Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atti_2010


atti_2010
nagyúr

amely a vállalat állítása szerint akár az OLED készülékek vetélytársa is lehet.

Nem hinném, vagy csak addig ameddig az OLED el nem terjed és olcsóbb nem lesz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2) AAAgold válasza atti_2010 (#1) üzenetére


AAAgold
senior tag

versenytárs marad az oled elterjedését követően is - ha sikeres versenytárs, akkor pedig az uled fog elterjedni az oled előtt

kár, hogy semmi nem derült ki erről az uled dologról

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#3) atti_2010 válasza AAAgold (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az ULED az hagyományos LCD csak 4k LED háttérrel.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) Balu77 válasza atti_2010 (#3) üzenetére


Balu77
őstag

Ott a pont!
Az uled elnevezés szerintem a szokásos kínai másolós marketing szerint születhetett. Ha oled/uled, milyen hasonlóan hangzik. :DDD Ja és ha valaki felhánytorgatja nekik, ráfogják, hogy az "u" az ultra felbontást jelöli.
Node a lényeg, hogy nyomja csak lefele az árakat!

izé

(#5) bsh


bsh
őstag

nem teljesen értem ezt a hírt. :U mintha valami új dologról lenne szó. pedig az xt900-as uled tévéket már a tavalyi ces-en is kiállították, sőt 2012-es technológia.
maximum ez a kis 55"-os az új modell.

(#6) flexxx2


flexxx2
őstag

Gondolom nincs semmi infó róla mi is ez, azért nincs írva hogy ezt és ezt tudja. De szerintem erős fenntartással kell kezelni az ilyen kínai csodákat, 5 év múlva már lehet komolyan kell venni :)

(#7) Dany007


Dany007
veterán

1030 euró? Az kb 300-350 ezer forint? 55 col, UHD stb... Nem túl "olcsó" ez?

(#8) Borisz76 válasza Dany007 (#7) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha valódi OLED lenne ennyiért ....akkor lehetne gyanakodni , hogy TÚL olcsó.

Hajrá amúgy....nyomják csak szépen le az árakat.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#9) Möhe


Möhe
addikt

...Ultra LED... :W :O
Még mennyi hüJeséget képes "termelni" a márketing?

Az ára kellemes, nyomják csak le az egekből a nagyképernyős verziók árát.

(#10) nubreed válasza Möhe (#9) üzenetére


nubreed
veterán

Ja én is pont erre gondoltam.

Szerintem direkt megakarják téveszteni a usereket, az UHD -t és ULED -et így összemosva. Jó hogy nem már 4KLED lett a neve... :))

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) Gicz válasza atti_2010 (#3) üzenetére


Gicz
addikt

Úgyérted a LED 4K vagy mi? :D

(#12) atti_2010 válasza Gicz (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Úgy értem hogy 4K sima LED hátteres LCD, csak nem LED hanem ULED-nek keresztelték, semmi nagy ínováció nincs benne.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) Gicz válasza atti_2010 (#12) üzenetére


Gicz
addikt

jaaa :) azt hittem valami egészen új dologról lesz szó, de ez megint csak marketing bullshit.

(#14) Akula válasza Dany007 (#7) üzenetére


Akula
őstag

Szorozd meg 3-mal. Na annyi lesz nálunk.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#15) Dany007 válasza atti_2010 (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Én is erre tippelek a leírás alapján. De egy 4K-s hagyományos tévét sem árulnak 1000 euróért!
Ráadásul az, hogy Full led csak pozitívum az edge ledhez képest. Persze megtévesztő lehet sokak számára... de no.
Akkor is, nézzünk már körbe, hol lehet kapni 350 ezer forintért 55 colos 4K tévét? Akármilyen technológiásat is... Szvsz sehol.

(#16) Möhe válasza nubreed (#10) üzenetére


Möhe
addikt

Az meg a másik hogy a tájékozatlan júzer ezt a 4K-t is egy új technológiának tekinti. Pedig ez is "csak" egy xaros LCD,nem több. A felbontás változott. Anno a sima 1024 helyett a FHD-t nem hájpolták így mint most a 4K-t.
Látni hogy úgy ugranak rá a tudatlanok technikailag kicsit félreinformáltak, mint gyöngytyúk a .....
:(

(#17) Garada


Garada
őstag

Érdekes desing mutatkozik rajta.

(#18) Elemental


Elemental
addikt

Persze, hogy ütőképes versenytársa lesz az olednek. A plazmát is lenyomta az lcd. Mert az emberek többsége buta. A buta alatt jelen esetben nem tudatos vásárlót értem.

Már a led elnevezéssel is megvettek rengeteg embert. Most meg itt a ragyogó uled. Tuti siker.
A leddel kapcsolatban annyi, hogy vannak emberek, akik vállalják, hogy a hagyományos lcd tévében kicserélik a háttérvilágítást led-re. Szóval hatalmas nagy dolog.

(#19) Ratman válasza Elemental (#18) üzenetére


Ratman
tag

'A plazmát is lenyomta az lcd. Mert az emberek többsége buta.'

Nem.
A plazmát is lenyomta az lcd. Mert az emberek többsége optimális ár/érték arányosan szeret vásárolni.

(#20) Möhe válasza Ratman (#19) üzenetére


Möhe
addikt

ez mehetne aranyköpésnek is :DDD

(#21) Gicz válasza Ratman (#19) üzenetére


Gicz
addikt

ha az emberek optimális ár értéket vennék figyelembe akkor is a plazma nyer.

nézzünk tiipikus esetet, 250 ezret akarsz TV-re költeni a lehető legnagyobb és legjobb minőségűt akarod ebből kihozni.

ebbe belefér egy 40 colos f7000 samu. kb 2.500:1 kontrasztaránnyal. ~120 okos látószöggel
vagy belefér egy pana 50 colos pana st60, egy nagyságrenddel nagyobb, 25.000:1 kontraszttal, 180 fokos látószöggel, tökéletesre kalibrábrálható képpel, és 10"-al nagyobb.

na melyiknek jobb az ár érték aránya?

[ Szerkesztve ]

(#22) Dany007 válasza Gicz (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Az okés, csak mondjuk amíg a Samu fogyasztása átlag 71Watt, addig az általad ajánlott Pana fogyasztása 180Watt.
Van akinek ez is számít.
Ettől függetlenül nyilván összehasonlíthatatlanul jobb a képe a plazmának ebben a kategóriában. De vannak más problémái is a plazmának ami miatt sokan nem azt választják.

A plazma szvsz tökéletes filmnézős tévének. Hogy az ember bemegy egy "moziszobába" és leül egy 60-as plazma elé filmezni és kész.
De általános felhasználásra és arra, hogy "egész nap menjen" akár alapzajnak is, ahogy a lakosság nagyrésze használja a tévét, arra még mindig az LCD az optimálisabb választás.

(#23) Gicz válasza Dany007 (#22) üzenetére


Gicz
addikt

Arról hogy a lakosság szereti barátok köztöt, meg megasztárt nézni én nem tehetek, maximum csak részvétemet fejezhetem ki irányukban :))

Én szinte csak filmeket BD filmeket, illetve sorozatokat (pl trónok harca) nézek. nekem a fogyasztás meg ilyesmik egyáltalán nem szempont ezért.

(#24) Ratman válasza Gicz (#23) üzenetére


Ratman
tag

Éppen ezért a te szokásaid ne extrapoláld a teljes lakosságra.

(#25) Ratman válasza Gicz (#21) üzenetére


Ratman
tag

Van aki pl. htpc-t köt a tv-re annak a plazma eleve nem jobb választás.
Vagy kisebb méreteben akar fhd felbontású tv-t venni, annak szintén az lcd jön a képbe.
És mielőtt bárki félreértene a valamit: itt nem arról van szó, hogy melyiknek van jobb képe, egy adott technikai paramétert vizsgálva. Hanem hogy melyik elégíti ki jobban a tömeges elvárásokat.
Akár tetszik, akár nem, a világ jóval változatosabb annál az értékrendnél, mint amit te képviselsz.

(#26) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Hisense? :F Erről is most hallottam először :B

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#27) nuke7


nuke7
veterán

hello, esetleg tudja valaki, hogy hogy lehet kikapcsolni a motion interpolation-t egy 65xt900-as hisense tv-n..? :F :W

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.