Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Inkább a Pentiumot szorongatnák.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) Sanya


Sanya
nagyúr

Éljen!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) tudi13


tudi13
aktív tag

Várós. Én most tervezem a Ryzen-re váltást. Megnézem mit tudnak ezek a 3-asok. De lehet, hogy az eddig kiszemelt Ryzen 5 1400 marad a befutó.

(#4) _STALKER


_STALKER
újonc

Az 1500X-re nincs panaszom, szerintem ezekre sem lesz.

(#5) MrZeno


MrZeno
csendes tag

Jó, jó, de mikor jönnek már végre az APU-k! :(

(#6) Crytek válasza MrZeno (#5) üzenetére


Crytek
veterán

Ha min egy 1050Ti szintet nem ütnek meg inkább soha ne is jöjjön több :C

Next PC Upgrade: 2022

(#7) gbors


gbors
nagyúr

Várós, különösen az 1300X.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8) Yutani válasza Crytek (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Remélem, ezt viccnek szántad, mert akkor veled nevetek! Ha mégsem, akkor rajtad... :D

#tarcsad

(#9) solfilo válasza Crytek (#6) üzenetére


solfilo
veterán

Ez ám az elvárás. Egy HD7750 GDDR5-öt sem érnek el az IGP-k, sokszáz százalékos ugrás kéne egy GTX 1050Ti-hez... :)

solfilo

(#10) arn


arn
félisten

hat ideje lenne, ha a ketmagosok vegre eltunnenek... nem 2006ot irunk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) Törzsúr válasza Crytek (#6) üzenetére


Törzsúr
senior tag

:DD

@Yutani: +1

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#12) Crytek válasza solfilo (#9) üzenetére


Crytek
veterán

Arra tanítottak ,hogy merjek nagyot álmodni :DDD Ryzen után az amdből én már bármit kinézek. Lehet most APU szinten akarnak villantani valami nagyot ;]

Next PC Upgrade: 2022

(#13) Yutani válasza Crytek (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyetlen kérdésem van: hogy biztosítasz 1050Ti memória sávszélességet egy kommersz APU-nak HBM nélkül? Ha ezt megoldod, nyitva a lehetőség az álmaid beteljesüléséhez.

#tarcsad

(#14) baranyfej


baranyfej
újonc

Azért kár, hogy az smt le lesz tiltva. :(

(#15) #52588800 válasza Yutani (#13) üzenetére


#52588800
törölt tag

Ha az új X1 -ben megoldották az APU -t, PC -be sem nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#16) Crytek válasza Yutani (#13) üzenetére


Crytek
veterán

A mérnökök ott dolgoznak az intelnél meg az amdnél oldják meg. Nekik a pénzünk kell ,nekünk meg a minél nagyobb teljesítmény.

Next PC Upgrade: 2022

(#17) füles_ válasza baranyfej (#14) üzenetére


füles_
őstag

Ha engedélyezve lenne az SMT nem igazán lenne értelme a Ryzen 3-nak. 4/8-as kiosztása a Ryzen 5 1400-nak és az 1500X-nek van.

(#18) #06658560 válasza Yutani (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem prózaibb kérdésem van: hogy hűti le?

(#19) MrZeno válasza Crytek (#6) üzenetére


MrZeno
csendes tag

Nem mindenki használja játékra a PC-t! ;)

Na jó azért a LOL menjen rajta! :D

Jelenleg egy A10-7870K APU-val vígan elvagyok! :)

[ Szerkesztve ]

(#20) PuMbA válasza Crytek (#16) üzenetére


PuMbA
titán

Ahhoz, hogy nagyobb legyen a sávszélesség, le kell cserélniük a mai DDR4 memóriákat valami sokkal gyorsabbra az alaplapon. Ezen akárhogy is dolgoznak a mérnökök, tudhatjuk, hogy mostanában képtelenség, mert nem tartunk még ott fejlettségi szintben és még sok évnek kell eltelnie ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#21) Taranti


Taranti
senior tag

Én igazából a jövő 1-2 évre leszek kiváncsi. A [PH! cikkből] kiderül, hogy az AMD is visszaállt a P6-ra, amit az Intel ugye foldozgat egy ideje, de nincs érdemi gyorsulás/fejlődés. Ha az AMD sem tud nagyobb előrelépéseket felmutatni, akkor komoly gond lesz, mert az x86 mint olyan zsákutcába kerül.

Így volt: "Mint ismeretes, az Intel a Pentium 4-hez fejlesztett Netburst architektúrával próbált alternatív utat keresni, míg az AMD az FX processzorok alapját képző Bulldozer architektúrával. Végeredményben az Intel Netburst és az AMD Bulldozer is bukás lett, ugyanakkor nem feltétlenül azért, mert olyan rossz ötlet elszakadni a P6 dizájn alapjaiban történő másolásától. Valójában az érintett cégeknek jó indoka volt az adott időszakban új irányt keresni, ugyanis a P6 mikroarchitektúra dizájnjának másolása a valóságban nem sok olyan fejlesztési lehetőséggel kecsegtet, amivel az x86/AMD64-es processzorok ideálisan tudnák tartani a lépést az alternatív processzorarchitektúrákkal."

Talán érdemes lenne egy Netburst-Bulldozer összehasonlítás, mint érdekesség, de az biztos, hogy mindkét gyártónak sorsdöntő lesz/lehet a következő pár év.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#22) AxBattler válasza Crytek (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Kizártnak tartom, hogy RX550/2G, vagy GT1030 szintjén felül tudnának valamit belegyömöszölni... bár én ennyivel is elégedett lennék, 3200Mhz-es dual DDR4 RAM-okkal megtámogatva. :K

Ha ez megvalósul, asszem' mindent eladok. :D
Ennél jobban csak az AMD IGP-s Intel CPU-knak örülnék, NUC formátumban.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#23) ivana válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


ivana
Ármester

Ennél nincs nekik kisebb jelenleg :DDD Esetleg egy 3 magos majd még jöhet :) De az is megeszi a pentiumot.

(#24) Raymond válasza PuMbA (#20) üzenetére


Raymond
félisten

Na ott lenne ertelme a HBCC-nek az otthoni/jatekos piacon, nem a 8-16GB Vega-nal. Meg a legkisebb konfiguracioval is (1 darab 2GB chip minimum orajelen) ott van 128GB/s savszel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) Lacok válasza MrZeno (#5) üzenetére


Lacok
őstag

"According to earlier rumors, AMD should launch mobile Raven Ridge APUs sometime in the second half of this year while desktop APUs are expected early next year." [link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#26) Garrick válasza AxBattler (#22) üzenetére


Garrick
csendes tag

Így legyen, több nem is kéne. :D

(#27) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Én azt várom, hogy valaki úgy belenyúljon a bios-ba, hogy feloldja az smt tiltását.
Nem értek hozzá, de gondolom most is szoftveres.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#28) Gyuri27 válasza Yutani (#13) üzenetére


Gyuri27
félisten

Minek szávszélesség ha a processzor a memóriába írás előtt mindent kiszámol?
Ejj. Na ugye? Ugye? :DDD

Árakra és apukra leszek kíváncsi. Várós. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#29) solfilo válasza AxBattler (#22) üzenetére


solfilo
veterán

Most még ez is esélytelen szerintem. :)

solfilo

(#30) Yutani válasza Gyuri27 (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nocsak, nem volt róla hír, hogy procedurálisra cserél minden textúrát a Raven Ridge a meglévő játékokban! :DDD

#tarcsad

(#31) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

Nekem most i3-4160 van, ha ez olcsóbban nagyobb teljesítmény hozna, akkor elgondolkodnék a váltáson a 4 mag miatt.

(#32) E.Kaufmann válasza J.Hetfield (#31) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Sok programban biztosan jobb lesz, az ár a kérdés.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#33) DraXoN válasza Raymond (#24) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Szerintem pont, hogy az apuk miatt fejlődött a HBCC, hogy kevesebb HBM lapka is elegendő legyen.
Valahol olvastam, hogy jöhet a mostani APU generációval HBMet tartalmazó modell, de ezt korábban is mindig pletykálták (meg anno alaplapra forrasztott GDDR5ös FM2 APUkat is.. de sose láttam belőle kész terméket).
De ha jönne valami HBM memóriás apu, akkor lehet tudta egy 1050es szintet legalább... legalábbis megoldható lenne egy adott grafikájú APU.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#34) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Gondolom, hogy i3 szintre fogják őket beárazni, esetleg kicsit alá.
Szerintem olyan 30 körül lesz az áruk.

(#35) Petykemano válasza Yutani (#13) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem biztos, hogy szükséges.
Egyrészt a tömörítés javult
Másrészt a DBSR és a L2$-be bekötés miatt kisebb is a sávszéligény, mint a GCN3-at hasznosító Carrizo, vagy még régebbi Kaveri esetén. Így lehet, hogy DDR4 is kiszolgálja. Úgy tűnik legalábbis, hogy a FuryX-en is dupláznak ugyanazon sávszél mellett.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#36) tipuka


tipuka
addikt

Pentium G4560 ellen kíváncsi vagyok mit hoznak majd. :D

(#37) #52588800 válasza tipuka (#36) üzenetére


#52588800
törölt tag

Az majd hozzá drágul :DDD

(#38) hemaka


hemaka
nagyúr

cool, kivancsian varom mit tudnak az aprosagok. :)

(#39) gbors válasza AxBattler (#22) üzenetére


gbors
nagyúr

Arra én is feliratkoznék :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40) Z10N


Z10N
veterán

"Ezek is ugyanazt a Summit Ridge lapkát használják, de kevesebb mag van bennük aktiválva, és még az SMT képesség is le van tiltva, vagyis magonként csak egy szálat futtatnak."
Illetve fele annyi L3.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#41) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Nagyon reszeltek az intelnek, alsó-középső-felső-hedt-szerver minden fronton az amd gyorsabb (pár progit leszámítva) és olcsóbb is nem 2 forinttal

végre lesz árverseny, nagyon le kell adni intelnek az árakat mert nem nagyon viszik majd a drága procikat amik lassabb mint a konkurencia, amd alá lövoik be az árakat amd is lejjebb tolja és így tovább

ideje volt nagyon

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#42) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem azért, de előbb utóbb az Intelnek muszáj lesz reagálnia ezekre minden szegmensben, szóval kinéz ott is egy jó kis árcsökkentés, ha versenyben akarnak maradni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) E.Kaufmann válasza Lacika112 (#41) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amíg a nagyobb szakik, mint pl az egyik konkurens fórum atyaúristene azt mondja, hogy ő nem lesz az AMD béta tesztere és meggyőzhetők a PC gyártók is (nem szakmai alapon :) ), mint a P4 időszakban, addig nem kell félteni az Intelt. Valamint azt a hű de nagy árversenyt sem látom még.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#44) Z10N válasza AxBattler (#22) üzenetére


Z10N
veterán

Foleg, hogy meg kevesebb idiota venne oket, mint most. Inkabb 560.

Mondjuk en egy 16 CU-s csucs APU-t varnek majd a jovoben. Egy kis szelet HBM-mel.

Az ilyen vicc kategoria 550-t meg tartogatnak a laptop piacra. Oda viszont prima lenne.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#45) Madárpók válasza gbors (#7) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Pedig az 1200 jobb vétel, csak órajelben van különbség, amit meg egy kis tuninggal rögtön vissza lehet szerezni. (mindkét cpu szorzózár-mentes)

[ Szerkesztve ]

(#46) Molyzsa válasza Madárpók (#45) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

De ehhez minimum egy középkategóriás B350-es lap kell.
Az A320-as lapokban nem lehet húzni.

..o.O..

(#47) awexco válasza solfilo (#9) üzenetére


awexco
őstag

Raven Ridge APUs are detailed as having 4 Zen CPU cores and 11 Vega GPU cores, giving the APU a total of 704 GPU cores (Each CU has 64 stream processors). This is only 192 fewer GPU cores than AMD's RX 460, which will make for a powerful APU given Vega's architectural improvements over Polaris.

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#48) Madárpók válasza Molyzsa (#46) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Szerintem megéri befektetni egy kicsit jobb alaplapba, (pl. Asus B350 nem is túl drága) és aztán ha pár év múlva kellene valami erősebb CPU, akkor simán lehet majd használtan szerezni pl. egy ryzen 1600-et, és csak be kell pattintani a meglévő lapba.

(#49) PuMbA válasza awexco (#47) üzenetére


PuMbA
titán

Ez oké, csak eddig sem az APU-ban lévő GPU volt a szűk keresztmetszet, hanem a memória sávszélesség :) Az 512 stream processzorral rendelkező DDR3 rendszer memóriával dolgozó APU-kat eddig is megverte egy 384-gyel rendelkező külön VGA kártya GDDR5-ös memóriával. Az FullHD felbontáshoz alap feltétel egy 100 Gbps körüli memória sávszélesség, de ezek az APU-k DDR4-gyel is csak 40-45Gbps körül vannak.

[ Szerkesztve ]

(#50) Pécsi gyerek válasza tipuka (#36) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Arra én is kíváncsi leszek.Én biztos maradok a kis pentiumnál már,de érdekel hogy árban,teljesítményben hol lesznek ezek a ryzen 3-ak.Ha 30 ezerbe fognak kerűlni kb akkor szerintem nem érik meg az árúkat egy g4560- hoz képest,mert gondolom teljesítményben nem fognak duplázni.(pentium 17-18 ezer,ryzen 3 30? kb.)25 ezer körűl,plusz 15% -20% többlet teljesítménynél már nagyon frankó lenne :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.