Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Egon válasza doooo (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Dettó. Egy csomó jó dolgot vezettek be a 4. részben, csak a célközönség sajnos leragadt a béna animációkon, a bugos kivitelezésen (ezen a későbbi peccsek sokat javítottak), no meg azon, hogy a 3. részben bevett stratégiák nem működtek... ;]
Miben volt jobb a 4. rész az elődöknél?
1. Hősfejlesztés. A 3. részben, miután elfogytak a skillek helyei (azaz legkésőbb a 23. szintnél), teljesen okafogyottá vált a fejlődés. A varázstárgyakkal együtt akár 30-40 közötti primary értékek mellett, nem igazán számított +1 Attack/Defense stb. A 4. részben viszont nem lehetett "kimaxolni" a hős skillfáját: összesen 20, 5. szintig fejlődni képes tulajdonságot vehetett fel.
2. Véletlen szerepe a fejlődésben. A 3. részben általában jobban járt az ember, ha újrakezdte a kampányt, ha nem kapta meg mondjuk a földmágiát: nélküle nem volt mass slow, és teleportálni is csak a legközelebbi várba lehetett. A 4. részben, mivel csak 9 "elsődleges" skill volt (amikhez fixen hozzá volt drótozva 3-3 "alskill"), pontosan úgy fejleszthettem a hőst, ahogy szerettem volna (ehhez hozzájárult az is, hogy szintlépéskor nem csak 2, hanem 3 opcióból lehetett választani).
3. Kiegyensúlyozott várak. A közvélekedéssel ellentétben, a 3. rész volt kiegyensúlyozatlanabb (én legalábbis senkit nem láttam mondjuk a mocsaras várral kampányt játszani: általában a lovagvárat, esetleg a fekete sárkányos várat preferálta mindenki). A 4. részben - főleg a variálható seregek miatt - nincs "legjobb vár": a vámpír miatt legjobbank tartott nekró vár is elvérezhet mondjuk a titánváron, ha mechanikus egységekre gyúrunk rá...
4. Karaván.
5. Hősök közvetlen harcolása.

A folytatások már nem kötöttek le. Az 5. résszel perceket, a 6.-kal órákat játszottam, a 7. részt szerintem ki sem fogom próbálni.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.