Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez meglep, hogy Kínában volt bármikor is darabszámra az Apple piacvezető.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Újabb topik ahol lehet marakodni. :((( Már maga a cím is olyan, mint egy véres rongy a vérebeknek.
Az lenne az érdekes hogy ezt hogy sikerült kierőszakolni az ottani userekből. Mert tetemes különbség akárhogy is nézzük.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#3) t72killer válasza 7Heads Drago (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Esetleg Kínában nem számít hátránynak a HMS, és egyébként olcsóbb :F?.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Persze,h kevesebb fogyott, a boltok zárva, mindenki otthon kuksolt.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) 7Heads Drago válasza t72killer (#3) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az ipad ios és az egyéb szoftverek köröket ver minden tabletra. Ha csak filmet akarnék nézni és netezni arra bármi jó persze.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#6) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

...és ezzel megvolt a napi Huawei hír mára is.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) 7Heads Drago válasza bLaCkDoGoNe (#6) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Meg egy teszt is... :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8) gattolino


gattolino
senior tag

Úgy érzem felesleges ennyi cikk a Huaweiről. A teszt az O.K. de a többi.. vergődés :((

Vivo X90 Pro Plus

(#9) bLaCkDoGoNe válasza 7Heads Drago (#7) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

...és tényleg.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#10) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A Kínában szó már csak az alcímbe fért. Meglepő. nem szoktam cikkek címét kritizálni de ez igen csak érdekes.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) Postas99 válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


Postas99
senior tag

Engedd el.. :DD

(#12) Fuxosbömis válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Nem érdekes hanem logikus. Tompítani kellett az új tablet (lásd a mai teszt) buktáját. A Huawei tablet jobb az iPadnél....ez az üzenete a címnek ilyen formában.

(#13) Bog válasza Fuxosbömis (#12) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Szerinted ez úgy megy, hogy kirakjuk a tesztet, aztán idecsörög a Huawei, hogy tompítsátok már lésszes? :D :D :D

szerk: de beleírtam a címbe egy szót, hogy mindenkinek nyugodalmas hétvégéje legyen

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14) rdt89


rdt89
addikt

Én azt hittem, hogy a Huawei saját hazájában nem az Ipad a nyerő, most már a hitem, ténnyé változott :C

[ Szerkesztve ]

(#15) nozs23


nozs23
addikt

Erdekes ugy, hogy az i11 naluk a legnepszerubb telefon. Szamomra az volt az igazi meglepetes [link] . Azt nem vartam, hogy ezt lehozza a MA is. :D

[ Szerkesztve ]

(#16) utomi


utomi
senior tag

Jesszus ez a cím , tényleg remélem, hogy az MA szerkesztősége ezért legalább pénzt kap :C :D :DDD

(#17) Essentials


Essentials
aktív tag

Az Apple dominanciája olyannyira meginogni látszik a tablet piacon, hogy globális szinten ugyanezen időszak alatt 44%-ra ugrott az iPad részesedése, ami masszív boost-nak számít az eddigi 30-35 körüli % helyett, a Huawei-é viszont esett. Persze Kína más tészta, rezsimekben a lakosság könnyebben fanatizálható, a Huawei-nek pedig a telefonos leszállításokban is 50% körül a részesedése otthon, ami szintén szép emelkedésnek számít főleg az Oppo, Xiaomi kárára.Viszont globálisan abban is csökkennek.

(#18) Fuxosbömis válasza Bog (#13) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Nem, nem gondolom hogy odacsörögnek....a többit amit írtam inkább kitöröltem...és nem az esetleges kitiltás miatt.

(#19) joey04


joey04
titán

Kínában vesz még bárki Apple cuccot? :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Essentials válasza Bog (#13) üzenetére


Essentials
aktív tag

A Huaweinél? Simán így megy. :) Eszméletlen, mi munkát ölnek PR-ba, pénzt, időt nem kímélve. Egyébként én nem gondolom hogy így történt volna, de különben is totál mindegy. A cím viszont valóban félrevezető, ugyanis az iPad eddigi piaci jelenlétének egyik legjobb százalékos részesedését érte el a vizsgált időszakban, globálisan! :) 44%-kal, ha jól emlékszem, és ez egyáltalán nincs ellensúlyként említve a cikkben, csak az hogy "megtörni látszik a dominancia". Globálisan pont az ellentettje történik, még erőteljesebb lett.

(#21) Essentials válasza joey04 (#19) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nagyon is! Jelenleg is a második legnagyobb felvevőpiacuk az USA után!

(#22) #88470784 válasza nozs23 (#15) üzenetére


#88470784
törölt tag

Hát ha betiltják a apple cuccokat kínában szegényeknek nem lesz olyan szép a következő eredményük :DDD

(#23) Essentials válasza Bog (#13) üzenetére


Essentials
aktív tag

Jobban beleástam, a hír április végén jött ki, ezért rosszul emlékeztem, valóban 44%-os részesedésre történt a növekedés, de nem a 2020 Q1-re vonatkozik ez a szám, hanem az egész 2019-es évre! Így valószínűleg a Q1-es adat még várat magára, abban majd kiderül, hogy alakult az iPad globálisan! Viszont azt hozzá szeretném tenni, hogy a külföldi cikkek mind ellátási gondokra hivatkoztak az Apple iPad részéről a kínai piacon, és Tim Cook ezért gondolkodik pozitívan az előttük álló időszakkal kapcsolatban! Ezt itt nem szerepelt. :R

https://news.strategyanalytics.com/press-releases/press-release-details/2020/Strategy-Analytics-2019-Tablet-Apps-Processor-Market-Share-Apple-Gains-Share/default.aspx

[ Szerkesztve ]

(#24) nozs23 válasza #88470784 (#22) üzenetére


nozs23
addikt

Te mirol beszelsz?

(#25) #24536576 válasza nozs23 (#24) üzenetére


#24536576
törölt tag

Sose tudja... ;]

(#26) pusszycat válasza nozs23 (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha én lennék Ping repülne mind... :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) BabMester válasza joey04 (#19) üzenetére


BabMester
senior tag

Konkrétan akkora a kereslet Ázsiában az iPadre, hogy az LG nem tud elég kijelzőt gyártani [link] .

Ez a vissza esés csak annak köszönhető, hogy az Apple bezárta az Apple Store-okat a vírus miatt, hogy védjék az alkalmazottaikat (a szemetek), míg a többi gyártó nem. Így nem is tudtak vásárolni.. a sok Huawei fanboy megint magát járatja le.:B

[ Szerkesztve ]

(#28) Noukoum válasza BabMester (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyilván online nem lehet rendelni :)) De azért provokálni azt kell, nagyszerű.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) BabMester válasza Noukoum (#28) üzenetére


BabMester
senior tag

Nem tudsz mit rendelni, ha a gyárak is állnak, az áru meg a bezárt üzletekben meg raktárakban dekkol. nem mindenhol volt ilyen kis lightos “karantén” mint nálunk..

[ Szerkesztve ]

(#30) k-adi válasza Noukoum (#28) üzenetére


k-adi
nagyúr

mit rendel a user ha a gyárból/boltból nem jön ki a cucc? jézusom... :U

most egy pillanatnyi előnyre tettek szert, ez semmi más..

(#31) 7Heads Drago válasza k-adi (#30) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Itthon is volt online rendelés, bezárt boltok mellet is.:D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#32) janeszgol


janeszgol
félisten

Aki ma tabletet vesz, és az nem iPad, az sükebóka. Még a Tab S5e vagy Tab S6 a jó vétel, és ennyi. Nagyon jó áron vannak az iPadek már két éve.
Az meg, hogy Kínéban most kevesebb iPadet adtak el, nem fontos hír.

(#33) joey04 válasza BabMester (#27) üzenetére


joey04
titán

Szerintem az Apple bele fog állni a földbe Kínában, ami nem is baj. Már korábban is voltak olyan hírek, hogy fentről nem nézték jó szemmel ha egy ember iPhone-t vett mondjuk Huawei helyett, több helyen meg is jutalmazták, ha valaki utóbbit vette. A bekeményedő harc miatt meg gondolom egyre jobban Apple ellenes hangulat lesz. Az Apple meg eddig nyalta Kína seggét, a saját elveivel szembemenő döntéseket hozott, csak azért, hogy nekik megfeleljen. Szóval én kívánom, hogy Kínában ne legyenek sikeresek és elengedjék azt a piacot, mert legalább nem kell megfelelni annak a gusztustalan rendszernek, ezáltal nem kell gusztustalan lépéseket tenniük, ami szembemegy az elveikkel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) maláj válasza janeszgol (#32) üzenetére


maláj
őstag

aki nem ikávét + ihamburgert eszik az is :DDD

(#35) Postas99 válasza janeszgol (#32) üzenetére


Postas99
senior tag

Osztom a véleményedet, de nálunk a cégnél a cég profilja miatt maradnak a közép kategóriás tabletek.és nem a sükebókaság miatt.
Ha minden nap azzal kéne szembe nézned hogy bármikor tönkretehetsz egy tabot akkor nem a felső kategóriából fogsz üzemeltetni 20 darabot.

(#36) nozs23 válasza Postas99 (#35) üzenetére


nozs23
addikt

A sima ipad nem felso kategoria. 115 ezres araval olcsobb, mint egy kozepkategorias telefon.

(#37) janeszgol válasza Postas99 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt elfogadom. Megnéztem a kínálatot az Edigitalban 150 ezer forintig. 120 ezer ft alatt a következő SoC-k vannak 3, és 4 giga ram mellett: Exynos 7904, Kirin 659 (a 710 kétszergyorsabb), SD 439, SD450.
Persze filmet nézni mindegyik jó, meg "munkára" (ami itt Office-t jelent). De na.

(#38) Postas99 válasza nozs23 (#36) üzenetére


Postas99
senior tag

Értsd meg, hogy ha 2 hetente törsz össze 1-et ebből az árkategóriából az már 2-ik pótlásnál nem rentábilis. Ha ezzel szembe állítok egy 50-60e Ft-os kategóriát aminek a kijelző javítása kb 12e Ft munkadíjjal együtt még mindig az alsó kategória felé billen a mérleg.
Alsó kategóriás telefonok vannak a cégnél, felesleges telefonálásra és néhány egyszerűbb dologra csilliárdokat költeni.. arról nem beszélve hogy 400 ember részére kell telefon.. hidd el hogy nem mindegy mennyi pénz megy el így...

[ Szerkesztve ]

(#39) nozs23 válasza Postas99 (#38) üzenetére


nozs23
addikt

En ertem. Csak kozepkategorias tableteket emlegettel. Az 50-60k-s valtozatok also kategoriasok.
A 20-30k-s tortenetek pedig kimeritik az ipari hulladek fogalmat.
Mi iPadeket hasznalunk a cegnel, igaz nincs sok de nem is torjuk ossze kethetente.

[ Szerkesztve ]

(#40) Postas99 válasza nozs23 (#39) üzenetére


Postas99
senior tag

Az iparág ahol dolgozom sajnos olyan, bizony törnek a tabletek és a telefonok is. Nem irodai munka... Az 50-60K már használható kategória arra ami nekük kell.
Inkább alsó közép kategóriának hívnám őket. Minden benne van, még GSM is már elegendő a memória mennyisége a tárhely ami benne van ahhoz a 2-3 alkalmazáshoz elég.
Sajnos ezen felül fontos hogy a Teamviewer is megfelelő supporttal fusson a gépen, az nekem nem megfelelő ha nem tudok távolból megoldani semmit sem a tableten.
AZ IOS -es eszközök mindegyike sajnos ilyen, nincs jogosultságod kattingatni a felületen, és a Tabletek nagyrésze ezért szintén kuka, ugyanúgy a telefonok nagy része szintén. Amikor beszerzésre kerül sor ezeket számba kell venni, nem csak simán rabőkni egy készülékre és megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#41) collecting válasza Bog (#13) üzenetére


collecting
tag

Ez nem a nyugodalmas hétvégéről, hanem a korrektségről szól :B ;)

(#42) 7Heads Drago válasza Postas99 (#40) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A zártságnak ez az átka. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#43) BabMester válasza joey04 (#33) üzenetére


BabMester
senior tag

Nem fog, attól, hogy valaki egypárt rendszerben él nem hülye. Itthon is tudta anno mindenki, hogy melyik nyugati termék jobb. Kínában ráadásul még mindig a jólét egyik szimbóluma az Apple termék.

(#44) 7Heads Drago válasza BabMester (#43) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sokkal valószínűbb hogy nem fognak kukázni 1,4 milliárd lehetséges usert. :D
Főleg hogy pénz is van náluk.
Ha csak 14 millát adnak el nekik már az is jó. És az még csak Kína 1% ami simán meglehet nekik.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) joey04 válasza BabMester (#43) üzenetére


joey04
titán

nem hülye, de ha ebbe születik, akkor bizony szemellenzős lesz. jó példa erre a polgárok megfigyelése, amikor is sokan azt mondták, hogy ez teljesen oké, minden megfigyelés és cenzúra, mert értük van. mint az állatkertben a láncon tartott állat amelyik megszokta meddig tud menni, aztán amikor levették róla, akkor sem hagyta el az adott területet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) BabMester válasza joey04 (#45) üzenetére


BabMester
senior tag

Azt mondjak a kamerába amit elvárnak, hogy ne legyen bajuk, attól nem biztos h így is gondolják. Nem tudom hány éves vagy. Itt is ment, hogy a Levi’s farmer, a kóla meg a Guns n roses a nyugat fertője, szépen bólogatott is mindenki, aztán mégis próbálta hozni befelé boldog boldogtalan, meg elsőként fogyott el a dollárboltokban ... :)

(#47) bLaCkDoGoNe válasza BabMester (#46) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ne mosd össze azt, hogy mi volt "itt" ezelőtt 40-50 évvel, meg hogy mi zajlik Kínában mostanság. Baromira nem ugyanaz.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#48) 7Heads Drago válasza bLaCkDoGoNe (#47) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert mi a különbség?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49) joey04 válasza BabMester (#46) üzenetére


joey04
titán

Ezt kint dolgozó ember mondta aki hazajött. Nem kamerába. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) Essentials válasza 7Heads Drago (#48) üzenetére


Essentials
aktív tag

Hogy hogy mi a különbség? :D

Mi azóta levetettük a kommunizmus békjóit, Kína pedig azóta lehető legmélyebbre ásta magát benne, bevetve a korunk technológiáit is.
Ha Amerikában felírod a twitterre hogy Donald Trump egy szerencsétlen paprikajancsi, nem történik semmi. Ugyanezt megteszed kínai állampolgárként a Weibora Csing-Pinky elnökkel kapcsolatban, jobb esetben bünetetőpontokat kapsz az ID-ra, rosszabb esetben kopogtatnak az ajtódon. És ez csak 1 alkalom, ha sokszor nem értesz egyet, vagy kritizálsz, azzal mélyre ásod magad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.