Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Mennyire pontos a google map-al szemben?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2) scyllarus


scyllarus
veterán

Annak idején a Here Maps a legjobb térképapp volt, az összes platformot ideértve. Persze azóta a GM sokat fejlődött, ez meg kérdéses, mennyit.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#3) arnyekxxx válasza MiklosSaS (#1) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Engem eddig oda vitt ahova menni akartam.

(#4) Clander válasza MiklosSaS (#1) üzenetére


Clander
tag

Én egy jó ideje használom a Here We Go-t (konkrétan beta fázis óta :D) . A navigálás szerintem tökéletes (Az offline navigálásban szerintem ez az app a legjobb). Pl. Plázákban is lehet vele navigálni ami elég sokat segített már. A tömegközlekedési útvonaltervek viszont nem mindig a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

(#5) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Igaz én offline módban használom de eddig mindig pontosan elnavigált, ráadásul elég sűrűn frissítik a térképeket.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6) #30610944


#30610944
törölt tag

Nem ertem a cikket komolyan.
1. Felkerult a HERE Huawei storejaba es maris Google Maps alternativana akarna lenni?
Semmi hir nem volt/van hogy a Huawei a HERE terkepbe invesztalna a TomTom-rol viszont van hivatalos info.
2. Miert lenne alternativa ha a Google Maps app mukodik a HMS-es telefonokon leszamitva azokat a funkciokat amikhez be kell jelentkezni, de azt minek is vennenk figyelembe ha ilyet a HERE sem tud.
:U

(#7) jacis


jacis
nagyúr

Én offline-ra is Gmaps-ot használok.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#8) #88470784 válasza #30610944 (#6) üzenetére


#88470784
törölt tag

Gondolom nem akarnak függeni a hosszú távon megbizható amerikai kapcsolatokban.

[ Szerkesztve ]

(#9) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Akkor végül a TomTomból se lesz semmi?
Érdekes hogy csak nyugati alternatívában gondolkodnak.

(#10) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Na ezzel jelentőset erősödhet a HMS helyzete, bár az kérdés, hogy az autógyártók és a Huawei között milyen egyezség született. Gmaps az Alphabet saját tulajdona, míg a HERE és a Huawei között legfeljebb csak szolgáltatási szerződés van, ami bármikor megszűnhet.

(#11) BabMester


BabMester
senior tag

Annyira elképesztő ütemben fejlődik és valós Google alternatíva a Huawei, hogy hírértékű, ha elérhető lesz a rendszerre egy 10éve lefutott navigációs alkalmazás? Ahogy nézem a piaci részesedését a Németeknél a legfelkapottabb, de ott is csak a 26.(!!) a navigációs alkalmazások között..azt se tudtam, hogy van ennyi... :)) :DDD :N ;]

(#12) #88470784


#88470784
törölt tag

Mondjuk én se értem mert úgy volt a vírus elött hogy nyáron mutatja be a saját térképszolgáltatását a huawei.
Biztos jó ez az info?

(#13) deka10


deka10
senior tag

Én mindig is ezt az alkalmazást használtam, nekem bevált mindenre. A gmaps-ot le is szoktam tiltani.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#14) szupermacs


szupermacs
veterán

A kamera appot meg gondolom a Nikon gyártja majd nekik.

(#15) Wesder válasza szupermacs (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Nem, a Nikon a PR képeket gyàrtja nekik, mert màshogy nem tudjàk promózni a kameràs képességeket.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) #95462144 válasza szupermacs (#14) üzenetére


#95462144
törölt tag

Neeeee :DDD :DD
Egyébként pörögnek itt a Huawei cikkek MA-n, de erről a Nikonos sztoriról semmi nincs, pedig tele van vele a zinternet.

[ Szerkesztve ]

(#17) raper


raper
senior tag

Megérdemli a próbát. S mint olvastam a hozzászólások közt vannak akik csak ezt használják.
Alternatívák mindíg kellenek.

(#18) szebev válasza MiklosSaS (#1) üzenetére


szebev
senior tag

Annyira pontos, hogy Samsung Wave óta (tehát még béta állapotban) ezt a navit használom! Jártam már vele, Spanyolországban, Angliában, Skóciában, Németországban szóval sok helyen. Ahogy már valaki fentebb említette, a tömeg közlekedési részéről nem tudok én sem mondani semmit, mert azt nem használom.

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#19) Wesder válasza #95462144 (#16) üzenetére


Wesder
félisten

Viccelsz? Szponzorról rosszat írni?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#20) #88470784


#88470784
törölt tag

Most komolyan ebben a cikkben nincs se jó se rossz csak lehozták a hírt lehet ez lesz az alap térkép szolgáltatása, képesek vagytok ebbe is belekötni hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#21) #30610944 válasza #88470784 (#20) üzenetére


#30610944
törölt tag

Az a baj, hogy miert kell lehozni egy cikket amiben knokret informacio sincs?
A kulcsszo itt a LEHET.
Ilyen erovel mindenrol lehetne cikkezni nem gondolod?

[ Szerkesztve ]

(#22) BabMester válasza #88470784 (#20) üzenetére


BabMester
senior tag

A baj az, hogy mar az is cikk, ha valaki szomszédjának a nagynénjének az ismerőse hallotta, hogy a Huawei-nél elfingja magát valaki... Miközben sok olyan mobilipari hír lenne, amit e helyett le lehetett volna fordítani és tényleges információ is van benne, pl. csak ma délelőttről, hogy a Google kötelezővé teszi a hírdetőinek, hogy azonosítsák magukat vagy az új iOS text bug..

[ Szerkesztve ]

(#23) #88470784 válasza BabMester (#22) üzenetére


#88470784
törölt tag

Biztos fognak arról is írni nem.mindig a legfrissebb néhány órás híreket szokták lehozni, de azért azt te is belátod ezt a hírt többet fogják elolvasni mint az ios txt bugját : ]

[ Szerkesztve ]

(#24) BabMester válasza #88470784 (#23) üzenetére


BabMester
senior tag

Nyilván egy Berki herét vasal Blikk cikkre is többen kattintanak, mint egy gazdasági elemzésre, de ez mégis csak egy szakmai portál lenne vagymi, illene tartani egy szintet és megválogatni mi kerül ki.

Lehet fontosabb, hogy egy kódsor crash-eli az iPhoneokat, mint, hogy egy szoftver LEHET előre lesz telepitve a HMS-en...

[ Szerkesztve ]

(#25) #30610944 válasza BabMester (#22) üzenetére


#30610944
törölt tag

De Huawei hirnek le kell jonni minden nap meg ha ilyen semmit mondo is. Nezd meg a fooldalt. Egy b@szott nagy Huawei hirdetes. Nem kcsit Huawei tamogatott oldal a MA... :U
Nincs semmi bajom a Huawei-vel, de kicsit kezd mar sok lenni itt belole. Ezzel a sok fizetett hirdetessel pont az ellenkezojet eri el az oldal. Az embereknek eleguk lesz belole.

[ Szerkesztve ]

(#26) #88470784 válasza #30610944 (#25) üzenetére


#88470784
törölt tag

Amúgy ez is nagyon jó reklám a huaweinek hogy éjjel nappal.szapuljátok, a negatív reklám is reklám.
Szóval hajra!

(#27) Quqesz válasza jacis (#7) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azt hogy? Mo is 2 térképrészlet, akkor egyenként letöltöd őket? Az rengeteg részlet, meg idő ha mondjuk autóval mész pl Berlinbe, mire letöltöd ...

Amúgy tényleg mikor jött a hír, hogy tom tom lesz így szar úgy szar
Most lenne egy jobb alternatíva, erre megint így szar úgy szar. Sokan használják a gmapsot, de nem csak az jó. Here a mai napig jó autó/gyalog/kerékpár viszonylatban.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#28) #88470784 válasza Quqesz (#27) üzenetére


#88470784
törölt tag

Én most letöltöttem az appgalleryből ezt a Heret, nekem egyből kijelezte a közeli megállókat meg hogy mikor jön a következő busz.

A tervezésnél is ugyanazt adta ki pl munkába menet mint a google maps szóval annyira nem vészes az a része sem.
Amúgy nem úgy volt mintha a wv használja majd a navigációja során a here-t? De lehet rosszul emlékszem és másik európai gyártóról volt szó.
Mintha vmi olyasmiről lett volna szó, hogy beletolnak egy csomó pénzt a térképbe, hogy részletesebb legyen az önvezető autók miatt?

Gondolom már ők is annyira bíztak az amcsikban azért kerestek usafree alternatívát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Quqesz válasza #88470784 (#28) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem eddig is fent volt, külföldre csak ezt használtam, ha nem autóval mentem(arra ott az autóban a garmin gyári rendszeren).
De az app galery-ában nem találtam hirtelen....(p30)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#30) #88470784 válasza Quqesz (#29) üzenetére


#88470784
törölt tag

Nekem így adta ki

(#31) jacis válasza Quqesz (#27) üzenetére


jacis
nagyúr

Megnézem merre megyek és igen részletekben letöltöm. Nem nagy kaland.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#32) Quqesz válasza #88470784 (#30) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Megvan. Szerk: csak keresőbe beírtam oszt dobta is ki :K de köszi

Jacis
Oké, nekem azért az egyben letöltöm az országot jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#33) #88470784 válasza Quqesz (#29) üzenetére


#88470784
törölt tag

Bocsánat így egyszerűbb lett volna :U
[link]

(#34) Francia91 válasza Juhaszatti (#9) üzenetére


Francia91
veterán

Tudtommal a Sygic-ról volt szó korábban (ami TomTom adatbázist és térképeket használ)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35) Juhaszatti válasza Francia91 (#34) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Konkrétan a TomTomról volt szó.
[link]

(#36) joey04


joey04
titán

hát ez nem fogja pótolni a kugli térképet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Francia91 válasza Juhaszatti (#35) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor ez másik hír, ezt nem olvastam, volt szó a Huawei kapcsán a Sygic-ról is :B
Amúgy tök jó a HERE adatbázisa és térképei, iGo-n azokat használom a TomTom térképek mellett, valamint korábban a Nokia Maps-ot használtam, ami külföldön is tök jól elnavigált már 2015-ben is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38) ak76 válasza joey04 (#36) üzenetére


ak76
senior tag

Miért nem?

(#39) #41360896


#41360896
törölt tag

Még egy futárnál teherautósofőr vagy kamionos kollégánál sem láttam, hogy ezt használná mert munkára alkalmatlan. Belföldön Waze, nemzetköziben Garmin esetleg TomTom! Az adatforgalom nem lényeges nemzetköziben sem! Havi 6ezer km-t használnak a kollégák Waze-t átlag napi 50mb adatforgalommal.
Az offline térképek ideje szerintem lejárt. Letöltögetni előre meg hát szerintem nyűg!
De ez privát vélemény!

(#40) Braddock válasza #30610944 (#25) üzenetére


Braddock
őstag

Most a H, teper ezerrel, hogy felszínen maradjon.
A mobilos oldalak nem tehetnek róla, vagy fizetnek nekik a reklámért, vagy olyan mennyiségben hoz ki a H híreket, hogy emiatt is sok a megjelenés.
Igaz, mindenki pénzből él.

Én az érdekelt hozzászólókat vettem észre.
Akiket azért fizetnek(?), hogy minden szép és jó, bla, bla, bla...
Lehet önként csinálják mert H alkalmazottak.

[ Szerkesztve ]

(#41) Francia91 válasza #41360896 (#39) üzenetére


Francia91
veterán

"Az offline térképek ideje szerintem lejárt. Letöltögetni előre meg hát szerintem nyűg!
De ez privát vélemény!"

Külföldre, motoros túrákon évek óta offline navigációval navigálok (Sygic), mégis remek, hibátlan a navigálás.... Itthon is 90%-ban a Sygic-cel navigálok (aminek amúgy alapból van közlekedési infó része, tehát jelez lezárásokat, kerülőutakat, ha a net hozzáférése van, de javarészt offline-ban használom a Sygic-et is).
Így csak szerinted, és pár ember szerint járt le az offline navik időszaka. Érdekes módon nem okoz gondot külföldön sem, hogy offline a navim. Évente 3 térképfrissítés jár a Sygic-hez, ezeket jelzi is a program, ha letölthető, és intézi a frissítést magának WIFI-n. Tényleg nyűg :DA GPS készülékem ráadásul Wifis (WayteQ X995), így az is simán lekapja a frissítéseket WIFIN kereszül. Részemről ez nem meríti ki a nyűg fogalmát

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#42) #88470784 válasza #41360896 (#39) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ez jó hír mert a wazze probléma nélkül fut a HMS telefonokon a moreapps alkalmazásból letölthető.
Legalább lesz választék.

(#43) joey04 válasza ak76 (#38) üzenetére


joey04
titán

mert mindenki a google megoldásait használja.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) ak76 válasza #30610944 (#25) üzenetére


ak76
senior tag

Mi az hogy "nem kicsit Huawei támogatott" a MA?
Te fizetsz a tartalmakért amiket itt olvasol?
Te fizeted az oldal működését, a működtetők fizetését, az utazásokat, a technikát, bármit?
Minden oldal (kivéve a kormánypropaganda) reklámokból tartja fenn magát, szerinted hol lenne a site, ha nem lenne Huawei, Samsung, vagy bármi más?

(#45) ak76 válasza joey04 (#43) üzenetére


ak76
senior tag

Majd átszoknak másra, ha az a más jobb/gyorsabb/pontosabb/kevesebb marhaság van vele.

(#46) #41360896 válasza Francia91 (#41) üzenetére


#41360896
törölt tag

Munkáról írtam! Tehát hivatásos gépkocsivezetők által használt navigációs programokról! Nem ráérős motorosokról, nyaralni induló családokról akiknek van idejük keresni a hotelt.
Elsősorban kéretik értelmezni az írásomat!
Másodsorban pedig én is írtam offline navigációs készülékeket, programokat! Csakhogy.... Ha nem pontos a felrakó címe mert régi a megadott cím vagy épp a lerakóé( tessék csak megérdeklődni fuvarozóktól) ami sajnos gyakori...akkor a sofőr rákeres a cég nevére Waze-ban vagy Gmaps-ban, ezt összeveti a kamionos navijával és megtalálja a le ill felrakóját. Így rászoktak arra, hogy elsődleges a Waze (ami rengeteg cégnevet ismer, köszi Google) ezt összeveti a kapott címmel majd beállítja a kamionos offline navigációját ami beviszi a 40 tonnást a megadott helyre!
Ez nem hobbi felhasználás hanem munka! A Here erre alkalmatlan!

Sygic! Megvettem Shell pontokért! Ebből látszik, hogy tankolok épp eleget! Ha vkinek kell a Voucher kódja szívesen átadom mert 3nap után töröltem! (privátban)
7980 Shell pont volt és (50l/1pont)
Ismétlem, munkára alkalmatlan! Hobbi szintű navik ezek!

:R

[ Szerkesztve ]

(#47) #41360896 válasza #88470784 (#42) üzenetére


#41360896
törölt tag

Azért én előbb tesztelném azt, hogy valóban eléri e a cégneveket stb a Google adatbázisából!
:R
Meg tegyük hozzá, hogy sajnos sok alkalommal kapod a választ készülék váltásakor a Waze újratelepítésekor, hogy sajnos elvesztek az adataid az éterben! Volt aki visszaadta az új céges okostelefont mert ezért nem akart készüléket váltani. Évek óta mentegette a poikat a programban és egyszer megszívta vele.

Ahh mindegy is!

Egyetlen egy HMS telefon sem ért nfkem annyit, amennyi időt fecséreltem a Herére :C . Peace :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Francia91 válasza #41360896 (#46) üzenetére


Francia91
veterán

Oké, a munka szó elkerülte a figyelmemet (van belőle nálam elég :D )
Én csak járkálok az országban, főleg motorral, néha autóval. Waze fent van a telefonon, ha véletlen kéne (A Sygic, iGo és Here mellett :) )

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49) arnyekxxx válasza #41360896 (#46) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Hát akkor a fuvarozók továbbra sem ezt fogják használni.

(#50) #88470784 válasza #41360896 (#47) üzenetére


#88470784
törölt tag

Szerintem nézd meg magad.
3:45 től kezdôdik a wazze.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.