Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Mondjuk laikusként baromi durva belegondolni, hogy a tenger alatt fut kábel 2 kontinens között :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#2) kraftxld válasza Tsebacsi (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Cifu válasza Tsebacsi (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ennél már csak az durvább, hogy menetrend szerint meg is hekkelik a kábeleket, hogy lehallgassák a rajta futó adatokat. Igen, az optikai kábeleket is...

Cikk a Guardian-on.

Ez amúgy olyan szinten probléma, hogy a NATO már külön foglalkozik a kábelek megfigyelésével, és miután az oroszok e célra épült hajóji (mint a Jantar) tenger alatti kábel felett mászkál, ellenőrzik az adott kábelszakaszt, nem-e telepítettek oda lehallgató-berendezést.

Cikk erről a Nationalinteresten.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) simongab válasza Cifu (#3) üzenetére


simongab
senior tag

Állítólag készül egy nagy kábel lehallgató kábel lehallgató lehallgató elleni robot is, amit teljes titokban fejleszt Zambia. Azokkal a tornacipőkkel amik tulajdonosukról jelentéseket készítenek, nna ezzel szemben egyelőre a tudomány tehetetlen :(

(#5) Tsebacsi válasza kraftxld (#2) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Aztamindenit :Y :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6) doooo


doooo
veterán

Az állam megveszi saját magától? Milyen érdekes... :U

(#7) dajkopali válasza Cifu (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

a Snowden-kiszivárogtatásban sok volt a hablaty, de az tényleg ütős volt, hogy kiderült: az amerikai nemzetbiztonság fizikailag csatlakozott pl. Nagy-Britanniában a Google adatközpontjainak kábeleire

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) Fecogame válasza kraftxld (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

Egy ilyent már régóta kerestem, köszi :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9) azbest


azbest
félisten

Lehet komolyan vették a nagyon alacsony pályán haladó több tízezer új kommunikációs műhold ígéretét (ha jól tudom a spacex-en kívül legalább két másik cég dolgozik hasonló terveken, telesat, amazon): kisebb késleltetés, mint a kábeles megoldás. Ami a nagyon alacsony pálya miatt az egyenes úton terjedő rádió és lézer kommunikáció miatt lehetséges. Ráadásul globálisan. Szemben a kábelekkel, ahol a technológia miatt a fénynél lassabban terjed az átvitel.

(#10) simongab válasza azbest (#9) üzenetére


simongab
senior tag

ha a buksimat beütöm egy ilyen teszlás szarba marha mérges leszek, és nem csak én ;-)

(#11) azbest válasza simongab (#10) üzenetére


azbest
félisten

nyugi, nem lesz para

Rick sem panaszkodott a temetésén a vele összeolvadt műhold antennái miatt a miért éppen alaszkában ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.