Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

akár négy meghajtó egyetlen RAID tömbbe szervezését is lehetővé teszi, mindezt hagyományos merevlemezek és SSD meghajtók kombinálásával.

Jaj a szemem.

(#2) aram01


aram01
nagyúr

ez sem hétköznapi usereknek készült

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3) bmollszeptim válasza aram01 (#2) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

szerintem sem. :N

üdv.

(#4) clippy


clippy
tag

Kövezzetek meg ill. homályosítsatok fel légyszi de én nem látok 4 sata csatlakozót.. :F :F van nekem régi IDE-s RAID kártyám amin van 2 IDE csatlakozó és 4 vinyót lehetett rákötni az tiszta volt..vagy ehhez adnak még v.mi kábelt ami nem látszik? :F :F

(#5) macilaci78 válasza clippy (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugyanez fogalmazódott meg bennem is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) pschio válasza clippy (#4) üzenetére


pschio
őstag

Azért mert az egy SAS csati. Arra lehet kötni 4 SATA eszközt. Ilyennel:

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7) raper válasza macilaci78 (#5) üzenetére


raper
senior tag

Én is kerestem, de aztán jött a fény. :)

(#8) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én még mindig nem vagyok arról meggyőzve, hogy ssd-t és hdd-t rakjak otthon közös raid tömbbe.

Egyszerűen a szokásaim nem indokolják.

(#9) aram01 válasza antikomcsi (#8) üzenetére


aram01
nagyúr

én is így gondolom,mi előnye lenne igy az ssd-nek? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#10) Graphics válasza aram01 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"RocketCache" , gondolom gyorsítótáraz, mint az állat, gondolom hoz egy kisebbfajta gyorsulást

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) JoeYi válasza aram01 (#9) üzenetére


JoeYi
őstag

az olvasási sebesség sokszorozása

(#12) aram01 válasza Graphics (#10) üzenetére


aram01
nagyúr

igen de megválaszoltad a kételyem:kisebbfajta

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) #16939776 válasza antikomcsi (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Vagy hülyeség?

A vincsinek van 12-8ms Acces time-ja az SSD-nek meg 0,1... Így nem sok értelme van a házasításnak.

A cache-elős történetnek lenne értelme, A raid tömböt cache-elni OK.
De ha nem az van rajta amit ki szeretnél olvasni, akkor pont ugyan olyan lassú, mint ha az ssd ott sem lenne. :)

A kütynek valószínű nincs saját memóriája-> ez nem valódi raid vezérlő, maximum négy sas/sata port némi szoftveres parasztvakítással. ;]

[akit érdekel a lelki világa...]

[ Szerkesztve ]

(#14) Graphics válasza aram01 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem szentírás a gyorsulás, a kisebbfajtát meg kicsit irónikusan,idézőjelesen írtam/értettem, hogy kiindulva a szerverkörnyezetből, ahol leginkább ez használatos lesz, szerintem, ott azért biztos jelentős javulást hoz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Freddy TNT válasza #16939776 (#13) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ennek a szarnak az árából egy RAID 0+0 tömb oszt csí :C
Mechanikus vincsi backup. :P

(#16) aram01 válasza Graphics (#14) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet,de én akkor sem hiszek az ilyen öszvér megoldásokban

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) Graphics válasza aram01 (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én max a Seagate Momentus XT hybrid megoldásában :), csak az meg lehetne olcsóbb

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) dabadab válasza Freddy TNT (#15) üzenetére


dabadab
titán

Valoszinuleg egy csomo adatbazisos alkalmazasnal a 0+0-at nagyon lealazza az SSD+HDD parositas, mivel a RAID nem igazan segit az eleresi idon.

DRM is theft

(#19) clippy válasza pschio (#6) üzenetére


clippy
tag

Köszi a felvilágosítást, akkor valszeg egy ilyen kábelt mellékelnek hozzá? vagy egy másikat is amire lehet 4 SAS eszközt kötni? (végül is az árába beleférne)..bár fentartásom van, hogy nem az alaplapi elsődleges csati van rendszerként, hanem ílyen csatolón keresztül van plusz 4 háttértár.. vagy ez csak simán a tényleges háttértárak gyorsítására jó? igazából a mai alaplapok többsége 8-10 SATA port-al rendelkezik, ezel az erővel ráteszek 6 SSD-t.. jahh, hogy nem mind 6Gb-es csak a fele.. ha meg már ekkora sebesség kapacitás kell akkor HDD-t nem is teszek a rendszerbe..szóval kicsit felemás az egész koncepcio..főleg ennyi pízért.. :R :R :R

(#20) antikomcsi válasza Graphics (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

De ahogy én használom a gépet, nem sokat jelent.

Eleve ssd-n van a rendszer, és minden, aminek gyorsan kell indulnia. Aminek meg nem kell gyorsan indulnia, az tökéletesen elfér egy nagy kapacitású tároló hdd-n.

Nincs szükségem, egy 2 Terrás HDD-t "bechaceelni" egy kisebb ssd-vel.

Szóval sem mondom, hogy nincs előnye. Biztos van, csak azt mondom, hogy az én háztartásomban, totál értelmetlen, hogy egy "gyors" ssd-t, egy "lassú" hdd-vel szervezzek egy tömbbe.

Pontosan azt "dobnám a kukába", amiért az ssd-t vettem.

Szubjektív dolgok, de szerintem más is jobban járna egy 120-as ssd-vel, meg egy méretes hdd-vel otthoni használatra, amit külön meghajtóként használ.

(#21) Zotya84 válasza antikomcsi (#20) üzenetére


Zotya84
őstag

Főleg, hogy rendszernek úgy sem az igazi, idéznék a specifikációból: "Non-bootable'".
Úgyhogy otthonra tényleg nem nagyon van értelme.
Én is ezért tartom a rendszert SSD-n, minden egyebet meg HDD-n. (Dokumentumaimnak nem kell 400MB/s sebesség, amennyit meg játszom, azt is kibírom HDD-ről, ha meg mégsem, akkor ott a Junction Point a Steamnek...)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#22) Graphics válasza antikomcsi (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja hát ha már van SSD-d akkor neked ez nem pálya :D, ez tuti

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) dabadab válasza antikomcsi (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Nincs szükségem, egy 2 Terrás HDD-t "bechaceelni" egy kisebb ssd-vel."

De hat tulajdonkeppen pont ezt csinalod. A kulonbseg akozott, amit te csinalsz, meg az automata rendszerek kozott az, hogy neked egyreszt van nagyjabol valami atfogo keped arrol, hogy mi micsoda es csak nagyon-nagy egysegekben tudod mozgatni a dolgokat, az automata rendszerek ezzel szemben egyes blokkok szintjen latjak a rendszert es a konkret hasznalat alapjan donthetik el, hogy melyiket rakjak SSD-re.

DRM is theft

(#24) macilaci78 válasza pschio (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Aztán az alaplapgyártók miért 10 SATA csatit raknak a deszkákra 3 ilyen helyett? Mi értelme tökig zsúfolni, inkább a 4 centis ventit hagynák el nagyobb bordák árán... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25) dabadab válasza macilaci78 (#24) üzenetére


dabadab
titán

Mert nincs rajtuk SAS vezerlo, csak joval butabb SATA (es ez leginkabb azert van igy, mert desktopra tok folosleges lenne a SAS).

DRM is theft

(#26) Apika válasza aram01 (#2) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Valóban nem! Azonban aki - a cikkben említett - két, vagy három SSD bekötésével használja ezt a rendszert, annak ez sem okoz nagyobb nehézséget megvásárolni...

(#27) aram01 válasza Apika (#26) üzenetére


aram01
nagyúr

ez igy igaz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#28) banhammer


banhammer
veterán

Nem fogok futni a boltba, hogy megvegyem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) antikomcsi válasza dabadab (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Értem, szóval én vagyok a vezérlő chip, és szoftver egyben az otthoni gépemen. :)

Egyébként érdekes, amit mondasz, mert ebből a szemszögből nem is néztem eddig, pedig jogos.

(#30) Zotya84 válasza macilaci78 (#24) üzenetére


Zotya84
őstag

Milyen jó is lenne, ha általában 10 SATA lenne a deszkákon... Most is használok annyit, de nem találok olyan deszkát, amint 8 belső SATA + 2db ESATAp port van...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#31) antikomcsi válasza Zotya84 (#30) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem pl ilyen van, 6+2 belső port, és a hátlapon egy esata, és egy power esata.

A 8 belsőt én is használom.

(#32) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na mostmár ilyen is van.
Aranyos rajta a hűtőborda :DDD

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#33) lenox válasza dabadab (#25) üzenetére


lenox
veterán

De amugy ez nem sff 8087 csatlakozo, amit sata-ra meg sas-ra is lehet hasznalni?

(#34) mepet


mepet
addikt

Szerintem pont az árérzékeny usereknek kell HDD+SSD kombó, ez a kártya meg pont nem nekik készült.

Egy árérzékeny user: rak a gépbe egy 1-2-3Terás vinyót, meg mellé egy 30gigás SSD-t cache-nek (persze, ha támogatja az alaplapja), és egész gyors lesz a rendszer az árához képest.

A nem árérzékeny user vesz egy 1-2-3TB-os vinyót, meg mellé egy külön RAID0 tömbben pl. 6db 60gigás SSD-t a rendszernek. Esetleg, ha nem elég a vinyó kapacitása háttértárnak, akkor több RAID-tömbbel dolgozik, és a nagy vinyókat is RAID-ben használja.

Szóval csak azt nem tudom, hogy otthonra ki fog ilyet venni... Ráadásul a HA-n vannak tisztán hardveres vezérlők is hasonló árban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.