Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Érdekes fejlesztés, már nagyon várjuk:K

Mondjuk a CPU és a a memória közti sebesség olló ettől nem tűnik el:N

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) Writz


Writz
tag

"A cég koncepciójának másik eleme az adattovábbítás reformja, a HP ugyanis elektronok helyett fényt használna." Ezt én már ma hásználnám pl. a SATA kábelek helyett. :K

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#3) azopi74 válasza kleinguru (#1) üzenetére


azopi74
addikt

Várjuk már vagy 6 éve, de még félidőnél sem vagyunk a várakozásban, sőt, szerintem 2025 előtt consumer eszközökben nem nagyon fogjuk látni, csak csúcs-szerverekben...

(#4) Dani_kp válasza kleinguru (#1) üzenetére


Dani_kp
őstag

"Ezt úgy érdemes értelmezni, hogy minden adatot tárolna, vagyis kiváltaná a merevlemezeket, vagy az SSD-ket, miközben rendkívül gyors memóriáról van szó, vagyis a rendszermemóriát is szükségtelenné tenné. "

Nekem ebből az jött le, hogy nem is lenne memória benne.

https://ingatlan.com/33821564

(#5) Writz válasza Dani_kp (#4) üzenetére


Writz
tag

A memória maga a háttértár lenne mert elég gyors lenne ahhoz is. :)

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#6) kleinguru válasza Dani_kp (#4) üzenetére


kleinguru
addikt

A CPU (APU), valahonnan betöltené az adatokat (valahonnan=memória(mindegy milyen formában)):K

rendkívül gyors memóriáról van szó

A memória szó ebben is benne van, már csak a rendkívül gyors érdekelne:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Azért ezzel szemben eléggé szkeptikus vagyok - a reram is elhasználódik az olvasástól, igaz, elvileg jóval lassabban, mint az SSD, de munkaterületként használva pár perc alatt összejönne annyi írási művelet, mint amennyi az SSD-ben egy év alatt. Szerintem az lesz, hogy a data és a stack segment marad DDR-ben, viszont a code segment átkerül a reramba - egy program betöltése gyakorlatilag egy pointer átállítása lesz, gyakorlatilag megszűnik a betöltési idő.
Szóval mindenre reramot használva azt nyernénk, hogy a teljes háttértár memóriaként működne, áramszünet után is ott lehetne folytatni a munkát, ahol abbahagytuk, viszont erősen élettartamkorlátos lenne.
Egyébként várós már nagyon ez a reram.

(#8) Writz válasza kleinguru (#6) üzenetére


Writz
tag

Kiváncsi vagyok mennyire lesz relatív gyors az a memória. Lehet befellegzett az SSD-nek? ;]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#9) tskó


tskó
tag

"A mai operációs rendszereket nem erre a működési modellre tervezték" igen csak ez az oka hogy nem vezetik be most rögtön... csak ez...

(#10) Writz válasza tskó (#9) üzenetére


Writz
tag

A lusta programozókat kell okolni mindenért :D

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#11) Bici válasza Writz (#8) üzenetére


Bici
félisten

Ha a RAM-ot is kiváltja, akkor nyilván. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem fura,h csak a HP foglalkozik a dologgal. Ez a fény dolog optikai sata kábel lenne, mert nem hiszem h már a kvantumszámítógép korát élnénk. :U

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#13) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nagy fába vágta a fejszét a HP, csak remélem, hogy nem törik bele. Egyik tanárommal elkalandoztunk 2-3 éve az előadáson és ejtettünk pár szót a fény használatáról az elektron helyett, de ugye akkor is a megvalósítás nehézsége jött szóba és hogy csak kísérletek vannak, stb. Kíváncsian várom a fejleményeket.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14) Writz válasza pusszycat (#12) üzenetére


Writz
tag

Szép és jó dolog lesz ez az optikai SATA kábel, csak legyen hardver ami ki is tudja használni. Mert pl. egy HDD mellett nem sok értelme lenne. Mire megjelenik ez az optikai technológia, addigra csak úgy röpködnek majd a több 10 Gigabájtok másodpercenként.

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#15) ermisukrám


ermisukrám
tag

A Masina??? b..ki Abu ezt te se gondoltad komolyan hogy ezt jelenti ugye? Értem én hogy idézőjelek között van de ez a legbénább fordításban is "a gép"... nem? de.

Aki másnak izébizé annak nyelve szabadlapos

(#16) pusszycat válasza Writz (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak legyen annyi adat,h tud röpködtetni :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#17) .OM. válasza kleinguru (#1) üzenetére


.OM.
aktív tag

Ha az adatsűrűség ilyen nagy, a memóriát(=háttértár) integrálhatják a CPU-val egy tokba, így nem lesz szűk keresztmetszet a sín/busz.

ex .Oldman.

(#18) sanzi89


sanzi89
addikt

Mennyi hasonló cikket olvastunk már az akkumulátorok korszakváltásáról is, aztán hány éve megy az egy helyben toporgás... :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19) Writz válasza .OM. (#17) üzenetére


Writz
tag

Elképzelhető, hogy ebbe az irányba halad (akár) a PC ipar, hogy egy SoC-be lesz integrálva a CPU-tól a RAM-on és az IGP-n át a háttértárig minden. És persze az is jó lenne, ha a CPU-GPU közös memória címtérrel rendelkezne. Csak lehessen bővíteni plusz hardverekkel. Mert én arra allergiás vagyok amikor valami hardver teljesen fix, és nem lehet hozzányulni. ;]

Szerk.: Sőt, az még jobb lenne, ha nem csak egy tokban lenne, hanem egy lapkán is.

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#20) gghrtz válasza sanzi89 (#18) üzenetére


gghrtz
őstag

Nem lehet minden csak úgy ukkmukkfukk bevezetni, arról nem is beszélve, hogy szépen lassan haladnak, mindig csak egy picit, hogy jóóó sok pénzt összeszedjenek.

(#21) vittorio7


vittorio7
őstag

Érdekes, majd kiderül mi valósul meg belőle.

(#22) kleinguru válasza .OM. (#17) üzenetére


kleinguru
addikt

Legyen így:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#23) j.bravo válasza Writz (#2) üzenetére


j.bravo
addikt

A huszadik század közepén, valamelyik nagy klasszikus sci-fi író (talán Lem? Vagy Asimov?) is olyan számítógépekről írt, amikben fotonok rohangálnak elektronok helyett...
Nincs új a nap alatt :DDD

Whatever.

(#24) pusszycat válasza .OM. (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez már most is így van csak gyorsítótár a neve. :U

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#25) Reggie0 válasza pusszycat (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Mivek ok uttoroek a temaban(ok fedeztek fel), igy nem meglepo.

(#26) zither válasza ermisukrám (#15) üzenetére


zither
csendes tag

Mondjuk ennyire nem egyértelmű ez a dolog. Az angol machine és a magyar masina ugyan annak a latin szónak a honosodása (hozzánk német közvetítéssel került). Így annak ellenére hogy furcsán hangzik, tulajdonképpen helyes fordítás. (Az meg megint más kérés, hogy nem feltétlenül kell mindig mindent lefordítani.)

Viszont hogy on is legyek: már látszik egy ideje, hogy a jelenleg elterjedten használt tervezési és gyártási módszertan kifullad (köszönhetően annak, hogy a csíkszélesség már nem csökkenthető érdemben tovább és a több réteges gyártás is csak időnyerés), ezért szerintem jó dolog, hogy új kísérleti technológiák jelennek meg, amelyek utódjai lehetnek a jelenlegi eszközöknek.

Zavard össze a világot: mosolyogj Hétfőn

(#27) #16939776 válasza gghrtz (#20) üzenetére


#16939776
törölt tag

+1

Érdekesen hangzik a koncepció, mire sorozatgyártásra kerül, addigra nem sok köze lesz az itt leírtakhoz.
A programozóknak(és az őket oktatóknak) is újjá kell születniük.

Részemről addig megelégednék a mostani alaplap, ház, táp szabványok "finomításával".
Teljesen fölösleges lenne +1 venti a tápba és +1 a Cpu-ra, ha lenne némi Reform ezen a téren.

(#28) Cathulhu válasza ermisukrám (#15) üzenetére


Cathulhu
addikt

Abu meg van áldva a masina szóval, annyira frappánsnak gondolja (elég a steam-es cikkeket elolvasni), de egyszerűen borzasztó. Örülök, hogy itt már nem én szóltam érte, ezek szerint nem csak engem irritál.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#29) atti_2010 válasza Cathulhu (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez:"The Machine" névre hallgató projekt a jövő PC-inek és okostelefonjainak számítási és tárolókapacitását is megsokszorozhatja. a HWSW -tegnapi cikke úgy hogy nem ABU a hibás, ez a neve.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) Cathulhu válasza atti_2010 (#29) üzenetére


Cathulhu
addikt

"A masina", amirol az eredeti es az en kommentem is szolt

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#31) sb válasza kleinguru (#6) üzenetére


sb
veterán

A fajlagos ár/költség is érdekes lenne majd, mert oké, hogy az adatsűrűség miatt egy telefonba belemehet 100TB, de valószínűleg nem a háttértár funkció lesz az elsődleges az indulásnál.
Egyelőre ott tartunk, hogy 1-2TB SSD-nek is nagyon örülnénk. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) .OM. válasza pusszycat (#24) üzenetére


.OM.
aktív tag

így van, csak ez lehetové teheti az 50 TB-os chace-t. :Y :C

ex .Oldman.

(#33) HussarF válasza azopi74 (#3) üzenetére

Legalább addigra már meglesz Paks II., hogy hajtsa az ilyen gépeket :D

(#34) atti_2010 válasza HussarF (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miért is kellene hozzá Paks?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) Sinesol válasza Cathulhu (#28) üzenetére


Sinesol
veterán

Mert mi a baj a Masina szóval? Szinte tükörfordítása az eredetinek, ugyanolyan helyes mintha gépnek lenne fordítva. Igaz kissé archaikusan hangzik de attól még nem hibás.

[ Szerkesztve ]

(#36) HussarF válasza atti_2010 (#34) üzenetére

Feltételezem nem 100W-os tápok kellenek már majd hozzájuk.

(#37) Sinesol válasza HussarF (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

Mégis mi indokolja szerinted azt a nagy fogyasztást?

Pár nanométeres cucc, ultra-alacsony feszültség, mozgo alkatrész hianya...ez inkább jelent minimalis fogyasztást.
Évek ota egyre inkább javult a hatékonyság, ha nem így lenne kutya nem fejlesztene uj cuccokat, csak ugy valthatja ki a memoriat+háttértárakat ha energia-hatékonyságban is jelentősen jobb.

[ Szerkesztve ]

(#38) HussarF válasza Sinesol (#37) üzenetére

És csökkent a tápod mérete a gépben vagy nőtt az évek alatt?

(#39) atti_2010 válasza HussarF (#36) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Most sem 100W tápok kellenek hanem 350W-a minimum és ezek az alkatrészek sem fognak többet fogyasztani mint a mostaniak, sőt kikerül a HDD ami többet fogyaszt mint egy SSD, kevesebb alkatrész lesz mert a memória és a tároló eszköz ugyanaz lehet, nem értem mi fogyasztana olyan sokat a mai gépekhez képest.

És csökkent a tápod mérete a gépben vagy nőtt az évek alatt?

Az a VGA-k miatt van és semmi köze sem a memrisztorhoz sem pedig a HP új elképzeléséhez, amúgy a mai gépek sem fogyasztanak sokkal többet mint 10 évvel ezelőttiek csak ha 2 VGA-t használsz és ha valamit nőtt is a LOAD fogyasztás az IDLE nagyságrendekkel kevesebb lett..

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) pusszycat válasza atti_2010 (#39) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akarok belepof@zni de ha laptop tápra gondolt az 100 W körül van. :K

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#41) atti_2010 válasza pusszycat (#40) üzenetére


atti_2010
nagyúr

És hányan használnak olyan gépet ami laptop táppal működik, vagy laptopra gondolsz? Ha igen meg mindig nem magyarázat hogy miért kellene Paks az új koncepcióhoz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#42) Sinesol válasza HussarF (#38) üzenetére


Sinesol
veterán

Közel 10 éve 400-500 wattos tápokat használok. De igazabol azt hiszem egy 350-400 w-os is elég lenne egy 92+ hatékonyságú tápból.

Igazábol miert is nött volna? Vehetsz 55-65 Wattos i7-öt ami kb ugyanazt tudja mint az alap.
Vga-ban most jön a Maxwell ami valoszinű 150 wattból bealázza a mostani 200-300wattos cuccokat. Vagy masik oldalon az Amd Tonga ami 80-100 wattbol hozza egy 7970/280x teljesitményét.

Évek ota egyre kisebb energiabol óriási mértékben nő a teljesítmény, egyre kisebb tápokkal is pár évente duplazhatod a teljesítményt.
Évek óta talán a legnagyobb hangsúlyt helyezik a fogyasztás csökkentésére.

Tehát egy jó 250-300 wattos táppal lehet akár i7+280x teljesítmény is megvan.
Csak annyi a baj hogy a jóféle 90.....+ táp drága nagyon, de ettől még kapható.

[ Szerkesztve ]

(#43) pusszycat válasza atti_2010 (#41) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azt én sem értem. :N

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#44) ViZion


ViZion
félisten

...a 2000 előtt születettek ezt nem fogják látni otthon :((( :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45) pusszycat válasza ViZion (#44) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Már megint vizionálsz... :DDD

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#46) HussarF

Komolyan, egy hülye off-megjegyzésemből milyen shitstorm lett :DD Szakadok a röhögéstől :C

(#47) Sinesol válasza HussarF (#46) üzenetére


Sinesol
veterán

Így hirtelen leforditottam magamban :B ...hát egész jól hangzana magyarul :D

[ Szerkesztve ]

(#48) bunevo válasza sb (#31) üzenetére


bunevo
tag

Pedig a nagy mondás éppen abban lenne, hogy ha sok TB-nyi rendszermemóriát lehetne kis helyre (alacsony fogyasztás, gyors elérés, egy chip) bezsúfolni, akkor közelíteni lehetne az idegrendszer teljesítményét, pláne az ilyen memrisztoros elgondolásoknál, ahol a memóriaelem akár műveletvégzésre is tervezhető, így sok feladatnál a CPU-t is ki lehetne hagyni, mint szűk keresztmetszetet.
Sok szenzort neki, meg 100TB memóriát, és eljöhet akár az embernél okosabb telefon is. Bár sajnos 10 éven belül nem hiszem, hogy bármilyen memrisztoros kis kütyü lesz a zsebembe, de ami késik nem múlik.

(#49) dtracer


dtracer
tag

"az adattovábbítás reformja, a HP ugyanis elektronok helyett fényt használna"

Manapság sem elektronokat használunk adattovábbításra, mert az elég lassú lenne. Az elektronok pár tized millimétert tesznek meg másodpercenként egy rézkábelben.

(#50) BatchMan


BatchMan
senior tag

Itt azért keveredik két dolog:
Memrisztor - árammal megy, de fényt akarunk használni a gépben.
Megjegyzem nekem a masina ugyanolyan félrefordítás, mint a pumpa szivattyú helyett. Más a hangulata, mást jelent, nem az eredeti értelmet adja vissza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.