Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Mert egy sima szabvány usb-s egér billentyűzet nem jó neki?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) ALBY


ALBY
senior tag

Hát ezt is megértük! A könnyem kicsordult.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#3) PepeDon válasza pilóta (#1) üzenetére


PepeDon
tag

Szerinted abból mennyi pénz folyna be nekik, ha Jóska Pista mindenféle szabvány egeret, billentyűzetet dughatna a gépre....

[ Szerkesztve ]

(#4) Abu85 válasza pilóta (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elvileg jó, de nem garantálják. Elméletben viszont nem kellene gondnak lennie, csak hát a gyakorlat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) pilóta válasza Abu85 (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát igen. Elméletben az elmélet és a gyakorlat megegyezik, csak a gyakorlatban nem :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) Abu85 válasza pilóta (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt mondták egyébként, hogy ami P&P szinten működik Windowson, annak működnie kellene Xbox One-on is. Ha van olyan funkció, ami P&P szinten nem működik, akkor az Xbox One-on elérhetetlen. Ennyi nagyjából a lényeg. Sokat teszteltek, rengeteg eszköz jó, de annyi van a piacon, hogy nem lehet 100%-ra kijelenteni. Ellenben nyilván, ha beszerzik az eszközt és javítják.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) joey04


joey04
titán

Na végre. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) #72042496


#72042496
törölt tag

Welcome. :)

(#9) Polllen


Polllen
nagyúr

Az egyéb tényezők pontosan mit takarnak?

Ms dönti el, hol működik a bill egér támogatás, de a játékfejlesztő, hogy ezután pl. szelektálja-e a játékosokat vagy Ms ad supportot, de a játékfejlesztőnek kell engedélyeznie a bill-egér kombót?

Ez utóbbi, mintha ps-n is lenne, de valahogy nem nagyon terjedt el...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Elnézést, ha nagy butaságot kérdezek, a konzol nem az én világom de az érdekelne, hogy ez a támogatás úgy fog működni, mint PC-n, vagy amikor az egeret használjuk igazából egy kontroller emuláció lesz?

(#11) Abu85 válasza Polllen (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az MS csak egy drivert ad. Minden másról a fejlesztő dönt az erre kiterjesztett környezeten keresztül.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) Polllen válasza Abu85 (#11) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor ez nem igazán fog nagyot szólni. Mi venné rá a fejlesztőket arra, hogy magukra húzzanak egy rakás gondot?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) hibavissza


hibavissza
veterán

Most már csak egy patent vírus kell az XBOX-ra és mindenki megkapja amire vágyott. Egy végletekig butított PC pocsék hűtéssel.

(#14) oriic válasza Abu85 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gyakorlatilag is jó szinte bármilyen egér-bill. (99%-ban mindent támogat) Warframe-et próbáltam Insiderként múlt héten, és működik rendesen.

(#13) hibavissza

Zárt az OS, ezen nem lesz vírus.

(#10) antikomcsi

Ez nem emuláció mint pl a külön megvehető átalakítókkal, hanem natív támogatás, ugyanúgy mint PC-n. (Vagyis bedugod egere-billentyűt, akkor pl a gomb feliratok is megváltoznak a képernyőn)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#15) jamez


jamez
senior tag

Miért nem tudja minden játék kezelni majd?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#16) XuChi válasza hibavissza (#13) üzenetére


XuChi
addikt

Biztos az én one x-em hibás, de semmi baja nincs a hűtésének. Terhelés alatt is full csendben van.

De biztos úgy van ahogyan te mondod.... 🤣

(#17) antikomcsi válasza oriic (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán

Köszönöm szépen!

(#18) RudY válasza hibavissza (#13) üzenetére


RudY
addikt

(#19) Franklin válasza jamez (#15) üzenetére


Franklin
addikt

A fejlesztokon fog mulni, hogy beleteszik-e a jatekukba a bill-eger tamogatast, nem a MS-on.

(#20) velizare


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21) Solten


Solten
addikt

Aten Phantom S -em mehet a kukaba? juhheee.... :) Jon a M$ £50-el.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#22) hibavissza válasza XuChi (#16) üzenetére


hibavissza
veterán

:DDD full csend..... :DDD sztpaszmek

(#23) GFerr56 válasza XuChi (#16) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...bizony, a tied kivételes lehet (érdekes, az enyém is iszonyat halk). A lebutításról meg annyit, hogy az egész cucc jóval kevesebbe kerül, mint egy hasonló vizuális élményt nyújtó PC ..itt most elsősorban a 4K-ra gondolok. A trend az, hogy gaméra konzol, ott fix hardverhez optimalizálnak (kint dolgozó senior szintű progrmozótól tudom első kézből: 70-80%-ban konzolra optmalizálásból áll a munkájuk). Meguntam az állandó hardver fejlesztést, na, meg az árakat. Várom a azért a supportot... :D

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#24) RudY válasza hibavissza (#22) üzenetére


RudY
addikt

A rövid idejú csúcs kifújások alkamával max. 36-38 db, átlag 27-32 db körüli, alap 21-22 db.
Ez még szériahiba is lehet. :DDD

(#25) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

Sziasztok. Lehet, hogy rosszul olvastam végig, de ez az "egerész" támogatás a menüt is érinti? Pl a böngészőt lehet egérrel, bill.-el használni ezután?

(#26) oriic válasza bandigyerek (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem, csak a játékokat. Bár az MS elvileg csomó visszajelzést kap, hogy Edge böngészőben is használható legyen az egér. (Billentyű ugye már régóta működik ott)

Live-Die-Respawn

(#27) Beniii06


Beniii06
őstag

Jó-jó, de mi lesz a magukat "modderek"-nek nevezett emberekkel? Meddig fogja engedni a MS/Sony ezek hardware-k használatát? Eddig is volt nem-hivatalos egér+ bill támogatás Xbox-ra és PS-ekre is, jó pénzért. Az átlag user megveszi a konzolját, hogy ott nincsenek csalók, erre rákeres az ember youtube-on és akkorát koppan az álla az igazságtól, hogy nem igaz. Elég csak PUBG/Fortnite konzol videókat nézni.

Az oké, hogy mostmár egér + bill kombót felismerve esetleg PC-sek ellen/ más hasonló konzolosok ellen is be fog rakni, de mi lesz a "modderek"-kel (no recoil, sorozat lövés scriptek stb.) úgy lövik le a más kontrolleres játékosokat, mintha lézerrel csinálnák és ezután ők ugyanúgy kontrolleresek ellen fognak játszani. Csak jelzem ez a konzolgyártók szerint rendben van, mert amíg jön a pénz probléma nincs, orvosolják alkalmi bannokkal. :W

Félreértést elkerülve, semmi közöm sincs a fent említett eszközökhöz, csak mélységesen felháborít, hogy az ember esetleg venne egy konzolt, hogy kikapcsolódjon, erre meg egy játékos szemmel látható gyors mozgás+célzás kombóval ledarál egy egész squad-ot, szórakozásból. Nem érdekli a győzelem csak, hogy jól szórakozzon mások kárára.
Én is nézegettem konzolt a tisztánlátás végett az új magas VGA árak miatt, de ha nincs hozzá jó mindőségű tv, akkor mégsem olyan olcsó a konzolos téma. PC-n is sok csalót találni az említett játékokban, nem hogy még konzolon is szenvedjen az ember.

Más:
Nem igazán értem, hogy miért akarnak a konzolból PC-t csinálni, hiszen a konzol előnyeihez tartozik, hogy a nappaliban nagy tv-n, kanapén ülve játszik, akkor hova teszi az egeret és a billentyűt? Az ölébe?
Azt pedig, nem hiszem, hogy asztalnál ülve 1 méteren belül jó lenne 80+ cm-es tv-t nézni monitorként, csak hogy legyen hova letenni az egeret + billt.

"Got any other secret weapons?"

(#28) Polllen válasza Beniii06 (#27) üzenetére


Polllen
nagyúr

Talán 6 éve csak TV játszom. PC-ről is, a nappaliban.
IKEA-s laptoptarton van a bill + egér.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) berVi válasza Abu85 (#6) üzenetére


berVi
senior tag

Olyan nincs, hogy P&P. Olyan van, hogy PnP. Ne talaljunk mar fel egy n+1-edik PH fogalmat, amit sehol mashol nem hasznal, es nem is ert senki.

(#30) GFerr56 válasza berVi (#29) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...de azért értetted, hogy mit akart írni...mindenki tudja, mi is az a "Plug and Pray" ;)

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#31) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Azt hittem, hogy ennél azért egy kicsit komolyabb hátszelet adnak a dolognak.
Ez a "vagy támogatják majd a játékok, vagy nem", "vagy szelektálva lesznek a kontrolleresek, vagy nem" kicsit ilyen nesze semmi, fogd meg jól feelinget ad az egésznek.
Főleg úgy, hogy a másik oldalon ez már elég rég működik külön bejelentés nélkül is.
Ha rádugok egy billentyűt, vagy egeret a PS-re, egyből felismeri, a Fortnite-ot meg kb. megjelenés óta így tolják a srácok, mert végig támogatva volt natívan.

[ Szerkesztve ]

(#32) Hopkins95 válasza <Lacy85> (#31) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pontosan ezt mondtam én is...ez így csak félmegoldás. :U
De hát nem is várok mást Microsofttól, ha csak a Windows Phonera vagy Xbox One bemutatóra is gondolok...bár azért az utóbbi időben kezdik összeszedni magukat.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#34) <Lacy85> válasza Cobra652 (#33) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Sony-nál eddig is legális volt. Nem is kell hozzá aranyárú vacak. Fogom azt a bill.-t, egeret, amit a PC-hez használok, rádugom a konzolra, és egyből fel is ismeri a gép.
Játék mondjuk nem tudom mennyi van, ami támogatja, mert nem is szórakoztam vele, de a srácok is így Fortnite-oznak. Böngészőben, meg egyéb helyeken pedig eddig is ment bármelyik usb-s periféria.

(#35) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Red Dead Redemption 2 egértámogatása érdekel, nem ilyen vackoké, az mikor lesz? :)

(#36) Frawly


Frawly
veterán

Wow, csak ennyi évbe telt konzolon az egér/billtámogatás. Kicsit várhattak volna még vele, legalább egy 50-100 évet, hogy addigra kiforrottabb legyen. Mert ugye megmondóemberek mindig megmagyarázták, hogy nem kell konzolra egér/bill, az csak ilyen PC-s beidegződés, bőven jó a kontroller, szépen be lehet azzal is célozni bármit, csak pár másodperc kell hozzá, de egyébként jobban kézre áll az :DDD

(#37) flegga92 válasza <Lacy85> (#34) üzenetére


flegga92
senior tag

Már a PS3 is támogatta, böngésző is ment vele. Sőt az Unrear Tournament 3-ban volt bill+egér támogatás. Multinál volt csak kontroller/ billentyűzet és volt "közös" szerver is. Akkor azt hittem több játék fogja támogatni, de más játékról nem is hallottam.

(#38) hibavissza válasza RudY (#24) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem egy éve nem kapcsoltuk be. Így 0 db. Szóval tényleg klassz ez az XBOX One.

(#39) XuChi válasza hibavissza (#38) üzenetére


XuChi
addikt

Melyik verzió van neked ? Első rev, slim, X ?

(#40) prolad


prolad
őstag

Alakul. Ha tényleg elterjed, átmegyek boxra.

(#41) RudY válasza hibavissza (#38) üzenetére


RudY
addikt

Na, hát akkor nincs vele gond, csendes és energiatakarékos is. :DDD

(#43) oszi666


oszi666
őstag

Azért valahogy meg kellene majd válogatni, hogy x szobába csak kontrollerrel yba csak bill egérrel z-peidg mindkettővel lehet csak belépni

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#44) janeszgol válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Amikor kijött PC-re. Van ilyen gyanúm :)

hibavissza: Xbox One-ból az S már csendesebb, max lemezolvasásnál hallani a duruzsolást.

(#45) hibavissza válasza XuChi (#39) üzenetére


hibavissza
veterán

500 GB HDD + Kinekt verzió. Fekete, nem slim.

(#46) XuChi válasza hibavissza (#45) üzenetére


XuChi
addikt

Hát akkor ne csodálkozz hogy hangos :D

A Xbox One X terhelés alatt is kussol. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47) hibavissza válasza XuChi (#46) üzenetére


hibavissza
veterán

Soha nem fogom megtapasztalni. Ez az xbox volt életemben az utolsó MS által gründolt hardver amiért pénzt adtam. :D

(#48) GFerr56


GFerr56
aktív tag

...megérkezett, müxik...

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.