Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AnonymusX


AnonymusX
senior tag

Ki lesz a következő? Telekom évekig árulta a 2 Gb/s internetét úgy, hogy az ONT-on GbE portok voltak csak. Csak rakérdezve pontosították, hogy több eszköz egyidejű használatával érhető el a sebesség.

(#2) Samott


Samott
addikt

"A vizsgálat megállapításai alapján a cég elhallgatta a fogyasztók elől, hogy az ígért sebesség eléréséhez – vagy akár csak megközelítéséhez – a saját eszközeiknek is meg kell felelnie bizonyos technikai követelményeknek: például külön Wi-Fi routert kell beszerezniük, mert a DIGI által a szolgáltatással együtt biztosított eszköz erre nem alkalmas."

Ez nonszesz, a digi altal adott eszkoz ethernet portjan elerheto a sebesseg? Ha igen akkor ok megtettek amit igertek. Az nyilvanvalo hogy a sajat eszkozeidnek is kepesnek kell lennie kezelni ezt a sebesseget. Gondolom megint valami technikai analfabeta ugat bele olyasmibe amihez nem ert...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3) vndlczndr válasza Samott (#2) üzenetére


vndlczndr
tag

Tippre ez a bírság még a DIGI állam általi ellehetetlenítésének időszakából van, és ez is hozzájárult ahhoz, hogy most már biztonságos magyar kézben (4iG -> Jászai Gellért -> tudjukki) van a cég. Én megyek hányni.

Edit: természetesen a bírság teljesen alaptalan, "van sapka/nincs sapka" elvű szopatás.

[ Szerkesztve ]

ex AtomNyúl

(#4) Drenadar


Drenadar
veterán

"A vállalkozás együttműködési lépései összesen 60%-os bírságcsökkentést eredményeztek."

A 190M HUF lett csökkentve 60%al, vagy ez már a csökkentett összeg? :)

(#5) Necc válasza Samott (#2) üzenetére


Necc
addikt

Minden ONT-n van legalább 1db gigabites port és mindig azon keresztül van garantálva a szolgáltatás úgy, hogy az előfizetőnek kell gondoskodnia egy PPPoE képes eszközről és annak beállításáról.
Minden ezen felüli dolog (wifi(6) funkció, adott eszköz maga intézi a PPPoE-t előfizető eszköze helyett) csak bónusz, amin keresztül a szolgáltatás nincsen garantálva.

Sajnos a sok funkcionális analfabéta ezt sose kommunikálta, sőt most se kommunikálja megfelelően előfizetők felé, hiába van leírva feketén fehéren az ÁSZF-be már régóta, sokszor bot egyszerű kérdésekre (pl. használhatok-e saját routert, PPPoE adatokat kérem és helyette mondják nézzem meg az ONT alján a WIFI adatokat, vagy pont fordítva) nem kapok értelmes választ.

Az "előfizetők megtévesztése vagy félrevezetése miatti" rész számomra teljesen érthető.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#6) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Inkább azt kéne vizsgálni, miért lett ótvar sz.r a legtöbb HD csatorna képminősége 1-1,5 hónapja!!!! :W
Amíg a Digi kezében volt, semmi probléma nem volt velük, csak amióta átvette ez a magyar féregtársaság. :((

(#7) 30z.Samu válasza Pro Koryak (#6) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ugyanez van a Vodánál is. Amíg UPC néven futott, az internet stabil volt a legnagyobb viharokban is. Sőt még a UPC előtt a Rubicom érában sem volt gond, amióta Voda kézben van, sokszor viharra sincs szűkség, hogy valami gebasz legyen. :F

Sic Parvis Magna

(#8) anulu


anulu
félisten

ejj-ejj, nem lesz ebből baj? megbírságolni egy "nemzetthy" akármit?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) kchris78 válasza Necc (#5) üzenetére


kchris78
veterán

kérdés a kommunikáció, a Telekom hogy reklámozta a 2Gbit szolgáltatást? Egységesen mindenkinek elérhető?

(#10) Pro Koryak válasza anulu (#8) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nyugi, ez csak a román céget érinti!
A GVH is a kormány kezében van, ahogyan a 4ig, szóval saját magát nem bünteti meg.

(#11) Márton válasza Samott (#2) üzenetére


Márton
nagyúr

He?
külön Wi-Fi routert kell beszerezniük, mert a DIGI által a szolgáltatással együtt biztosított eszköz erre nem alkalmas

Tehát azt hallgatták el, hogy az ő wifijük nem gigás.

(digis vagyok és imádom)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Nincs itt semmi látnivaló. A DIGI-nek túl alacsonyak az árai. Szükség van egy kiváltó okra, ami indokolhatja majd a további áremeléseket. :D

(#13) 30z.Samu válasza Pro Koryak (#10) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezért nem jár olcsó Dacia nekünk. ;]

Sic Parvis Magna

(#14) Cassi válasza cinemazealot (#12) üzenetére


Cassi
senior tag

Most emeltek 1-2 hónapja 1000 Ft/hóval (én is gigabites digis vagyok).

(#15) golya87 válasza anulu (#8) üzenetére


golya87
őstag

Jobb zsebből, bal zsebbe. ;)

(#16) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Az egész ott hülyeség, hogy az áfsz-ben szerepel is, hogy gigabites lan az átadási pont, eleve van olyan ont is használatban, amin wifi sincs.

(#17) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

Tavaly amikor itt a fórumon felvetettem ezt a dolgot, mindenki a torkomnak esett, hogy jól van ez így, miért nem olvastam el az 5000 oldalas szerződést, sőt a végén már szegény Digi volt az áldozat, hogy én hogy képzelem, hogy "ennyi havidíjért még ki is fizettetném velük a gigabites Wifit", fillérizélgető egybites júzer vagyok. Aztán pár hónappal később már érezhették, hogy szorul a hurok és elkezdték nyomni a WiFi6 routereket, az én szemem meg előtte egy N-es routerrel szúrták ki.

Most azért egy kis elégtételt érzek :)

[ Szerkesztve ]

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#18) 30z.Samu válasza mindthecrap (#17) üzenetére


30z.Samu
félisten

Most már bevallhatod, hogy Te nyomtad fel Őket. ;]

Sic Parvis Magna

(#19) mindthecrap válasza 30z.Samu (#18) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Azt amúgy nem, de a bögyömben voltak. Amikor megjelent a tv reklámban, hogy új ügyfeleknek Wifi6 router bagóért de meglévő előfizetéshez nem lehet igényelni, akkor azért berágtam és felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy ez most komoly? Mondták hogy igen, akkor vettem inkább egy Mercusys-t...

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#20) 30z.Samu válasza mindthecrap (#19) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az mondjuk tényleg elég görénység.

Sic Parvis Magna

(#21) szupermacs


szupermacs
veterán

Tavaly lett bekötve, már a srác aki hozta az optikait mondta, hogy szerezzünk be jobb routert, mint amit ők adnak. Pár napon belül erre tényleg szükség volt.

(#22) Samott válasza Márton (#11) üzenetére


Samott
addikt

A wifi egy extra szolgaltatas, nice to have. A routerbol gigabites porton jon a net, ha ott megvan akkor megvan amit igertek. Mert kulonben az lesz, hogy jossz sirva, hogy ket fallal arrebb nincs meg a wifin a gigabit.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#23) Márton válasza Samott (#22) üzenetére


Márton
nagyúr

Mert mi értünk hozzá, de nekik az 1 bites átlagusernek kell megfogalmazni a hirdetést.
Mivel az adott eszköz wifije nem is volt képes 1m-re sem a gigabitre, ezért ezt valahogy bele kellett volna írniuk, legalább egy csillagozott, apróbetűs részbe. Hisz józsika jön a többszázezres iphone-jával, ami szintén gigabit wifis és nincs meg az áhított sebesség.
Lehet, hogy kábelen nem is tervezte használni..
Hogy 2 fallal arrébb csökken a jel, arra már mondhatj a digi, hogy nem ők építették a házat.

(továbbra is digis vagyok és imádom :) )

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24) Degeczi válasza Márton (#23) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, az internetet hirdették, és nem azt, h wifin keresztül is meglesz az adott sebesség. Simán adhatnának olyan routert is, amin nincs wifi, vegyél magadnak olyan AP-t, amilyet szeretnél.
Ezért büntetni tényleg faszság (ill. ahogy Atomnyúl is említi, ez még az "ej, de szép kis céged van, kár lenne ha történne vele vmi" befenyítés eredménye. Itt kell élni, h elhidd... :W )

[ Szerkesztve ]

(#25) EyElEs?! válasza Necc (#5) üzenetére


EyElEs?!
tag

Lehet rosszul emlékszem, de pár éve (panelban) azért nem kötötték be 2-3 hónapon keresztül nálunk az internetet, mert nem volt gigabites porttal rendelkező eszközük (szerintem nálunk routert adtak, mert ethernet kábelen jött már a lakásba az internet) és meg kellett várniuk. Hiába mondtam több alkalommal, hogy nem lesz használva az ügyfélszolgálatnak, ragaszkodtak hozzá. Azóta ki van adva a lakás és az eszköz ott van a fiókban...
Még a szerelők is mondták, hogy ne dugjam be, mert annyira szar.

[ Szerkesztve ]

(#26) #68216320


#68216320
törölt tag

Nekem lecserélték a villanyórámat és most 24A kismegszakító van bekötve. Viszont nem tájékoztattak, hogy a teljes kihasználáshoz kell vennem még egy halom Bitcoin Asic Miner gépet.
A GVH-nál esetleg beperelhetném őket?

(#27) 30z.Samu válasza #68216320 (#26) üzenetére


30z.Samu
félisten

Minden további nélkül. :DDD

Sic Parvis Magna

(#28) Fred23 válasza vndlczndr (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

:K

(#29) snecy20


snecy20
veterán

A GVH 190 millióra bírságolta meg a DIGI-t

..egy olyan dologért, amit amúgy minden vezetékes internetszolgáltató elkövetett már.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#30) Samott válasza Márton (#23) üzenetére


Samott
addikt

Mert ha nem tudott volna wifit egyaltalan a router amit adtak, akkor mit csinal az idiotaja? A wifi egy extra szolgaltatas, nem az kell az internethez. Hanem a gigabites port, ami ott is volt az eszkozon es minden bizonnyal tudta is azt, amit hirdettek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31) L3zl13 válasza Degeczi (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Valaki elfelejtette cancelezni az eljárást mikor 4ig megvette a céget. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#32) L3zl13 válasza #68216320 (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem mert ez nem igaz.
Egy sima rézdróttal is ki tudod használni a teljes 24A-t ha összekötöd a fázist a nullával. Igaz, csak nagyon rövid ideig. ;]

Aki hülye, haljon meg!

(#33) Necc válasza EyElEs?! (#25) üzenetére


Necc
addikt

Ha etherneten (FTTB) jott a szolgaltatas, akkor azon a teruleten mindig is volt lehetoseg 100-as csomagra szerzodni, nem volt kotelezo a gigabit, 100-as pedig az esetek 99.9%-ban mindig kotheto.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#34) ricsi99 válasza L3zl13 (#31) üzenetére


ricsi99
addikt

Ne aggódj... majd lölö megveszi a GVH-t IS! :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#35) Yeffy válasza Drenadar (#4) üzenetére


Yeffy
veterán

tippre az utobbi.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#36) Márton válasza Samott (#30) üzenetére


Márton
nagyúr

utánajár, kérdez és ráköt egy wifis eszközt :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37) Cassi válasza L3zl13 (#31) üzenetére


Cassi
senior tag

Homokszem került a gépezetbe, de könnyű kijavítani: rövidesen kapnak majd 190 milliót mondjuk az aszálykár-enyhítési alapból.

(#38) janeszgol válasza szupermacs (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is mondták, hogy csak 100-as routerem van, majd vegyek egyet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kezdem a lényeggel ez a büntetés nem szólt másról, csak hogy üres a kassza és fel kell tölteni. Azzal is egyetértek, hogy mindenki tudja, (aki nem az nézzen utána) hogy ahhoz hogy a sebesség jó legyen kell egy jó "adó" és egy jó "vevő" is. Magyarul ha van egy jó routered, de a telefonod egy nyomógombos nokia nem lesz 1 gb-es sebesség rajta. Azzal viszont kevésbé értek már egyet, hogy a mai világban használd a netet vezetékesen. Minek? Minden eszköz ami van otthon tudja a wifit és bőven elég hogy a konnektorba be kell dugni őket, több kábelt véletlen se akarok látni a lakásba. 2022 vége lesz lassan felejtsük már el a kábeleket. Mindenre is jó már a wifi. :)

(#40) Márton válasza INGJOKE (#39) üzenetére


Márton
nagyúr

De hát az csak egy extra szolgaltatas :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#41) arnyekxxx válasza Márton (#23) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez teljesen jogos lenne amennyiben a digi gigabites wifiszolgáltatást árult és reklámozott volna. Az intenet viszont a mai napig sem egyenlő a wifivel.

(#42) cinemazealot válasza INGJOKE (#39) üzenetére


cinemazealot
addikt

"2022 vége lesz lassan felejtsük már el a kábeleket."

Ízlések és pofonok. A DIGI-s ONT-t kizárólag modemként használom. WiFi-hez egy AC-ként üzemelő régi g-s routert állítottam hadrendbe (telefonra minek gyorsabb?), és számomra még akkor is kritérium az RJ45 megléte, amikor nagy ritkán laptop vásárlására kényszerülök. Az UTP kábel elfér a falban, sehol nincs szem előtt.

(#43) Degeczi válasza cinemazealot (#42) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pontosan. Otthon asztali gépet használok, ahhoz semmi értelme wifinek, jobb a kábel - akármilyen évet is írunk most...
Telefonhoz tökmindegy, egyedül laptophoz lényeges a gyors wifi, de az nem mindenkinek kell.

(#44) Silent77 válasza Degeczi (#43) üzenetére


Silent77
veterán

+1
Ugyanígy van nálam is. Nincs is wifi az asztaliba.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#45) cinemazealot válasza cinemazealot (#42) üzenetére


cinemazealot
addikt

Bocs, AC helyett AP-t (Access Pointot) akartam írni. :B

(#46) 30z.Samu válasza INGJOKE (#39) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én konzolon azért kihasználom azt az ethernet csatlakozót. :)

Sic Parvis Magna

(#47) Béééla válasza INGJOKE (#39) üzenetére


Béééla
őstag

A vezeték nélküli kommunikáció mindig is kényszer vagy kényelmi megoldás volt. Ha az összes szomszéd nyomja a wifit, neked is zajosodni fog és lassulni. Csináld meg ezt vezetékkel. Az a szégyen, hogy a mai napig úgy építkeznek, hogy az informatikai infrastruktúra = kábeltévé koax és 2 eres telefon. Én kihúztam néhány méter cat5e-t és vígan kapja az asztali a gigát.

Bélabá

(#48) L3zl13 válasza Béééla (#47) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak gigát? Me ez az elavult, több évtizedes technológia így 2022-ben? :P

Aki hülye, haljon meg!

(#49) Béééla válasza L3zl13 (#48) üzenetére


Béééla
őstag

Az, őskori maradvány, csak mivel sem a nas, sem a net, de a router se tud gigánál többet, a 2.5G-s lan portom keservesen sírdogál, tele is megy könnyekkel a ház alja.

Bélabá

(#50) Cassi


Cassi
senior tag

Korábban volt szó 5 és 10 Gb-es csomagokról, de az új gazda mintha nem érdeklődne eziránt. Gondolom olyan költségigényes dolgok helyett, mint a fejlesztés, egyszerűbb drága órákba tolni a pénzt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.