Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

740eFt :Y
Tudom-tudom proto meg minden de akkor is...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) Plazmacucci válasza jacis (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

2x akkora mint a Mate 30 P, kétszer annyiba kerül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Eleinte az volt a baj , hogy az okostelefonok vastagon voltak. Aztán elkezdett vékonyodni , minél slimebb legyen , erre most jön összehajtva ismét a vastag telefon.. :W
Inkább tennének nagyobb akkut a telefonba , legyen pár mm-tel vastagabb és mindjárt több a nafta.

Jah , remélem ez az összehajtható marhaság olyan gyorsan süllyed el mint a Titanic.

(#4) viera válasza WhiteWalker (#3) üzenetére


viera
őstag

+1

Én is remélem. :K

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#5) Decske válasza WhiteWalker (#3) üzenetére


Decske
aktív tag

Miért kellene elsüllyednie? Nem a te igényedre szabták, nem kell megvenni. Ennyi. Nekem a következő telefonom szinte biztos, hogy összehajtható készülék lesz, és szerintem vagyunk még egypáran, akár itt a fórumban is.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#6) joey04


joey04
titán

Mate Xs?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) Plug Life


Plug Life
aktív tag

Úgy néz ki, mint egy DVD-tok 😆😂

(#8) Fecko_78


Fecko_78
tag

Nekem a Moto Razr megoldása tetszik a legjobban. Zsebben is lehet hordani egy "nagy" méretű mobilt. Meglátjuk, hogy merre mennek el a jövőben. Jó lenne, ha megbízható lenne hosszú távon is. Kényelmetlenek a mostani tepsik...

(#9) somogyib


somogyib
őstag

Én úgy látom, hogy a Huawei és a Moto Razr mögött nagyon lemaradt a Samsung, pedig pár évvel ezelőtt tőlük szivárogtak ki hajtogatós koncepciók előszőr. A Fold egy összetákolt prototípúsnak néz ki ezekhez képest (legalábbis a dizájnt tekintve).

(#3) WhiteWalker még régebben meg az volt a jó, hogy minél kisebb legyen egy telefon. Ezeken a trendeken kár rágódni.

(#10) sohajda90 válasza Decske (#5) üzenetére


sohajda90
tag

Én is az ellendrukker tábort népesítem (egyelőre, bár a Motorola RAZR nekem is tetszene ha jobb hardware került volna bele), de azért mert egyelőre a mobiltörténelem azt suggalja, hogy különböző trendek nem igazán élnek meg egymás mellett, előbb utóbb eldől egy irányvonal és mindenki arra tart.

Az okostelefonok hajnalán senki sem gondolta volna, hogy kb. 100%-ban kiszorítják a hagyományos telefonokat, de időseket és nagyon összeesküvés mániásokat kivéve kit látsz manapság "feature phonnal". Mi tovább, milyen minőségi feature phone-t tudsz megnevezni mostanában? A nagy gyártók kb. elhagyták a szegmenst, a sok kínai gagyi meg hát...még az új Nokia feature phone-ok is mind borzalmasra sikerednek.

Voltak eddig is "alternative okostelefon" próbálkozások, pl. a QWERTY-vel kombinált verziók legyen az akár a BlackBerry akár a régi Motorola Milestone vagy HTC Pro termékcsalád. Akkor is mindenki mondta, hogy ezek nem fognak teljesen kikopni, mindig less piac. Milyen qwerty-vel szerelt Androidos telefont tudsz megnevezni amit 2019-ban adtak ki?

Én elégedett vagyok a mostani telefonok méretével, nők nevében nem nyilatkozhatom, de egy kellőképp vékony telefont meg 6-6.5" méretben is simán lehet zsebben hordani, pedig én slim fit farmer párti vagyok. Így a hajlítható komponens számomra (egyelőre) csak egy egy design feature ami rengeteg kompromisszummal jár: sérülékeny kijelző, látható hajlítás középen. nagyobb meghibásodási arány (több minden sérülhet/romolhat el), design és méretbeli megkötések...

(#11) beyruth82


beyruth82
veterán

Kínán kívül dobják piacra.Garantált hogy az eladási adatok a zérót fogják ostromolni :DDD

(#12) Ricardo válasza beyruth82 (#11) üzenetére


Ricardo
félisten

Ami neked azért lenne jó mert?

(#13) prolad


prolad
őstag

Nekem egyedül az a furcsa, hogy ekkora eladási számok mellett kb semmi nincs róla a neten, pár hands on, egy-két promóció és ennyi. Foldról bezzeg rengeteg teszt, illetve néhány hosszabb távú tapasztalat. Oké, hogy elsősorban Kína, de akkor is nagyon háttérben van. Persze lehet erre a Huawei ban is rájátszik, Mate 30 Pro tesztekből sincs annyi, mint pl az előző szériából volt.

(#14) blueMerle válasza prolad (#13) üzenetére


blueMerle
veterán

Ha youtubeon keresel kínai hands-on videókat azzal csak annyi a gond hogy az egyszeri kínai júzereknek a youtube nem elérhető. Mondjuk a youku-n, kína legnagyobb videomegosztó oldalán már azért akad hands-on videó róla, nem is kevés ;)

(#15) janeszgol válasza beyruth82 (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

És a Foldot kik veszik?

(#16) beyruth82 válasza janeszgol (#15) üzenetére


beyruth82
veterán

Eddig kb félmillióan vettek foldot világszerte, hogy kik azt nem tudom :) . A huawei egyetlen telefonját sem fogják google licenc nélkül kínán kívül árulni, se a mate x-et se a jövőben megjelenő telefonjaikat mert nem lenne aki megvenné őket így. Én erre céloztam nem magára a telefonra hogy avval lenne bármi probléma is(a fent leírton kívűl).

(#17) janeszgol válasza beyruth82 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Így világos, köszi.

(#18) kakuk.tamas válasza beyruth82 (#16) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

"mert nem lenne aki megvenné őket így."

Ezt mond az európai Mate 30 tulajoknak is. Mert vannak páran.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#19) beyruth82 válasza kakuk.tamas (#18) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen kb a 0 és tucat között mozoghat a számuk. :DDD

(#20) SlayerSub válasza WhiteWalker (#3) üzenetére


SlayerSub
tag

Szerintem van jövője, az egy eszközös usereknek hasznos újítás. Márpedig az beszélik sok helyen, hogy Ázsiában sokan vannak az olyanok, akik mindent mobilon végeznek. Nálunk ez még talán nem olyan elterjedt, de azért én is már negyed-annyiszor kapcsolom be a "nagygépet" mint régen. Ha meg így van, akkor egy nagyobbitható screen praktikus otthonra (is).

(#21) Decske válasza sohajda90 (#10) üzenetére


Decske
aktív tag

Az, hogy a felszínen mit lát az ember, nem azt jelenti, hogy nem érhető el semmi, ami nem a fősodorban jön ki. Niche termékek léteznek, akik meg akarják venni, azok meg is fogják.
BB Key2 még mindig kapható. Igazából arra, amire való, még annak is overkill a hardvere. De jött új telefon is, pl FXtech Pro 1 slider billentyűzettel. Plusz vannak kiegészítők, amiket kvázi fel tudsz pattintani a telefonodra és kapsz egy hardveres billt.
Az igazán jó feature phone-okat, mivel itthon nem nagyon veszik nem is hozzák be, de pl Indiában ezek mennek a legjobban. KaiOS fut rajtuk és hatalmas piacuk van a nálunk kevésbé szerencsés helyeken.
Te elégedett vagy, más meg nem. Pl a jelenlegi nyújtott képaránytól hányhatnékom van. Másnak meg telefon kell, és nem phablet. Ismerek nem is egy ember, akik még mindig iPhone 4-5-5S-SE-t használnak, mert nem kell nekik nagyobb.
A hagyományosabb okostelefonok is rohadt sérülékenyek, hála a csupaüveg felépítésnek, az edge kijelzőnek stb. Ugyan úgy rohadtul vigyázni kell rájuk. De ahhoz, hogy hajlítható telefont vegyél, nem kell feltétlenül a kijelzőnek is hajlíthatónak lenni, pl az LG, vagy a Microsoft megoldása is teljesen életképes, sőt, amíg gyerekcipőben jár a technológia, addig jobbak is lehetnek.
A globalizációnak hála ma már bármilyen helyről származó ketyerét be lehet, viszonylag könnyen szerezni.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#22) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Erdekes modon becsukott allapotban egeszen normalis telefonra hasonlit. Nincs hanyinger gloryhole vagy notch.

Komolyan ekkora kihivas normalisan kinezo telefont gyartani? Nem kene megeroltetni magukat. Annyira gondolnak azokra akik mindennap szelfiznek... es akiket azt sem erdekel ha nincs elolapi kamera? Sot tovabb megyek engem az se erdekelne ha hatul se lenne.

De ez mind teljesen mindegy mert az Asuson kivul minden flashipgrade telefon lyukas vagy amorf modon belenyul valami a kijelzobe.

Huawei, arulj a becsukott allapotban levo kulso kijelzovel telefont. 6k mah, 8 giga ram, IP68, valami atlagos SD processzorral. Legyen az a 855. Banom is en. Es ne billegjen az asztalomon.

Regen tele voltam csicsas, eltulzo vagyakkal mikor telefont akartam venni. Mar egy "oke" konfiguracio is tetszene. De abbol is alig van mar... 16:9-et mar meg se emlitem...

(#23) -Mosquito- válasza jacis (#1) üzenetére


-Mosquito-
őstag

A Galaxy Fold 2019 11.23-án 980eFt-al nyitott.. Sőt 12.19. - én volt 1151330Ft is.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#24) daninet válasza WhiteWalker (#3) üzenetére


daninet
veterán

ezt hívják trendnek. Régen a trapéz gatya volt a divatos, most a csőfarmer. Egyszer majd visszajön a trapéz nadrág. Az emberek már csak ilyenek.
Hidd el, hogy ezek a cégek milliárdokat költenek trendkutatásra, és pontosan tudják, hogy nem lehet a telefonjuk vastagabb. Átlag ember kezébe veszi és nem érzi kellően modernnek és hightech-nek.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25) jacis válasza -Mosquito- (#23) üzenetére


jacis
nagyúr

Max a sufnigsm-ben. Ne csúsztass.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#26) gproject


gproject
aktív tag

hongkongban 4000usd

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.