Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

A technológiáról nem sokat árultak el, de a kiterjedt készüléklista alapján felmerülhet a kérdés, hogy miért nem eleve ilyen jellegű szoftvervezérléssel dolgoztak.

Mert akkor nem lehetne ekkora fesztivált rendezni a bejelentésnek.

(#2) vodkamaffia


vodkamaffia
csendes tag

Enjoy 7S van a listán, akkor elvileg a P smart is frissülni fog.

(#3) clon


clon
aktív tag

Szuper. Ebből is kimarad a Honor 8 csak a Pro kapja meg.

(#4) Matada2.3 válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nagyon nehezen hiszem el, hogy ez a dolog bármi bődületest javulást hozna majd. Lesz egy GPU oc és enny, gondolom, vagy még ennyi se és kap minden készülék GAMER mode-ot..

Finn the human

(#5) MittuDomain_ válasza clon (#3) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ugyanezt akartam leírni én is...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szoftveresen beraknak pár GPU-magot a SoC-ba? érdekes lesz:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) <Adamsky> válasza t72killer (#6) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... úgy valahogy.
Egyébként a hírből kimaradt, hogy szerény 60% gyorsulás várható, 30%-al kevesebb energia felhasználásával. :Y
(forrás)

[ Szerkesztve ]

(#8) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Hát erre kíváncsi vagyok.
GPU turbót csak is órajelemeléssel tudom elképzelni ami ugye több hőt és energiát igényel.
Ráadásul a Kirin 960-ban a Mali GPU már így is jóval magasabb órajelen pörög mint a megadott 850Mhz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#9) t72killer válasza <Adamsky> (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aha, én meg intersztelláris agymasszőr vagyok, aki kiszedi a káros agyhullámokat a stresszes elméből.:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) judas13 válasza <Adamsky> (#7) üzenetére


judas13
addikt

"hatvan százalékkal növeli a grafikus processzor teljesítményét miközben harminc százalékkal mérsékli az energiaigényt"

Akkor ezt utólag rakták bele?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#11) t72killer válasza judas13 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván titokban csúcs SoC-ket raktak a telókba-tabletekbe és most meglepiként jön a szoftveres feloldás. Hirtelen SD845-ökké válnak a kirin 659-ek:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) rdt89


rdt89
addikt

A Mate 9-es szériához vajon a Mate 9 Pro-t is értette a gyártó?

(#13) dilajoska1 válasza t72killer (#11) üzenetére


dilajoska1
őstag

Vagy lehet hogy a Kirin 960-ban a g71mp8 helyett igazából g71mp12 van, a Kirin 970-ben meg a g72mp12 helyett g72mp18 van csak valahogy szoftveresen korlátozták és most szenzációként feloldják a korlátozást :D :D.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#14) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez azért elég komolyan hangzik. 60% teljesítmény növekedés és 30%-kal kisebb fogyasztás. Mert ha ott lenne az akár szó valamelyiknél vagy nem együtt értendő a két érték, akkor még az ember azt mondja okés.
Kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) Albi001


Albi001
tag

"Újraszervezi a hagyományos grafikus feldolgozási frameworköt a rendszer alsóbb rétegeiben, ami nagyban javítja a felhasználói élményt."

(#16) t72killer válasza Albi001 (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magyarul eddig valami ultragáz drivert adtak a grafikának?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) malnabokor


malnabokor
senior tag

Azért azt érdemes hozzátenni, hogy jelenleg hat(!) darab játékra lett optimalizálva a GPU Turbo. Szóval ahhoz, hogy ezt az ideális 60%+ 30%- t el lehessen érni, külön kellett optimalizálni a játékokat. Elvileg úgy átlagban is dob valamennyit (ha jól olvasom a cikket) a teljesítményen, de így azért sokkal árnyaltabb a kép.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#18) csako válasza malnabokor (#17) üzenetére


csako
veterán

Na, már mobilon is a játékok miatt lehet frissíteni a gpu drivert, mint desktopon :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#19) spawn21 válasza t72killer (#16) üzenetére


spawn21
veterán

Mindegy mi lesz odaírva, gondolom abba is bele fogsz kötni :)

iPhone 13p

(#20) t72killer válasza spawn21 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD :P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Albi001 válasza t72killer (#16) üzenetére


Albi001
tag

Lehetséges, minden esetre kíváncsi vagyok majd a tényleges számadatokat (Pl.: AnTuTu pontszám).

(#22) hito


hito
nagyúr

Csúcs, hogy egy ilyen hírnél is csak a fika megy! De a még durvább, hogy ez még mindig meg tud lepni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23) judas13 válasza t72killer (#11) üzenetére


judas13
addikt

:C

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#24) Albi001


Albi001
tag

Szuper, hogy jön Kirin 960-ra is és nem csak 970-re. Remélem ez az alacsonyabb energia felhasználás azt is jelenti, hogy kevésbé melegszik majd. A Honor 9-es egy Pubg meccs alatt úgy felmelegszik, hogy nincs is kedvem utánna még egyre.

[ Szerkesztve ]

(#25) pomorski


pomorski
őstag

Szuper hír!

(#26) zooly


zooly
aktív tag

Ez olyan mint amikor anno az nvidia kiadta a detonator drivereket, ott is hasonlo volt a gyorsulas bizonyos esetekben.

https://www.ratingraph.com/

(#27) joey04


joey04
titán

Rájuk is fér.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) <Adamsky> válasza judas13 (#10) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hmm... lehet figyelmetlen voltam :)

(#17) malnabokor
Valószínű, itt van a kutya elesve. Tehát ez a teljesítmény növekedés - csak bizonyos - játékok alatt lesz elérhető (ha lesz).

(#29) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Szólok a huaweinek hogy egy kis ramot is letoltenek meg teliszalamit.

[ Szerkesztve ]

(#30) #18001664 válasza t72killer (#11) üzenetére


#18001664
törölt tag

Essek hanyatt a Snapdragon 845-től? Hmmmm...
Írd már le kérlek, mire nem elég egy Kirin 970?

(#31) Béééla válasza t72killer (#16) üzenetére


Béééla
őstag

Én is a "végre írtunk drivert"-re gondoltam mint csodamegoldás. Nem merek belegondolni, mit adtak ki...

Én viszont a t3 tableten annak is örülnék, ha 4 mag elég lenne a gördülékeny zenehallgatáshoz...

Bélabá

(#32) Matada2.3 válasza hito (#22) üzenetére


Matada2.3
veterán

Szerintem ennek a hírnek több a marketing tartalma, mint a majdani valós GPU gyorsítás mértéke. Valid a fikázás, legalábbis én úgy érzem.

Finn the human

(#33) #18001664 válasza Matada2.3 (#32) üzenetére


#18001664
törölt tag

Amíg nem tudni mit adnak ki pontosan, mik lesznek a tapasztalatok, milyen jogon "valid"-ozol? Ha már egy értelmes magyar mondatba szükség volt betenni egy angol szót...ettől már geeknek érzed magad?

(#34) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Más telefonoknál is megy a fikázás gondolom. Csak azt nem értem, hogy minek írkál az, akinek nem ilyen telefonja van. Ja megvan, kell a rang növeléshez. Így tényleg hamar el lehet érni a félisten pozit. Szánalmas.
Amúgy én örülök a hírnek, mert legalább fejlesztenek (persze, ha ez fejlesztés volt és nem marketing, ügye?) és mert jobb lesz a telefonom. Nem mintha bármi baj lenne a Kirin 970-el.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#35) Matada2.3 válasza #18001664 (#33) üzenetére


Matada2.3
veterán

:C

Finn the human

(#36) vigyori78 válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


vigyori78
őstag

+30%-al gyorsabban merül a telefon.

(#37) #19784448 válasza joey04 (#27) üzenetére


#19784448
törölt tag

Tőled többet nem is vártunk... Minden androidos fórumba beböfögsz valami hasonlót.

(#38) spawn21 válasza joey04 (#27) üzenetére


spawn21
veterán

Mire fér rá mi?

Többiek: imádom hogy mindenki olyan dolgon lovalog aminek érdemi haszna nincs. Minden telefon K...a gyors már. De persze mindenben a csúcsok csúcsa legyen, nehogy két hete elavult vackot tegyenek bele. Az már "tavalyi" vas :)

Lol, van akinek semmi sem elég. Elég szar lehet így élni :D

iPhone 13p

(#39) t72killer válasza #18001664 (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Számok ismerete megvan, ugye? 659-et írtam. Ha jobban tetszik, akkor "legyen belőle kirin 970" így jobb?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) mjani1172 válasza spawn21 (#38) üzenetére


mjani1172
addikt

A mondanivalóddal teljesen egyetértek, de fura ezt olyantól hallani, aki állandóan az újat veszi. :F

(#41) spawn21 válasza mjani1172 (#40) üzenetére


spawn21
veterán

Na de engem nem érdekel a legújabb vas. Azt veszem meg ami tetszik vagy érdekel és kipróbálom.
Akármennyire polgárpukkasztó is lehet

iPhone 13p

(#42) Vikooo


Vikooo
addikt

PC videókártyánál is láttunk már ilyet, hog egy új driver jelentős teljesítmény növekedést hozott. Mindenesetre örvendetes, hogy 1,5 évre visszamenőleg is alkalmazzák ezt a frissítést és legalább foglalkoznak a SW résszel is, nem csak új HW -t adnak ki!

(#43) mjani1172 válasza spawn21 (#41) üzenetére


mjani1172
addikt

Akármennyire polgárpukkasztó is lehet

A mai világban azért ahhoz már lényegesen több kell mint egy telefon.Nemrég valaki a saját lábát ette meg. :(

Ez csak felesleges önigazolás és pénzkidobás.
De engem egy picit sem zavar, félre ne értsd,mindenki azt csinál a pénzével amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#44) joey04 válasza spawn21 (#38) üzenetére


joey04
titán

olvasd el a cikket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) spawn21 válasza joey04 (#44) üzenetére


spawn21
veterán

Köszi, ez hasznos volt :)

iPhone 13p

(#46) joey04 válasza spawn21 (#45) üzenetére


joey04
titán

örülök, hogy segíthettem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) whited


whited
addikt

Ez azt jelenti hogy ha nincs terhelés, akkor sporolosabb lesz vagy csak amolyan turbo boost-kent működik ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.