Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Killing


Killing
addikt

FreeDOS?! :Y

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2) Tim82 válasza Killing (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen. Sok gyártó dob piacra FreeDOS-szal ellátott modelleket. Költséghatékonyság a varázsszó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tetszetős koncepció, különösen a HD4330+P8400-P9700-as kombináció. Egyetlen kérdés az ára. nem tetszik, hogy a GMA-celeron párosítás már 800$-ba fáj...

Ja, és hol az eSATA port, hamarosan 2010et írunk...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) Szemjuel válasza t72killer (#3) üzenetére


Szemjuel
tag

én először megnéztem az árat, majd a felszereltséget... jó gép lenne, csak picit drágás:(

(#5) Killing válasza Tim82 (#2) üzenetére


Killing
addikt

Ezzel is segítik az illegális operációs rendszerek terjedését.Ki az aki megveszi?Max. azok akik angyon jó lelkiismeretűek/van pénzünk rá.Így legalább,ha kényszerűen is,de megveszik.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#6) Kendek válasza Killing (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Inkább venném FreeDos-sal mint XP-vel vagy Vista-val. Felrakom én magamnak a rendszert, ami legalább nincs teleszemetelve mindenféle baromsággal. Nem mellesleg olcsóbb is így a gép, és egy matricával kevesebb.

<-ƘƘ->

(#7) Alex91


Alex91
félisten

Ahhh, MacBook billentyuzet! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8) Kendek válasza Killing (#5) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na ne röhögtess, rakhatok rá én Ubuntut is, mert én azt jobban szeretem. Mért ne lehetne venni külön hozzá Windows-t is akár? Inkább azt utálom, hogy ha lehúzzák az embert mondjuk egy XP-vel, pedig csak annyit marad rajt a notin, amíg egyszer be nem kapcsolom.

<-ƘƘ->

(#9) xedos


xedos
addikt

Nem rossz ez a noti! De...
NEHÉZ!!!! és a mérete is alig kisebb mint a14"-os!
Ebben a kategóriában a SONY Zszéria a csúcs!
Weight1499g
Dimensions (W x H x D)314mm x 24.5 to 33mm x 210 mm
Display13.1" TFT WXGA ++ 1600x900

Alex91: Na.... nem mind alma ami fénylik...
A SONY találta ki, az APPLE csak átvette.

[ Szerkesztve ]

(#10) Alex91 válasza xedos (#9) üzenetére


Alex91
félisten

De ha a Sony-t irom be, akkor:

1. A tobbseg nem tudja mirol van szo.

2. Nem eleg provokativ! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11) DroneZ


DroneZ
aktív tag

mi visszafogott elegancia :D régi idők képét tükrözi, de azért bejövős főleg a belső :)

(#12) Napfénysüti válasza xedos (#9) üzenetére

Inkább kellene egy TP X301 csak az már más árkategória. :D

Més que un club!

(#13) Borgi válasza Tim82 (#2) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

Természetesen a lényeg kimaradt: mégpedig a freedos azért jó mert a közép v nagy vállalat vesz x ilyet és nem fölöslegesen vette hozzá az oprendszert amikor van már neki 100 vagy 1000 db xp prof vagy vista buziness (nem tom milyen elvetemült választaná ezt :W ) licence ami a fejlett IT infrastruktúrájához korábban már beszerzésre került rendes szerver támogatással.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#14) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

ebből lesz amd platformos is vajon?

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#15) VaniliásRönk válasza Borgi (#14) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha lesz is itthon valószínűleg nem lesz elérhető.

#16 orbano: Valami hasonló matricával elég darkos lenne? :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) orbano


orbano
félisten

nem elég darkos

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) Muton válasza orbano (#16) üzenetére


Muton
addikt

lol :DDD pont ez jutott eszembe nekem is

azért már alapnak kellene lennie az esata/usb portnak is :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#18) Killing válasza Kendek (#8) üzenetére


Killing
addikt

De a kezdő lame júzer nem ismeri az Ubuntut. :U Meg lehet hogy nem kedveli.(Személy szerint én sem.)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem rossz :) De az n-es wifi hiánya miatt jár a dádá :)

(#20) t72killer válasza Killing (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz a freedos-t sem ismeri, csak a winben tud kattingatni :K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) JanR


JanR
addikt

Ez is draga, mint minden HP termek, viszont az biztos, hogy ha egyszer megveszed nem valoszinu, hogy gondod lesz vele.
Monjuk az a 800dodo celereon gma tarsasagaval tulzottan is magas ar.

(#22) Killing válasza t72killer (#20) üzenetére


Killing
addikt

Elég az neki.Főleg hogy a Win 7-ben nem lesz se MP sem IE. ;] Már hallom a Kur** anyázásokat. :DD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23) Kendek válasza Killing (#18) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, de éppen az a lényeg, hogy ne énhelyettem döntsék el, hogy mit akarok, hanem ez így már egész nagy haladás, hogy választani lehet. Akinek jó, az megveheti XP-vel is. Egyébként én sem Ubuntuval nyomatom hanem Windows 7-el XP helyett. Na de ez is ugyanaz a szitu, megvetették velem a licence-t pedig nem kellett nekem.

<-ƘƘ->

(#24) t72killer válasza Kendek (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez teljesen jogos. Főleg, hogy pl ha korábban már korábban fizettél windowsért, akkor semmi joguk nincs még1x lenyúlni. Illetve itt van most a kérdés: az ügyfél szeretné valahogy kihúzni a win7ig, de addigis csak vistával szerelt notit lehet kapni. Most miért kötelező neki megfizetni egy rendszert, amit kb fél év múlva úgyis kikukáz?

Az XP-nél még megértem, mert annak 2002 óta tart az életciklusa, ergo vettél egy dobozosat 5éve, és most is azt használod. De személyszerint egy átmeneti oprendszerért, mint a vista, nem szeretnék fizetni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) misirulez válasza Tim82 (#2) üzenetére


misirulez
senior tag

Én inkább úgy mondanám, hogy sajnos vannak még gyártok/cégek, akiknél csak vistaval lehet venni.

(#26) misirulez válasza Killing (#5) üzenetére


misirulez
senior tag

Te hülye vagy már ne haragudj.

(#27) misirulez válasza Killing (#18) üzenetére


misirulez
senior tag

És mivan azzal aki nem ismeri a vistat, csak az ubuntut...
pl.?

(#28) yorka válasza xedos (#9) üzenetére


yorka
tag

De most komolyan, te azért írogatsz ide, hogy beléd kössenek?! Akkora baromságokat írsz, hogy nincs is kedvem érvelni ellene.

(#29) Puma K


Puma K
veterán

200k-ért egy Core2Duo 2.2Ghz, 3-4Gb memória, HD4330 az jó lenne. Szeretem ha ilyen kicsi egy laptop és jó vas van benne.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30) cizoe


cizoe
őstag

ez fotó, vagy vmi render? Elég érdekesen néz ki.

(#31) venember83


venember83
nagyúr

Megfelelő minőségű ház esetén csak a borzasztó kiosztású billentyűzet miatt sír a szám. :U

(#32) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na egy ijjet beszerzek majd vmejjik hejemre hogy alaposan megnezhessen magamnak:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) blueMerle


blueMerle
veterán

Most vettem egy hp Compaq 615 masinát, ami az adatlapomon is szerepel...
Sokáig gondolkodtam hogy probook legyen (nem ez, hanem egy nagyobb modell) vagy amit végülis megvettem, de a munkámhoz ez is bőven megfelel.
Ami nekem nagyon fontos, hogy az akksi vígan elszaladgál 5 órát, ami sajnos a probooknál messze nem így van. Minden más tekintetben megfelelt volna a probook is.

Egyébként mindenkinek ajánlom így, hogy lehetőségem volt tesztelni 2 napig a probook szériából egy gépet, lenyűgözött. :)

JanR: drága a HP? Az adatlapomon lévő konfig nem ütötte meg a 100 000 Ft-ot. Akkor miről beszélsz????

[ Szerkesztve ]

(#34) t72killer válasza Puma K (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tartok tőle, hogy ennél többe fog fájni. A GMA+Cerkával szerelt verzió lesz 800$, ami Mo-gon elég jó eséllyel fog 200k-ba kerülni. A normális GPU+CPU-ért tartok tőle, elég sok+irreális felárat kér majd a HP.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) schawo


schawo
titán

A gyári Vistás HP-mon jelenleg Ubuntu fut. Sajna azt a típust nem lehetett kapni Freedos-szal. A Vista kapott két hónapot, majd egy formatot :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) cizoe válasza schawo (#35) üzenetére


cizoe
őstag

Igazi power user. :DDD

(#37) t72killer válasza t72killer (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Belegondolva Celeron helyett értelmes+olcsó alternatíva lenne esetleg egy energiatakarékos Turion X2+integrált ATI grafika.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) VaniliásRönk válasza t72killer (#34) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem jó eséllyel, hanem biztosan, USA-ban a 6735b is 800$, itthon 200k-ról indul. (A 6535b szintén 800$ lenne, de azt még csak be sem hozzák az országba. :((()

#37: Ha valakinek fontos a 3D, de elég a 4330 helyett egy 3200, akkor esetleg, de ez elég szűk réteg, nyugatabbra pedig nem is ennyire árérzékenyek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#39) Xirtam


Xirtam
veterán

Hogy néz ez ki?! :Y

(#40) Puma K válasza t72killer (#34) üzenetére


Puma K
veterán

Végül is 215k-ért már lehet kapni MSI gamer laptopot amibe C2D 2.2Ghz, 4Gb DDR, és 9600GT van 512Mb memóriával... mondjuk ez a HD4330 jobb alternatíva lenne mert talán teljesítményük egálban van, de szerintem a 9600GT erősebb.Az ATI meg támogatja ügye bár a DX10.1-et ami meg nem elhanyagolandó tényező legalábbis nálam, mert nekem számít hogy hosszú ideig majdhogynem nyugodt lelkiállapottal tudjam használni a gépemet.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41) t72killer válasza Puma K (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a HD4330 a 4000es széria legalsó darabja, nála kb mind1, hogy támogatja-e vagy sem a DX10.1-et, én a helyedben inkább a 9600MGT-re szavaznék, az kb 2x olyan erős. Persze, ha a fogyasztás fontosabb tényező, akkormeg az ATI.

#38: noigen, nem az árérzékeny rétegek notija lesz:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) VaniliásRönk válasza t72killer (#41) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hínnye, most 1000$+-ra jönne ki USA-ban a gépem, itthon meg még mindig ugyanannyi mint mikor vettem, fura.

De ahogy nézem a kisebb gépek odaát nem is annyira drágák, csak Magyarhonban próbálnak extra bevételhez jutni a drága kereskedők az ilyen masinákon, laza 20-30%-ot rádobnak, baráti. :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#43) t72killer válasza VaniliásRönk (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

minden, ami nem "tömegtermék" magyarországon, azért extra nagy sápot szednek. Régen az összes noti ebbe a kategóriába tartozott, ma inkább már csak a jobb grafikával szereltek, a márkásabbak és az energiahatékony típusok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Killing válasza Kendek (#23) üzenetére


Killing
addikt

De szerencsétlen userünk még azt sem tudja milyen böngészők vannak (tisztelet a nagyon ritka kivételnek),nem hogy letölteni tudná,még a nevét sem tudja.Eddig ott volt az IE utána ha jobban megismerkedett a géppel,jöhetnek más programok,más böngésző,új dolgok stb...
Én is így kezdetem.És már Firefoxot használok IE helyett,de még a Chrome is le van töltve.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#45) Napfénysüti válasza Puma K (#40) üzenetére

Csak az lehet széthullik a hosszú használat alatt ha meg szervizbe kell vinni arról ne is beszéljünk inkább... :U
Laptop nem játékra való szerintem.

Més que un club!

(#46) evone válasza Xirtam (#39) üzenetére


evone
őstag

Ugy ahogy egy normalis notebooknak ki kell neznie, nem gagyi csillogos muanyag, es nincs gagyi csilogos kijelzo se, halistennek.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#47) JanR válasza blueMerle (#33) üzenetére


JanR
addikt

Oda is irtam, hogy ha egyszer megveszed, akkor nem lesz vele gondod, ergo megeri.
Ezert vettem en is HP-t :)
Viszont, 800 dollar egy celeron prociert es egy GMA vga-ert sok, szerintem!

(#48) venember83 válasza JanR (#47) üzenetére


venember83
nagyúr

Notebooknál nem a procit és videokártyát fizeted meg elsődlegesen, hanem a ház anyagait, a tervezést, az összeszerelést és a szervizhátteret. Mindegyik gyártó képes gamer notik összerakására, de kevesen tudnak valódi üzleti vagy normális minőségű, otthoni felhasználóknak szánt notikat fabrikálni. Szerintem.

(#49) blueMerle válasza venember83 (#48) üzenetére


blueMerle
veterán

:R Abszolut ott a pont. A lényeget elmondtad

[ Szerkesztve ]

(#50) Napfénysüti válasza venember83 (#48) üzenetére

Csak az a baj hogy a nagy többséget csak a 3D Mark eredmények érdeklik. Az már nem hogy meddig fog menni normálisan a gépe, Az ergonómiáról meg használhatóságról nem is beszélve. :(

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.