Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyisziati


nyisziati
veterán

Oké. Akkor először fizesse meg a Huawei a Cisco-tól ellopott szabadalmakat és térítse meg a kieső bevételeit ennek a cégnek, majd utána fölényeskedjen. :(((

(#2) janeszgol válasza nyisziati (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen, ez egy kicsit nevetséges. Már 2003-ban beperelte a Cisco a Huawei-t szabadalomsértés (lopás?) miatt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) Yeffy válasza nyisziati (#1) üzenetére


Yeffy
veterán

koszonom, h leirtad helyettem! :C :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#4) vinibali


vinibali
őstag

"a Huawei éveken keresztül kutatott és fejlesztett” :DD

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#5) janeszgol válasza vinibali (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Kutatta, mit lehet ellopni, és fejlesztette hozzá az eszközöket. Nem értem mi olyan vicces ebben. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) Yeffy válasza janeszgol (#5) üzenetére


Yeffy
veterán

nezopont kerdese :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7) Reggie0 válasza nyisziati (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha igy van mar reg megfizettette egy amcsi birosag veluk. Ha van egy kis szabadalom sertes USA ceggel szemben, kb. azonnal tiltanak ki termekeket a piacrol(lasd apples szabadalmi trollkodasok).

(#8) akaido


akaido
addikt

Apaa, kezdődik, kezdődik...ill. folytatódik a... szappanovics opera_vics_ori

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9) Rover623 válasza janeszgol (#2) üzenetére


Rover623
félisten

Majd a következő évben le is zárták a dolgot.
Ennek ellenére tény: bizonyos hálózati eszközök felhasználói felülete stílusában, kialakításában még mindig erősen hajaz egyes régebbi Cisco termékekre! :D
Nem zárható ki, hogy kód szinten is van némi "inspiráció"! :D

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#10) hallador válasza Reggie0 (#7) üzenetére


hallador
addikt

Még emlékszem 2006-ben a Huawei tanfolyamon, egy az egyben lenyúlták. Aztán fejleszteni kezdték, aminek az lett a vége, hogy egy nagyobb megrendelő, nem kész termékeket kaptak, hanem kiküldtek 20 - 25 kínai Huawei mérnököt, akik a terméket az igényekhez fejlesztették, az volt egy fekete folt, hogy utána a frissítések mi alapján történtek.
Szóval de így van.

(#9) Rover623

Lenyúlták, nem kell itt kendőzni :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) floatr válasza hallador (#10) üzenetére


floatr
veterán

Az az egész IT-re jellemző, csak nem kéne úgy tenni, mintha ez egy kínai sajátosság lenne (nem rád gondolok). Egy valag pénzt tolnak bele a fejlesztésbe ők is már régóta, és az 5G-ben megkerülhetetlen IP-kkel rendelkeznek.
Ez a nyugati arcos arrogancia vezetett oda, hogy a lenézett kínai cuccok lassan mindenben jobbak a "minőségi" nyugati termékeknél.

(#12) hallador válasza floatr (#11) üzenetére


hallador
addikt

Igen ez az 5G-re, és kb 5-6 éve a mobiltelefonokra igaz. A többi terméket nagyrészt Japan-ba, Taiwan-on, USA-ban, Európában tervezték, a Kínai gyárak legyártják. Saját termékekben a kínaiak, adott termékcsoportokban nagyon jól lettek (Telefon, 5G, kamerák, ilyen olyan kijelző alkatrészek gyártása), de a Netwokot konkrétan lenyúlták.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) Tulku válasza nyisziati (#1) üzenetére


Tulku
veterán

Lefordítom mit írtál:

Mivel Lakatos Nintendó is leszúrta a 80 éves nénit, így akár én is megtehetem...

Rendkívül sarkos amit leírtam, de a MORÁL megítélésén nem változtat...az ugyanis alapvetés, vagy annak kellene lennie...mindenki számára...

(#14) nyisziati válasza Tulku (#13) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez akkora baromság, hogy elképesztő.
Te nem sarkos dolgot írtál le, hanem egy gyilkosságot akartál iparági lopással egy szintre emelni.
A kettő nincs azonos megítélés alatt. Egy személy életét elvenni abszolút nem ugyanaz, mint lopni (személytelen cégtől ráadásul).

Másrészt pedig SEHOL nem írtam, hogy a Verizon helyesen tette, amit tett, hanem az a lényeg, hogy a Huawei a Cisco nélkül NEM TUDTA VOLNA KIFEJLESZTENI azt, aminek a jogosulatlan használata miatt perelnek.
Ők egy globális piacot nyúltak le a jogos "tulajdonostól", úgyhogy csak ne ugráljanak, mert ezügyben még elő se vették őket.

(#15) mepet


mepet
addikt

A Huawei szerint a Verizon 230 szabadalmuk sértette meg.

Az állítólag megsértett szabadalmak témája: optikai átvitel, digitális kommunikáció és ezekkel összefüggő témák. A Huawei kiemelte, hogy az állítólag megsértett szabadalmak nem 5G témájúak.

(#16) Tulku válasza nyisziati (#14) üzenetére


Tulku
veterán

A morálnak nincs szintje, nagysága, irányultsága....az vagy van, vagy nincs...
Ha nekem nincs morálom, nem menthetem fel magam azzal, hogy másnak sincs....ennyi, nem több...

(#17) nyisziati válasza Tulku (#16) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem ez nincs így.
Nagyvállalati kérdésben meg pláne.
Ott lényegében nem is beszélhetünk morálról ma már.

(#18) Vesa


Vesa
veterán

Különösen vicces, amikor Kína iparjogvédelmi, szabadalmi és szerzői jogi kifogást emel bárki ellen! Az a Kína, aki végig kopizta a fél világot...Remélem bedarálják őket a bíróságon és nekik kell majd fizetni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#19) andor80 válasza nyisziati (#1) üzenetére


andor80
senior tag

Ok először mutass erről jogerős bírósági végzést!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#20) andor80 válasza janeszgol (#5) üzenetére


andor80
senior tag

Az tudod ,hogy a vádoskodásod nemcsak a kínai gyűlöleted ujabb kirohanása hanem büntetőjogi kategória is..

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#21) arty válasza andor80 (#20) üzenetére


arty
veterán

hárman tanusítjuk, hogy csak véleményt közölt :D

az vezethetett félre, hogy a komcsi patkányokkal szemben kicsit elfogult vagy... pedig nem egy jó ideológia ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22) Vesa válasza andor80 (#20) üzenetére


Vesa
veterán

Miről beszélsz ember?

A tudomány a valóság költészete!

(#23) Tulku válasza nyisziati (#17) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor problem solved....
Mindenki csináljon amit akar, majd a bíróságok döntenek...

(#24) Giovan!


Giovan!
addikt

Áh igen, nyugaton a nyugati bíróság járjon el a nyugati törvények megsértése esetén a kínai cég védelmében, de a kínai bíróság meg továbbra is szarik rá ha a kínai cég meglopja a nyugatit, mert az ő törvényeik ezt nem tiltják. És még egyesek nekiállnak moralizálni, nevetséges.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#25) nyisziati válasza Giovan! (#24) üzenetére


nyisziati
veterán

Na ja, itt jön a kettős mérce.

(#26) arty válasza Giovan! (#24) üzenetére


arty
veterán

:R

azt hiszem ezt tökéletesen foglaltad össze!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.