Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ennek a cikknek is mi értelme? Ameddig mindenki csak az LG paneljét használj teljesen mindegy ki gyártja a tévét felőlem Videoton címke is lehetne rajta ha fél milla körül van akkor mit kezdjek vele?

(#2) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Utánanéztem egy 55" 4K OLED tévé 3x annyiba kerül mint egy ugyanilyen paraméterekkel bíró LED tévé. Szerintem 1,5-2x-es árkülönbség lenne optimális.

(#3) sakal83 válasza Cs1csó (#2) üzenetére


sakal83
addikt

Nezz utanna jobban...

Egy hasonlo kepessegu lcd tv leginkabb dragabb mint az oled. Sony zd9 ill zf9 esetleg pana dx900 ha meg van.

[ Szerkesztve ]

(#4) Tidus válasza sakal83 (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Már csak az a kérdés hogy ki ad pénzt Sony, és "pana" tv-ért.
A tudatlanok, és az ár orientáltak biztos.

[ Szerkesztve ]

(#5) #72042496 válasza Cs1csó (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy tévében meghatározó a panel. De a dizájn, szoftver (smart), elektronika, terméktámogatás is fontos, ezekben meg van különbség a gyártók közt.

(#6) sakal83 válasza Tidus (#4) üzenetére


sakal83
addikt

Huh baszki. Akkor melyik tv a jo?

(#7) Partz válasza Tidus (#4) üzenetére


Partz
senior tag

Samsung Q9 is azt a kategóriát célozza az se olcsóbb, az LG lcd-i meg felejtős kategória ha szigorúan a képminőséget nézi az ember. Bár ezt a tudatlanokat se értem, mert kb csak a Panasonic és a Sony a fent említett modelljei alternatívák az oled-el szemben, bizonyos szempontok miatt.

(#8) Akula


Akula
őstag

Ez a mondat olyan futcsa nekem: "A 4K felbontású, HDR támogatású X sorozat tagjai jól néznek ki, ám nem lesznek különösebben olcsók"
Az "ám" helyett értelmesebb lenne "és"-t használni, mert nem ellentmondásos a két mondatrész.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) GIJoe


GIJoe
addikt

én 55" tn paneles vestel csodát kérek szépen 60Ebe... :R

(#10) Cs1csó válasza sakal83 (#6) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszerű: Vegyél LG OLED-et ha meg nem akarsz annyit költeni rá kb. 400 ezer - akkor mondjuk egy 200 körüli LED LG-t. Mert ha már annál többet költenél akkor inkább még spórolj OLED-re.

(#11) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Ez is LG panelt használ. Akkor minek is gyártja ezt az oled tvt? Azt hittem legalább saját panelt csinálnak hozzá. Ennek így nem sok értelme van hogy átcímkézik az LG panelét aztán eladják.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#12) a2d2 válasza Cs1csó (#10) üzenetére


a2d2
addikt

Jelentem most vettem LCD-t OLED áron (Sony XF9005). Olvass bele az OLED topikba előtte, én is majdnem elcsábultam de nem mindenkinek megfelelő választás ez a technológia.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13) Cifu


Cifu
nagyúr

Szerintem a feltüntetett árak ausztrál dollárban, és nem amerikai dollárban értendőek.

Ezek alapján a 55"-os cirka 715 000 Ft, a 65" pedig 1.12 millió forint. Persze, nem sokkal olcsóbb így se...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Carlos Padre válasza Tidus (#4) üzenetére


Carlos Padre
veterán

:U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#15) TCr válasza Cs1csó (#1) üzenetére


TCr
veterán

Akkor azokról a tévékről se készüljenek cikkek, amikben IPS panel van?

(#11) latis88: ez a kérdés rád is vonatkozik.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16) Daert


Daert
őstag

Ez most a belépő kategória akar lenni?Mert ahhoz képest sokallom az árat.Mellesleg ok hogy LG panel,de az egyéb elektronikai körítés és a szoftveres része legalább olyan fontos a képalkotás hoz.

(#17) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

No de miért venne valaki Hisense-t LG helyett, ha nagyjából ugyanannyiba kerül?

(#18) Cs1csó válasza MeszesKPT (#17) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az egésznek a lényege, ez kínán kívül kb. értelmetlen.

(#19) Pro Koryak válasza MeszesKPT (#17) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha nem a 1,5-2 szerese lenne egy LG oled árának, de még a Pana/Sony vonalnál is drágább jóval.

(#20) GIJoe


GIJoe
addikt

lehet h van rajta 1 vagina interfész, aztán ki tudja, lehet 2őt akarsz majd venni :DDD

(#21) Carlos Padre válasza MeszesKPT (#17) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem szoktad olvasni az itteni fórumot? :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22) MeszesKPT válasza Carlos Padre (#21) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Nem tudom mire gondolsz.

(#23) Duree


Duree
veterán

Nagyon merész az árazása, úgy látszik nem eladásra szánják.

duree54

(#24) #94529552 válasza TCr (#15) üzenetére


#94529552
törölt tag

OLED-re vonatkozott a megjegyzése értelemszerűen, csak olvasd el a (#2) hsz-t is.

(#25) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Jol osszefujta a szel a szemetet ebben a topikban is, gondolok itt nehany zsenire aki abban el hogy kepminoseg = csak a panel :U

Minek gyart a Pana, Sony, Hisense, Philips tevet ha ugyis LG panel? Kerdezek jobbat, miert szolsz hozza, ha lovesed sincs a temarol?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) DG790401


DG790401
tag

Nem kapcsolódik a cikkben szereplő tv- hez, de egy kis segîtsèg kellene adott egy androidos tv Bluetooth-al usb-n keresztül game controllert kötöttem rá de se a pc-s se az androidos konzollal nem ment a dolog . Van e èrtelme hajtani a játèkot a playen keresztül mert a kicsi gyerekek egyèbkènt leamortizálnák a gyári távkapcsolót. Van e valakinek ilyen irányú tapasztalata?

(#27) TCr válasza #94529552 (#24) üzenetére


TCr
veterán

Pont te vagy az, akinek legjobban kell tudnia / értenie, hogy miért tettem fel a kérdést.

"Ennek a cikknek is mi értelme? Ameddig mindenki csak az LG paneljét használj teljesen mindegy ki gyártja a tévét..."

Amíg a többi gyártó az LG-től veszi az IPS panelt, addig azokról az adott típusoktól se készüljenek cikkek?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#28) #94529552 válasza TCr (#27) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pont te vagy az, akinek a legjobban kell tudnia / értenie hogy, amiről beszélsz, az nem kapcsolódik a témához, itt OLED-ről van szó, és csicso82 is erről beszélt, és más jellegű kérdést nincs értelme neki szegezni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.