(#151) doooo +1 ezt csak utána olvastam mennyire igaz!

[ Szerkesztve ]

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#153) janeszgol válasza Hatvan9 (#141) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igen. Nem is tudtam ,hogy Kína a Huawei márkát felhasználva akar világuralomra törni. Azt már megtette a nagyobb USA multikkal, akik felszo.. mármint felduzzasztották tudással és pénzzel őket. Ja ez nem számít? Bocsika...

[ Szerkesztve ]

(#154) Hatvan9 válasza doooo (#151) üzenetére


Hatvan9
senior tag

:R

(#155) Hatvan9 válasza janeszgol (#153) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Neme? 5G hálózat ismertető.
Ez a rendszer fog mindent összekötni, autómatizált rendszerek sémája, cég elemzés, strukturális adatok, minden akkora mennyiségben és olyan tartalomban fog átfolyni, ekkora méretű adatoknál nagyobb esély van bármilyen adat megszerzésére is.Ezen keresztül fog haladni a civilizált világ adatainak nagyrésze.
Amerika nem magának akarja az 5G-t, a kormány nyugalmat tervez a jövőben.Jelenleg a Svéd Ericsson és a Finn Nokia hálozatfejlesztés csoport tehet így előnyre szert.(Az Amerikai vállalatok egy része kényszerből, már velük tárgyal az olcsóbb Huawei helyett) Bocsánat, Szent Huawei helyett. :))

[ Szerkesztve ]

(#156) 7Heads Drago válasza borg25 (#119) üzenetére


7Heads Drago
veterán

USA-ban demokrácia van,
Tényleg? Pedig ez nem igen látszik meg rajtuk. Ez a kis levezetésed több ponton is téves. Pl. a diktatúrában is van adó. Majd belinkelem neked a demokrácia pontos megfogalmazását.
És nagyon el vagy varázsolva ha azt hiszed hogy az USA a saját polgárait nem figyeli.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#157) cog777 válasza Hatvan9 (#141) üzenetére


cog777
senior tag

En a gyengebb versenyt sajnalom nem a HUAWEI-t, mert egy orszag - USA - korlatozta a tobbi regioban.
A csucs teloi hoztak olyan extrakat amelyek nem nagyon voltak meg a tobbi gyartonal.
Nagyon is udvozlendo volt pl a nagyobb aksi, es az atlagnal jobb kamera (ejszakai felvetel, 1000fps), vizallosag. 5G-hez nem ertek.

En az EU helyeben atgondolnam a globalis szabadalmakat es ha egy kulso orszag megvon egy strategiailag fontos szabadalmat (pl ARM licensz), akkor azt csak egy bizonyos turelmi ido alatt lehetne megtenni az EU teruleten, vagy semmisse nyilvanitani. Ezt csinalja az USA is...biroi donteseket semmisit meg nemzetbiztonsagi okokra hivatkozva.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#158) Braavos válasza 7Heads Drago (#156) üzenetére


Braavos
tag

Várom én is azt a linket, amely megmagyarázza, hogy az USA miért nem demokrácia, illetve olyat is linkelj légyszi, hogy Kína miért nem diktatúra.

(#159) janeszgol válasza cog777 (#157) üzenetére


janeszgol
félisten

Hopp, találtál még egy demokráciai alap követ: "Ezt csinalja az USA is...biroi donteseket semmisit meg nemzetbiztonsagi okokra hivatkozva."
És ennek tapsolnak itt többen. Persze csak itthonról, a fotelból. Ez kicsit olyan, mint amikor a romániai magyar szavaz ide. Az itt lévő USA védők voltak a leghangosabbak a politikai topikban. Érdekes, de nem mulatságos.

(#160) Hatvan9 válasza cog777 (#157) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Az Amerikai politika sosem volt egyenes, nem vállalják fel a tényeket a külvilág előtt, félnek Kínától és Huawei 5G tervétől.A kormányok számára a mobiltelefonok kevésbé lényegesek, legfeljebb cicaharcot csinálnak az előtérben 1-1 típus megjelenéséből ami csak csipkedés a Huaweinek, de a tiltólista nem a mobilok miatt készült és a háttérben többről van szó mint a Mate 30 Pro, Plus vagy akármelyik variáns megjelenése.

(#161) Braavos válasza janeszgol (#159) üzenetére


Braavos
tag

Senki nem tapsol az amerikaiknak.
Van az ő államszervezetükben is bőven problémás elem, de ezeket a problémákat egy lapon emlegetni azokkal, amelyek Kínában zajlanak állami/társadalmi szinten naponta..hát kicsit undorítónak tartom.
Nem is értem, hogy a tajvani emberek, (de akár a a hongkongiakat is lehetne ide sorolni) miért nem ragaszkodnak ahhoz, hogy a dicső, demokratikus Kína égisze alatt éljék le az életüket. :U

(#162) Hatvan9 válasza janeszgol (#159) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Én nem vagyok USA védő, de Te Huawei védő vagy? :)

(#163) janeszgol válasza Braavos (#161) üzenetére


janeszgol
félisten

Világos. Van rossz, rosszabb, szóval akinek csak rossz, azzal ne törődjünk.

Hatvan9, nem olyan értelemben, ahogy bele szeretnéd látni. Lecsaptam?

[ Szerkesztve ]

(#164) CobraKai válasza Hatvan9 (#147) üzenetére


CobraKai
csendes tag

Menj, de tényleg.

A hozzászólásodból süt, hogy jelen képességeid megállnak a lózungok puffogtatásánál. Ilyen mentalitású emberekből valóban van itthon elég.

Egy jó tanács, még időben lépj, mielőtt elterjed az 5G, és a Huawei/Kína/ meg nem fog a határon. Bár kitudja, Trump lehet elküldi érted a lovasságot...

(#165) Hatvan9 válasza CobraKai (#164) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Szerintem félre értjük egymást. :)

janeszgol: Pontosan mit is csaptál le?

(#166) Hatvan9 válasza janeszgol (#163) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Kockázati tényezők, magasak itt. :)

CobraKai: Nem akarok belemenni kim hol él, míg tart az egyetem nem is mehetek. :R

(#167) CobraKai válasza Hatvan9 (#165) üzenetére


CobraKai
csendes tag

Szerintem is.

Szerintem nem az USA, Kína, Merkel, Orbán, a dékán, a gyíkemberek, és nem az itt fórumozók tehetnek arról, hogy Te személy szerint hogyan ítéled meg a saját sorsodat, lehetőségeidet.

Azt pedig hogy a magyar nemzettudatot egy darab egyetemista, a maga 20 év tapasztalatával minősítse, nem tudom megdönthetelen tényként értékelni.

#166

Ez nem igaz, most is mehetsz. Semmi sem kényszerít a maradásra, a profit maximalizáláson kívül.
Érzelmi okokat pedig nem nagyon látni...

[ Szerkesztve ]

(#168) Stabi83 válasza Hatvan9 (#147) üzenetére


Stabi83
senior tag

Jó utat kívánok. Siess hogy elérd az első gépet :R

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#169) Hatvan9 válasza CobraKai (#167) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Ki mondta hogy mennyi az életkorom, ezt itt lezártam ez már tényleg off.

(#170) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Amúgy, kit érdekel Magyarországon, hogy Kínában diktatúra vagy demokrácia van? Ott is tartanak szavazat itt is meg USA-ban is. Mindhárom demokrácia, és mindhárom különböző. Az meg hogy ki ki után kemkedik és hogyan tökéletesen mindegy, mert mindenki mindenkit megfigyel lehallgat. Csak néha valaki lebukik... Ebből vitázni fölösleges...

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#171) dabadab válasza Kolbi_30 (#170) üzenetére


dabadab
titán

"Ott is tartanak szavazat itt is meg USA-ban is. Mindhárom demokrácia, és mindhárom különböző."

Sőt, választásokat tartottak a kádárista Magyarországon és Észak-Koreában is, tehát azok is demokráciák, csak egy kicsit ... különbözőek. :DDD

Téged honnan küldtek ide?

DRM is theft

(#172) 7Heads Drago válasza Braavos (#158) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Múltkor találtam egy jobbat is: [link]
Idézet:
Sajnos a demokrácia is azon fogalmaink közé tartozik, amelyeket nem olyan értelemben használnak, mint ahogyan kellene. Többnyire a népuralom kifejezéssel párosítjuk, ami nagyjából igaz is, csakhogy pontosan megfogalmazva valójában egy kerület népének uralmáról van szó. Első látszatra ez nem is olyan lényeges eltérés, de tartalmilag és a történelmi hátteret ismerve már igenis fontos különbségről van szó. A valódi demokrácia csak kis közösségeken (kerületeken) belül működőképes, mert csak ilyen keretek között létezik a hatalom teljes átláthatósága. Minél nagyobb a közösség, egy ország, annál áttekinthetetlenebb a hatalom gépezete, vagyis csak látszat-demokráciáról beszélhetünk.....
Az igazi népuralom továbbá magába foglalja az isonomiát is. Ez a törvény előtti egyenlőséget jelenti, vagyis, hogy semmiféle társadalmi, vallási, etnikai, faji, nemi vagy más hasonló tulajdonság nem indokolhat egyenlőtlen bánásmódot vagy diszkriminációt. Az ókori Görögországban három kifejezés létezett az egyenlőséggel kapcsolatban: a törvény előtti egyenlőség (isonomia), a vélemény kinyilvánításának egyenlő joga (isegoria), a hatalomban való részvétel egyenlő joga (isocratia). Ezeknek a tényeknek az ismeretében kimondható, hogy a mai képviselők mentelmi, vagyis sérthetetlenségi (immunitási) joga már a demokrácia alapelveinek súlyos megsértését jelenti, mivel kedvezőbb pozícióba kerülnek a többiekhez viszonyítva.....
Az ókori demokráciákban a törvényhozás módja is sokban különbözött a mai gyakorlattól. Manapság a törvények, szabályok, rendeletek olyan gyorsan változnak, hogy néha nem is lehet követni őket. Ez az ókori Athénben teljesen másképp volt. Az athéni eklésziában (népgyűlésben) ugyan bármiféle javaslatot be lehetett nyújtani, ám ha ezekről bebizonyosodott, hogy törvényellenesek, nincsenek a nép javára, akkor a javaslat beterjesztőjét hihetetlen szigorú büntetésben részesítették. Ma a felelősségre vonás abból áll, ha egyáltalán bekövetkezik, hogy az adott illető lemond, vagy lemondatják, helyette azonban más, kevésbé látványos, de jól fizetett pozícióba kerül.

Kb a lényeget kiemeltem.
Ezek fényében hol van itt demokrácia? Mert az USA-ban biztos nem.
Senki se mondta, hogy Kínában nem diktatúra van. Csak szerintem hatalmi visszaélésekben kb ugyanott van mint az USA, talán egy hajszállal előbb.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#173) doooo válasza CobraKai (#164) üzenetére


doooo
veterán

"A hozzászólásodból süt, hogy jelen képességeid megállnak a lózungok puffogtatásánál."

Jó látni, hogy ilyen kritikusan állsz magaddal szemben is, lévén eddig tökéletesen illik rád minden, amit összehordasz.

(#174) dabadab válasza 7Heads Drago (#172) üzenetére


dabadab
titán

"Csak szerintem hatalmi visszaélésekben kb ugyanott van mint az USA, talán egy hajszállal előbb."

Ha meg nem a "szerinted" a mérvadó, hanem a tények, akkor meg jól láthatóan Kína sokkal durvább hely, mint az USA.

De hát ebben a posztmodern korban már a tények csak olyan felesleges izék, amik csak útjában állnak az ízes jólmegmondásnak.

DRM is theft

(#175) doooo válasza 7Heads Drago (#172) üzenetére


doooo
veterán

Miknek a fényében? Mi az, hogy "biztos nem"? Van pár nagyon is jól ismert hiba a rendszerben, amit elég könnyű lenne orvosolni, csak a republikánus oldal nehezen adja ilyesmire a fejét, ilyen pl. a gerrymandering, nyugodtan guglizd, de ezek hibák a rendszerben, nem az egész rendszert jellemzik. Tökéletes persze semmi sem lehet, ezt is tudták az ókori görögök, maximum csak törekedni lehet rá.
De egy nem tökéletes rendszer, és egy -gyakorlatilag- rendszertelen rendszert összehasonlítani, és még a végén olyan eredményre jutni, hogy "szerintem hatalmi visszaélésekben kb ugyanott van"... Na oda már igazi elkötelezettség kell.

(#176) Drazn válasza doooo (#17) üzenetére


Drazn
kezdő

Teljes mertekben igazad van! Undoritó amit művelnek..

(#177) kilua válasza Braavos (#158) üzenetére


kilua
senior tag

Inkább az a jó kérdés, hogy miért a híres amerikai demokráciában van a világon a legtöbb fogvatartott?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_incarceration_rate

[ Szerkesztve ]

(#178) 7Heads Drago válasza dabadab (#174) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Aha mert amúgy Kínáról marha sok tényt tudsz. Az Usa részéről se sok minden vád hangzott el. Kizárólag az Iránnal való üzleti kapcsolat volt az egyetlen konkrétum. De ennyi erővel lehetne hasonló üzleti kapcsolatot találni az Usa-val is. Amcsi fegyver, meg iPhone Iránban is van, meg sok más is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#179) dabadab válasza 7Heads Drago (#178) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de ez annyira bizarrul színvonaltalan marhaság, amit itt előadsz, hogy a továbbiakban ignorállak.

Esetleg próbálj meg beszélni olyanokkal, akik éltek huzamosabban Kínában, hogy legyen valami rálátásod arra, hogy valójában milyen is az.

DRM is theft

(#180) #88470784


#88470784
törölt tag

A Netflixen megy az American factory c. sorozat. Érdemes megnézni.

(#181) 7Heads Drago válasza dabadab (#179) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sztem jobb is ha ignorálod magad a hasonló topikokban. Sokan nem vagyunk rá kíváncsiak hogy siránkoztok.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#182) dabadab válasza 7Heads Drago (#181) üzenetére


dabadab
titán

Értem én, hogy zavarja a kis véleménybuborékodat az, ha szembesítenek a valósággal, de ez alapvetően nem az én problémám.

DRM is theft

(#183) 7Heads Drago válasza dabadab (#182) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez a te valóságod, a te problémád.
Engem se Kína nem érdekel, se az Usa. Legalábbis addig amíg a fórumot nem nyomjátok teli a nyavalygással. Mintha bárki kötelezne rá, hogy kínai telot vegyél.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#184) CobraKai válasza doooo (#173) üzenetére


CobraKai
csendes tag

Szia!

Kiemelnéd konkrétan, mire gondolsz? Tisztelj meg vele légy szíves, hogy nem belemagyarázást, és gondolatokat adsz elő, hanem egy olyan idézetet, ami alátámasztja állításod.

Köszönöm előre is.

(#185) maláj


maláj
őstag

le kell hajítani 1-2 atombombát az usákokra, hogy tudják hol a helyük ;]
csóró, lízingelt országú, félanalfabéták gyülekezete :DDD

(#186) doooo válasza CobraKai (#184) üzenetére


doooo
veterán

Belemagyarázás?
"Gazdasági hatalomváltás van folyamatban, az emberek majd kétharmada sárgás, a maradék is inkább barna, mint fehér.
Nyilván számunkra az USA vitézkedése előnyösebb lehet, de biztos vagyok benne beáldoznák Európát néhány évtizeddel több uralomért. Az nem igazán kérdés, hogy vége lesz a hegemóniájuknak, a kérdés inkább, hogy mikor."
Üres "lózungok".
"Ez nem igaz, most is mehetsz. Semmi sem kényszerít a maradásra."
"Lózung".
"Egy jó tanács, még időben lépj, mielőtt elterjed az 5G, és a Huawei/Kína/ meg nem fog a határon. Bár kitudja, Trump lehet elküldi érted a lovasságot..."
Lózung? Inkább csak egy kis ócska arroganciával átszőtt semmi.
Na akkor nálad hol is kezdődik a komoly, "kézzelfogható" eszmecsere?
Nagy lóról beszélsz mindenkivel, de gyakorlatilag semmi konkrétat nem fogalmaztál még meg (te sem). De akkor lássuk be annak, hogy még új vagy itt a fórumon (ezzel a másodreggel), és nehezen illeszkedsz be.

(#187) CobraKai válasza doooo (#186) üzenetére


CobraKai
csendes tag

Én kérek elnézést.

Az első idézeted: Nyilvánvalóan nincs folyamatban semmilyen hatalomváltás, és Kína nem faragja rohamléptékkel a hátrányt. Nem ide vezethető vissza az USA izmozása Kínával, abszolút biztos, hogy ez csak tévedés lehet a részemről, Huntington is egy hülye (az idézet második részénem margójára). Tévedtem.

A második idézet: Nem vágom továbbra sem mi tartja itt, ha máshol sokkal jobb, és itthon csak szar alakok veszik körbe....Lehet ismét tévedtem? Vagy csak a következő mondatom, mit oly lelkesen lehagytál mégis talált?

Harmadik idézet: Ebben biztos voltam beteszed 😂. Ez az egyetlen, amit környezetéből kiragadva beletudod szuszakolni az elméletedbe. De igazad van, valóban a gyíkemberek felelősek mindenért. ÚRISTEN, megint tévedtem.

Tehát én beszélek magas lóról, és Te nem. Hogy is kezdődött, más szemében...? 😂

Az nem igaz, hogy nem fogalmaztam meg állítást. Igenis állítottam, hogy nem alávalóbb a magyar, egyetlen másik nemzetnél sem.

Most komolyan, mi köze a regek számának ehhez? Egyébként több néven futok, minden eszközön más. Remélem ez nem érv akart lenni.

Valld be őszintén, a srácot akatad védeni, egy védhetetlen nyilatkozat után.

[ Szerkesztve ]

(#188) Lacok válasza Fred23 (#14) üzenetére


Lacok
őstag

Akkor irány az igéret földje. Jó utat. :P

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#189) #78693120


#78693120
törölt tag

Trump egy barom és tényleg nem értek vele egyet, de ebben kivételesen igaza van. A kínai, nem megbízható cégeket ki kell/kéne zárni minden fontos rendszerből. Ezek a cégek mind a kínai, elnyomó vezetés eszközei, csak szépen csomagolták be mindet.

Amúgy a vádaskosdásoknál simán magukból indultak ki, ezek az ottani "állami" módszerek.

(#190) Stabi83 válasza #78693120 (#189) üzenetére


Stabi83
senior tag

"Amúgy a vádaskosdásoknál simán magukból indultak ki, ezek az ottani "állami" módszerek."
Ezt kire érted?
Szerintem ez minden félre igaz ( lenne de jelenleg csak két szereplőnek van meg rá a lehetősége ).

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#191) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ha bekopog az ajtón az FBI, mindenféle hivatalos paranccsal, akkor egyébként ki mondaná nekik hogy :húzzatok az anyátokba, nem mondok semmit?
Hiszen a cikkben is benne van, hogy középvezetők is érintettek, személyesen keresik meg őket a hatóságok.Ezen a szinten azért bőven vannak akik nem látnak bele a felsőbb vezetés döntéseibe. Ugyan miért róhatná fel akár Kína is nekik, hogy válaszolnak a feltett kérdésekre? Én is válaszolnék bakker.
Groteszk egy világban élünk,mindenki hajtogatja hogy "freedom", meg "liberty", mint Mel Gibson a A rettenthetetlenben, de ugyanakkor mindenki ott van a közösségi oldalakon, meg másik 100000féle oldalon ami mindent begyűjt róla.Mikor lesz nyíltan kimondva, hogy NINCS OLYAN HOGY BIZTONSÁGOS INTERNET, amíg lesz 1 ember is aki lesz@rja, és akkor is megnyitja azt a mailware-t.
Ha ezeknek az erősorrásoknak csak töredékét fordítanák olyan csekélységekre, mint pl a Föld élhető állapotban tartása,- ami nem mellesleg ezeknek a balf@szoknak a gyerekei, és unokái érdeke is - akkor nem kéne aggódni, hogy előbb fogy el az ivóvíz, mint a fosszilis üzemanyag.De neeeeem, fontosabb egymást pöcsét ráncigálni, meg a faszagyereket játszani, amiből esetleg újabb világégés lehet (amiben hótziher hogy megint nem a jó oldlaon állnánk), ami után úgyis minden ugynaúgy megy tovább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.