Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Mondjuk ha videóklipekre helyezik élből a hangsúlyt, azt mondom, hogy talán nem is annyira hülyeség. Elsőre.

De a Youtube mellett ott se lenne sok esélyük labdába rúgni, minden esetre egy integrált, videólejátszásra is tökéletes Spotify player alkalmazással ez még működhet is.

Csakhogy nem erre mennek a jelek szerint. Tartalmakkal megtölteni pedig kész rémálom. A valóban ütös tartalmakra ott a Netflix, Amazon Prime, HBO Go és a Youtube Red. Szociális célú megosztásra pedig a Facebook. Ezek a konkurensek pedig monstrumok a Spotify-hoz képest.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) AGE-T


AGE-T
senior tag

Videó klippeket az én stílusomhoz nehéz lesz találni, elég kevés techno zenéhez készül bármi is.
Azt sem annyira értem, hogy miért csak mobil. Én biztos, hogy nem néznék mobilról filmet, videót. Arra ott van a tv-m. Ha utazom meg a 2Gb-os keretem nem lenne elég egy fél filmre sem.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#3) Kasya


Kasya
nagyúr

A Tidal mintajara kell ezt elkepzelni, csak kicsit bekeverik meg a TV-s musorokat is?

Ha ezt fizetosre behozzak, nem tudom hany embert fogynak "megvenni" a konkurencia szolgaltatasok mellett.

(#5) #72042496 válasza Cifu (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha asztali kliensre is lenne, akkor simán átmennék a YouTube-ról, feltéve hogy a Spotify kép-, de leginkább hangminősége jobb. A YouTube azért elég borzalmas tud lenni sajnos, főleg a régebbi dolgoknál amik maximum 480p-ben vannak fenn.

(#6) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Én konkrétan nem értem, mit akarnak. Nekem kb 1 éve van előfizetésem, és tetszik is dolog, de jelen pillanatban fogalmam sincs mit akarnak. Nem hogy jobban megcsinálnák a WM klienst.

PS4

(#7) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

A Pcre kellene ráerősíteni,de így is nehéz lesz labdába rúgni.

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#8) AGE-T


AGE-T
senior tag

Inkább magas minőségű hangállományt kellene szolgáltatniuk, mint a Tidal. Videózást nem értem.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#9) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Kíváncsi leszek erre. Sajnos engem se vettek be a beta tesztbe eddig (Premium US acc-om van). Remélem a Spotify Now-t nem kukázzák, képek alapján tök fasza felületete van.
Az kétségtelen mondjuk, hogy a YouTube Red + Google Play Music előfizetéssel igen nehéz lesz felvenni a versenyt. A YouTube Music app nagyon jó arra, hogy a Play-en nem elérhető zenéket egy kifejezetten zenére kiélezett alkalmazásban lehessen lejátszani, background playing-gel megspékelve. És ha a Google a Netflixhez hasonlóan saját tartalmakat fog előállitani a Red előfizetőknek, még nagyobb lesz a Spoti hátránya. Persze ez egyelőre US only, de szerintem idővel kiterjesztik a Redet több országra is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#10) Cifu


Cifu
nagyúr

Szigorúan szvsz: A Spotify "kicsi" a konkurenciához képest, legalábbis ha a tágabb konkurenciát nézzük. Ha fejlődni akar, újabb felhasználókra van szükség. Az már a Tidal-al is látszott, hogy az audiofill-ekre rámenni nem nagy üzlet: a nagy többségnek untig elég az elérhető hangminőség, és lássuk be, ez valóban így van, mobilon fülhallgatóval nem az audiofillek fognak zenét hallgatni.

A videós nyitás túl későn érkezett, ezzel úgy 5 éve kellett volna előhozakodni, de a cél az, hogy miután elérte azokat, akik zenét akarnak hallgatni, most jönnek azok, akik nem csak, vagy eleve nem zenét akarnak hallgatni, hanem egy Youtube alternatívát akarnának.

Itt nem teljesen egyértelmű a Spotify stratégiája, de végül is bejöhet a taktika, ha a Spotify a saját fizetős szolgáltatásában tud olyat nyújtani, mint amit a Youtube Red nyújt például.

Ami a tartalmat illeti, ott a business modell lesz a kérdés. Ha kedvezőbb ajánlatot adnak, mint a Youtube, akkor (nyilván a többség azzal párhuzamosan, de feltehetően páran exkluzívan immár csak Spotin) itt is el kezdenek megjelenni.

Ettől még persze a spoti legnagyobb problémája továbbra is megvan: az egész működésük deficites, de túl sok a konkurens ahhoz, hogy látványos profitmaximalizálásba kezdjenek (ami még mindig csak oda vezetne, hogy saját magukat tudják finanszírozni), ez egy lufi így. A kérdés az, hogy sikerül-e még az előtt valami csodát véghezvinni, hogy ez a lufi kilukad, avagy eljön itt is az az idő, amikor jobb hijján eladják magukat valamelyik monstrumnak (Microsoft és a Facebook két potenciális vásárló lehet).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) szabogabor10 válasza Cifu (#10) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, én is jobban féltem a Spotit, mint a Google-t. Nem tudom, vesztett-e a Spotify jelentősebb mennyiségű előfizetőt, de kétségtelen, hogy jelenleg jobban megéri előfizetni a YT Red + Play Music-ra, mint a Spotira. Szerintem ezért is döntöttek hosszú beta időszak után (március óta él) a szolgáltatás bevezetése mellett. Engem is csak a Spoti minőségibb iOS-es alkalmazása tart egyelőre mellettük, de kipróbáltam a Redet 2 hónapig, a YT reklámmentessége és a background playing + offline cache + YT Music app teljes értékű használatának lehetősége nagyon tetszik, de a Play Music alkalmazás sajnos komoly reszelésre szorul még. A Spotify-nál pedig ott a Shazam integráció, Last.fm scrobbling, 3D touch támogatás, collaborative playlist-ek, discover weekly, OGG az MP3 helyett stb.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#13) Cifu válasza #20749568 (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az alapvető különbség, hogy az Apple a világ egyik legnagyobb anyagi háttérrel rendelkező cége, a Spotify pedig amennyire én tudom, egyetlen üzletileg nyereséges évet nem tudott még felmutatni. A konkurensek között meg ott vannak még olyan "apró" cégecskék, mint a Google vagy Amazon.

Szóval a Spoti előrefele szeretne menekülni. Kérdés, van-e hova...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) szabogabor10 válasza #20749568 (#14) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az Apple? Annak már megvan a maga kiépített szolgáltatása, bár éppen nem elképzelhetetlen. A Facebook viszont nagyot durranthatna vele.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.