Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Oszt hogy rakok bele egy bizit/érettségit/diplomát/könyvet?
Azon a kemény 10 centin aztán tényleg sok minden múlott. :U

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) draco31 válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


draco31
veterán

Hát lefotózod az okos telefonnal, és kinyomtatod. :)
Egyébként tetszett, amig nem olvastam azt az oldalát, eszembe sem jutott, pedig én is sok hasonlót szoktam másolgatni. Na meg a személyi, stb.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3) dementor


dementor
senior tag

És sajnos ritka használat mellett továbbra is be fog száradni a tinta. Szerencsére a lézer nyomtatók már emberi árban kaphatók.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#4) QwErTy42 válasza dementor (#3) üzenetére


QwErTy42
addikt

Gyári patronnal nem szárad be még hónapok alatt sem. Csak a fostalicska utángyártottal szárad be 4 nap alatt.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5) draco31 válasza QwErTy42 (#4) üzenetére


draco31
veterán

Hát nem tudom, nekem 5 éves a fekete patronom Canon, van amikor 1 hónapot pihen, de sosem száradt még be. A festék hozzá 300 milli volt 1500 hozzá Refellink vagy mi a szösz, abból van még a negyede talán meg.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6) pusszycat válasza draco31 (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Így van. 2 HP nyomtató lapul a szekrény tetején használhatatlan vackok. Aztán vettem egy Canon-t és csakis utánagyártott patront használva 0 probléma 2 év alatt. :K :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

dy fos. mindenért nyavajog, beszárad, kifogy, vagy csak problémázik mert nem telepíted a szemeteit, holott neked elég a nyomtatás/szkenelés.

(#8) tecsu


tecsu
addikt

Van olyan multifunkciós gép, amivel ha nem nyomtatok egy évig sem lesz semmi baja?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9) pusszycat válasza tecsu (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van. Lézernyomtatónak hívják.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) KillHates válasza tecsu (#8) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az enyém már 5 éves és még nem száradt bele semmi, van benne kb 6.000 oldal. Megveheted bele a 7.600,- Ft-os utángyártott tonert is ugyanúgy nyomtat vele 2.500 oldalt mint a gyári 20 ezressel. Fajlagosan messze a legolcsóbb nyomtató!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11) KillHates


KillHates
nagyúr

Király cucc ez a kis HP! Mennyire kézenfekvő, hogy "áthúzós" legyen a szkenner is, ha már a nyomtató is az :D :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12) tecsu válasza KillHates (#10) üzenetére


tecsu
addikt

Valamit félreértettél.
Ha egy évig nem használnám, akkor se száradjon bele a tinta.
(Te meg nyomtattál vele 6000 oldalt 5 év alatt - de ez hogy jön ide?! :W )

Mellesleg a gépedre azt írják, hogy hangos, furcsa a szoftvere, sok gombot kell nyomni a kezeléséhez, drága a fajlagos költsége és több embernek előjött egy "3C10" hibakód, ami sokszor javíthatatlan - amúgy jó kis gép.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) MZperX75


MZperX75
addikt

Bakker én meg vártam valami telefon méretű nyomtatót.
Gondoltam de jõ kis 007-szett.

Basszuskulcs a lézernyotatóban nem tinta van,hanem pór az mindig csont száraz.

Hogy jön ide,egyébként 10000 lap nyomtatása után a nagy átlag görgő hibás lesz ,csere az jó napot,papirost nem akarja nyelni.

Jó az utángyártott patron ,szöveg nyomtatására de semmi másra.

[ Szerkesztve ]

(#14) kraftxld válasza MZperX75 (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A pór nép meg porral nyomtat? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) pilóta


pilóta
nagyúr

Most is van világ legkisebb nyomtatója, nem kell őszig várni... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) jedis


jedis
senior tag

Amúgy a tinta beszáradást úgy lehet kiküszöbölni, hogy nem kapcsolod ki a nyomtstót. Én is az enyémnél jöttem rá, mikor minden bekapcsolásnál fejtisztítással kezdett, és fél év alatt lefogyott a tinta a psatronokból úgy, hogy szinte nem is nyomtattam semmit. Ha be van kapcsolva a nyomtató, akkor van benne valami fejfűtés, és az nem engedi kiszáradni. Persze ha kikapcsolod, akkor nem megy.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#17) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Na az ilyen nyomtatókat kell elkerülni. Borzalmasan drága nyomtatni ezekkel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Pete55555


Pete55555
addikt

És ez hol kicsit?

Kinyitod elöl, hátul és máris ugyanakkora, mint akármelyik másik.
Nekem olyan gyártsanak, amit nem kell nyitogatni, berakok egy rekeszbe 50 db lapot, és egy másik rekeszben szépen kiadja. Éééééés ennek legyen kicsi az alapterülete.

Ja, és a HP-val nekem is csak a gond volt, nyomtatóval, fényképezővel is.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#19) QwErTy42 válasza Pete55555 (#18) üzenetére


QwErTy42
addikt

Hogyan akarsz A4-es papírméretű nyomtatót gyártani vagy annál kisebbet, amiben el is fér a papír? :F

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#20) draco31 válasza jedis (#16) üzenetére


draco31
veterán

Na ezt a tisztogatást viszont nagyon tudom utálni, egyszer majdnem ez lett a nyomtatóm veszte, de szerencséjére mire elért hozzá a kezem, addigra lassítottam rajta. Sietnék másolással, bekapcsolom, elkezd tisztitani. Lemásoltam 3-4 oldalt, megint kezdi. 4-5 oldal után megint ugyan ez. Ki tud akasztani vele nagyon.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#21) orion1025


orion1025
őstag

Én egy kis Canon Bubble-Jet BJC80 típusú nyomtatót használok, na az is pici, illetve külön cserélhető a "fúvóka", és lehet használni fekete, színes, multi color üzemmódban. Igaz ez csak egy mezei nyomtató, nem multi, de attól függetlenül, hogy mennyi idős, elég durván jól nyomtat, ráadásul sokkal gyorsabban, mint a 10 évvel fiatalabb HP nyomtatóm (ez igaz a minőségre is). Volt egy Pixma 360-as tintázóm is, meg merem kockáztatni, hogy hozza annak a minőségi színvonalát.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#22) Pete55555 válasza QwErTy42 (#19) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem mondtam, hogy A4 méretű legyen.
A4 + 5-5 centi mondjuk. Tehát 26x36 cm. Meg 20-30 cm magasság. A lényeg, hogy ne kelljen még itt-ott nyitogatni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#23) totron válasza jedis (#16) üzenetére


totron
addikt

Ez valóban sokkal jobb, mintha beszárad. Az elfogyott festéket meg betudod láthatatlan tintának..? Részemről is lézer.
Ez a méretoldaláról való megfogása az eszközöknek, a minőségrt egy másodpercre sem szem előtt tartva, természetesen, a buta emberek konzumsportja.

(#24) azbest válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


azbest
félisten

És hogyan húzná át a bizit/érettségit/diplomát/könyvet a lapbehúzó mechanika? Ez nem síkágyas.

(#22) Pete55555:
van olyan, csak nem az lesz a "világ legkisebb multi nyomtatója"

[ Szerkesztve ]

(#25) igori válasza QwErTy42 (#4) üzenetére


igori
tag

1 hónap után minden gyári beszárad, tudom, voltam HP-nál... Havonta 1 oldalt sztem mindenki kibír...

(#26) QwErTy42 válasza igori (#25) üzenetére


QwErTy42
addikt

Oszt melyik HP-nál volt kend?

Mert furcsa mód a kis kétpatronos Deskjet is vígan megy anyóséknál és nagyiéknál úgy, hogy nem ritkán 2-3 hónapig áll. Az én színenként cserélhető Photosmartom sem esett zavarba, ha nyáron nem nyúltunk hozzá.
A mostani 5-6 éves Epsonom is pöccre indul elég sok hét után is még csak nem is csíkoz.

Szóval ez így erős túlzás.
Vannak persze körülmények, amikor gyorsabban szárad a gyári festék is. Ilyen lehet pl, ha hőforrás közelébe rakjuk (radiátor), fixen 26-28 fok van a helyiségben és hasonlók.

(#24) azbest

Pont ez a bajom. A kompromisszum amit kötöttek a méret javára (a funkcionalitással szemben) számomra nem elfogadható.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#27) igori válasza QwErTy42 (#26) üzenetére


igori
tag

Akkor csak örülni kell! Nekünk az lett kommunikálva, hogy 1 hónap de azt biztosan... Aki ritkán nyomtat(akár csak félévente) annak be kell vállalni a magasabb kezdőárú lézert...
No OFFENSE

(#28) Pete55555 válasza azbest (#24) üzenetére


Pete55555
addikt

Kell a francnak a "világ legkisebb multija". Ez nettó hülyeség, kb semmi értelme.
Legyen relatíve kicsi, ne foglaljon sok helyet az asztalon, és ne lógjon ki belőle össze-vissza minden ha épp nyomtatok.

...Szeretem leracsniztatni...

(#29) azbest válasza Pete55555 (#28) üzenetére


azbest
félisten

Akkor neked nem ez a modell kell, hanem egy másik.

(#30) pomorski


pomorski
őstag

Aranyos kis cuki nyomtató, az asszonynak jó lesz a retikülbe.

(#31) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Ha kocsiban is lehetne használni szivargyújtóról akkor lenne értelme, de így ... :U

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#32) QwErTy42 válasza merkucyo (#31) üzenetére


QwErTy42
addikt

Olyanja már van a HP-nek ha jól rémlik ötször ennyiért.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#33) pomorski válasza merkucyo (#31) üzenetére


pomorski
őstag

Kocsiban -tudomásom szerint- bármilyen nyomtatót lehet használni, csak max. egy inverter (párezer forintos tétel) kell hozzá, amennyiben nincs a kocsidban alapból 220V-os aljzat. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Samott válasza dementor (#3) üzenetére


Samott
addikt

Pontosan, mi is ezert valtottunk lezerre.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35) nubreed


nubreed
veterán

Valahol, kb 2006 környékén, de lehet hogy mégelőbb, valami nagyon elszaladt a HP-vel a nyomtatókhoz adott szoftvereik tekintetében. Azóta még egy gyors gépen is egy örökkévalóságig tart, amíg feltelepül az a nyomorult, szarfos szoftver, ami raádásul tele van felesleges dolgokkal, Egyszerűen gyűlölöm a HP nyomtató szoftvereitm beleértve a mostanában egyre inkább erőltetett Universal Printer Drivert aminek az egyszerűség (és gondolom gyorsabb telepíthetőség) lenne az előnye, csak mondjuk 10-ből 3 esetben egyszerűen nem működnek, ami azért elég szar arány. Régen imádtam a HP nyomtatókat, ma mindenkit óvva intenék ezektől.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#36) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Biztos nem minden tuti a HPnél, főleg az alsó kategória, de a meghajtókat tisztán le lehet tölteni a HP honlapjáról és akkor nem tesz vele egy csomó szutykot. Annyira nem tragédia. Aki sokat scannel, amúgy se a HP fapados scanner szoftverét fogja haszanálni...

Nekem szépen mennek a HP nyomtatók.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#37) tecsu válasza jedis (#16) üzenetére


tecsu
addikt

Na persze, egy évig nem kapcsolom ki. :W
A beszáradást lézernyomtató használatával lehet kivédeni. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.