Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Rendben hogy a sima SD-RAM is megfelel, de nem lett volna olcsóbb DDR2-t használni?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2) #95904256 válasza VaniliásRönk (#1) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha jól tudom a DDR2 interfésszel megáldott memóriák is SDRAM alapúak...

szerk.: Lehet hogy így olcsóbb az a "DTS" chip ( már ha tényleg nem DDR interfészt használnak ). :U

[ Szerkesztve ]

(#3) lezso6 válasza VaniliásRönk (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem SDR (Single Data Rate) RAM, hanem SD-RAM, azaz Synchronous Dynamic RAM. ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) VaniliásRönk válasza #95904256 (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Wow, nem mondod? :F Szerinted miért írtam az SD-RAM elé, hogy sima?
Nyilván ha valamilyen DDR SD-RAM lenne, akkor a marketing anyagokban piros félkövér betűkkel szerepelne, hogy érezd a csúcstechnológiát.

#3 lezso6: Köszönöm hogy te is kiokítasz a témában, nyilván én ennyire hülye vagyok, hogy ezt sem tudom. :R

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5) zed1983


zed1983
őstag

A legalsó képről nem elsőre mondtam volna meg, hogy egy merevlemez, inkább hasonlít egy koporsó-hoz... :DDD
Egyébként itt az ideje, hogy merevlemezeket is gyorsítsák, ne csak a többi komponenst!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#6) .mf válasza VaniliásRönk (#1) üzenetére


.mf
veterán

Én úgy látom, hogy a cikkben "SDRAM" van írva, nem pedig "SDR-RAM" :P

Az az ábra lol.
Az ötlet nem rossz, már rég eszükbe juthatott volna a nagyobb buffer és annak intelligens kihasználása...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) shteer


shteer
titán

kitől veszik a hdd-ket? :)

VaniliásRönk: eeeeesdéééééé ;]

..szerintem jónak tűnik

(#8) #95904256 válasza VaniliásRönk (#4) üzenetére


#95904256
törölt tag

"Szerinted miért írtam az SD-RAM elé, hogy sima?"

Talán mert helytelenül ismered az "SD-RAM" és a "sima" szavak jelentését? :U

szerk.: Mellesleg ha arra gondolsz hogy miért SDR RAM-ot raktak bele... nos... DDR RAM van benne. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9) #95904256 válasza #95904256 (#8) üzenetére


#95904256
törölt tag

Sőt, van fent a neten egy doksi ami részletesebben beszél róla. Itt 1GBx9 DDR-II ECC illetve 2GBx9 DDR-II ECC memóriát emlegetnek...

(#10) PH-User


PH-User
addikt

Mingyá összevesztek itt ilyen sz*ron. :W

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11) VaniliásRönk válasza #95904256 (#8) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Talán elmehetnél valahova? :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) #95904256 válasza VaniliásRönk (#11) üzenetére


#95904256
törölt tag

Talán neked kellene? :U

(#13) P00By


P00By
nagyúr

Nem rossz ötlet.

shteer: Ez a kérdés egyenlőre függőben marad... :D

[ Szerkesztve ]

(#14) G.A.


G.A.
aktív tag

Hybrid...
Több értelmét látnám a DDR2nek, majd később jöhet bele a FeRAM azt nem is kell az aksi.

(#15) madboy74


madboy74
csendes tag

Ha 90 másodpercig még áram alatt tartja, annak mi értelme? Ha áramszünet van, akkor a processzor se megy. Vagy ezt az egész gépre kell érteni? Esetleg géptől és oprendszertől függetlenül oldja meg?

(#16) ujoimro


ujoimro
tag

... ... ... ... ... ... ... ... vagy egyszerűen hozzácsaphatjuk az 1GB RAM-ot a számítógéphez, hiszen a legtöbb operációs rendszer eleve teletölti a RAM-ot a harddisk-kel.

(#17) Lala77 válasza madboy74 (#15) üzenetére


Lala77
tag

Géptől és oprendszertől függetlenül oldja meg. A gép valószínű egy winchestert lát belőle q nagy cache-sel. De ugye annak tartalma elvész, ha áramszünet vagy gépkikapcs van. Az utoljára írt adatok meg csak a memóriában, így azt a winchesterre ki kell írni, ehhez kell áram a kikapcs utánra.
Mondjuk 1 gigára 90 másodperc szerintem necces, ha nem egy tárterület, bár lehet optimalizálni

ingyombingyom

(#18) madboy74 válasza Lala77 (#17) üzenetére


madboy74
csendes tag

Főleg akkor lesz kevés a kiírási idő, ha az akksi már aggastyán lesz.

(#19) NagyVillany válasza G.A. (#14) üzenetére


NagyVillany
tag

Szerintem meg felesleges ilyenbe a ddr, söt még a sima SD is talan, mert SATA-val csatlakozik eza egesz hibrid koceraj a géphez, ami 300MB/s vagy ilyesmi max adatátvitel, messze van az a 5.000 - 15.000 MB/s körül mozgó mai DDR-ek tudásától

Vannak DDR megoldasok is IDE- SATA-hoz, de a jobbfélék pci express vagy mik, ott már van értelme. De legjobb lenne talan a CPU level2 level3 cache jét felnyomni 256 gigára, aztan az már jogyors lenne :) Lehet simán megtudnák csinálni már a CPU gyártók, de hát kell vmi fejlődési ütemterv a biznisznek, majd 2052-ben lesz 256 GB level2 cache :P

Amugy talán nemsokara az SSD-k elérik a mai SATA adatátvitel határt, akár idén is, aztán akkor felesleges ilyen hibriddel erölködni
(de biztos lesz SATA 6.0 vagy hipersata meg turboUSB vagy bármi, ott már lenne értelme ddr-t dugnirája)

kb.

(#20) Balu77 válasza NagyVillany (#19) üzenetére


Balu77
őstag

Ezeket a maszlagokat remélem egy kiadós poénnak szántad! :D

izé

(#21) Hosssszu válasza Balu77 (#20) üzenetére


Hosssszu
őstag

:DDD :DDD :DDD :C

(#22) audi100td válasza Balu77 (#20) üzenetére


audi100td
nagyúr

poénnak tényleg nem rossz :DDD

(#23) Agyasima


Agyasima
senior tag

Ti is érzitek ezt a szagot? :)
Szerintem RGB szag... :DDD

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.