Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Nem örülök neki, kevesebb szereplő, magasabb ár. A cégünknél van 6db Samsung lézer másoló, nagyon szeretjük, a másológépeket már nem is használjuk.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#2) tibaimp válasza Sza_Sa (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hasonlót akartam írni én is. Samsung kis lézer van itthon, nagyon OK-s, de a HP-t őszintén, nem igazán kedvelem...Nem öröm hír...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Balu77 válasza tibaimp (#2) üzenetére


Balu77
őstag

Összehasonlítva a Samsung és a HP szoftveres támogatását főképp a régebbi eszközökhöz, ez nagyon nem jó hír. Épp emiatt dobtuk a HP-t és toljuk a Samsungot, de ezek után megint más márka után kell nézni.
Vicc hogy egy 5 éves HP nyomtatóhoz alig lehet találni sokszor meghajtót. A HP letöltő oldala meg ezen felül gyakorta enyhén gyengélkedik.
Nem is beszélve hogy garanciában a HP nyomába sem volt....

Ez nem jó hír! :(

izé

(#4) Dr. Romano válasza Balu77 (#3) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A HP esetében nem a szoftver a vicces hanem ez.

Hol vannak már a rég szép idők amikor 40ml-s fekete patront vehetett az ember pl. a DeskJet 920-hoz...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) KisDre


KisDre
senior tag

A miértre kíváncsi lennék. A Samsungnak tudtommal jól megy a szekere és cégóriás, nem kívánt részlegük ez vagy mi?

KisDre.artstation.com

(#6) zsolt501 válasza Balu77 (#3) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekünk a Samukkal volt leginkább a legtöbb bajunk sok készülék (kb 50) megadta magát elektronikusan illetve a lapbehúzók is elég gyorsan tönkremennek.
Ellenben a HP nyomtatói még mindig bírják, és bizony napi akár 2000 oldalt is nyomtatnak, mondjuk nem házi nyomtatókról van szó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Ez nem jó hír? :( Minek a HP-nek, elég nagyok már így is... Samsung fekete lézeres nyomtató lassan 10 éve (kopp-kopp) hibátlan.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#8) Vitamincsiga válasza KisDre (#5) üzenetére


Vitamincsiga
tag

A Samsung mindig is a jövőbe tekintett. Ezért ahol tud, ott racionalizál.
A HDD üzletágától is a legelsők között vált meg; fantáziát látott az SSD-ben. A MILC részlegére is mondott egy STOP-ot, amikor látta, hogy nem nőnek olyan mértékben az eladások, mint ahogy eltervezték.
Most ez volt soron.

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#9) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Egyfelől a LaserJet 10xx-es sorozatuk elpusztíthatatlan. Nem tudnak sokat, nem is gyorsak, csak - utángyártott tonerrel - ~1 Ft/oldal költség mellett nyomtatnak. Win10 okés? NEM! És bőven van még ilyen hardver...
A nyomtatási üzletágat mindig is a kellékanyagok vitték. És azokat aranyárban kínálják; Kína meg degeszre keresi magát :K Fotónyomtatáshoz persze, hogy megveszem az eredeti patront, de irodai melóra?

Ahogy Daywalker idézte: "Szerintük ugyanis a másológépek ideje lejárt, a készülékek elavultak, túl nagyok, túl sok karbantartást/cserét igénylő alkatrészből állnak, javításuk, karbantartásuk és az erre vonatkozó szerződések sem a hatékonyságot tartják szem előtt..." "...az elavult másolókat magasabb kategóriás multifunkciós készülékekkel váltanák le."
A lényeg mint fentebb :(

Ha nincs profit, akkor teszünk érte, hogy legyen. A Samsung pont jókor volt jó helyen; ráadásul egyel csökken a konkurensek száma. A "eljövendő marketing rizsával" és minimális fejlesztéssel pedig megint lesz pénz, dögivel.
Elrettentő példa az LGA1156->1155->1150->1151 és a 1366->2011->2011v3...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#10) QwErTy42 válasza Balu77 (#3) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pedig a HP lézerek sokkal masszívabbak, mint a Samsungok és driverek terén is frissebbek és támogatottabbak.
A Samsung lézerek csak szerettek volna olyan "szarok" lenni, mint a HP-k.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#11) Hopkins95 válasza Sza_Sa (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Egyetértek, én sem örülök neki. Utálom a HP-t, hülye szoftvere van, sokszor beragad a nyomtatáslista(percekig nem tudod törölni, még újrainditással sem) plusz nagyon drága hozzá a patron. Ráadásul mindig cirkuszol, hogy kifogyott a patron, holott még van benne festék. Ha nem eredeti patront veszel bele, akkor van, hogy nem működik normálisan vagy csíkoz.

Ellenben a Samsung Xpress M2070w-met eddig csak egyszer töltöttem tonerporral(1 éve van meg), azóta is kifogástalanul üzemel. Pedig sok mindent fénymásolok az egyetemre, de még mindig bírja a toner benne.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#12) Cassi válasza Vitamincsiga (#8) üzenetére


Cassi
senior tag

Így van, a Samsung mindig jó ütemérzékkel szállt ki az elavult üzletágakból. Kevesen vesznek új nyomtatót, nehéz nyereségesen tartani a gyártást. Aki szerint meg nem számít a profit és a pénz, az jelentkezzen ingyenes driverfejlesztőnek, biztos örülnek majd neki.

(#13) DFB


DFB
tag

Én örülök neki.(lehet korán).
Nekem Samu CLX3175FN multi van.(Ennél nagyobb nem nagyon fér el az asztalon.)
Nekem eddig még csak bajom volt vele, állítólag azért mert nem sokat használjuk.
Hát ezért is nem vettem tintasugarast, nehogy beszáradjon.
Cserélni kellett a transzfert kb. 3000-nél.
Papírelakadás 1 típus.
(Felső szenzornál lehetett vezetékszakadás, mitől azt nem tudom.Elég nehezen derült ki)
Dobegység pengéje elvetemedett 6300 (74%) maradék kapacitás esetén.
Ha megmaradna nekik az üzletág, akkor sem vennék többet Samsungot.
Pillanatnyilag HP M277dw-t inkább.

(#14) Forestal


Forestal
tag

Reménykedhetünk, hogy talán végre a nyomtatószoftverek és azok kezelhetősége javulni fog.

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#15) Graphics válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mintha más gyártók nem forgalmaznák a termékeiket demo tartályokkal

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) #85552128 válasza Balu77 (#3) üzenetére


#85552128
törölt tag

Lehet van olyan amihez nincs driver, de amint rádugom a ~10 éves PSC 1410-et a gépre a Windows 7/8/10 máris tölti hozzá a drivert amivel a scanner és a nyomtató is tökéletesen működik. Ahogy nézem a hivatalos "full feature" szoftvercsomag is elérhető az oldalról, szóval nem általános jelenség, hogy nem támogatnák a régi termékeket.

[ Szerkesztve ]

(#17) pepeno1 válasza Vitamincsiga (#9) üzenetére


pepeno1
tag

Egyetértek. Nekem is LaserJet 1018-am van immár 9 éve. Az elsőnek a lapbehúzója elromlott kb. fél év után, és cserélték az egész gépet újra. Azóta idén cseréltem a tonert utángyártottra. A drivere tényleg gáz. Annak örülük, hogy annak idején lementettem a HP honlapjáról. Most meg őrizgetem mint a Szent Grált. :))

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#18) Dr. Romano válasza Graphics (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Csakhogy ezek a "demo tartályok" hagyományos boltban is kapható patronok nem csak a nyomtatóhoz csomagolt egyszeri dolog.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) Lacok


Lacok
őstag

Mi az ok ami miatt a Samsung megválik ettől az üzletágtól?

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) Cassi válasza Lacok (#19) üzenetére


Cassi
senior tag

Nincs belőle elég lóvé. Kevesebb új PC -> kevesebb nyomtató stb.

(#21) Graphics válasza Cassi (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert csak PC-rol lehet nyomtatni?

Notebook
Tablet
Mobil

? Ezekről nem?

Nem igazán hinném, hogy PC miatt adják el... Amikor a tablet kivetelevel a hordozható eszközök piaca elég magasan van.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Potrien


Potrien
senior tag

Nekem hp volt idáig ami megadta magát a garancia lejárta után közvetlenül:(

(#23) QwErTy42 válasza Potrien (#22) üzenetére


QwErTy42
addikt

Wow. Micsoda statisztika. Ebből aztán kérem szépen valóban messzemenő következtetéseket lehet levonni.
Vagy inkább nem. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#24) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez buli. Samsung sem tökéletes, de fényévekkel megbízhatóbb, mint a HP.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) QwErTy42 válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


QwErTy42
addikt

Melyik univerzumban? :U

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) Jim Tonic válasza QwErTy42 (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Abban a 15 évben, amelyikben informatikában dolgoztam. :)

szerk.: mielőtt belemerülnél: [link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.