Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez tök régi hír?! :D
Azóta már a Telenor kelet-európai üzletágának eladásáról is vannak hírek... ;]

Samsung Galaxy A54

(#2) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Folyik a TeleNER szolgáltató piacfoglalásának az előkészítése. A választások utánra ígérik (természeten nem a választási programban, hanem elejtett nyilatkozatok szintjén) az IT piaci átalakítást, lesz itt majd stop a külföldre talicskázásra, meg rezsicsökkentés is közkívánatra, meglássátok...

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nem, nem!
Nem érdekes a hír, és szúrja a szemem az a mondat: "közrend védelme érdekében"
Érdekes, itt milyen gyorsan, pörgősen mennek a dolgok.
A gond az, hogy máshol meg sehogy. :( :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) User64476 válasza Polarstar (#3) üzenetére


User64476
őstag

A lopásban elég villámkezűek a srácok.

(#5) Ringman válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


Ringman
nagyúr

lőrinc?

(#6) Viktor0610 válasza Ringman (#5) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs infóm, de nem hiszem. :D

Samsung Galaxy A54

(#7) nemlehet válasza Watchdog (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha ez is olyan jó lesz mint az állami közműszolgáltató akkor már előre táncikálok :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) UnA válasza Watchdog (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Tetszik a TeleNER cégnév :) de igazából a Telenor nem csak nálunk adja el a mobilos részlegét, hanem több kelet-európai országban is. Vagyis ennyire nem egyszerű...

(#9) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

És, akkor még jön a kérdés, vajon nem a harmadik szereplő "nyomta fel" őket a GVH-nál? ;]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10) Norbi. válasza UnA (#8) üzenetére


Norbi.
őstag

Ès? Megvesszük az egèszet a p*csába...Pont kell nekünk az.. ;] :DDD

(#11) Polarstar válasza DJ. Ru$y (#9) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem nem. Semmi sem lehetelen, ha korlátlan l0p.sról van szó. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a publikus indok az, hogy összebeszéltek, amikor a frekvenciákat vették, és ezért olcsóbban vették meg.
józan ésszel felfogható indok lehet még az is, hogy a hatóság számára nem világos az az együttműködési megállapodás, amit a telekom meg a telenor kötött egymás bázisállomásainak használatáról.

ha én lennék a gvh illetékese, én megkérdezném a telenort, hogyha nem karteleztek, akkor hogy a francba tudtak 331 milliárd osztalékot kivinni az országól az elmúlt 6 évben. [link] Normális piacon ez telesen törvénytelen vagy kivitelezhetetlen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Watchdog válasza bambano (#12) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Pontosan így gondolkodnak! 331 MRD HUF egyszerűen túl nagy pénz ahhoz, hogy ne a NER-be legyen becsatornázva. Sőt, még egy olyan csavart is lehet bele vinni, hogy a "norvégektől" jönnek is a milliárdok, amik szintén nem a NER-ben landolnak, hanem mindenféle ellenséges ügynökszervezeteknél. Ez így már duplán tűrhetetlen, kard ki kard!

(#14) bambano válasza Watchdog (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem az a kérdés, hogy hova kerül a magánpénz. mert az osztalék az magánpénz.
az a kérdés, hogy ennyi zsetont csak előfizetők átverésével lehet összeszedni, és ezt azok fizették meg, akiknek telenor előfizetésük van.

az a véleményem, hogy év 55 milliárdot csak úgy lehet összeszedni, ha karteleznek, és emiatt indokolatlanul magasak az előfizetési díjak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Polarstar válasza bambano (#14) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Évekkel ezelőtt a drága tarifák miatt léptem le a pannontól....

Vagyis a telenor mindenkora tarifái egyszerűen vacakok voltak itthon. Tehát a diszkont beszerzés hasznát szépen exportálták kifelé. :D

A kint lakó telenoros ismerőseim gombokért telefonáznak. Itthon bezzeg szinte minden dupla annyi. Még most is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) goop válasza bambano (#14) üzenetére


goop
őstag

Akkor gondolom te nem a telenornál vagy. :D A másik kettő biztos jobb, nekik jó kis olcsó csomagjaik vannak... Vagy nem, ha mindegyik kb ugyanazon az áron adja pl a flat csomagokat.

[ Szerkesztve ]

(#17) ripla


ripla
őstag

Csak irigyek vagytok, a fiúk ehhez is értenek, na. :D

(#18) bambano válasza goop (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, én a másik, cikkben emlegetettnél :P
szerintem az is egy tetű rabló, 29 forint + áfáért ad egy percet abban a díjcsomagban, amit használok, miközben ha a digi vonalasról hívok trémobilt, akkor régen bruttó 6 forint volt egy perc, most meg bruttó 15.

ebből én azt a következtetést vonom le, hogy a percdíjam túl van árazva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) tomazin válasza bambano (#18) üzenetére


tomazin
veterán

1,71+áfa végződtetés+2ft adó
A többi haszon.

(#20) bambano válasza tomazin (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

értem én (nem), de akkor öntötte el az agyam a lila köd, amikor kiszámoltam, hogy veszek két digis voip előfizetést, az egyiken visszahívatom magam, a másikon meg felhívom a számot, akivel beszélni akarok, és ez még mindig olcsóbb, mint amennyiért hálózaton belül felhívhatom pl. a gyerekem.

az ilyen disznóságokból hordják össze a legyek az 55 milliárdos osztalékot. a helyes kérdés szerintem az, hogy hol a p--ba volt eddig a gvh.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

A GVH komolyan gondolta, hogy most kimennek, felturnak mindent es majd ott lesz egy nyomtatott papir, hogy joska, tied a kelet mo, enyem a nyugat mo es ennyit meg ennyit fogunk kerni erte... Ezer eve megy ez, de sok szerencset hozza, hogy talaljanak valamit. :D

(#22) gerii válasza hemaka (#21) üzenetére


gerii
addikt

Biztos most nézték meg a Narcos 3. évadát. Abban is így razziáztak :DDD

(#23) bambano válasza hemaka (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vagy csak fülükbe jutott, hogy eladó a telenor, és be akarnak szerezni pár lényegi és pontos infót, hogy a vételárat kikalkulálhassák. esetleg "tárgyalási alapot"...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Esqs válasza bambano (#18) üzenetére


Esqs
tag

üdv,
most már nem dominós előfizető vagy? mert akkor bruttó 9- ill. 19 ft-ért hívhatsz belföldi alapdíjas számokat.

(#25) bambano válasza Esqs (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

több előfizetésem meg több dominókártyám is van. a dumálós telefonomban előfizetés van, a távmenedzsment cuccokban meg dominó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) User64476 válasza bambano (#23) üzenetére


User64476
őstag

Milyen kalkuláció? Majd rájuk küldik a kopaszokat az mricsi vezetésével, elég törékenyek a dolgok errefelé
Ez már nem az az ország ahol ismerősen csengene a kalkuláció, egyeztetés, józan ész...

(#27) bambano válasza User64476 (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a telenor nyugateurópai cég, oda először öltönyös kopaszokat küldenek...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Gibo


Gibo
senior tag

Nekem annyira elegem lett az itthoni kiváló tarifákból, hogy tavaly november óta az osztrák A1-nél vettem csomagot. Fizetek 15€-t EU-n belül korlátlan telefonálásért/SMS-ért illetve 6GB netért, amiből 4et az EU-n belül felhasználhatok....

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#30) Gibo válasza #32839680 (#29) üzenetére


Gibo
senior tag

Igen, Bécsben dolgozom, szal olyan gondom nincs. Valami féle korlátozás biztos van náluk is.

Most néztem, az a1nál ilyen csomagot nem találtam, viszont szinte ugyanazt kínálja most a BOB, annyi különbséggel, hogy itt 8Gb net van amiből 5 eu-n belül..ja és mindez anélkül, hogy leszerződnél x időre... Ráadásul a net az a1 hálózatán :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#31) hemaka válasza gerii (#22) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem ismerem, jo sorozat? :D

(#32) atike


atike
nagyúr

Ennyire le vannak lassulva...? 2014-es ügy miatt razziáznak - most? Mit remélnek kideríteni...? :F

(#33) ripla válasza atike (#32) üzenetére


ripla
őstag

Semmit, nem is ez volt a lényeg. Az áprilisi választás után az elvtársak saját mobilhálózatot akarnak, gondolom hogy figyelhessék mindenkinek a beszélgetéseit meg a netes működését, ezért történt ez a razzia. Felmérték a terepet, és szokás szerint egész pályás megfélemlítéssel berúgták az ajtót. Magyarországon diktatúra van, ha még nem tűnt volna fel, a demokráciához közünk nincsen, ebben az országban még sosem volt a gyakorlatban demokratikus működés, csak papíron. Nem olyan diktatúra még, mint mondjuk Rákosi idejében ami volt, de csupán 1-2 lépés van már csak addig az állapotig.

[ Szerkesztve ]

(#34) UnA válasza ripla (#33) üzenetére


UnA
Korrektor

Én mindig kedveltem az összeesküvés-elméleteket ;)

(#35) bambano válasza ripla (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azért, hogy figyelhessék a kisebb mobilszolgáltató ügyfeleit, nem kell megvenni a szolgáltatót, erre törvényes lehetőségük van mindegyiknél.
A mobilszolgáltatót azért érdemes megvenni, mert indokolatlanul magas piaci árakkal sok profitot termel, amit érdemes ellopni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) ripla válasza bambano (#35) üzenetére


ripla
őstag

Ez meg a másik.

(#34) UnA
Most nem azért de követed a híreket? Olyan dolgok történnek, amik pár éve még elképzelhetetlenek voltak, most meg szinte minden napra jut egy eset.

[ Szerkesztve ]

(#37) UnA válasza ripla (#36) üzenetére


UnA
Korrektor

Követem, de amit írtál, arra éppen semmilyen ráutaló esemény nem volt. Ezzel szemben te az egészet kijelentő módban írtad le :)

(#38) ripla válasza UnA (#37) üzenetére


ripla
őstag

Majd meglátjuk. :)

(#39) gerii válasza hemaka (#31) üzenetére


gerii
addikt

Pablo Escobar és barátai vs a zsaruk, szóval jó :D

(#40) Doki42 válasza Gibo (#28) üzenetére


Doki42
őstag

Érdekelne ezt hogyan kötötted meg, ill. hol?
Hang minőség, net sebesség??

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#41) Ringman válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#42) Gibo válasza Doki42 (#40) üzenetére


Gibo
senior tag

Bementem egy A1 viszonteladóhoz (ha jól emlékszem legalább is ők szerződött partnerek voltak), megmondtam melyik csomagot szeretném, leültettek, végig kellett hallgatnom egy 20 perces kiselőadást + megpróbáltak rámsózni telefonbiztosítást illetve még vmi extra szolgáltatást, aztán végül aláírtam a pappírokat, megkaptam a sim kártyát, és kb 1 óra múlva más vígan használtam a szolgáltatást. Én szerződés nélüli csomagot vettem, mert a szerződéses-hez kell osztrák lakcím is, nekem pedig az nincs. Teljesen meg vagyok elégedve a hanggal a net is jó. Most mértem a netet, Sopronban 7,17 Mbps a le- és 6,03 Mbps a feltöltési sebesség (ugyanez UPC-vel 4,55 és 1,99Mbps...). Én teljesen meg vagyok velük elégedve.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.