Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Renwick


Renwick
őstag

Nincs ezzel semmi baj szerintem, a tömegmédia egyszerűsíti a jelentést, mert (részben) ez a dolga. Ettől még az országban élő, gondolkodni legalább egy tízéves szintjén képes emberek tudni fogják, hogy Európa továbbra is több szuverén államból áll...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#2) John_Doe


John_Doe
senior tag

nincs esélyünk utolérni mondjuk a franciákat, felesleges 5-10-vagy akár 25 évben meghatározni az "utoléréshez" szükséges időt, mert ez irreális, hiszen ők is fejlődnek

Ezen az alapon mér van foci vb, olimpia stb. ez baromság. Az igaz hogy évekkel dobálózni nincs értelme de hogy nem érhetjük utol ez nem igaz. Az is igaz hogy nekem az is bőven elég lenne ha egy kis "epszilon" sugarú környezetébe kerülnénk az alapítóknak.

Shal'kek nem'ron!

(#3) Aranygyerek válasza Renwick (#1) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Igy van ,viszont király,hogy nem kell sorba állnom a határon,és arra megyek amerre akarok.

Privire válaszolni illik.

(#4) Gubro válasza Aranygyerek (#3) üzenetére


Gubro
senior tag

Eddig is mehettél, csak meg kellett állni.

[ Szerkesztve ]

(#5) Probiker válasza Gubro (#4) üzenetére


Probiker
aktív tag

DE sokkal nagyobb szabadság érzetet okoz, ha nem kell semmilyen hivatalos szervnek az iratokat mutogatni :U .....

[ Szerkesztve ]

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#6) Dare2Live válasza John_Doe (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha ezt tudták volna a japánok anno "nemis" oly rég.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) John_Doe válasza Dare2Live (#6) üzenetére


John_Doe
senior tag

Nos igen nekünk is át kéne venni a japánok jelmondatát:
Szorgos népünk győzni fog!

Shal'kek nem'ron!

(#8) Gubro válasza Dare2Live (#6) üzenetére


Gubro
senior tag

A japánok kicsit másképp állnak az élethez. Ahhoz évtizedes beidegződéseket kellene eltűntetni, az meg nem nagyon megy.

(#9) tildy válasza Gubro (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

A hivatalos határátkelőkön max. Sok esetben sok sok km-ert kerülve.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Viszlát


Viszlát
addikt

Maximálisan egyetértek a szerzővel. Sosem értettem miért kívülről várja az ország nagy része a megváltást, hiszen már hányszor de hányszor megszívtuk ezt. Én nem-mel szavaztam az unióra is (lehet kövezni), mert ha lehetne is jó dolog, semmiképpen sem ilyen körülmények között. Ha lesz szavazás az euróról, arra is nem-mel fogok voksolni, hogy miért, tessék megkérdezni egy németet, vagy egy osztrákot akár. De persze nekünk rohanni kell mindenben, rohantunk a NATO-ba is, szerencsére az arabok még mindig kishalnak tekintenek bennünket...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) concret_hp


concret_hp
addikt

nem értem az írás mondandóját :U
nem lesz mától kánaán. de ki mondta, hogy lesz?
viszont ha akarsz, bp-n beülsz az autódba és elmész kb. ahova akarsz, úgy hogy senkit nem érdekel, hogy mit akarsz ott és mér mész oda.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12) Gubro válasza Viszlát (#10) üzenetére


Gubro
senior tag

Az Euro bevezetésével pár évig tuti nem lesz gondunk. :))

(#13) Gubro válasza concret_hp (#11) üzenetére


Gubro
senior tag

Az írás mondandója az, hogy zavar, hogy eltűnő határokról beszélnek, megvezetve ezzel az embereket, ahogyan az általam sorolt példákban.

(#14) Viszlát válasza Gubro (#12) üzenetére


Viszlát
addikt

Hálistennek!!! Sok bajt okoz, hogy ilyen erős volt egész évben a forint, de még mindig inkább ez, mint az átállás. Úgyis amíg ilyen erős, nem váltanak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) concret_hp válasza Viszlát (#14) üzenetére


concret_hp
addikt

:F
tudod te milyen gyenge valuta a forint az euróhoz képest? és hogy mi pénzbe kerülhetne az országnak, ha valaki (akinek kellő mennyiségű pénze van) elkezdene spekulálni vele?
meg úgy egyébkétn mennyi előnye lenne, ha nem kéne konvertálni a pénzt?

Gubro: igazából nemtom miket nyomnak a médiában. nincs határellenőrzés, mert minek, kb. ennyiről van szó erről nem többről. :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16) Viszlát válasza concret_hp (#15) üzenetére


Viszlát
addikt

Önmagához képest erős. Ha emlékszel, tavalyelőtt tartósan 280 forint közelében volt egy euró, ahhoz képest idén többször is 250 alá ment, de ha jól rémlik 258-nál nem volt drágább egyáltalán.

Most gondolj bele, hogy ha azok a németek panaszkodnak akiknek a márkája sokkal de sokkal jobb volt, hogy mennyire szívás volt a váltás, minden megdrágult a kerekítések miatt, akkor mi lenne itt??

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17) JoeYi válasza Viszlát (#14) üzenetére


JoeYi
őstag

tévedés, ha erős marad akkor váltanak. Van egy infláció szint ami alá lekell nyomni a pénzromlás ötemét, és akkor jöhet a csere. Már ha jól tudom.

Franciaország pedig 50 évvel van minimum előttünk, ahogy Anglia, Hollandia stb, de ne felejtsük el, hogy ők pár száz évig a gyarmataikat szipojozták, míg mi nyögtük a monarchiát, törököket.

Akárhogyis, nincsenek se arany bányáink, se acél,réz, kőolaj lelő helyeink, és alig 10 millióan vagyunk. Én aztmondom a pozitív látásmódot, nyelvi sokszínűséget és bőrszínvakságot vegyük át nyugatról, az összes többi dologban maradjunk magyarok. Akarjanak ők ránk hasonlítani, ne dordítva.

(#18) Viszlát válasza JoeYi (#17) üzenetére


Viszlát
addikt

Pár éve a HVG-ben olvastam egy cikket erről, ott azt írták, hogy az Uniónak az lenne a jó, ha 300 forint körüli áron váltanánk.

A forint erőssége - bármilyen furcsán hangzik - egyáltalán nem tesz jót nekünk. Főleg, hogy a dollár ilyen satnya (és nem is várható változás). Az én munkaadóm egy amerikai multi, hirtelen nagyon drágák lettünk nekik, szerencsére pont tavaly nyomtak ide nagyon komoly összeget, így már nem hátrálnak ki, mert ha nem így lenne, menne a mi melónk is Kínába seperc alatt.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19) Gubro válasza Viszlát (#18) üzenetére


Gubro
senior tag

Nana, Kína kezd drágulni keményen.
Oroszország (bár most Putyin elintézi, hogy az amerikaiak ne akarjanak ott sok mindent), India, Románia, ezek a reális irányok.

(#20) Viszlát válasza Gubro (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Valóban, de jelen állás szerint olcsóbbak mint mi. India egyébként meglepő módon drágább nálunk, legalábbis az ottani IDC közel kétszer annyiba kerül, így lassan építik is le őket. Egyébként is, amint lesz euró alapú olajtőzsde, minden drága lesz az amerikaiaknak, addigra mindenképpen kellene melót váltani....

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) menpee válasza Gubro (#12) üzenetére


menpee
aktív tag

Hát igen. Magyar Euro, 4-es metró, állandó holdbázis, utak a Marsra...de szép is lesz ez a 2020-as év :D

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#22) Gubro válasza menpee (#21) üzenetére


Gubro
senior tag

Optimista vagy :D

(#23) Genius007


Genius007
őstag

Én speciel örülök hogy "nyitva" vannak a határok! :)
Legalább reggel mikor megyek suliba, nem kell igazolvánnyal/útlevéllel szórakoznom.

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#24) Gubro válasza Genius007 (#23) üzenetére


Gubro
senior tag

Félre ne érts, én is nagyon örülök neki, hogy nyitva vannak.

(#25) BioNiCMaN válasza Probiker (#5) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nyugi, ezután is kell majd mutogatni, csak nem a határon fognak megállítani... :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#26) Wolverine válasza Gubro (#24) üzenetére


Wolverine
félisten

Már ahol. Akad nem egy osztrák/szlovák oldalról (autósforgalom elől) lezárt, eddig működő kis átkelő...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Sose értettem, hogy minek kell annyira bevezetni az eurót nálunk. Hogy majd az emberek kapjanak pár 100 at belőle? Mert sztem jobban hangzik a nagyobb szám, mint ilyen aprónak tünő összeg.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#28) Shim válasza Jégkokó (#27) üzenetére


Shim
őstag

Ez most nagyon fájt...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#29) Jégkokó válasza Shim (#28) üzenetére


Jégkokó
veterán

Miért szerinted a 300 euró mi egy 1000 eurós átlagfizetéshez képest. Hát megmondom semmi, akkor is ugyan ugy kevesebbet keresnénk, mint mondjuk az osztrákok vagy a németek. Szóval inkább először legyen európai színtű a fizetések, aztán lehet majd euró.

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#30) BioNiCMaN válasza Jégkokó (#27) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Miért is nem maradtunk meg a Pengőnél? Mennyi pénzünk lenne! ;]

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#31) concret_hp válasza Viszlát (#16) üzenetére


concret_hp
addikt

egy németet sem hallottam panaszkodni, hogy de szar hogy euro van és nem márka :U

a németek voltak az euro ügy zászlóvivői mellesleg.

minden valuta ingadozik ennyit. (mennyi is volt mondjuk 3 éve a dodi/eur? 1.1? (igazából nemtom) most mennyi? 3 hete majdnem áttörte az 1.5-öt? 7-8 éve meg az euro volt a gyengébb? )
összességében igazából se nem jó se nem rossz, hogy most aránylag erős a forint. viszont az euróval járnánk a legjobban.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32) Gubro válasza concret_hp (#31) üzenetére


Gubro
senior tag

A németeknél bevett dolog az Euro-t Teuero-nak nevezni (teuer=drága).
Minden német szívott vele.
Ez nem jelenti azt, hogy nekünk nem kell az Euro, de nem világmegváltó bőségkosár jár vele. Rövid távon nagyon fájni fog, hosszú távon meg szükséges, és jó lesz (lenne).

[ Szerkesztve ]

(#33) Wolverine válasza Jégkokó (#27) üzenetére


Wolverine
félisten

A forint kicsi valuta, könnyen támadható ügyeskedők által. Az euro ennél azért komolyabb... (ráadásul a pénzváltással sem tudnak majd átverni :P)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#34) Viszlát válasza concret_hp (#31) üzenetére


Viszlát
addikt

Ne haragudj, de ez semmit nem jelent :) Nap mint nap érintkezem németekkel, ráadásul olyanokkal, akik átlag 5-6 ezer eurót keresnek, mégis kivétel nélkül mind panaszkodik, ami náluk azért vehető komolyan, mert nem nemzeti sport a siránkozás....

összességében igazából se nem jó se nem rossz, hogy most aránylag erős a forint. viszont az euróval járnánk a legjobban.

Ez az állítás lóg a levegőben, mivel konkrétan tapasztalható negatív oldala van annak, hogy erős a forint, ellenérvet pedig nem írtál.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#35) Kazimír


Kazimír
őstag

"Jó lenne, ha végre a helyén kezelnénk a dolgokat - egy egyetemi tanár fogalmazta meg jól: attól, hogy EU tagok lettünk, nincs esélyünk utolérni mondjuk a franciákat, felesleges 5-10-vagy akár 25 évben meghatározni az "utoléréshez" szükséges időt, mert ez irreális, hiszen ők is fejlődnek. Persze az, hogy velük fejlődünk, az nekünk is jó, hiszen már legalább ugyanazon a pályán játszunk. Ez is nagy dolog."

Így van. Mindazonáltal, hogy mennyire lettünk egyenrangú tagjai az EU-nak, nos ezen még érdemes elgondolkodni.A külföldön sok éve dolgozók és tanulók (ha jól tudom), továbbra is csak az útlevelükkel tudják igazolni a személyazonosságukat.
Meg a "szabad" munkavállalás ugyebár.. :U
Félreértés ne essék, én igennel szavaztam az EU-ra, mert még mindig jobb velük, mint nélkülük. Akkor is, ha egyelőre nem alkotunk igazi közösséget, csak összeálltunk, mint a lovak kánikulában..
Szóval mindenki gondolkozzon azon, amikor nagygázzal áthajt kishazája virtuálissá vált határain, hogy hol van otthon..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#36) Gubro válasza Kazimír (#35) üzenetére


Gubro
senior tag

Hát ha valaki, én tudom, milyen érzés "fehérnégerként" Európa nyugati felén dolgozni.
Hónapokba tellett, mire elfogadtak, és évekbe telik, mire elismernek.

(#38) Kazimír válasza Gubro (#36) üzenetére


Kazimír
őstag

Nekem a nővérem által van erről közvetett élményem.

OFF: Az aláírásod nagyon helytálló! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#39) concret_hp válasza Viszlát (#34) üzenetére


concret_hp
addikt

mi a konkrétan tapasztalható negatív oldala??

egyébként ha gyengébb lenen a forint, minden amit importálunk, drágább lenne pl. és meglepő mód sajnos negatív a külkereskedelmi mérlegünk, tehát az exporton nem jönne vissza ugyanez.

halkan jegyzem meg, hogy ha mondjuk 500 ft lenne egy juró akkor 2* ekkora sírás lenne, hoyg mennyivel kevesebbet keresünk, mint nyugaton :)

Kalandor: bizonybizony :C
bár ahol a komolyabb dolgok mennek ott még maradnak a határőrök.

(egyébként egy újabb állami intézmény zsugorodik ezzel, ami az adófizetőknek sem mind1)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#40) ftc


ftc
nagyúr

határok sose tünnek el.....nem is tünhet el...

de nem kell sorba állni határon...nem kell várni sokszor felesleges perceket mert épp problémázznak egy románnal, jugoval....

(#41) Dare2Live válasza Gubro (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jovan akkor legyen mondjuk a KEUs térség egyik legalacsonyabb GDPvel rendelkező országa Szlovákia.

Jött egy tényleg jobboldali kormány rendberakta a dolgokat aztán már évek óta 8-9-10%al robognak.

Azoknak rossz a beidegzősése akibe az anyaapja belenevelte a neked ugyse megy a nekünk ugyse megyet. Azaz pl: Neked.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42) Gubro válasza Dare2Live (#41) üzenetére


Gubro
senior tag

Félreértettél, én nem ilyen vagyok.
Amire gondoltam, az teljesen más: gondolkodásbeli különbség.
Mondok példákat: mutyi, fekete, számla nélküli dolgok, megoldjuk okosban, mindenkinek egyenlő egészségügy, satöbbi.

(#43) D347HBR1NG3R


D347HBR1NG3R
tag

Azt nem értem, hogy az osztrákok ha kiírják a várostáblához, hogy magyaroknak belépni tilos (nem szó szerinti idézet), akkor az miért nem gáz. De ha én kitenném az (összes ebben az utcában lakó beleegyezésével), hogy cigányoknak belépni tilos, (vagy akármilyen más nemzetiségűnek, csak nálunk ez az lokális probléma, mármint fentemlítettek) akkor abból akkora balhé lenne, hogy... :Y

[ Szerkesztve ]

Jaffa jokes???

(#44) tkazmer válasza Viszlát (#34) üzenetére


tkazmer
addikt

konkrétan tapasztalható negatív oldala pl az lenne a gyenge forintnak, hogy a devizahitelek törlesztőrészletei elképesztő mértékben megnőnének, amelyet a lakosság nehezen tudna csak fizetni, rosszabb esetben sehogy, ez utóbbi következményeit pedig gondolom nem kell kifejtenem...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#45) venember83 válasza tkazmer (#44) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha pedig meg jobban megerosodne a forint akkor nagyon sok vallalkozo, aki kulfoldre szallit nagyon sok penztol elesne, hisz a szerzodesek nagy resze Euroban van megkotve. Peldaul.

[ Szerkesztve ]

(#46) Kazimír válasza D347HBR1NG3R (#43) üzenetére


Kazimír
őstag

Erre a táblás problémára egyébként van megoldás. Ha netán véletlenül arra vetődne néhány fémtolvaj... ;)
Már a határ sem állítja meg őket. Mienk lesz Európa teljes fémtáblakészlete! :)

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#47) Dare2Live válasza Gubro (#42) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát pedig hszedböl aszittem, hogy te is olyan "Nekünk ugyse sikerülhet vagy." De ha nem hát örülök. :)

Gondolkodásbeli különbségröl meg annyit, hogy NYon is úgy trükköznek az adóval ahogy csak tudnak. Azhogy ott jobb a morál, kevésbé megy a "fekete, számla nélküli dolgok, megoldjuk okosan..." az annak köszönhető, hogy nem éri évek évtizedek óta neméri meg ez és ezért ez beivodott az alapmentalitásba. Ha elindulna ill folytatódna egy olyan dolog MOon ami nem eléggé de elindult: pl.: Vagyonosodási vizsgálatok,.... ha elkészülne, megszavaznák a "tisztasági tv": egy rendes "tisztasági tvt" (2*olyan durvát mint amit a Gyurci akart csak ugye leszavazták), "mindenkinek egyenlő egészségügy"ben meg megszavazták nemrég a reformot és már a reform első része miatt pl a TB 17év óta idén elöször "nem szállt el"....., ha azt látnánk, hogy a politikusaink nem bemondásra kapják a költségtérítést nálunk is elindulna egy folyamat ami már 4+év után hozná az eredményeket, 8+év után meg kezdene "beivodni az emberekbe a "nem fekete, nem megoldjuk okosan" azok a dolgok amikszerinted nekünk ugyse sikerülhetnek.
Akkor mégse örülök. :C

Hozok egy pldt is a NYi gondolkodásbeli ahol lehet mentalitásra: Shoplifting.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48) Gubro válasza Dare2Live (#47) üzenetére


Gubro
senior tag

Részben egyetértek veled, de aktuálpolitikai kérdésekbe nem szeretnék jobban belemenni a topik érdekében.

(#49) Dare2Live válasza Gubro (#48) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

persze abba ne menjünk bele. és a "gondolkodásmodirol" mit gondolsz?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) Gubro válasza Dare2Live (#49) üzenetére


Gubro
senior tag

Azt gondolom, hogy sajnos 8-10 év nem lesz elegendő, bár személy szerint nagyon örülnék, ha így lenne.
Nyilván nem lehetetlen ezeket a dolgokat megváltoztatni, de nagyon sok minden bizony fájdalmas. Sokszor hallok embereket olyan dolgokat követelni, amik ebben a rendszerben nem reálisak (a cocóban sem voltak azok, csak ott mesterségesen életben tartották).
Volt/van alkalmam látni más népek gondolkodásmódját, napi életét. Nem minden tetszik, de lenne mit tanulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.