Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gliskard


gliskard
senior tag

...vajon azért keresnek ilyen kihívásokat mert közbeszerzés fonton minden rendben és nincs semmi dolguk?

(#2) kk75


kk75
tag

Úgy tűnik igen..a "gázszerelőt" és a "focirajongó embert" meg a barátait meg nem lehet (most még).

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy a mobiltelefonos kartell mutogat rájuk, hogy ha nekik megy a bírság, menjen másnak is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) vm93hun


vm93hun
aktív tag

"ingyenes és biztonságos hívások és üzenetek".
Hahahaaaa...! Sosem volt ingyenes, mert interneten keresztül jön létre a kapcsolat, amiért meg ugye fizetni kell.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#5) ntomka válasza gliskard (#1) üzenetére


ntomka
nagyúr

:DDD

ツ Headphones on - World off

(#6) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Az egyik hanem A legokádékabb üzenetküldő. Teleb*szva reklámokkal, de nem ízlésesen mint mondjuk egy Fb messangerben. Popupok, lezárt képernyőnél szintén reklám notificatinök. Az appot nem lehet csak desktopként használni (cég miatt vagyok kötelezve a használatára). Az emojik kinézete valami egészen kritikán aluli. Ez az alkalmazás az egyetlen ami le tud fagyni iPhone-on és Androidon egyaránt. Az egészről süt a k*bszott igénytelenség. Erőszakosan frissíteni akar desktopon (filmnézés közben felugrik a popup).

Következő munkahelyemen egészen biztos kikötöm hogy a Viber nálam dealbreaker, nem igen tudok olyan szoftverről ami ennyi idegességet okozott volna.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) #33253120 válasza vm93hun (#4) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez azért erős volt.

(#8) ntomka válasza GeryFlash (#6) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jó hogy szólsz a frissítésről. Linuxon sosem frissül magától, nem is szól, csendben elvan. :D

ツ Headphones on - World off

(#10) atike


atike
nagyúr

Valószínűsíthető - ez jogalapnak számít...? :F

(#11) #78693120 válasza gliskard (#1) üzenetére


#78693120
törölt tag

Valahol ki kell pótolni a a gázszerelő által keletkezett hiányt...

(#12) gliskard válasza #78693120 (#11) üzenetére


gliskard
senior tag

:D

arra kíváncsi lennék milyen módon próbálnák behajtani a büntetést...

Viber (és a legtöbb app) esetében elég nehéz lenne szankciókat alkalmazni, bux-on vagy szolgáltatókon keresztüli tiltás pedig valószínűleg EU szintre eszkalálná a mókát!

(#13) Busterftw válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Ebbol a szempontbol a Whatsapp a nyero, nem hiaba az terjedt el mindenhol.
A gond Mo-gon az, hogy a VIbert kezdtek el hasznalni, es az ismerosok azt hasznaljak alapon ez is maradt.

(#14) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Idióták...

(#15) csorbajeno válasza #20749568 (#9) üzenetére


csorbajeno
veterán

:C :R
Tökéletes meglátás

(#16) Magnat


Magnat
veterán

Rossz hírét akarják kelteni, h aztán olcsóbban vehesse meg a tudjukki :DD

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#17) G4ga válasza GeryFlash (#6) üzenetére


G4ga
őstag

konkrétan nem értem mire gondolsz.
Ezer éve használok Iphone-on és gépen is vibert.
Egyáltalán nem tapasztalom, az általad leirtakat.
Reklámot szinte alig látok benne, hisz kikapcsolható.
Pc-n egesz nap megy, mert céges beszélgetés ott fut - Frissités kikapcsolása után sose dobál pop up-ot.

Én pl, pont a reklámok miatt jöttem le FB-röl majd késöbb dobtam a massengert is.
orákat kellet scrollozni, nire odaértem az üzenethez amit keresek mert annyi reklám volt benne.
Ebben semmi ilyet nem tapasztalok.

Egyszer beállitottam mindent azota telefon átköltözésnél is hozta magával a beállitásokat!

Üzenetküldésre szerintem hibátlan. Az hogy nem felel meg a mai trendnek, nézőpont kérdése.
Személyes véleményt tiszteletben tartom.
Mondjuk engem személy szerint nem érdekel milyen a kinézete, milyen az emoji állomány.
müködik amire használom, azt kész.

[ Szerkesztve ]

(#18) Magnat válasza G4ga (#17) üzenetére


Magnat
veterán

Régebben sokkal szarabb volt mint pl a Whatsapp, 8-9 éve használom, elején az üzenetküldés is instabilabb volt, procit pörgette, ilyesmik ... mára sztem ezek jó részét kinőtte.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19) Tetsuo válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Milyen reklám? Néha megjelenik egy új chat, amit azonnal kitörölhetsz? Erre gondolsz?

(#20) qwertly válasza GeryFlash (#6) üzenetére


qwertly
addikt

Szerintem egy kicsit erős volt mert régóta használom és igazából nincsen vele gond.Egyszer egyszer egy kis reklám és ennyi.Nekem teljesen megfelel.

(#21) Gargouille válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Gargouille
őstag

Áruld el ezt hogyan hoztad össze, mert mi céges kommunikációra használjuk, telefonon, tableten és a gépeimen is fent van (Windows 10 mind), csak nekem ez 5 különböző eszközt jelent. Az androidon egyáltalán nincs benne raklám és sosem dobált még fel semmilyen ablakot. A PC-n futó desktop alkalmazásban meg csak a bal alsó kis sarokban van egy reklám banner, ami simán kikapcsolható (hosts fájl....). Popup-ot meg még nem láttam sehol, pedig évek óta használom. És nem csak nálam de a kollégáimnál sincs ilyesmi, sőt a feleségem is használja nála sincs semmi ilyen. És azon kívül, hogy a hosts fájllal kiiktattam desktopon a reklám bannert, semmi mást nem csináltam, nincs adblocker meg ilyesmi a gépeimen, tök standard módon van felrakva a Viber. Egyszerűen nem értem.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#22) #33253120 válasza #20749568 (#9) üzenetére


#33253120
törölt tag

És gondolj bele, hogy a pc is árammal megy, meg a telefont is tölteni kell.

(#23) nuke7


nuke7
veterán

még szerencse, hogy a facebook nem mondja, hogy ingyenes... a GVH szétszedné... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) GeryFlash válasza Gargouille (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szia!

Mint írtam lezárt képernyőnél küld notificationt. Nem azt mondom hogy naponta, de mondjuk 2 hetente. Ez azért k*rva zavaró, mert a telefonom az FB messnagert leszámítva nincs olyan applikáció a telefonom ami ne lenen reklámmentes (vagy megveszem valamiből a Pro-t vagy fizetek a reklámmentességért vagy teljesen ingyenes alkalmazásokat használok). Nem feltétlen mást reklámoz, alapvetően Viberhez köthető dolgokat (nem, nem arra gondolok hogy jött egy üzenet).

Az appot Androidon használom (9.0) és van egy Appleös kollégám akivel szoktuk egymást húzni. Előzőhéten szóltam neki, hogy olyat látok Androidon, amit na kb. 5 éve nem: egy app lefagyott, még hozzá a szutyok Viber. Erre mutatja az iPhone 11-ét, hogy így (Viber megnyitva, ugyanúgy fehér képernyő)? Mondom igen, na az app így is maradt 3-4 napig, a leállítás-újraindítás nem segített se neki se nekem. Végül mondta, hogy újrarakta, rakjam én is. Előtte láttam hogy van egy frissítés a Play Storeban, azt feltoltam neki, de ugyanúgy app indítás fehér képernyő. Végül újraraktam, elindítottam, elindult szépen, kért engedélyeket amiket nem adtam meg (kamera, mikrofon), kértem volna az activiation SMS-t ami nem jött meg, 3 próbálkozás után lockolt. Vártam hogy 24 órát, megadtam a szutyoknak az indokolatlan engedély kéréseket, és lám így már hajlandó volt kiküldeni az SMS-t.
Abban a 24 órában egyébként nem tudtam használni az asztalit se, mert ugye alapkövetelmény hogy legyen fent a telefonodon is az app.

És akkor még az app minőségéről nem is beszéltem: Az egész egy csiricsáré ázsiai giccsparádé, a szőr feláll a hátamon amikor egy kolléga küldd nekem egy matricát vagy akár egy retek emojit. Az hogy a legalapabb, kettőspontdé smiley úgy néz ki mint valami beekizett elmeroggyant az kib*szott nonszensz. De a többi is kifejezetten gusztustalan. Az összes többi üzenetküldőben az emojik/matricák/mozgó bizbaszok kb egy színvonalon vannak.

Az hogy Magyarországon kis vállalati környezetben ez az igénytelen szutyok terjedt el az pontosan jól mutatja ennek az országnak a balkániságát, érdekes módon tőlünk nyugatra csak privátban az emberek Fb messanert Whatappot esetleg iMessage/Google Messaget használnak, míg vállalati célra Slack, Skype For business/Microsoft Teams.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) ntomka válasza nuke7 (#23) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azért nem mondja, mert az vótmá: [link]

ツ Headphones on - World off

(#26) Narxis válasza GeryFlash (#24) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én dolgoztam olyan helyen ahol Skype for business volt rendszeresítve és ott meg azt szidták sokan. Nincs olyan ami csak jó vagy rossz.

Thanos was right.

(#27) Gargouille válasza GeryFlash (#24) üzenetére


Gargouille
őstag

Az értesítések a viberben is kikapcsolhatók és magán a telefonon is és akkor semmi nem jön sehova (egy sima Huawei Mate 10 Lite-ot használok).

Az, hogy igénytelen vagy sem, arra csak azt lehet mondani, hogy ízlésbeli dolgokról nem érdemes vitázni. Nekem nincs bajom a kinézetével, a többi sem szebb, de ez szubjektív ugye.

A hivatalos vállalati kommunikációra, megbeszélésekre stb. mi is Teams-et meg Skype for B. használunk, a viber az a belső chat, mert mindenkinél ott van a zsebben és egyszerű/gyors. Nekem nincs FB (meg semmilyen közösségi) profilom/accountom, így eleve a messenger kiesik... de amúgy nem az határozza meg egy cég "szutyoksági faktorát", hogy milyen belső kommunikációs platformot használ.

A Cikkhez szólva:
Nem tudom ennek most mi értelme van, ezen az alapon gyakorlatilag végig lehetne büntetni az összes platformot. De ahogy mások is írták, örvendetes, hogy minden más már rendben van, így ráérnek ezzel foglalkozni :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#28) emelhu válasza ntomka (#25) üzenetére


emelhu
aktív tag

FB, Viber... nagyon kell a pénz?

(#29) tonyrulez


tonyrulez
őstag

"Valószínűsíthető, hogy az adataik átadásával a felhasználók ellentételezést nyújtanak a szolgáltatásért, azaz, a vállalkozás megtéveszthette a fogyasztókat az ingyenesség állításával"

Ezzel az erővel minden ingyenes szolgáltatás ellen lehetne eljárást indítani. Egy-két open source szolgáltatást kivéve MINDEN ingyenes szolgáltatás a felhasználói adatok eladásából és a reklámokból él. Ingyen nincs semmi.

4 8 15 16 23 42

(#30) Tetsuo válasza tonyrulez (#29) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem is lenne rossz felszámolni a hazugságot. Aztán elővehetnék a reklámokat is úgy általánosan.

(#31) -=MrLF=- válasza Busterftw (#13) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Whatsapp-ot elvből sem használnék, ahogy Facebookom sincs. A Viberrel nincs semmi gondom bevált, és tényleg azt terjedt el jobban itthon.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#32) Dißnäëß válasza -=MrLF=- (#31) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Telegram, Wire.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#33) Magnat válasza Tetsuo (#30) üzenetére


Magnat
veterán

Vagy mondjuk kezdhetné a mindenkori kormány saját magával ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#34) Tetsuo válasza Magnat (#33) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ahhoz magyarokat kellene megválasztani. ;)

(#35) Peter Kiss válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

"... (cég miatt vagyok kötelezve a használatára)."

"... (filmnézés közben felugrik a popup)."

:DDD

(#36) GeryFlash válasza Peter Kiss (#35) üzenetére


GeryFlash
veterán

:DDD

= cég -> saját laptop -> otthon szombat este -> filmnézés -> popup ;)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37) Cartman002 válasza Peter Kiss (#35) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Filmkritikus? ;]

(#38) mviski válasza GeryFlash (#6) üzenetére


mviski
csendes tag

Nagyon régóta használom (előtte WhatsUp, de az és a Messengert inkább hagyjuk), volt itt Android meg iOS, de még Windows Phone is, különböző készülékek stb.

Nem mondom hogy hazudnál vagy ilyesmi de nekem például csak akkor jön Viber értesítés ha üzenetet kapok, vagy nem fogadott video- vagy hanghívás. Ezzel azt akarom mondani hogy soha nem futottam bele reklámba, sem értesítés formájában, sem üzenet írás közben, sőt! Most megnéztem ezen válasz írása közben és a iOS (13.3.1, iPhone X)-en sehol egy reklám banner.

Stílusokról meg hogy kinek mi tetszik az mindenkinek a saját maga dolga. :)

(#39) petesejt


petesejt
aktív tag

Hónapokkal ezelőtt jeleztem én is a fogyasztóvédelemnek, hogy olyan reklámokat jelenít meg, mint pl. (kitalált példa) fülzsírkenőcs időseknek, amitől tökéletes lesz a hallásuk.... Potom 38 ezer forintért, de vegyél kettőt, mert egyet nem enged. Az oldal kamuhíroldalnak álcázta magát, a menü mögött ugyanaz mindenhol, kamuorvos Istenítette, milyen jó is ez a cucc, stb. stb. És ilyen mindegyik! A fogyasztóvédelem továbbpasszolta a GVH-nak, ők meg elég gyorsan reagáltak, de sajnos csak elutasítani tudták a panaszt azzal, hogy tudnak róla, de a külföldi oldalak megszűnnek, mire az eljárást lefolytatnák....

Pont mint a román cigányok, akik a pár ezer forintos álgyapjút adják el házalva, idős embereket rászedve, több tízezerért, csak ez egy hajszálnyit kifinomultabb.

Nem árt, hogy megfingassák ezt a mocsodék bandát, akik időseket húznak le havi szinten is milliókkal.... Vagy mit gondoltatok, a pár forintos Google reklámokból majd futja a szerverköltségekre világszerte? Naiv kis butuskák....

Az összes IT partneremnél azóta betiltottam a használatát. Aki ilyen alkalmazást használ, az rohadék bűnözőket támogat, meg is van a véleményem róla. Földig kellene dózerolni az egész céget, és behinteni sóval a helyét.

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#40) GeorgeV válasza petesejt (#39) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Mindig rühelltem az ilyen petesejt féle feljelentőket, mert "ennek" a fajtának magával van baja, de másokra vicsorog. Nekem a Viber még soha nem dobott reklámot, pedig sokat használom. A másik az, hogy egy app csak a reklám helyét adja, a reklámot mindig egy reklámszolgáltató tölti bele. Az általam készített app esetén le van tiltva minden kényes reklám (18+, szerencsejáték, stb.) mégis nekem írogatnak a "userek", hogy mit képzelek, hogy milyen reklámot raktam ki. Ház gőzöm sincs hogy miért, ha én minden tőlem telhető dolgot megtettem azért, hogy rendben legyenek a dolgok.
Egyébként a magyar ember világszinten kiemelkedően gyűlöli a reklámokat. Ismerek olyan fejlesztőt, aki azonnal letöröl a telójáról egy appot, ha meglát benne egy reklámot, ugyanakkor ő is olyan appokat készít, amelyik a megjelenített reklámoktól jövedelmező. LOL. ;]

(#41) Protezis válasza petesejt (#39) üzenetére


Protezis
őstag

Jesszus! Mennyire alja már, hogy egy oldal kamu híroldalnak álcázza magát?! Már a kamu híroldalaknak sem lehet nyugtuk! ;]

(#44) petesejt válasza GeorgeV (#40) üzenetére


petesejt
aktív tag

1. A törvényes út arra való, hogy a gerinctelen ügyeskedőket kiszűrjük a társadalomból. Vajon miért zavar téged ennyire...? :F
2. Nem ismersz, de fikázol. Abszolút rendben az önbecsülésem és a legnagyobb szerencse, hogy független a véleményedtől. :)
3. Az asztali alkalmazás dobálja a kétes reklámokat, nyilván ott a legkönnyebb bepalizni egy ötperces weboldallal az időseket. Persze neked azzal sincs bajod, ha valakinek a kártyaadatai ezeknek a kezébe kerülnek.... Te mosod a sajátodat, mindenki más le van szarva. Bravó. :C
4. Te leszerződnél a weboldaladra olyan szolgáltatóval, aki "termékbemutatókat" szervez időseknek? Vagy tíz- és százezrekkel károsít meg hiszékeny embereket? Legyinthetsz rá hanyagul, kinek adod el a helyet, de a nemtörődömség, és a problémás hirdető is téged fog minősíteni vastagon, a harmatos kifogásaid meg nem fogják érdekelni az emberek tömegeit, akiket átvágnak a te oldaladon megjelenő hirdetések!
5. Ha a te szeretteid közül vágtak volna át valakit, biztos hogy vérig lennél sértve.... De mivel ilyen még nem történt, ezért teszel rá magasról, sőt, még neki is esel annak, aki erre felhívja a figyelmet. Empátia nulla, újabb gratuláció.

+1. Abszolút nem gyűlölöm a reklámokat, a piacgazdaság alappillére, még reklámblokkolóm sincs. A gerinctelenséget, a hanyagságot, és a más emberek felé mutatott leereszkedő arroganciát gyűlölöm.

Ha nem vágják át majd a szüleidet a GVH bírságnak köszönhetően, megköszönheted. Bár látva az attitűdödet, nem reménykedem ilyen szintű kulturáltságban, mivel se fel nem fogod, hogy ez a törvénytisztelő és empatikus polgároknak köszönhető, plusz, a hála fogalmát nem ismered.

De akkor legalább ne szólnál be a mobilokon szerzett korlátolt tapasztalataidat és a nemtörődömségedet fitogtatva....

Vagy talán a kamu fülzsírkenőcs promoteréhez van szerencsém személyesen? Másért miért utálnád a feljelentgetőket.... Talán nem is zsír, hanem vaj van, és nem a füledben, hanem mögötte? :D :D

[ Szerkesztve ]

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.