Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Nem szűnik az meg, csak megint Emergency Editiont fog jelenteni. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2) alevan


alevan
őstag

hogy a valós értékükhöz képest azért jelentősen túlárazottak

Azt a +3 FPSt meg kell fizetni. :DD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#3) leviske


leviske
veterán

Meglepne, ha lelőnék a Extreme Edition nevet, miközben most terveznek 3 foglalatos termékpalettára átállni. Az i9 már el lett használva a LGA2066 vonalra, így valami megkülönböztető plusz kell majd a LGA3647 cuccoknak is.

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Indul a médiakampány.

Pletykák szerint az EE olyan CPU-t jelentet, aminek külön kategóriát kellett adni, mert nem lehetett szimplán a termékskála csúcsosabb végére, fogyasztók elé tenni, mert úgy eladhatatlan lett volna.
De ezt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom. :DDD

(#5) kriszpontaz válasza #16939776 (#4) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Kell hozzá új foglalat meg új chipset :D. Nem úgy megy az hogy csak úgy megveszed.

(#6) ncc1701 válasza kriszpontaz (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

Azon csodálkoztam mindig is, h a hűtés kompatibilis marad.

(#7) jedis válasza #16939776 (#4) üzenetére


jedis
senior tag

Hát a Ryzen, és a Threadripper előtti időkben talán volt értelme, az ilyen ár/értéksebesség arányban nem éppen jeleskedő Intel procinak, mivel nem volt konkurencia, és a csúcsok csúcsáért annyit kértek a kékek, amennyit csak nem szégyelltek. Ellenben most már senki sem volna hajlandó másfélszeres árat fizetni, +10-20 százalék teljesítményért, még a fanatikus Intel rajongók közül sem (szerintem). Ezzel az erővel, az AMD is hívhatná, a leendő 32/64-es Threadripper prociját, mondjuk "earthquake edition"-nak . :D ;)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Inkább az árukon változtassanak! Lefelé.

(#9) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"Ezekre persze jellemző, hogy a valós értékükhöz képest azért jelentősen túlárazottak"

Ezt semmikepp nem szabadott kihagyni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) NandoXXL válasza kriszpontaz (#5) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Jöhetne már egy rgb heat spreader változat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) #16939776 válasza jedis (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ebből a 10-20%-ból annyit lehetett látni hogy a még több aktívan hagyott cache és a magasabb mag órajel miatt kérte az áramot és nem csak 10-20%-al többet. Úgy fogalmaznék hogy a teljesen ép, csonkítatlan CPU eszmei értéke adta az árának a nagyobb részét, és a használati értékének növekedése nem volt egyértelműen pozitív a fogyasztással járó kellemetlenségek miatt.

A konkurencia ezt elrettentő példának fogja hozni, ha a konkurens platform hatásfokát akarja szemléltetni a sajátja mellet.

[ Szerkesztve ]

(#12) GreatL


GreatL
őstag

Le van tojva hogy hívják vagy hogy nem hívják... álom marad Magyarországon sokunknak.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#13) MongolZ válasza GreatL (#12) üzenetére


MongolZ
addikt

A magad nevében beszélj.
Én 10-15 év múlva simán megveszek egy selejtes példányt.

(#14) NandoXXL válasza MongolZ (#13) üzenetére


NandoXXL
senior tag

De addig csak álom marad. Mondjuk nem gond, viszont az alaplap foglalat stb. már zavaró. De Intel, sajnos megtehet bármit x86 alapon. Régi hős korszak hiányzik, Celeron rommá húzva:) (386 'extreme' tuning is jópofa volt, csak az még nem az én gépem volt)

[ Szerkesztve ]

(#15) kolopele


kolopele
nagyúr

Ha kijön az új gen nVidia fronton és az 1180 Ti valóban hoz plusz 30% - ot az 1180 Ti - hez képest lehet veszek egyet. Mindent a 4k tökéletes futtatásáért.

[ Szerkesztve ]

(#16) jedis válasza NandoXXL (#14) üzenetére


jedis
senior tag

"Celeron rommá húzva"

Celeron 300A = 450MHz
Celeron2 566 = 850MHz

:D :K

megj.: Igaz, hogy a SocketA-s alap 750-es Duron ( Abit NF7S ) elpicsázta a tesztekben a 850-re húzott Cerkát ( az 1800XP meg a P4-eket ), de az egy másik történet . :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#17) jedis válasza kolopele (#15) üzenetére


jedis
senior tag

Végül lehet egy vesével is élni. :D

"Az 1180TI, az 1080TI-hez képest " akartál írni, gondolom.

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#18) sixpak válasza -Skylake- (#9) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mi a gond vele?....kifejezetten óvatosan fogalmazott a szerző. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#19) kolopele válasza jedis (#17) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyaralás, fáradtság, hülyeséget írás este :D Persze hogy azt akartam :)

(#20) DonToni válasza alevan (#2) üzenetére


DonToni
aktív tag

...és aki nem FPS-ben gondolkodik, hanem mondjuk időbe...?!
Mert pl. videóvágásnál, renderelésnél, stb. sokszor jó pár percet meglehet spórolni!
(és most nem az 1 képes "teszt" render képekre gondolok...)

Van akinek megéri azt a többletköltséget, hogy némi "szabadidőhöz" jusson... én legalább is így vagyok vele.

-Anti-

(#21) nihill válasza jedis (#16) üzenetére


nihill
őstag

Nekem is megvolt mindkettő, ami érdekesség, az 566@850-et amikor lecseréltem, neki adtam egy ismerősömnek a komplett gépet, és utólag derült ki hogy nála még vagy 10 évig napi használatban volt ezután, minden gond nélkül. Pedig mennyi hír volt már akkor is hogy a tuningolt procik csak pár évet bírnak bla bla bla...

(#22) -Skylake- válasza sixpak (#18) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az, hogy
1: a cikk temajaval kapcsolatban tokeletesen irrelevans, hogy mennyibe kerul a termek
2: rengeteg piaci szegmensben van egy kategoria a felsokategoria felett, ahol mar nagyon kis pluszert fizetsz sokkal tobbet.
3: nem is igazan ertelmezheto az egesz kijelentes, mivel rossz oldalrol kozelit. Ez a termek az abszolut high-end kategoria, sokba kerul de a maximum elerhetot nyujta az intel lineupban. Ennyibe kerul, ennyi. Nem tularazott, hanem a legerosebb desktop termekuk a legmagasabb aron, ennyi. Mindegy, hogy mennyibe kerul.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#23) VaniliásRönk válasza nihill (#21) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egyrészt az még egy sokkal masszívabb gyártástechnológián készült, másrészt ez mindig is attól függ mennyire extrém a tuning, gondolok itt első sorban a túlfeszültségre, de akár a megfelelő hűtésre is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) FlashLed válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


FlashLed
senior tag

Nagyon helyes. Akinek kell ugyis megveszi. Hype erteke tuti nagy meg kuriozum.

The Mechanic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.