Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #24536576


#24536576
törölt tag

Ha már QHD kevés, majd a FHD jó lesz... Fuck Logic.

(#2) Scrydhan válasza #24536576 (#1) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

$$$

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#3) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sajnos ahhoz a full hd felbontas keves lesz, van egy erzesem hogy a ceg hamarosan QHD-ra vált.

(#4) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Már csak az Apple iVR hiányzik.

A térerő veled van!

(#5) atike


atike
nagyúr

Tuti kevés a FullHD? Nem lehet az, hogy a kisebb felbontás miatt kb eltűnik a lag, és a felbontás ellenére teljesen élvezhető képet kap a user? :U Kérdezem, nem állítom... :)

(#6) Tottalino


Tottalino
tag

Ez a marhaság is olyan hosszú életű lesz mint a 3D. Majd elmúlik.

(#7) whYz válasza atike (#5) üzenetére


whYz
addikt

En probaltam mar mobil VR-t es keves a fullhd. Ennek ellenere elvezheto egy par percig amig kiprobalod.

(#8) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Nekem az Alcatel megoldása eléggé vérszegénynek tűnt, amikor próbáltam a Veletech-en.
Kevés is volt az fps, nem is követte jól a fejmozgást, meg a látószög se volt az igazi.
Illetve a felbontás is elég kevéske volt, igaz, azt még önmagában le tudtam volna nyelni, ha a többi probléma nincs jelen.

de pl. a GearVR egészen meglepően jó lett. Ott egyedül a kissé pixeles kép volt gond, amúgy minden más tök rendben volt, csak kár, hogy maga a teló hozzá drága, mint a veszedelem, meg amúgy se a Samsung az első, akiktől vennék telót, inkább az Asus/LG/HTC trió, csak nekik még VR nincs....

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ennek semmi értelme nincs. Csak azért adták ki mert másoknak is van..

Finn the human

(#10) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

FHD? Vicces.

(#11) Halkow. válasza sz.balazs.95 (#8) üzenetére


Halkow.
senior tag

A Huaweire nézve és a telefonjaikat, szerintem még az Alcatel megoldásánál is vérszegényebb lesz a vr produkciójuk.

(#12) sz.balazs.95 válasza Halkow. (#11) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De hogy nagyságrendekkel nem lesz jobb az Alcatelénél, az mindenesetre fix :D

Én mondjuk elsősorban az OSVR-on gondolkodom, mivel csak 350 €, és PC-re több értelmét látom a VR-nak, csak nem találtam naprakész infót arról, hogy hogy áll jelenleg Linuxon az egész VR dolog....
Szóval lehet, a végén PS VR lesz...

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13) Depression


Depression
veterán

Note 5 QHD édes kevés még hozzá. Kellesz a 4k minimum

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) zombinyul válasza sz.balazs.95 (#8) üzenetére


zombinyul
addikt

Az LG bemutatott egyet a G5-tel, nem?

Ahogy hallom, hogy a 2k is kevés a vr-hoz, ez az fHD nagyon vérszegény lesz. Nem, nem próbáltam még semmilyet (bár kíváncsi lennék milyen), de hiszek a népnek. :)

Nekem is van egy olyan érzésem, hogy a P10 már 2k-s kijelzővel fog jönni. Ilyen kiegészítőkhöz szvsz kötelező lenne.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#15) KonZumo válasza sz.balazs.95 (#8) üzenetére


KonZumo
tag

HTC VIVE?

"Láttok, hallotok? Ha igen, miért nem?"-Booog

(#16) GabEX


GabEX
csendes tag

Én végignéztem a hd-től 4k-ig mindent. Egyedül a 4k ad tökéletes, pixelmentes látványt. X5 premium az egyetlen ilyen. Én melóra használom a vr-t, ez az egy tuti teló van ilyen célra és pont. Az összes uhd pixeles.

(#17) atike válasza GabEX (#16) üzenetére


atike
nagyúr

Mit dolgozol?

(#18) sz.balazs.95 válasza zombinyul (#14) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De, igaz, arról megfeledkeztem.... :B
Bár, nemtom, nekem mobilon a VR amolyan erőfitogtatásnak tűnik.
Én mondjuk eleve inkább játékokban gondokkodom a VR-ral kapcsolatban, márpedig oda komolyabb vas, és komolyabb tartalom is kellene, mint amit egy mobil nyújtani tud...

splas99:
Ha nem lenne 300k körül, akkor jó lenne... :(
és ez ugye csak a VR szemüveg, meg a kontroller, minimum egy új VGA kellene hozzá, ami 110-120k jelenleg (GTX970), mivel a mostanim erre tökéletesen alkalmatlan lenne.

Az igaz, hogy a SteamOS/SteamVR miatt garantált lenne a kompatibilitás, csak picsadrága nekem :B :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#19) oromisu


oromisu
csendes tag

Oculus Rift DK1 csak 1280x800 volt, szemenként 640x800 és már az is izgalmas volt.
Oculus Rift DK2 is 1920x1080 volt, szemenként 980x1080, ami már lényegesen élvezhetőbb.
Oculus Rift végül 2160x1200 lett, szemenként 1080x1200, 90Hz-es képfrissítéssel és igazán rendben van.

Volt szerencsém kipróbálni a Playstation VR-t is, amit leszólnak, hogy csak 1920x1080, tehát szemenként 980x1080-at kapunk, mint az Oculus DK2-nél. DE 120Hz-es képfrissítést! És az a 100x120px különbség egyáltalán nem mérvadó, én tuti beruházok egybe. Csak remélem nem kell hozzá új PS (4.5) :)

(#20) KonZumo válasza sz.balazs.95 (#18) üzenetére


KonZumo
tag

Jo persze h draga, nekem is az :D csak hat na. HTC :d

"Láttok, hallotok? Ha igen, miért nem?"-Booog

(#21) sz.balazs.95 válasza KonZumo (#20) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de a téma a telókhoz való VR szemcsi volt, ahhoz meg nem sok köze van így a HTC-nek... :U :N
de ezt nyilán tudod te is... :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#22) GabEX válasza atike (#17) üzenetére


GabEX
csendes tag

3d látványtervezés, lakberendezés. VR-ben csinálom újabban a melókat, és hát összehasonlíthatatlanul szemléletesebb így.

(#23) atike válasza GabEX (#22) üzenetére


atike
nagyúr

Az komoly. És milyen szoftverrel építed fel a virtuális világot? Király lehet... :)

(#24) GabEX válasza atike (#23) üzenetére


GabEX
csendes tag

Lightwave, kray, photoshop, panotour. Kb ezek általában. Leginkább belső tereket tervezek. Ezzel a vr dologgal be lehet bárkit rakni az általam elgondolt, lerajzolt térbe. Akinek 0 térlátása van, és képrő, videóról se látja az arányokat pl egy helyiségben, az ezzel a technikával tuti megért, meglát mindent. Írják sokan, hogy hülyeség ez a vr, meg játékokra jó. Meg minek a 4k-s kijelző egy telóba. Na én úgy használom föl ezeket az eszközöket, készítek rá tartalmat, hogy pénzt hozzon. Egyébként nekem is hülye játék lenne, de így munkaeszköz.

(#25) atike válasza GabEX (#24) üzenetére


atike
nagyúr

Respect. :R

(#26) KonZumo válasza GabEX (#24) üzenetére


KonZumo
tag

Kivancsi lennek a munkaidra, de szerintem itt joparan

"Láttok, hallotok? Ha igen, miért nem?"-Booog

(#27) GabEX válasza KonZumo (#26) üzenetére


GabEX
csendes tag

Összeszedek pár linket majd ha nem telóról írok gyorsban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.