Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snoop-y


Snoop-y
veterán

MegbizhatOsagi

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2) M107


M107
addikt

:R

De szép eredmények.

Főleg a Toshibá-nak örülök hisz még sem olyan amit itt állítanak, hogy nem ajánlott mert sok a meghibásodás.

Bár mondjuk, minden HDD-re igaz :
- Jó psu
- Minőségi sata kábel
- win és linux alap driver telepítés

s 95%-ban megtettél minden a hosszú hiba nélküli üzemórákért.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3) beef válasza M107 (#2) üzenetére


beef
őstag

Azért egy 0-24h-s használat és egy átlag otthoni, akár naponta többször is ki-bekapcsóló PC csak óvatosan hasonlítható össze. Lehet utóbbi esetben teljesen más hibaarány lenne.

(#4) Zolee11


Zolee11
senior tag

Mindjárt érkeznek a "szakértők" is, majd ők megmondják nektek, mi a jó és mi nem. :DDD

Rengeteg olyan géppel találkoztam már életemben, amit 5 perc szünet miatt is kikapcsoltak, soha nem volt összefüggés a kikapcsolások száma és az elhalálozás között, legtöbbször a merevlemezeket a biztonsági törlések után hibátlanul dobtuk ki elavulás miatt. Hogy mit bírnak az új generációk, majd évek múlva derül ki, de azért azt tegyük hozzá, hogy nem vargánya, kókány és társa, meg codogen szintű tápokkal kell üzemeltetni a gépeket és akkor nincs gond.

no brain, no problem

(#5) darkarthur


darkarthur
senior tag

Azért jó lett volna arányosítani a végeredményt, így erősen csalóka a dolog.
A seagate vinyókkal sajnos nagyon rossz a tapasztalatom, csak Wd lemezeket használtam sokáig, azokkal nem volt gond, pedig szinte folyton forogtak.
Egy ideje már csak ssd-k szaladnak azokkal is jók a tapasztalatok szerencsére.

Samsung S23 Ultra 5G

(#6) UnSkilleD válasza M107 (#2) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

toshibának örülsz?

237db hddből nem lehet értelmes következtetést levonni, nem is értem ilyen kevéssel hogy rakhatták bele

de még a wd 1626 darabja is kevés

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#7) demagóg válasza M107 (#2) üzenetére


demagóg
aktív tag

Pedig van benne igazság amit mondogatnak. A Toshibának volt (induláskor) kifejezetten nagyon vacak szériája, azok még az állásban is meg tudtak hibásodni (nem vicc, nálunk 10 alatti spinuppal backup diszkek csinálták ezt, főleg 500GB-osakat használunk). Ezeken az alkatrészek a NYÁK-on még kifelé voltak, erről lehet ezeket könnyen felismerni, és a Toshiba felirat még az apró betűs volt. Ne abból indulj ki, hogy neked és ismeretségi körben a tízes nagyságrendben nem volt problémád. Az is igaz, hogy a következő családok már valóban jobbak lettek. De ez mindig csak utólag derül ki, a vásárlás pillanatában ez még nem tudható. De az utóbbi két évben már én is Toshiba párti vagyok (amíg nem produkálnak megint egy hulladék szériát)

A Seagate valóban még mindig az ipari hulladék, a WD meglepett. Nem gondoltam, hogy ennyire vacak lett. De legalább könnyen menthető, a hibák egy kaptafára mennek, ezért is szeretjük.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ezért preferálom a HGST-t még mindig, Seagate az tényleg hullik... több is halt le.

A Backblaze komolyabb statisztikát tud felmutatni természetesen mint én ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Stan648


Stan648
tag

Nálam kettő 5+ éves samsung pörög a gépemben hibátlanul.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#10) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Nem véletlen, hogy csak Hitachi HDD-m van :) Kettő már 8-9 éves, 100/100 a mai napig, de már szűkös a hely szóval vennem kell még, ami szintén Hitachi lesz :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11) Graphics válasza Stan648 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát, az már Seagate azóta.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) junior11 válasza Zolee11 (#4) üzenetére


junior11
veterán

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13) Sanchez638 válasza Zolee11 (#4) üzenetére


Sanchez638
addikt

Meg nem rugdosni a gépet , mert éppen lefagyott..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#14) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Meglep hogy a WD rosszabb mint a Seagate, ugyan mostanában valóban nem dicsérik őket de azt hittem hogy a Seagate sokkal szarabb.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) M107 válasza UnSkilleD (#6) üzenetére


M107
addikt

:R

Megmondhatni örülök, mert itt a fórum csak az olvasható WD.
Az baj hogy leírhatom én, hogy jó a toshi, az oldalon meg leírhatja bárki, hogy jó a WD vagy SEA + a HITA,
bizonyíték kellene, mert láttam már hullani bármilyen HDD márkát hibás táp miatt BAD sector-sódó HDD-t független a gyártó.

Bárki leírhat itt bármit vagy lehülyézik, tudatlannak vélik, trollnak tartják stb.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#16) #72042496 válasza UnSkilleD (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy reprezentatív mintához nem feltétlenül kell a nagy elemszám, csak hát ez a minta valószínű nem reprezentatív. Ahogy az is valószínű, hogy sokkal több HDD-vel sem lenne az.

(#17) M107 válasza beef (#3) üzenetére


M107
addikt

:R

De ha jól megfigyeled a táblázatot , akkor láthatod, hogy van benne elég sok asztali HDD is.
Így a 0-24-es átlag új értelmet nyer.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Seagate-t be is perelték cégek a rossz minőségű HDD-i miatt, pedig azok "ipari" szériás winyók voltak, szóval...
Nekem 3 db 3TB- Toshiba "dübörög" a gépemben, a külső winyóim meg mind régi WD-k, eddig minden OK velük, így is legyen :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) KISDUCK válasza GeryFlash (#14) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem 2 seagetem volt eddig, az első kiöregedett a csatoló miatt, a másik pedig egy pár éves 3TB-s modell, 1 év után néhány szektor meghibásodott és azóta semmi éldegél szépen.

Van még itthon használatban 4db hitachi HDD abból 2 még régebbi 1TB-os modell és 7 illetve 8 éve teljesítenek szolgálatot és elég jól meg vannak.

(#20) M107 válasza Zolee11 (#4) üzenetére


M107
addikt

:R

Tömegtermelés van, van olyan, hogy hibásan jön le egy HDD lehet BAD sector vagy motor hiba stb-stb.
Ez benne van a pakliban.
Nálam egy HDD- halt meg anno Samu 750 HJ drive gariban, a csere még a mai napig 100/100 a Harddisk Sentinel szerint.
2011-11 havi a csere hónapja.
De láttam már 3 TB Toshi vagy 4 TB új WD RED motor hibásan, vissza vittük csere, 3 napon belül a következő dolgozik még most is hibátlanul.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21) kkf válasza Snoop-y (#1) üzenetére


kkf
aktív tag

csak kár, hogy 2,5"-es drájvban pont ugyanolyan trágyák, mint a többi. :((( ma lett 0%-os a fél éves HGST winyóm, persze még műxik, csak tele van gyenge, meg pár hibás szektorral. viszont két barátom egy éven belül vitte vissza cserére a laptopját, mert totál behalt bennük a winyó. igen, ez is be fog :(

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#22) KISDUCK válasza kkf (#21) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem 2 2,5"-os hitachim van egy 750GB-s és egy 1TB-s, eddig nem volt velük problémám, előbbi 4,5 éves a másik 4.

(#23) beef válasza M107 (#17) üzenetére


beef
őstag

Igen, de én nem erre gondoltam, hanem, hogy a táblázatban lévő HDD-ket, nem kapcsolgatják, szerintem egy folyamatos üzem kevesebb stresszel jár, mint a ki-be kapcsolgatás, még ha az utóbbi esetben jóval kevesebb is az össz üzemidő.

(#24) qantum


qantum
senior tag

A régebbi cuccok valahogy jobban bírják, mint az új fejlesztések.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#25) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Régebben én is nagy WD fan voltam. de az utobbi években rengeteg selejtel találkoztam. főleg notebook fronton. volt is statisztikám: szargate, csamcsung, wd, hitachi/hgst. toshibával keveset találkoztam. ez kb 4évvel ezelőtti átlag. most már 1. lehetne a wd. a hgst-t jobban kedvelem az ár/teljesítmény miatt.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#26) troviko


troviko
senior tag

Baromi jó lett a cikk, végre releváns adatok. Meglepett, hogy a Seagate beelőzte a WD-t, ill hogy a WD ennyire visszacsúszott.

https://www.oldtech.hu/

(#27) Graphics válasza troviko (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért nézd meg , hogy elég eltérő mennyiségek vannak

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) #72042496 válasza troviko (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

A releváns adatokat hogyan érted? Azért kérdezem, mert az itt fórumozóknak például egyáltalán nem biztos, hogy ezek relevánsak. Lehet, hogy itt teljesen más modellek a tipikusak, más módon, más körülmények között használják őket, ezért a megbízhatóság is máshogy alakul. Iletve az egész minta reprezentativitását is kétségbe vonom, ld. #16.

Hogy biztos ne legyen féleértés - nem azt mondom, hogy a hétköznapokban márpedig teljesen máshogy alakul a gyártók közt a megbízhatóság, csak azt, hogy könnyen eltérő lehet, akár jelentősen. Ezért a következtetésekkel óvatosan, mert sok ebben az ismeretlen.

[ Szerkesztve ]

(#29) mikk2000


mikk2000
őstag

Nekem többnyire Toshiba vinyóim voltam voltak/vannak, de ugyanúgy gond volt/van velük is.

(#30) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Az, hogy valamiből kevesebb volt vizsgálva/használatban és abból rosszabb lett a meghibásodási arány pont, hogy még inkább azt jelenti, hogy rosszabb a megbízhatósága.

(#31) fanti


fanti
addikt

Sziasztok!

Én a mai napig használok 1TB-os és 1.5TB-os Samsung vinyókat, teljesen jól megy mind, pedig 8 évesek biztos vannak már.

Toshiba vonalon meg az ACA300-as 3TB-os modellekből van itthon kettő, és barátoknál meg még vagy 8-10db. Én az elmúlt öt évben szinte csak ezt a fajtát szereltem a barátok gépeibe, és egyikkel sem volt eddig gondunk, pedig amatőr videostúdiós is van köztük, és egész nap megy a render és a filmszerkesztés, jól bírják.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Lehet régen néztem HDD árlistát ,de ennyire? Ez a HGST márka honnan jött a képbe,esküszöm nem hallottam még a WD és Toshiba ,meg nagyobb nevek között pedig pár éve még sokat cserélgettem a komponenseket. Nem lehet nagy piaci részesedése ,ha ennyire nem rémlik.
Összeesküvés elmélet ON:
Ez valami lepénzelt teszt,hogy nyomassák az eladásokat .. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Duree


Duree
veterán

Meglepett a WD rossz szereplése a HGST-n pedig nem csodálkozom valóban messze a legjobbak ezen a téren.Itthonn tárolásra 2db 4 terrás Toshiba van 3 évesek és eddig hibátlanul mennek napi 24 órában.

duree54

(#34) GeryFlash válasza Bandit79 (#32) üzenetére


GeryFlash
veterán

HGST = Hitachi

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#35) bajnokpityu válasza Bandit79 (#32) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hitachi másnéven. A WD-é a márkanév, egyébként :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36) Bandit79 válasza bajnokpityu (#35) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Jah hogy úgy... az más könnyű más f@szával... :)

(#37) Graphics válasza Bandit79 (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem,csak nem ismerted. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) Lacok


Lacok
őstag

5 éve nyúzok 2db 500GB-os Toshiba HDD-t és eddig hibátlanul teszik a dolgukat.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#39) waverider


waverider
senior tag

3 X 4Tb -nyi rendesen hűtött Seagate vinyónk halt be FSP, Seasonic, Enermax tápokkal hajtva 6 v 8 hónap alatt, nagyon fájó veszteség volt 2 éve. Lehúzós slusszpoén: itt Angliában adtak hozzá BackUp plus opciót amit a megvásárláskor jó drágán ránk is sóztak, de úgy voltunk vele h családi anyagok mennek rá nagyrészt, bevállaljuk. a megvásárolt opció szerint ha megsérül / nem olvasható a lemez, helyrehozzák ingyért - azaz a vásárláskor befizettet összegért - az elszállt adatokat ingyen futárszolgálattal akik hozzák - viszik. természetesen ez soha nem történt meg a support mindenféle kifogásokra hivatkozva elhajtott minket.
soha többé azt a márkát.
mást megoldást egyenlőre még nem kerestünk helyreállításra, de titkon azért örül a szívem h el sem jutott a gyártójához, h még nagyobb kárt tegyenek.
talán 1x ölünkbe hullik a lottó 5ös és talán be tudok battyogni vele a Kürtbe, h a pótolhatatlan családi emlékeink visszakapjuk.
vettem egy 1TB blue WD-t 5 éve... rázkódik, kapja a hőt rendesen és nem szellőzik vmi jól, mégis bírja rendületlenül, tach, sentinel és tune szerint is rendben van. de lehet kipróbálok parallel mentésre egy ilyen HGST -t is ha lehet hinni a cikkben közölt eredményeknek.

[ Szerkesztve ]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#40) gtamate2 válasza waverider (#39) üzenetére


gtamate2
veterán

Nekem anno ahol dolgoztam ott volt egy ilyen projekt hogy egy 1 terrás vinyóról adatot kellett menteni. A kürt 340+áfáért csinálta volna, egy kisebb cég viszont megcsinálta 120-140+áfáért. Szóval nem feltétlenül kell a kürtre gyűjtögetni.

*Sn0w

(#41) Bandit79 válasza Graphics (#37) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Épp ez az ,úgy hogy Hitachi úgy már világos,azért csodálkoztam ,hogy pár év alatt nem jutott volna ide a 0-ról..

[ Szerkesztve ]

(#42) Bandit79 válasza Bandit79 (#41) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Az még érdekes lett volna a tesztben hogy viszonyul a HGST-hez amit valóban Hitachi névvel árulnak ( még)...

(#43) User64476 válasza demagóg (#7) üzenetére


User64476
őstag

Nálam egy WD AAKS csinálta ugyanezt, állásban megmakkant, bad secotoros lett.

(#44) Bandit79 válasza User64476 (#43) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Az az állás ,nem mindig csak állás. Ugye hopp egy kocc egy picit arrébb raktam ,leesett stb :)))

(#45) Fippo válasza Stan648 (#9) üzenetére


Fippo
csendes tag

+1 :R

OK! De hol marad az FPS!?

(#46) Sotho válasza Sanchez638 (#13) üzenetére


Sotho
őstag

Nem akkor ugrik a helyére a fej? ;]

Kérnék minden 8 -23 éves fórumozót írja ide (is) be milyen hdd-t mióta használ, hátha 45698 hsz elolvasása után kialakul az agyunkban egy semmire nem használható statisztika :D

(#47) User64476


User64476
őstag

Szerintem az a 3% a Seagatenel nem annyira veszedelmes...

(#48) copass válasza waverider (#39) üzenetére


copass
veterán

na jó 5 éve, de hány óra van benne...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#49) worxland válasza Bandit79 (#44) üzenetére


worxland
addikt

Állásnál nem számít a kocc és az arrébb rakás.
A leesés igen, pláne, ha a nyák is megreped.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#50) kisbalázs


kisbalázs
tag

HGST is Western Digital....

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.