Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Komoly hűtő.
Egy tesztet azért megnéznék róla milyen TDP-vel bírkózik meg venti nélkül :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) brian1987 válasza Akula (#1) üzenetére


brian1987
tag

Jó kis hűtő lesz ez mini itx illetve m atx vagy htpc-ben.

Az meg vicc hogy venti nélkül.
Eleve nem nagy a tömege, annál kisebb a hőleadó felület.

De jó ár esetén akár best buy lehet aki ilyenre feni a fogát.

[ Szerkesztve ]

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#3) Akula válasza brian1987 (#2) üzenetére


Akula
őstag

vicc, vagy nem vicc, egy teljesen paszív gépben nem lesz ventilátor. Ha a hőcsövek és a kevés lamella nem vezeti el a hőt, akkor keresek valami méretesebb téglát. de teszt nélkül okoskodhatunk, a hatásfokot még csak becsülni sem tudjuk.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#4) Pug válasza Akula (#3) üzenetére


Pug
veterán

Azért legalább egy légkavarót tervezz a házba, ami kiszívja a keletkező hőmennyiséget.

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#5) patex1983 válasza Akula (#3) üzenetére


patex1983
őstag

" a 65 wattnál többet fogyasztó termékek esetében a fordulatszámot maximumra kell állítani." Ebből a mondatból azért már lehet becsülni...

X

(#7) FFnF


FFnF
csendes tag

Sehogy sem értem, hogy miért kell a ventinek még mindig visszafújnia a meleg levegőt a procira (illetve az alaplapra), mikor egy kis igazítással a borda alá, felfelé fújva is el lehetett volna helyezni. Bár lehet, hogy én beszélek hülyeséget...

(#8) ncc1701 válasza brian1987 (#6) üzenetére


ncc1701
veterán

Alaplap egyes alkatrészeit is úgy méretezik, h van légmozgás, ezeknél gondoskodni kell a komoly hőleadó felületről. Ez hosszú távon nem úgy működik, h nem teszek a gépbe ventit. Minimum egy jó nagy venti kell, alacsony fordulaton, ott úgyis hangtalan, illetve a vinyó elnyomja.

(#9) Kiki18


Kiki18
őstag

Szép hűtő.De ejavu-m van tőle.Hasonlít a Gemin II M4-emre. :U

(#10) pmheros


pmheros
senior tag

valamelyik gyártő felkarolhatná már a Brazos lapokat is. A többségen egy apró borda 4 cm -es légkavaróval maga a vicc kategória. Nem igaz nem látják a piaci rést. Már ha azok is htpc -k

nem vagyok tökéletes

(#11) vlevi válasza FFnF (#7) üzenetére


vlevi
nagyúr

"miért kell a ventinek még mindig visszafújnia a meleg levegőt "
Mert a szívó oldalon elenyésző az érzékelhető légmozgás. Te sem állsz be a szobaventillátor mögé, hogy elszívja előled a meleg levegőt :) , ellenben nagyon jól érzed magad, amikor ugyanazt a meleget fújja rád :)

(#12) vince


vince
őstag

jópofa :) nem ördögtől való a venti, csak egy kellemes hangút kell találni :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#13) Murphistic válasza vince (#12) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szerintem ennek kellemes hangja van, csak ne legyenek otthon a szomszédok ;] :
[link]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#14) #65675776 válasza Kiki18 (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az meg hasonlít a Scythe Shuriken-ekre, azok meg hasonlítanak a Thermalright XP90/120-ra... Felesleges ezzel foglalkozni. Ebből legalább a jelek szerint nem spórolták ki a fémet, ellenben a Shuriken-ekkel. Azt viszont nem értem miért nem lehet a dordákat a ventilátor széléig kihozni. Illetve a borda szélén miért kellett a lamellákat kivágni.

FFnF: Azért, hogy hűtse az alaplapot is.

(#15) Godefroy válasza vlevi (#11) üzenetére


Godefroy
senior tag

Igazából ugyanannyi a légmozgás mindkét oldalon, csak az egyik oldalon (fujó) koncentráltan irányítottan kapod az arcodba ;)

Egyébként szivócsatornával lehetne megoldani a problémát, hogy az alaplapról is a megfelelo helyekrol szívja a levegot.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#16) #65675776 válasza Godefroy (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annak a csatornának valószínűleg igen szép szélzaja lenne. Ráadásul alaplaponként eltérő kellene.

(#17) vince válasza Murphistic (#13) üzenetére


vince
őstag

végülis kinek mi a kellemes :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#18) lapa


lapa
veterán

tekintve, hogy mostmár egész arm-os sokmagos htpc platformok vannak olyan árban, mint csak ez a hűtő, elég best buy.

(#19) Godefroy válasza #65675776 (#16) üzenetére


Godefroy
senior tag

Én konkrét alaplapra gondoltam, ott meg ugye csak egyszer kell megtervezni aztán tízezer számra gyártani.

A zajban nem vagyok annyira biztos, hiszen márkásabb gépek szerelésekor sokszor találkoztam ilyennekkel, foleg lapos kivitelu gépekben. Ha alcsony a fordulatszám szerintem nem hallható.

Itt a prohardveres tesztben is valami hasonló van, ilyesmire gondoltam.
Arctic MC101 – HTPC Trinity-alapon

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#20) Mercutio_ válasza lapa (#18) üzenetére


Mercutio_
félisten

Példa?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

A világ legjobban kitalált hűtője címre nem lesz nevezve, a kicsi felület és sűrű lamellák miatt.

Ahogyan -ezzel is- bővül a piaci kínálat ebben a szegmensben, talán lesz árverseny, és nem luxustermék hatását keltik majd ezek a hűtők.

(#22) #65675776 válasza Godefroy (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nos ez pl pont nem szívó oldali légretelőkre példa. Nyomó oldalon van az egész. Ráadásul félig-meddig szabvány notebook hűtő, de rengeteg VGA-n is hasonló elven működő cooler van. Ezek a coolerek ráadásul pont arról híresek, hogy bizonyos légáramlás felett durva szélzajt produkálnak.

(#23) lapa válasza Mercutio_ (#20) üzenetére


lapa
veterán

egy.

de rengeteg hasonló van (hirtelen zerodevices ugrik még be), fél éven belül lapátolni lehet majd a kínai klónokat is. szerintem ha valamikor, akkor most nem éri meg klasszik htpc-t építeni. hozzáteszem, szerintem már évek óta nem, de ez magánügy.

(#24) Pug válasza Godefroy (#19) üzenetére


Pug
veterán

Kilepo oldalon nagyobb az aramlo levego sebesseg, legnyomasa is a koncentraltabb aramlas miatt, mint a szivo oldalon fellepo huzatnak, ergo a hutesi teljesitmeny is ott nagyobb, roviden ennyi.

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.