Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

"hogy neoncsövekkel hadonásszon "

Maradjunk a fénycsőnél.

(#2) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Tesla tekercses videok kozul ez az egyik kedvencem, nagyon alter :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kár hogy Tesla összes találmányát elégette az a rohadt Edison :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) Döglött Róka válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az irigyseg nagy ur.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#5) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha már előjött a téma, akkor nálam a best akkor is az Imperial March marad. :)

Live-Die-Respawn

(#6) 1tom


1tom
tag

Hát ez nem semmi. Super mario Bros 1 zenéjét tökéletesen lejátszotta :C :)

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#7) Alert89


Alert89
tag

.... és lassan eljutunk oda, hogy a Tesla által (is) felfedezett szabad-energia és ezzel meghajtott járműveket, fűtést, áramot, illetve a kommunikációs rendszert is használhassa az emberiség, és ezáltal megszűnjön annak gazdasági rabszolgasága. Ha valaki meg azt hiszi, hogy a találmányainak leírásai el vannak égetve az nagyon téved. Jól el vannak téve (ill. a földalatt felhasználva) a regnáló elit által.

(#8) gbors válasza oriic (#5) üzenetére


gbors
nagyúr

ezt megszavazom én is :C

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9) pulutodurumo válasza Alert89 (#7) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mi az a szabad-energia? Ha az entalpiáról van szó akkor nem kérdeztem. Ha mégsem, akkor bekészítem a rágcsát és várom a válaszokat a - hogyan lesz semmiből valami - kérdéskörben.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#10) Router válasza Alert89 (#7) üzenetére


Router
őstag

Lassan eljutunk - nem most lesz. De igazad van, legalább a qi töltő már nem számít boszorkányságnak. Életében 146 szabadalmat (ebből 112-t az USA-ban) jegyeztek be a neve alatt. - sajnos. :U

www.reballing.hu/forum

(#11) Router válasza pulutodurumo (#9) üzenetére


Router
őstag

A semmiből nem lesz valami - a valamiből lesz energia amiről nem tudod, hogy ott van mivel még nem ismered. Amiről nincs tudomásod az attól még ott lehet, csak nem tudod érzékelni. Egy faék példa: Az iránytű előtt is volt mágneses mező, mégsem tudtunk róla. Illetve az is kiderült, hogy a föld nem lapos. ;)

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#12) Narasim válasza pulutodurumo (#9) üzenetére


Narasim
aktív tag

ilyen alapon akkor az ősrobbanásos-evolúciós baromságot is megkérdőjelezheted, mert ott is a nagy büdös semmi robban fel és lesz belőle minden, amit ma magad körül látsz.

(#11) Router
kb erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#13) Alert89 válasza pulutodurumo (#9) üzenetére


Alert89
tag

Nem a semmiből lesz az energia, mert semmiből csak semmi lehet. Hanem a valamiből és Teslánál (is) és a szabadenergia esetében is a mindenhol jelenlévő éteri energiából lehet nyerni elektromosságot. Ez az éteri energia földi mértékkel mérve végtelen és mindenhol elérhető, ezért mondják szabad energiának, az előállításához (vagy megcsapolásához) szükséges energia pedig kisebb, mint amit ki lehet nyerni belőle, ezért is mondják ingyen-energiának. Ez egy csapásra megoldana minden energiahiányt a Földön mindenki számára (ezért is nincs elterjesztve és világszinten használva, mert a gazdasági csoportoknak ez nem érdeke). Egy olyan Földön/Világegyetemben, amiben minden energia, teljesen röhejes energiahiányról, vagy energiaválságról beszélni. Ami válságban van az az ember és az emberi tudat.

(#14) Alert89 válasza Narasim (#12) üzenetére


Alert89
tag

Az ősrobbanás elmélete úgy kamu ahogy van, akárcsak az ember Darwin-elmélet szerinti evolúciós kialakulása. Józanul gondolkodó és haladó tudósok mind megkérdőjelezték, esetenként be is bizonyították ezen elméletek tarthatatlanságát, helytelenségét.

(#15) Döglött Róka válasza Alert89 (#13) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kihagytad a gyikembereket.;]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#16) And válasza Alert89 (#14) üzenetére


And
veterán

(Tényleg? Csak egy ilyen 'józanul gondolkodó és haladó' tudós nevét írd már le, kérlek! Esetleg kettőét, hadd együnk okosabbak :U.)

(#17) tomazin válasza Alert89 (#14) üzenetére


tomazin
veterán

azért egy ilyen kijelentéshez illene pár linket hozzácsapni, nem az sg/index-n vagy.
szerintem

(#18) Reggie0 válasza Alert89 (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

:))

Esetleg a horoszkoprol is meselhetnel, ha mar itt vagy.

[ Szerkesztve ]

(#19) bambano válasza Alert89 (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ami válságban van az az ember és az emberi tudat.": ebben konkrétan igazad van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) azbest válasza Alert89 (#14) üzenetére


azbest
félisten

Stephen Hawking [link]
Az idő rövid története [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) sb válasza Alert89 (#13) üzenetére


sb
veterán

És ezek a titkolózó, ingyenenergiát ismerő emberek vajon miért csinálják eztet?
Így most jobban élnek mintha az egész emberiség ingyen energiából gazdálkodna és így mindenkinek minden jutna?
Most nekik jobb, hogy pár mrd embernek szar? Milyen gyakorlati hasznuk van ebből? Így több Bentley jut, vagy nagyobb a felsőbbrendűségi érzés 1-1 népcsoport felett?

Ezt majd gondold át még egyszer szerintem...

ps: Ja és a Darwini elméletre én értelmes és tényekkel alátámasztott megkérdőjelezést még nem láttam, majd azt is linkelj plz. Ellentétben a létezését/működését bizonyító erejű fejlődéstani, egészen konkrét esetekkel.

[ Szerkesztve ]

(#22) And válasza sb (#21) üzenetére


And
veterán

(Ha vetsz egy pillantást a kolléga honlapjára, sok mindenre választ találhatsz.)

(#23) bambano válasza sb (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az egyik konteó, hogy az ilyen szuper energiákat ismerőket megvásárolja az olajlobbi.
tehát az, hogy miből élnek, elvileg megoldható.

a szuper energia című műsorszám nem attól lesz hiteltelen, hogy a pénzügyi része nem hihető, hanem attól, hogy fizikailag marhaság.

a poszthoz: ezek a dolgok csak azoknak újdonság, akik nem ismerték pl. a tarkabarka fizika c. könyvet. fiatalság bolondság :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) SirCsimbók válasza oriic (#5) üzenetére


SirCsimbók
tag

ezmiez???

bááfosok...

(#25) sb válasza bambano (#23) üzenetére


sb
veterán

Nyugi, én értem, hogy fizikailag marhaság, de a kontósoknak fingjuk nincs a fizikáról.
Ezért próbáltam a másik oldalról megfogni: vagyis, hogy ha most van 2 villája valakinek (a föld alatt :D ) akkor nem lenne-e több és jobb esetlegesen, ha a zingyenergija elérhető lenne amúgy mindenkinek.

Hátha ezt könnyebb feldolgozni és megérteni... bár józan ész híján ez sem egyszerű képlet, ezt elismerem.

(#26) Ribi válasza sb (#25) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem ne akard ép ésszel megérteni a diktátorok lelki világát akiknek a 2 helyett 10 villa is kevés. :U
(diktátor helyettesíthető bármilyen nagyon befolyásos akárki/akárkikkel. Mert ugye nem 1 emberen múlnak ezek)

[ Szerkesztve ]

(#27) oriic válasza SirCsimbók (#24) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tetszik, vagy inkább nem? :D

Live-Die-Respawn

(#28) Alchemist válasza sb (#21) üzenetére


Alchemist
addikt

Darwin alapvetően a természetes kiválasztódás mechanizmusát fedezte fel, amelyik alapvető és fontos mechanizmus az életformák változásainak megértéséhez. De ha teljesértékű magyarázatot szeretnénk a földi élet alakulására, a szükséges feltétel korántsem egyenlő az elégséges feltétellel!
A Fajok eredetében Darwin is elismeri, hogy pusztán a kiválasztódás nem feltétlenül ad magyarázatot pl. olyan biológiai formák kialakulására és tartós fennmaradására, amelyeknek a túlélés tekintetében semmiféle hasznuk nincs. Az is dilemma, hogy ha jelentős az evolúciós nyomás, az nem kedvez a kifinomult, "fejlett" megoldásoknak (erre két évtizede csináltunk is egy kezdetleges számítógépes szimulációt), ha viszont gyenge, akkor akkor biodiverzitás nem igazán halad a jobb túlélési képességek irányába.
Elképzelhető, hogy a biológiai mechanizmusoknak van egy olyan belső, (a jelenlegi tudásunk számára) rejtett paramétere, amely eleve bizonyos formákat, módosulásokat előnyben részesít, vagyis a mutációk jelentős részben nem "véletlenszám-generátoros alapon" működnek.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29) macman507


macman507
aktív tag

Érzem a feszültséget a levegőben :D

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#30) Reggie0 válasza macman507 (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Az semmi, en a szabadfeszultseget is:)

(#31) fi:zi'k válasza Alchemist (#28) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jó téma. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32) Alchemist


Alchemist
addikt

Henry Moray is érdekes fickó volt... az energia-kutatásai közben pl. a harmincas években szabadalmaztatott egy "germánium szelepet", amely funkcionálisan megfelelt a későbbi tranzisztornak.

Az oldal vége felé vannak fotók, rajzok is

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#33) sb válasza Alchemist (#28) üzenetére


sb
veterán

...vagy ami egyszerűbb, hogy van véletlen faktor is és ezzel rögtön megmagyarázhatóak/elérhetőek egymásnak ellentmondó célok is...

…vagy a látszólag céltalannak tűnő módosulások sem azok, egyszerűen csak változnak a feltételek és célfüggvény. Egy ideig optimális cél lehet egy idő után szuboptimális akár csak simán amiatt, hogy elterjedt.

Bár én ezt csak józan ésszel gondolom, de nekem nem tűnnek rendszeridegennek ezek az általános mechanizmustól látszólag eltérő dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#34) sb válasza Ribi (#26) üzenetére


sb
veterán

Nem a diktátorokét akarom, hanem azokét akik ezt kitalálják. :)

(#35) Ribi válasza sb (#34) üzenetére


Ribi
nagyúr

És szerinted ki kérdezi meg tőlük, hogy ugye ezt nem szeretné publikálni? :U

(#36) Alchemist válasza sb (#33) üzenetére


Alchemist
addikt

Persze, lehet kigondolni magyarázatokat... de ha komolyan vesszük a tudományt, akkor kísérletek, mérések és egzakt bizonyítás szükséges a pontos megismeréshez.
(a logikusan elfogadható magyarázatok variációi csak az igazság lehetőségei és nem bizonysága felé mutatnak)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Hogy témánál maradjunk, azt mondja már el nekem valaki, hogyan működik a cucc? Mitől ad ki más hangfrekvenciákat?

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#38) mrhitoshi válasza Alert89 (#7) üzenetére


mrhitoshi
veterán

:DDD
Azért azt hozzátenném, hogy Tesla élete vége felé konkrétan megbolondult. Tejen és mézen élt, mert azt gondolta, az elég a testének. Szóval hagyjuk ezeket a kijelentéseket.

Egyébként: WTF? Mi készteti az embereket erre ?? [link]

Egyébként nem ájulnak el a képződött O3-tól ? (zárt térben lévő videókra értem)
Nagyon nem bírom a szagát, meg ugyebár mérgező, de kit érdekel, mindent a tudományért. ;]

[ Szerkesztve ]

PS4

(#39) scarabaeus válasza Tidzsimon (#37) üzenetére


scarabaeus
őstag

Tételezzük fel, hogy a Tesla-tekercs maga már ismert számodra. Ezekben a kísérletekben egy-egy hangnál nem egy szikrát látunk addig, amíg kitartja az adott hangot, hanem másodpercenként generál annyi szikrát, amely frekvenciával megszólal az adott hang.

Szerk.: (#38) mrhitoshi: "Mi készteti az embereket erre ??"
Látványosabb, mint a megszokott tűzzsonglőrök és egyéb mutatványosok (még ha nem is igényel annyi felkészülést), és ritkán látnak a népek ilyet.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#40) Reggie0 válasza mrhitoshi (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem termelodik belole olyan sok. Elobb lesz baja a szemednek az UV fenytol.

(#41) mrhitoshi válasza Reggie0 (#40) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem ilyenformán értettem, hanem én speziell nem bírom, és így magamból indultam ki. Hegesztésnél is falra mászok tőle. :D

[ Szerkesztve ]

PS4

(#42) Tidzsimon válasza scarabaeus (#39) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Kösz, így már érthető.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#43) gyulank


gyulank
addikt

A márió zenéje sztereó?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#44) Router


Router
őstag

Érdekességképp egy videó 1974-ből. [link]

40 éve: NASA performed a series of high power wireless long distance transmission tests to proof of concept wireless energy transmission through the air. Their test achieved power transmission at better than 75% efficency over distance of a 1 mile and quarter. - Akkor manapság mi mehet? :C :U

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#45) SirCsimbók válasza oriic (#27) üzenetére


SirCsimbók
tag

nagyonishogy tetszik :C

(#46) gyulank válasza Router (#44) üzenetére


gyulank
addikt

Ez most mire bizonyíték? Majdnem 2km-en 25% a vesztesége? Manapság, ha nem ritkult a légkör nem igen változott a helyzet. Ez szerinted hatékony?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#47) gyulank válasza Router (#10) üzenetére


gyulank
addikt

Az a töltő azóta nem számítana boszorkányságnak, amióta van trafó. Attól, hogy eddig nem voltunk lusták bedugni az eszközöket. Nem gondolod, amióta van tekercs, trafó, légmagos, vasmagos, ferritmagos, meg rádió, azóta van rezgőkör is?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#48) Alchemist válasza gyulank (#46) üzenetére


Alchemist
addikt

Mindenesetre ha ezt 40 éve megcsinálták ekkora teljesítménnyel, ehhez képest ma a wireless töltők gyerekjátékok.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#49) gyulank válasza Alchemist (#48) üzenetére


gyulank
addikt

Miért azok, és hogy jön ide, hogy mennyivel ezelőtt? Az nagy teljesítményű nagyobb távolságra ható drágább többet fogyasztó teszt volt, ennek meg pár centire vagy közelebbre kell pár Wattot továbbítani. Képes rá, rossz a hatásfoka? Vagy az a baj, hogy nem 2km a hatótáv 2 centis tekercsnek, 5W-ról, irányítatlanul? Mert a tesztben biztos mindent megtettek azért, hogy jó legyen, parabolával irányították oda, plusz biztos számoltak azzal, hogy ha kisebb a frekvencia, akkor kisebb az ellenállás, de kisebb részét tudnák befogni, ha nagyobb a frekvencia, akkor nagyobb a közegellenállás, de nagyobb részét tudják befogni, és így is csak ilyen lett.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#50) Router válasza gyulank (#46) üzenetére


Router
őstag

40 éve mennyit fogyasztott egy átlagos autó vagy egy hűtőszekrény? Hatékony volt? Nem. Meg lett oldva ennyi idő alatt. Meg. Kérdés?

www.reballing.hu/forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.