Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

Ma voltam csomagot átvenni a postán, aztán a kesztyűt+maszkot viselő hölgy kérte, hogy olvassam fel a személyim számát, mert nem veheti kézbe a pultra kitett kártyámat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) Narxis válasza nyunyu (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Helyes.

Thanos was right.

(#3) mjani1172


mjani1172
addikt

Szép-szép, csak nem igaz.
Az egyik cégnek voltam a raktárában, a futárszolgálat meg napi 2x jön hozzám.

Ez különösen megható:
-napi több alkalommal takarítják a szállításhoz használt járművek raktereit.

Tehát megáll,mindent kipakol, fertőtlenít, mindent vissza, majd továbbmegy és ezt többször.
Ne hülyéskedjünk már.

[ Szerkesztve ]

(#4) bkercso válasza nyunyu (#1) üzenetére


bkercso
nagyúr

Van ilyen is, mondjuk azt.

Kórházakban meg előfordul, hogy nem tesztelik a gyanús tüneteket mutató betegeket sem (pletyka első kézből, "tűzközelből"). Szóval teszünk is a vírus ellen, de teszünk az egyészre is sokszor. :(((

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#5) Tigerclaw válasza bkercso (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pontosabban kiadják utasításba a nagyfőnökök, de a kisfőnökön keresztűl megüzenik, hogy aki betartja azt kirúgják. Ha meg alvállalkozó is van, akkor tényleg a fele sem igaz. Business as usual magyar módra.

Amúgy jó lenne ha terjedne a kártyás fizetés a futárcégeknél. Persze ez csak a vevő érdeke, meg félig meddig a futáré, de lehet hogy ő is beválalja a pénzkezelést, mert készpénznél több borravalót kap. Gondolom az ő fizetésük is úgy van kalkulálva, hogy csak borravalóval éri meg csinálni.

Arra amúgy kíváncsi lennék, hogy a teljes készpénzmentességre melyik EU-s államnak van elkezdett akcióterve céldátuma.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) dajkopali válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

mi nem vagyunk jól eleresztve, de amerikai mintára van havi egy "pizza-napunk"
és így van: ha kártyával akarsz fizetni, jelezni kell előre, mert a tíz futárból csak négynek van terminálja, azt adogatják egymásnak - emiatt már össze is vesztem velük, nem volt nálam készpénz, kaptam is egy rendelést kárpótlásként
de amúgy igaz, mert testközelből tudom: a futárok azért kapnak kevés fizetést, mert majd keressék meg a borravalóból

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) HookR válasza mjani1172 (#3) üzenetére


HookR
addikt

Most, hogy mondod, néhány napja arra lettem figyelmes, hogy egy bevásárlóközpont parkolójában 3-4 futár furgon áll farral egymáshoz közel. A futárok a csomagokat kirakták az autók mellé és valamit szorgoskodtak. Indokolja ezt más is az esetleges takarításon kívül? :F

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#8) mjani1172 válasza HookR (#7) üzenetére


mjani1172
addikt

Igen, átrakják az árut, elosztják ki hova menjen. De ennek nincs köze a vírushoz.

(#9) bLaCkDoGoNe válasza mjani1172 (#3) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Lehet, hogy ez a műszak kezdete előtti és a műszak végét követő takarítás. A megfogalmazásnak megfelelne :).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#10) viharhozo


viharhozo
addikt

Mult penteki tapasztalataim:

postas: maszk, kesztyu
ELMU emberei: maszk, kesztyu
GLS: semmi. A PDA-t alafirkalta helyettem, ami megint erdekes, bar vhol ertheto megoldas.

Aztan ma mar egyaltalan meg se jott a futar, biztos fertotlenit vhol.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#11) Khelben


Khelben
nagyúr

Nekem csak egy kérdésem van a hazai kereskedőkhöz: mi indokolja, hogy az egy hete 230k-ba kerülő laptop most 430k?

(#12) aginor válasza nyunyu (#1) üzenetére


aginor
addikt

GDPR rulez.. ;)

viharhozo: hozzám is jár GLS futár naponta. Semmi óvintézkedés nincs, kesztyű nuku, maszk nuku, autó olyan koszos belül, hogy azt évente nem takarítják kétszer, nem hogy naponta.. No comment.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#13) Tigerclaw válasza Khelben (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Így akarják rávezetni a vásárlókat arra, hogy ne vegyenek laptopot idén.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) mjani1172 válasza aginor (#12) üzenetére


mjani1172
addikt

Erre céloztam.

Egyébként egy baromság az egész.(Nem a vírus vagy az ellene való közdelemre gondolok) Mikor lenne ideje vagy lehetősége egy futárnak erre? Folyamatosan rohannak.
Hamis illúziót keltenek ezek a hülye cikkek.
Kb mint a100.000 egészségügyi dolgozó, aki csak ott áll és várja a betegeket.
Nem tudom hányan vannak, de szegény ápolók ,nővérek, már eddig is kegyetlenül leterheltek voltak.

Khelben : áruhiány, kereslet-kínálat?
Miért drága az iphone vagy az arany? És a Mercedes?
Lehetne mindhárom olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#15) viharhozo válasza mjani1172 (#14) üzenetére


viharhozo
addikt

Megjott a GLS, tovabbra is semmi.

Igaz a cikk csak a raktari dolgozoknal jelzi, h maszkban/kesztyuben dolgoznak. Bar van egy olyan erzesem, h az egesz nap kulonbozo emberekkel talalkozo futarnak tobb eselye van fertozni/fertozodni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#16) gygabor88 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


gygabor88
tag

Mivel indexen is írtak róla, hogy az új helyzetben már bevett gyakorlat és netpincér is reklámozza, gondoltam teszek egy próbát az érintkezésmentes rendeléssel. Elméletileg saját futáros étteremnél is működnie kellene, ha a kommentmezőben jelzem.
Online fizettem és udvariasan leírtam a rendelés feladásnál, hogy csöngessenek be és hagyják a kaját az ajtó előtt. A futár meg addig verte az ajtót, amíg ki nem mentem személyesen átvenni és még láthatóan ideges is volt, amiért nem akartam kimenni.

Hiába volt jó a kaja, a következő rendelés már go futáros helyre megy. Elméletileg nekik külön checkbox van erre az opcióra, hátha jobban figyelnek rá, mint a kommentmezőre és/vagy nem kockáztatnak fertőzést borravalóért.

[ Szerkesztve ]

(#17) Tigerclaw válasza gygabor88 (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ma az ételrendelést elég kockázatosnak tartom, mert mire kiderül valakiről, hogy fertőző, már sok bajt okozhatott önkéntelenűl. Azt meg tudjuk mennyire tartják be a konyhákban az előírásokat, amikhez talán most még jött pár kellemetlen. Eddig is bizalmi kérdés volt ez, de most komolyabb tétje van. Vajon hogy használnak, cserélnek maszkot, ha amúgy nem lehet kapni?

Fura látni, hogy milyen sebezhetőek vagyunk bármilyen járvány ellen több féle aspektusból. Eleve minden a pénz körül forog, szóval bármit is döntesz, vagy bármit is dönt egy kormány, vagy hatóság, vastagon benne van a gazdasági oldal is, ami jellemzően kompromisszumra kényszerít. Senki sem győz, mindenki veszít.

Amúgy a kormány behozhatna valamilyen törvényt az árdrágítás, spekuláció ellen. Korábban volt már ilyen háborús időszakba, vagy árúhiány esetén.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) #93187072


#93187072
törölt tag

Marketing bullshit, semmi több. Mondom ezt személyes tapasztalatból.

(#19) Khelben válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


Khelben
nagyúr

A kaján nem terjed a vírus, főleg ha megmikrózod vagy eleve melegen jön. A csomagolást meg csak nem nyalogatod körbe és kicsomagolás után kezet mosol, mielőtt nekiállsz kajálni.

(#20) hypno skate válasza aginor (#12) üzenetére


hypno skate
senior tag

Az a tuti. Az őshonos baktériumok meg vírusok röptében felfalják az újat. :D

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#21) azbest válasza hypno skate (#20) üzenetére


azbest
félisten

Hah :D
Jéé. Megint itt van L'ocsó. Segítesz befejezni a chilit, kis bundás?

(#22) bkercso válasza dajkopali (#6) üzenetére


bkercso
nagyúr

emiatt már össze is vesztem velük, nem volt nálam készpénz, kaptam is egy rendelést kárpótlásként
Bassz, de jó, hogy írod, hogy így kell csinálni! Én meg sűrű elnézéskérés közepette mentem el a futárral pénzt kivenni... :W

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23) aginor válasza mjani1172 (#14) üzenetére


aginor
addikt

Tudom, megerősítésként írtam, hogy az én tapasztalataim sem vágnak egybe a közleménnyel. Én már bevezettem saját folyamatot rá (pont tegnap dolgoztam ki), aminek egyik eleme az lesz, hogy nem fogom tapizni a PDA-jukat sem.. :U
Amúgy jók ezek a bejelentések, mert a népek legalább nem pánikolnak annyira, de rosszak, mert lehet, hogy nem teszel meg mindent abban (is) bízva, hogy más is felelősséggel cselekszik és emiatt fogod elkapni a kórságot, ami amúgy elkerülhető lett volna. :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#24) Diabolis


Diabolis
tag

'86-ban a Föld megtanította nekünk, hogy atomenergiával nem játszunk.
Most azt tanítja meg nekünk, hogy mi az a higiénia.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#25) Tigerclaw válasza Diabolis (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az egyik probléma ezzel az, hogy ezt már sokszor megtanította nekünk, csak pár generáció után elvész az ilyen tudás, tapasztalat vagy épp a félelem. Lassan nem lesz olyan aki első kézből tudná átadni a világháború borzalmait, a történelem meg unalmas, mert unalmassá teszik. Egy idő után aztán a történelmet is átírják a kormányok valamilyen rövidtávú céljuk miatt. Sőt ma épp ugye az tapasztaljuk, hogy ami 5 másodperce a szemed előtt történt az már fake news, mert az ország vezetője azt mondja. Már a korábbi generációknak is sajnos megfoghatatlanná valamilyen nagyon régen történt dologgá váltak a világháborús filmek. Fekete fehér felvételek, fotók...mintha nem is itt történt volna hanem egy alternatív valóságban ezer éve, vagyis nincs semmilyen kötődésünk felé. Business as usual.

Ja meg persze ma a pénz már mindent felülír. A gazdaság nem állhat le, mert a pénz ural mindent. Szinte a levegő és víz szintjére lépett már a pénz. Nem lehet létezni nélküle és persze mivel a pénz dönt, a pénz világa marad. Már korábban is megmondták, hogy világháború, járvány vagy globális természeti csapás kell ahhoz, hogy az emberek világában változzon bármi is. Nem ideális ha az uralkodó faj nem elég intelligens, mert nincs senki aki nemet mondjon neki. Mintha csupa gyerekek lennék felügyelő felnőttek nélkül.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) bkercso válasza Diabolis (#24) üzenetére


bkercso
nagyúr

Gyorsabban is fejlődünk lassan, mint ahogy tanulni tudunk globálisan.
Már van gyorsteszt és kísérleti vakcina is, rekord idő alatt, csak hát ugye nem veszik komolyan sokat a kijárási, tesztelési kötelezettséget stb. Doki külföldről bemegy műteni, karantén és teszt nélkül. Londoni metró dugig van stb.

Aztán ott van a kapkodás: britek bevezették a kijárási tillmat és ezzel együtt leálltak a repülőáratok. Gratula! :C

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27) Tigerclaw válasza bkercso (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Magyarországon szerintem nagyon sokan nem veszik olyan komolyan ezt a social distancing dolgot. Egyrészt gondolom aki dolgozik az dolgozik, másrészt mivel a kormány titkolja, hogy hol találtak pozitív mintát az országon belül, főleg vidéken úgy gondolják, hogy ez csak egy pesti dolog. Jobb lenne ha nem titkolnák és akkor legalább az ország azon részein komolyabban vennék az otthon maradást, ahol pozitív minta volt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) bkercso válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


bkercso
nagyúr

A poz. teszt szerintem pont mind1, mert kb. 5-20x annyi látens van. Vagy talán még több, találgatják. Lehet 50-100x annyi is.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29) Tigerclaw válasza bkercso (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A lényeg az, hogy a hírekben, híradóban látott dolgok mindaddig nem válnak kézzel foghatóvá, amíg nem világítanak rá, hogy az ott történt a te városodban, vagy a szomszéd városban. Nincs bennük félelem amíg azt gondolják, hogy "áá...ez biztos nem itt történt, hanem pesten"

Nem is értem, hogy milyen negatív reakciótól tartva nem közlik hogy az országon belül hol találtak beteget.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) aginor válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


aginor
addikt

Igazából mindegy lenne ebből a szempontból, hogy közlik-e az azonosított fertőzöttek területi eloszlását mert 1. addig úgysem veszik komolyan az emberek, amíg nem a rokonuk/szomszédjuk kerül kórházba. Azt hiszik, hogy mások elkaphatják de ők persze nem. 2. az idehaza kirívóan alacsony tesztszám miatt, a nyugati példához mérten aránytalanul sok lehet a látens hordozók száma/aránya. Akár 5-10-szer annyi is lehet a valóban fertőzöttek száma, mint amit a jelenlegi hivatalos statisztika mutat.
Ez utóbbi nagyobb baj, mint az emberek hozzáállása, mivel nem kerül karanténba akinek kellene, szabadon fertőz a tünetek megjelenéséig, ami nem is biztos, hogy bekövetkezik, ill. az adatok hiánya nem teszi lehetővé a területileg szükséges intézkedések bevezetését sem, mert mire feltársz egy gócpontot, addigra az már csinált 5 másikat.. :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#31) Tigerclaw válasza aginor (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pont azért kellene tájékoztatni az embereket, hogy komolyabban vegyék, mert így kb. az urban legend felé tolódik el. Hallottam, hogy látta a szomszédom unokatesrvére a híradóban, hogy...

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.