Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thomasa


thomasa
senior tag

Az igen, hány nap lesz vajon egy adatmentés? :D

(#2) SRII


SRII
őstag

10TB :Y nem lenne rossz, úgy is a hd filmek is már nagy méretűek, akkor még nem is beszélve a 4 K ról ami a küszöbön van!

De én inkább az ssd pályán szeretnék látni ekkor méretű tárolókat, szvsz a merevlemezes dolog korlátaiba ütközik, és én már nem erőltetném. (persze a tárolónak még mindig a merevlemezes megoldás az olcsóbb)

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#3) Cathulhu válasza SRII (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

En vigan elvagyok az SSD + HDD kombommal, ami nagy adat az tipikusan a rengeteg fenyek es HD video, filmek, stb, oda nekem nem kell az SSD sebessege, ahova kell (rendszer, munka) arra meg eleg a tarhely az SSD-n. Az egyetlen kompromisszum amit kotnom kellett, hogy a mai 30-40GB-os jatekokbol egyszerre nem nagyon lehet 2nel tobb fent, de ezt egy 256-os SSD mar megoldana.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4) Borisz76 válasza thomasa (#1) üzenetére


Borisz76
veterán

Ésszel kell használni több merevlemezt RAID kötetben és ha elszáll 1-2 vinyó akkor a rosszat ki lehet cserélni és mehet tovább az élet.

Pl : ebbe a modellbe 12 lemezt lehet pakolni.

Itt pedig lehet játszani a tárkapacitással és a RAID beállításokkal.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#5) Kékes525


Kékes525
félisten

A hét tányér miatt vajon mennyire biztonságos?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6) Myers


Myers
senior tag

Nem is hallottam még erről a cégről.

Választahattak volna jobb nevet is: KGST :)

http://www.muszaj.hu/

(#7) t72killer válasza SRII (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a 4k filmek eljövetelével ki lesznek ezek használva. Gondolok itt nem csak letöltésre, hanem az egyre több saját produkcióra. Manapság az akciókamerák is magas bitrátájú + frekijű anyagokat adnak ki magukból - egy-egy 3DFullHD 60fps anyag gopro-ról simán többtíz GB - és még nem beszéltünk 4k-ról, amit a köv generáció simán tudni fog.

Egy dolog aggaszt: a hélium mennyire maradós ebben a házikóban? Elég kellemetlen lehet 3-4év után, ha elszökik és olvashatatlan marad a winyó... Én inkább maradnék a 6terás hagyományos megoldásnál, van már pár a piacon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) #25583896 válasza Myers (#6) üzenetére


#25583896
törölt tag

A Hitachiról sem?
Csak mert ez a Hitachi Global Storage Technologies rövidítése (illetve csak volt, ma már simán HGST a cég neve).

(#9) lexandro


lexandro
tag

ki kellett gugliznom ki a fene az a HGST :) Mondom nicsak uj ceg a wincsipiacon... Megint tanultam vmit :D:D:D

Robi

(#10) Reggie0


Reggie0
félisten

Nekem a heliummal az a bajom, hogy hajlamos megszokni minden apro resen at. Nehez elkepzelnem, hogy 5 evig rendesen fog zarni.

(#11) BiP


BiP
nagyúr

Na, felpörgött a HDD piac.
Elfogadnám, bár tényleg nem mernék szenzitív adatot tárolni rajta :)
A biztonságos raid meg egyben drága is.

(#12) bteebi


bteebi
veterán

10 TB? Kemény :Y. Ha már ennyire elterjedtek a 6-8 terás HDD-k, akkor végre igazán csökkenhetne a 2-4 terás modellek (kisker) ára. Persze 240 feletti dollár, meg 315-ös euro mellett nem könnyű...

"A tányérok percenként 7200 fordulatot tesznek meg, továbbá a termék használható 6 Gbps-os SATA és 12 Gbps-os SAS interfésszel is."
Értem én, hogy a professzionális szegmens miatt szükséges a SAS, de valahol akkor is nevetséges, mert még a 6 Gbps-et se közelítik meg sebességben... Jobb esetben a tányér szélén elérhetik/megközelíthetik a 250 MB/s-et (=2 Gbps).

#7: A hélium miatt én is kifejezetten aggódom, mert átdiffundál mindenen. Az egy érdekes kérdés azonban, hogy vajon a hélium fogyását (a nyomáscsökkenést) valahogy figyeli-e a HDD, pl. SMART paraméterként - ha igen, akkor lehetne előre készülni a meghibásodásra. Az meg egy másik jó kérdés, hogy vajon újra lehet-e tölteni héliummal, "fel lehet-e fújni" a winchestert :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) Petike1007 válasza Cathulhu (#3) üzenetére


Petike1007
tag

500GB SSD+3TB HDD-m van...ennyi kell és nem kellenek kompromisszumok :)
Ami film már nem fér el a 3 terán, akkor már törölni kell belőle, mer azokat úgyse nézted 1 éve :)

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#14) Bird


Bird
addikt

Első nekifutásra KGST-t olvastam. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#15) Myers válasza #25583896 (#8) üzenetére


Myers
senior tag

Ja, dehogynem.

(#12) bteebi: kimész a majálisra, és amíg a gyerekek lufit fújatnak, te vinyót fogsz. :D

http://www.muszaj.hu/

(#16) bteebi válasza Myers (#15) üzenetére


bteebi
veterán

Az ötlet jó :D, de a "bazári" hélium valószínűleg nem lenne elég tiszta (pl. vízgőz/szénhidrogén/részecskementes) ahhoz, hogy nyugodt szívvel használni lehessen :N.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Kemény, a héliumnak ki mondja meg, hogy jobb lenne ha benne maradna a hdd-ben? :U

Nem vagyok annyira éhes, hogy a 100/128GB SSD +500-as HDD/gép ne lenne elég "mindenre"

(#18) TeeJay


TeeJay
félisten

azért 7tányér és 14fej 8TB tároláshoz kissé orosz rulett :D
a motor is szépen rezonálhat ennyi tányérnál
1,2TB/tányér fölé nem tudnak menni még a héliummal sem?
azt hiszem továbbra is elég nekem az 1tányéros 2fejes 1TB-os vinyó ott legalább a mechanika minimális így kevesebb dolog tud elromlani és nem is rezonál vagy hangoskodik

(#12) bteebi

ha megnézed a képen a vinyó tetejét látható hogy már nem csavarral rögzítik rá a tetőt
valszeg körbe ragasztva lehet vagy ha nem akkor ráforrasztják hegesztik vagy hasonlók
olyan mintha a fém házra lenne olvasztva a tető annyira egybe van a cucc

persze a vinyó NYÁK felőli részén is van ám csatlakozási pont oda is biztos komolyabb szigetelést terveztek mert kell ugye a motornak meg a fejegységnek csatlakozó

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Soha többet nem veszek 1 Tb-osnál nagyobbat. Múlt évben 20 nap üzemidővel most meg 12 nap üzemidővel halt meg 2 TB-os merevlemezem.
Inkább veszek 10darab 1TB-osat mint egy 10-eset.

[ Szerkesztve ]

(#20) sb válasza TeeJay (#18) üzenetére


sb
veterán

Nekem sem szimpatikus ez a sok tányér, de 1TB-tal meg mit kezd az ember? :(
A fent felsorolt anyagok tárolásához 3-10TB lenne számomra ideális, de 2-3db HDD felett már a darabszámból adódó problémák is sokasodnak. A hang is gond, de főleg a hely, rezgés, szellőzés, fogyasztás...

(#21) sb válasza Silentfrog (#19) üzenetére


sb
veterán

Nekem meg csak 1db 1TB-osom halt meg az utóbbi 4-5 évben kb. 6-8db 1-2-3TB-os mellett. (cserélve voltak, nincs ennyi egyszerre)

(#22) jerry311


jerry311
nagyúr

Kell venni tűzijáték rakétákat aztán fellőni a felhőbe az adat. :D

(#23) Dr. Romano válasza #16939776 (#17) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Gondolom ugyanaz aki megmondja a folyadék/gáznak hogy maradjon a hőcsőben, nem?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) TESCO-Zsömle válasza TeeJay (#18) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudtommal a hélium arra van, hogy be tudjanak tenni 7 tányért. A tányérok kapacitásához semmi köze.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25) Silentfrog válasza sb (#21) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nálam a két darab 2 Tb-os hdd-n összesen 700 DVD film volt. Természetesen mind leveszett. Lehet, hogy csak kifogtam a hibás darabokat,de kezd már unalmassá válni. :(((

(#26) wolfman válasza TESCO-Zsömle (#24) üzenetére


wolfman
veterán

Na most ezt a héliumtól mit tudnak mibe belepakolni dolgot nem igazán értem. Tudtommal levegővel is ugyan annyi szilárd anyag fér bele, a héliumnak csak a melegedési, hőátadási tényezői másabbak ez esetben, nem?
Bár lehet ez itt a lényeg, csak nem tértek ki rá.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27) #25583896 válasza wolfman (#26) üzenetére


#25583896
törölt tag

Egy régebbi hírből:
"A hélium sűrűsége nagyjából a levegő sűrűségének hetede, ráadásul a hermetikusan elzárt térben alkalmazzák, ezáltal jelentősen csökkenthető a légellenállás és a turbulencia, azaz a lemezek forgatásához szükséges energia is csökkenthető, ebből fakadóan pedig a működési hőmérséklet és a zaj is alacsonyabb lesz. A számok nyelvén kifejezve ezeket a HGST szerint a technológiával 23%-kal csökkenthető az alapjárati teljesítményfelvétel (ami fajlagosan, terabájtonként 49%-ot jelent), a működési hőmérséklet 4-5°C-kal, a zaj pedig 30%-kal lehet alacsonyabb."

(#28) jerry311 válasza wolfman (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Emlékeim szerint azért kellett a hélium, hogy kisebb legyen a közegellenállás és közelebb lehessen vinni a fejet a felülethez.

Hogy mennyire szökik / nem szökik a hélium az majd kiderül, de azért kétlem, hogy ne lettek volna képesek megoldani a gáz szökésének problémáját. Legalább a garancia lejártáig.

(#29) O_L_I


O_L_I
őstag

"A HGST megszellőztette a 10 TB-os merevlemezét" - Na ezt pont nem szabad megszellőztetni mert akkor elszökik a Hélium :DDD

(#30) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azon gondolkozta első blikkre, hogy akkor már miért nem vákuumban működik, aztán eszembe jutott, hogy a fej légpárnán siklik, ami kvázi vákuumban elég nehezen menne. Gondolom héliumban is más fejkialakítás kell, a kisebb sűrűség miatt.

"The key innovation in the helium HDD is HGST’s patented HelioSeal™ hermetic seal technology that prevents helium from escaping from the HDD and is compatible with high-volume manufacturing. This durable seal also permits their use with new immersion cooling systems, a new data center cooling technology. Conventional air-filled HDDs, which must “breathe” to accommodate changes in air pressure, cannot be immersed in any cooling liquid."

Szóval a találmány lényege pont az, hogy ez a szigetelés meg tudja akadályozni hélium megszökését és még sorozatgyártásra is alkalmas. Illetve mivel a hagyományos levegős megoldásnál lévő nyomáskiegyenlítő szelep, légcsere nyílás itt nincs, ezek a HDD-k kompatibilisek az új folyadékba merítős hűtési rendszerekkel, amik jövő (jelen?) adatközpontjaiban, számítóközpontjaiban használnak, fognak használni.

Ez az Immersion Cooling is megérne egy cikket (ha még nem volt):
http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/NA-DataCenters/DataCenters/AboutUs/3MInnovation/

Gondolom valami spéci hűtőfolyadékot használhatnak. Kíváncsi lennék, hogy a forráspontja hol lehet ezeknek, mert a video alapján elég komolyan dolgozik. Gondolom jóval alacsonyabb mint 100 celsius fok.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) #16939776 válasza Dr. Romano (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hőcsőre nem raknak csatlakozót/tömítést/folyadékcsapágyat.
lassan vissza fog töltődik a levegő a hélium helyére, nő a zaj, áramfelvétel/hőmérséklet. Egy kritikus pont felett instabil lesz a fej alatti "légpárna" vastagsága elkezd oszcillálni a fej, és egyszerűen öngyilkos lesz a szerkezet. Addigra úgy is lejár a gari.

(#32) O_L_I válasza #16939776 (#31) üzenetére


O_L_I
őstag

Tehát akkor te meg vagy arról győződve, hogy a tudomány mai állása szerint nem lehet egy zárt szerkezeten belül tartani a héliumot de ennek ellenére ezek a hülye HDD gyártól mégis ilyen termékekkel jönnek elő.

Engem inkább az zavar ebben a témában, hogy ezzel a He-s megoldással készült vinyóknál gyakorlatilag bármilyen meghibásodás esetén a kukában landol a HDD.

(#33) #25583896 válasza O_L_I (#32) üzenetére


#25583896
törölt tag

"Engem inkább az zavar ebben a témában, hogy ezzel a He-s megoldással készült vinyóknál gyakorlatilag bármilyen meghibásodás esetén a kukában landol a HDD."

Miért, a levegős HDD-nél nem így van?

(#34) Ispy válasza Petike1007 (#13) üzenetére


Ispy
veterán

256 GB SSD a laposba (munka), 6 TB a NAS-ba, ha kell több hely, akkor veszek egy 4 slotos NAS-t, aztán bele 4x4 TB RED :D

(#19) Silentfrog

A két RED-ben fejenként 366 nap van, 0-24, és semmi bajuk (és még van rá 4 év gari). Szóval van ellenpélda is, egyébként meg az 1 TB-s is kifinghat bármikor.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35) O_L_I válasza #25583896 (#33) üzenetére


O_L_I
őstag

Én azt gondolnám, hogy nem, de lehet tévedek.

Bár jobban belegondolva most is gyárba kerülnek vissza a hibás darabok, ott meg valsz a He-s vinyóval is tudnak mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#36) berVi


berVi
senior tag

Azert nem kell hasraesni. Ez nyilvan elsosorban nem otthonra kell. Ebbol egy 12-es tarolo eseten RAID10-ben 60TB storage jon ki, RAID60-ban 80, RAID6-ban meg 100. Ez azert nem olyan eszveszejtoen sok. Egy kozos meghajto par tiz emberre felzabal 10 terabajtokat, es akkor meg nem beszeltunk a virtualis geprol meg mas finomsagokrol, mindezeket akar honapokra visszamenoleg, inkrementalisan mentve. Pillanatok alatt el tud fogyni. Nekunk jelenleg 4TB-osokbol van telepakolva a 12-es JBOD2000, de mar tele van.

(#37) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jó olvasást (ha valaki beszéli a "szabadalmi nyelvet":

https://www.google.com/patents/US8279552?dq=helium+seal+hgst&hl=hu&sa=X&ei=TjgQVJm5OOK_ygP1qIGYCA&ved=0CBwQ6AEwAA

A hivatkozásban azért látni, hogy minden nagy HDD gyártó rajta volt az ügyön.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) #25583896 válasza O_L_I (#35) üzenetére


#25583896
törölt tag

Garanciaidő alatt ha bármi történik vele, az egyik esetben sem gond, mert kicserélik a hibás meghajtót.
(Hogy a gyártó aztán mit csinál vele, az már az ő dolga.)
A gari lejárta után pedig ugyanúgy eldobható meghibásodás esetén egy He HDD, mint egy hagyományos.

(#39) bteebi válasza #25583896 (#33) üzenetére


bteebi
veterán

Egyáltalán nem. Nagyon nehéz úgy tönkretenni egy HDD-t, hogy semmit se lehessen róla lementeni. Földhöz vágás, tűz, vagy felületi sérülés esetén is simán lehetséges, hogy valamennyi adat menthető marad. Gondolom nagyjából hasonló a helyzet a héliumos HDD-knél is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) O_L_I válasza Tigerclaw (#37) üzenetére


O_L_I
őstag

Az azért kemény, hogy az egy dolog hogy az illesztéseknél hogy illan el a He de még az eddig használt alumínuim váz is túl porózus ahhoz, hogy élettartamon keresztül megtartsa a Héliumot.

"Moreover, a traditional die-cast aluminum base plate may be too porous to contain a low-density gas for the lifetime of the HDD"

[ Szerkesztve ]

(#41) Reggie0 válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

1-methoxyheptafluoropropane. 34 fokon forr, -122.5 fokon fagy meg. Viznel 40%-al nehezebb.

(#32) O_L_I: Senki sem mondja, hogy nem lehet, viszont ez egy uj hibalehetoseg. Klimanal is elofordul, hogy elszokik a gaz, pedig az nem is helium.

[ Szerkesztve ]

(#42) maross válasza Cathulhu (#3) üzenetére


maross
veterán

megoldaná = 2 helyett fent lehetne 6 jatekod :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#43) Cathulhu válasza maross (#42) üzenetére


Cathulhu
addikt

Hat manapsag amennyi idom van jatszani, 2 evig nem kellene takaritani a vinyon :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#44) #16939776 válasza O_L_I (#32) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az idő tényezőt kérdőjeleztem meg és annak a szórását.

(#45) #25583896 válasza bteebi (#39) üzenetére


#25583896
törölt tag

Nyilván az adatok lementhetők róla, nem is úgy értettem, hanem hogy meghibásodás után úgysem lehet már tovább használni egyiket sem. Adatmentés szempontjából sok különbség nincs, szóval ha szükséges, az mindkettőnél megoldható.
(Előzőleg O_L_I megjegyzésére reagáltam, miszerint " bármilyen meghibásodás esetén a kukában landol a HDD". Ha ez azt jelentette volna, hogy még az adat sem menthető róla, akkor félreértelmeztem, ez esetben viszont az a válasz, hogy valószínűleg ugyanúgy el lehet végezni a mentést, mint "levegős" HDD esetén.)

(#46) taaz


taaz
aktív tag

Az ilyen cikkeket olvasva, a régi szép idök jutnak eszembe.
-Neked hány gigás vinyod van?
- 8
-Az jo, nekem csak 1gigás.
Csak most Terákban megy a játék :)

(#47) Dr. Romano válasza taaz (#46) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem 0,5TB-os a vinyóm. Az SSD-m meg 0,032TB :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48) ViZion


ViZion
félisten

Csak halk és tartós legyen, az már sajna vinyóknál sem menő... főleg laposokban vannak ipari hulladékok, de már az asztalitól is félek... :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Amint beáll a szokásos 30k-ra az ára, érdekes is lesz. :)

(#50) Silentfrog válasza Dr. Akula (#49) üzenetére


Silentfrog
veterán

Csak győzd megvárni a 30 ezres árat! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.