Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) brownus válasza diegho (#50) üzenetére


brownus
veterán

reg cleaner jó? de megnézem amiket mondtál, köszi

safe modban is fellehet tenni a driver cleanert?

[ Szerkesztve ]

(#52) diegho válasza brownus (#51) üzenetére


diegho
nagyúr

kipróbálni gyorsabb, mint feltenni a kérdést a fórumra nem? ;) amúgy soha nem telepítettem safe mode-ban.

(#53) brownus válasza diegho (#52) üzenetére


brownus
veterán

nem:) és egy darabig nem is tudjuk meg, mert újra raktam az xp-ét...

most megy fel épp az ati driver, de legalább most már tudom, hogy van ilyen progi is amit ajánlottál. legközelebb azzal kezdek...

(hmm, még a .net 2 is rajta van a zafir telepítő cd-jén) még félóra és fc2:d

[ Szerkesztve ]

(#54) WesTM válasza #40731136 (#44) üzenetére


WesTM
senior tag

Hello!

Valószínűleg be van valamivel zavarva a cucc,másik driver,stb. Meddig lett tuningolva a kártya???
Mert ha ilyen 720 körül akkor reális a 9200 pont körülbelül. Próbáld meg még vistán indexelést kikapcsolni,és a teljesítmény gazdálkodási opciót teljesítmény centrikusra állítani. :) Hátha így jön majd 1-2 pont. :D

(#55) diegho válasza brownus (#53) üzenetére


diegho
nagyúr

gyári cd-s driverrel mit akarsz? :U

(#56) WesTM válasza diegho (#55) üzenetére


WesTM
senior tag

Valószínűleg a 4670 mivel új kártyáról van szó min.8.9es driverrel jött ki,de lehet hogy 8.10 el.

Brownus:
Próbáld meg feltenni a 8.10 hotfixet-melyet külön a far cry 2 miatt adtak ki,és hibajavításokat,optimalizációkat tartalmaz,így minden képen ajánlott. ;)

(#57) diegho válasza WesTM (#56) üzenetére


diegho
nagyúr

vagy inkább 8.8 módosított bétával ami jóval lassabb, mint a 8.10-es.

(#58) WesTM válasza diegho (#57) üzenetére


WesTM
senior tag

Ez is előfordulhat,de most már tudja 8.10 hotfix kell majd oda. :B ;)

(#59) brownus válasza WesTM (#56) üzenetére


brownus
veterán

ez ment fel a telepítő cd-ről: 8.523.0.0 (08.08.08), de már leszedtem ezt: 8-9_xp32_dd_68898, és már jön is lefele a hotfix. bocs, ezt: 8-10_xp32_dd_69561.exe

[ Szerkesztve ]

(#60) diegho válasza WesTM (#58) üzenetére


diegho
nagyúr

nekem nem kell bemutatni melyik driver jó, az országba érkezett első szállítmányból vettem már másfél hónapja. 8.10 driver kell, az jó.

(#61) brownus válasza diegho (#60) üzenetére


brownus
veterán

még egy kérdés :B leszedjem a régi ati drivert vagy mehet fel rögtön a 8.10-es?

hol lehet megnézni xp alatt a directx verzió számát meg általában a directx cuccait? úgy emlékszem régen betette a vezérlő pultba, ott nincs...

[ Szerkesztve ]

(#62) diegho válasza brownus (#61) üzenetére


diegho
nagyúr

mindig le kell szedni a drivert directx xp alatt 9-es és nem lehet 10-es, az vista alatt van, amúgy microsoft honlapjáról leszedheted a dx9 legutolsó verzióját.

(#63) brownus válasza diegho (#62) üzenetére


brownus
veterán

megőrülök komolyan mondom:) lecserélem a vga kártyámat egy régi kedvencem 2. része miatt, erre kiderül még vista is kell a directx 10-hez:d (gondolom sokkal szebb képe van)

most elég egy uninstall vagy a driver cleaner-el szedjem le?

(#64) brownus válasza diegho (#62) üzenetére


brownus
veterán

a kurva életbe; leszedtem a régi drivert, xp újraindul, már klikkelnék a 8.10-re, hogy feltegyem és megint a kék ablak vmi szöveggel de nincs időm elolvasni. ezt miért történt??
safe mode-ban meg azt írja, hogy nincs megfelelő hardver a driverhez. a lóf aszt nincs.... már elnézést.

most kipróbáljuk safe modban a driver cleanrt...

[ Szerkesztve ]

(#65) #40731136 válasza WesTM (#54) üzenetére


#40731136
törölt tag

Hi!
Akkor ezek szerint ennyit jelentene az, hogy neked 100 MHz-el magasabb órajelen jár a procid és 4 giga ramood van? :F
Nem hinném h driverekkel lenne zavarva, mindig szépen leszedem és "kipucolom" a gépet, mielőtt újat rakok fel. Most már XP van a gépemen, úgyhogy a Vistás dolgot nem tudom megoldani. :DDD

(#66) WesTM válasza brownus (#63) üzenetére


WesTM
senior tag

Semmivel sem szebb a dx10,emiatt nem fontos vistára váltani.Dx 9 ben úgyanúgy néz ki,annyi a különbség,hogy dx10 ben egy picikét gyorsabb,de ahogy Katt777 farc cry2 tesztben rávilágított,butítottak a grafikán dx10ben,és valószínűleg azért.

gempula: Nem jelent sokat(gyak. semmit a 4 giga ram. A procit jelenleg 3200on hajtom,ennyi elég most,de azon kívül hogy 2730 a cpu pontos az összpontszámon nem dobott jelentősen(10800). Így a 2700mhzes procival meg lehetne már csípni a 10000 pontot,ha a vga olyan 740ig elmegy tuningban. :)

(#67) #40731136 válasza WesTM (#66) üzenetére


#40731136
törölt tag

Egyszer húztam fel a mag órajelét 720-ra, úgy kaptam a 9200 pontot, akkor nem értem, mitől lehet neked 10000 pontod, nekem meg csak 9000. :DDD De a 720-as órajelnél is, amikor az Alone in the Darkkal játszottam, a VPU recover újraindította a VGA-t, mert valószínüleg túlmelegedett, ezért nálam a tuning kizárva :(((

(#68) brownus válasza brownus (#64) üzenetére


brownus
veterán

ezt üzeni: [link] wtf???

(#69) #40731136 válasza brownus (#68) üzenetére


#40731136
törölt tag

Súlyos... :DDD :DD

(#70) brownus válasza #40731136 (#69) üzenetére


brownus
veterán

nem röhög! együtt érez! :D :O

(#71) #40731136 válasza brownus (#70) üzenetére


#40731136
törölt tag

Bocsi, de nem hagyhattam ki :DDD
Mély együttérzésemet fejezem ki irántad... :O :C

ON: Ezt melyik driverrel sikerült produkálni?

[ Szerkesztve ]

(#72) brownus válasza #40731136 (#71) üzenetére


brownus
veterán

a gyári telepítő cd-vel, meg a 8.10-el, végül is mindegyiknél ezt írja ki....

akkor se értem; xp reinstall után feltettem a gyárit, majd leszedtem és feltettem a 8.10-est. ekkor játszottam pár percet a hl2 ep2-vel probléma mentesen. majd azt is leszedtem és felakartam tenhttp://logout.hu/muvelet/hsz/modosit.php?id=841988.72&url=%2Ftema%2Fre_a_hd_3850_utja%2Ffriss.htmlni a hotfix-es 8.10-et. majd jött a kék halál és safe mode-ban ez a súlyos üzenet.... és innentől kezdve mindegy neki melyiket akarom feltelepíteni :( ha jól emlékszem a 8.10-es telepítésekor directx 8 at akar, mindjárt megnézem. azt akarja: [link]

tuti én szúrtam el valamit, de mit?? fent van a net 2, a directx9 is.

[ Szerkesztve ]

(#73) WesTM válasza #40731136 (#67) üzenetére


WesTM
senior tag

Érdekes. Nekem teljesen alap órajelen a vga (669/829)-en szinte vonal 9200 pontom van.

(#74) jerry311 válasza WesTM (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vessző után szóköz!

Tipográfia a weben

[ Szerkesztve ]

(#75) DemonDani válasza brownus (#72) üzenetére


DemonDani
addikt

Fontos szabály!

Ha új cucc van a gépben, és nem akar megfelően működni akkor a Windows reinstall kell! Nincs cicó... Ha beteszed és nem ismeri fel rendesen, akkor kész. Mind1 mit játszol vele!

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#76) Tibord


Tibord
senior tag

Jó írás.

A feszt visszavetted biosból? (idle-be)
Mert nekem igy a 3870-es kártyám 45-48fokos volt 3% ventillátor mellett.

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#77) WesTM válasza Tibord (#76) üzenetére


WesTM
senior tag

Igen 0.964V ra. :K

(#78) Tibord válasza WesTM (#77) üzenetére


Tibord
senior tag

:R

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#79) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!
Valaki nem tudna linkelni egy 8.7-es catalyst-ot? Kicsit lemaradtam róla, és mivel nekem is 3850-es karim van, kipróbálnám, mit tud, ha már ennyire istenítik.
Csak a guru3d oldalán rossz a link...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#80) brownus válasza diegho (#62) üzenetére


brownus
veterán

szia,

tudod mi volt a gond? samsung 2243bw monitorom van és fellehet hozzá tenni egy magictune programot. amint feltettem, újra induláskor jött a kék halál, safe mode-ban un. az a jelenség amiket már korábban leírtam. miután leszedtem a magictune-t, tökéletesen ment minden.

most az a kérdés, hogy a MT mivel nem fér össze? tökmindegy, hogy xp vagy vista (most vista van fent) a zafír 4670 és/vagy a 8.10 és/vagy a hotfix... fene gondolta volna...

(#81) commanDOS válasza commanDOS (#79) üzenetére


commanDOS
senior tag

Esetleg a 8.10 is van olyan jó, mint a 8.7?
Mert akkor felteszem azt, viszont ha gyengébb, akkor valahonnan vadásznom kell egy 8.7-est :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#82) Chaser válasza commanDOS (#79) üzenetére


Chaser
titán

A 3850-es topikban megtalálod a 8.7xg linkjét.

Nekem pár napja van egy MSI 256-os kártyám, tényleg nagyon jó:) A hűtés hangjával nem vagyok kibékülve egyedül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) commanDOS válasza Chaser (#82) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszönöm!
Megint lusta voltam... :B
Nálam nem vészes annyira, igaz az 512-es Gigabyte van zalmi hűtővel.
Hallható a hangja, de nem idegesítő, azért csak 8 centis (vagy a körüli)
Cserébe viszont jól végzi a dolgát.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#84) WesTM


WesTM
senior tag

Jó látni ,hogy szinte mindenki elégedett a kártyával!!! :C
Akkor nem csak az én személyes tapasztalatom volt ez. ;) :K

(#85) Chaser válasza commanDOS (#83) üzenetére


Chaser
titán

Ez se vészes ha be van állítva, gondolom az MSI túlbiztosította a hűtést, fullon 5-6k-t teker a venti...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) R3laX


R3laX
addikt

Hi!

kártya: HIS 3850 256MB

Egyik nap catalyst-ban kipróbáltam az Auto-tune funkciót. A kártya gpu-ja el is ment 730-ig, de tovább nem nagyon akartam eröltetni cancel-eztem. Előtte járattam a kártyát akár 740 körül is míg nem dobott ki gémekből, de a hiba kifejezetten az auto-tune után született :). Aztán egyik gémnél arra lettem figyelmes sokkal recésebbek lettek a textúra szélek. Egyébként minden játékban. Catalyst-ben is ha az anti-aliasing menünél felhúzom az antit 8x-osra javúl, de olyan mintha kb 2x-es lenne a simítás. Mondjatok vmit lehet ezen javítani? Vagy fuccs a karinak. Ilyen érzékeny lenne? Reinstall driver.... Bios csere... Semmi se segít. :o

Thx R3laX

(#87) Gulumaci


Gulumaci
tag

Sziasztok!

Volna pár dolog, amit nem értek. Nekem egy MSI hd3850 OC 256MB-s vga-m van. Ez a nem refis változat. Bár igaz, hogy a hűtő nem tűnik valami batárnak, a FET/memóriákon sincs hűtő. mégis 863/1034-re simán felmegy az órajele(tovább nem néztem, mert a riva szerint ez már káros) így a gpu 47 fokos, mindössze.
Most akkor vagy jó ez a hűtés/kari vagy csak ennyire jó házam van.
Azt sem értem, hogy az ATT miért nem enged tuningolni? Egyszerűen szürke az egész ablaka.

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#88) Chaser válasza Gulumaci (#87) üzenetére


Chaser
titán

Ezt a 3850 topikban kée, nálam is jó a tuning, a venti nagyon teker, azért bírja:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) Gulumaci válasza Chaser (#88) üzenetére


Gulumaci
tag

Bocsi, tényleg oda kellene, de már 37e felett jár a hozzászólások száma így az enyém már elvész :D

Az írás különben jó lett. Bár a tuninggal lehetett volna bátrabb is. Szóval Grat! :C

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#90) Sanyix


Sanyix
őstag

nekem is 3850-em van, bár 512-es. Mai játékokkal nemnagyon tolom (mert nincs ami tetszik), stalker shoc, oblivion, tdu viszont megy :D stalkerbe csak 16x af van max grafika mellett (mert az aa olyan nemigazi fos a stalkerban), oblvion 8xaa, 16xaf persze maxon minden, tdu 4xaa (játékban beállítható) 16xaf, max grafika. Nincs gond 30 fps alá lassulásokkal :D Haver meg 3870-el (ami kb ugyanez) farcry 2-zik, csak az árnyékok vannak mediumon, minden többi maxon, szépen megy neki, és nem olyan csúnya a játék se, bár szép sem annyira mint amennyire verik magukat rá egyesek.
Sokáig jó lesz ez még, és a foga fehérjét még csak az igazi dx10 játékokban fogja kimutatni ;)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#91) WesTM válasza Sanyix (#90) üzenetére


WesTM
senior tag

:R :R :R

(#92) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Szeva Drusza!:R

Minőségi írás,egy nagy tiszteletet megérdemlő Embertől:R...Csak így tovább...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#93) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

Akinek van Sapphire Radeon HD3850 256Mb DDR3 PCI-E kártyája, tudna mondani nekem egy "Device id"-t?

Köszi...

[ Szerkesztve ]

(#94) WesTM válasza - = Zk = - (#92) üzenetére


WesTM
senior tag

:R :R :R Köszönöm Mesterem és Tanítóm!!! :R :R :R :)

(#95) norci1979 válasza nexuspolaris (#93) üzenetére


norci1979
csendes tag

sapphire hd 3850 256-os van
Ha elkezdek játszani lefagy és ujra inditja a monitort és visszatér a játék kb 10ms-en ként
de amugy jo erös az uj játszokat is elviszi simán

Ha tud valaki a hibával kapcsolatban segiteni szoljon!!!!

[ Szerkesztve ]

(#96) WesTM válasza norci1979 (#95) üzenetére


WesTM
senior tag

Több mint valószínű túl van húzva a kártya,és a gpu recover alaphelyzetbe állítja. :)

(#97) norci1979 válasza WesTM (#96) üzenetére


norci1979
csendes tag

de akármien drivert rakok fel ezt csinálja
amikor felraktam az omega drivert és levetem mindent csak azt értem el hogy egy kicsivel tovább birta fagyás nélkül

[ Szerkesztve ]

(#98) Gulumaci válasza norci1979 (#97) üzenetére


Gulumaci
tag

Le is vakartad a drivert előtte? Illetve milyen verzióval próbálkozol? Nekem a lefelezett órajelek mellett csak 1x-r csinálta (rossz ccc beállításnál). Azokhoz hozzányúltál?

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#99) WesTM


WesTM
senior tag

Ahogy látom ez a fórum meghalt. :)

(#100) - = Zk = - válasza WesTM (#99) üzenetére


- = Zk = -
félisten

...azt tecsak hiszed Cimborám! :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.