Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsc


lsc
nagyúr

Most már mindenhova ilyen "jólmegmondom" vezetők jönnek? Majd a piac eldönti mennyi szolgáltatót bír el.

Az élet kegyetlen .

(#2) xmaas


xmaas
őstag

Aha es abbol a 2 szolgaltatobol az egyik esetleg legyen a sajat cege ? Hagyjuk mar a hulyesegt minnel tobb szolgaltato annal nagyobb a verseny az elofizetokert nincs kocsog kartelezes mint peldaul most amit muvelnek Magyarorszagon .
A roaming dij eltorleset mondjuk azzal teljesen egyetertek plane ha belegondolunk hogy egy ilyen mobilszolgaltatonak tobb orszagon keresztul is van halozata akkor megis milyen alapon szamol roamingdijat plane sajat halozatan belul? Nevetseges minden esetre a dolog .

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

Alapvetően igaza van, de szerintem ezt megsütötte az indiai nap, mielőtt kijelentette a piackorlátozó ötletét. Mert, ha egy piac nem bír el egy adott számú szolgáltatót, akkor az csökkenni fog a még eltertható mértékre.

Szerintem.

Viszont a cikkben nem látom azt az állítást, ami miatt ezt a címet kapta: "A GSMA elnöke csak két mobilszolgáltatót engedne Magyarországon". Mert még csak az sincs benne, hogy megítélése szerint mi számít kisebb országnak - még akkor sem, ha alapvetően azok közé tartoznánk. Így egy kicsit clickbait a cím...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

EU-s szinten valami összefogásdi kéne, már túllépni a határokon, egyként kezelni a piacokat. Teszem azt a Vodafone, a T az összes piacát adja az adott kedvezményéhez, -pl. hálózaton belüli hívás-, a hálózatfejlesztések ne a határoknál álljanak meg. Tudom, ehhez az is kéne, hogy a frekvenciakoncessziókat, országos szabályozásokat is össze vonják, egy egységes legyen az Unión belül.

(#5) Dezsike válasza lsc (#1) üzenetére


Dezsike
tag

5G-t bevezetni szerintem totál felesleges még. A mostani 4G hálózatok elméleti sebessége messze túlmutat azon, amit az emberek mobilon kihasználnak. HD videó akadásmentesen jön álló helyzetben, nem a torony tövében, beltéren. Ami szép és jó, de az ésszerűtlen adatkorlátok miatt 20 perc alatt megeszi az adatkeretet - ha a szolgáltató azzal jön, hogy az ügyfelek nagy része úgyse használja ki, egyetértek, de pont azért mert ennyire korlátos, inkább vadászok wifit, ha lehet.

(#6) nubreed


nubreed
veterán

A roaming díjakkal kapcsolatban szerintem igaza van. A másik meg érdekes, lehet hogy abban is. Amúgy kicsit klikk bait a cikk címe, a cikket olvasva nem is esik szó konrétan Magyarországról, ezért kicsit félrevezető. Szóval visszatérve erre, a mostani 3 valós és néhány virtuális szolgáltatóval van idehaza valódi verseny? Nincs. Kettővel se lenne rosszabb a helyzet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7) Snoop-y


Snoop-y
veterán

En csak egyet engednek. Legyen a neve mondjuk:

Nemzeti Mobilszolgaltato ;]

Feltetelek:

- A cegvezeto lehetoleg legyen egy okleveles pek (egyenesagi miniszterelnok leszarmazottai kozt biztosan van ilyen ha nincs akkor egy regi barat is megteszi akitol gyermekkoraban mindig finom kakaoscsigat vasarolt)

- A ceg legyen egy 3 napnal nem regebben alapitott BT 20K HUF ossz tokevel.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8) lsc válasza Dezsike (#5) üzenetére


lsc
nagyúr

Az új technológiát el kell adni, az a szolgáltatókat nem érdekli hogy a mostani sincs teljesen kihasználva, kellenek a húzónevek. A 4G már megkopott, kell valami új, mivel az 5G jobb mint a 4G meg fogják venni a népek, az sem zavarja őket ha a mostanit sem használják ki.

Az élet kegyetlen .

(#9) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Persze, hogy az alapból brutálisan drága díjak tovább emelkedjenek... Minimum 4 kéne, de akár jöhet 5 is. Esetleg ami jó lehetne: egy állami infrastruktúra, és azt bérelhetnék a szolgáltatók. Így lehetne akár mindenhol 10-15 szolgáltató is, akik árban lennének kénytelenek versenyezni, mert nem lehetne hülyíteni az embereket a "mi hálónk a legjobb" dumával

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#10) adika4444


adika4444
addikt

Hát nem tudom ez az ember hogy lehet bármilyen vezető is, de ez a szolgáltatómaximalizálós dolog nettó baromság. Így is ez a 3 addig jó pajti amíg az árakat magasan kell tartani, remélem pl DIGI mobil itt is egy kicsit szétveri az árakat. Csak itt az lesz kellemes, hogy idővel nem néhány lakótelep felén lesz olcsó DIGI hanem akár az egész országban, tehát rákényszerülnek végre az árcsökkentésre mert most például ez a mobilnetes struktúra egy vicc. Persze ez nekik így éri meg, de pl adatkeret elfogyása után bőven elég lenne olyan lassítás hogy ha terhelt a hálózat, előnyben részesíteni azokat akinek van még forgalma, csak hát ugyebár ilyen formán elfogadható sebesség talán mindig lenne tehát nem venné meg senki a méregdrága 4 GB-os netcsomagokat.
Az meg újabb plusz parasztság a Vodafone-nál pl hogy a régebbi lassítással ellentétben elfogyásnál kikapcsolják a netet. De ez már tényleg a no comment kategória, és itt off egy picit.

üdv, adika4444

(#11) #06658560 válasza Dezsike (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez kétoldalú: a vevö elvárja a mindig újítást, viszont fizetni egyre kevesebbet akar. A kettö együtt cask abban az esetben müködik, ha a piacon van még nagy mennyiségü bevonható ügyfél. Ha már a kutyának is van három mobilja, egy nyakörvön, egy rágni, egy pedig a házára kötve, akkor már nincs mire támaszkodni. Akkor megtartani kell az ügyfelet- két eves csomagok vivát! És a fejlesztéseket, amik nem igazán olcsóbbak a korábbiaknál pedig a meglévö ügyfélkörnek kell finanszíroznia, akik bizony annyira nem biztos, hogy ki is használnák, cask éppen elvárják a fejlesztést.

(#12) nubreed válasza adika4444 (#10) üzenetére


nubreed
veterán

Tudni arról valamit, hogy a DIGI mobil szolgáltatásból tényleg lesz valami? Mert amikor pár éve megvettek néhány milliárdért egy elég szűk tartományt, ami nagyon kérdéses, hogy mire lesz elég, akkor volt erről írás, aztán azóta kuss van de nagyon.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Ja :(((

A "T-Bigyó" főmuftija itt rinyált a napokban, hogy az adott mobilnet keretet így sem használja ki a világ egyik legmagasabb havidíját leperkáló elfizető :C Az persze mindannyian tudjuk, hogy otthon a saját és ahol lehet ingyen Wi-Fi-n nyomulunk, mert az idő előtt elért keretet akkora áru büntető feltöltéssel tudod megtoldani, ami összeomlassza a családi költségvetést :O

De tudjátok legyen csak úgy!! Legyen 2 szolgáltató, vagy 1. És vissza fogjuk sírni a mai horror árakat - 5% ÁFA csökkentés mellett is :(((

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#14) jerry311 válasza #06658560 (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vannak már ilyen globális tarifák, csak nem a kisembereknek, hanem nagy cégeknek.

(#15) Dilikutya válasza Snoop-y (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha nem is egyetlen szolgáltatóra, de egy nemzetire volt kezdeményezés pár éve, a Magyar Posta készült beszállni a mobilpiacra, aztán az jól el is sikkadt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A. C. Clark a 3. Űrodisszeában megjósolt egy gyönyörű napot, amikor minden távhívást eltöröltek!! Azaz helyi tarifáért érhettél el bárkit a világon :K

Ez a mi esetünkben az egységes, olcsó és korlátlan mobilnet napja lesz valamikor. /Értelemszerűen IP alapú hang, illetve videó hívásokkal./

És be fog következni, mert be kell, hogy következzen.

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#17) Dilikutya válasza adika4444 (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az nagyon messze van még, hogy a DIGI mindenhol ott lesz. Pláne, hogy a Telekom most belehúzott nagyon, és ott is megjelent a gigabites optikával, ahol korábban 20 megabites ADSL, meg max. valami megbízhatatlan dzsunka kábeles szolgáltató volt. Ráadásul nem is rossz áron, én pont most költöztem ilyen helyre, tévé és telefon mellé 4300 a gigabites optika, bár ez valami kezdő akció. Lakótelepeken a Telekom nehezen tud már labdába rúgni, mert a UPC jóval előbb megjelent, meg most a DIGI is terjeszkedik már, de ők szerintem jó darabig nem lépnek ki onnan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) Snoop-y válasza Dilikutya (#17) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es meg sirnak hogy Mo-n minden draga. A net az kifejezetten olcso.

En most rendeltem 200/20-at £50 havonta :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#19) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...a távközlési felügyeletek a nagyobb országokban csak három, a kisebbekben pedig csak két hálózat működését engedélyezzék..."

Jo anyagot szivhat, csak tul sokat.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) sztanozs


sztanozs
veterán

Szerintem világszinten csak egy szolgáltató legyen és adjon mindent ingyen.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) Dilikutya válasza Snoop-y (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem tudom a kinti árakat. Így leírva a 4300 olcsó, de csak mert van tévé és telefon mellé, így kevesebbe kerül, mint ha csak magában a netet kérném. Ez abszurd. Én tévét sem nézek, sőt most már a vezetékes telefont sem nagyon emelem fel, így részemről kihasználatlan, igaz, van a családban még, aki használja ezeket. De vicces, hogy ha csak a net kéne, az talán 10500 - azért talán, mert a honlap árairól az ügyfélszolgálat tudomást sem akar venni, ott nem annyi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) .mf válasza lsc (#1) üzenetére


.mf
veterán

Elolvastátok egyáltalán a cikket, nem csak a cikkíró hatásvadász (és félrevezető) címénél tovább is jutottatok?

A roaming-díj eltörlésében teljesen egyetértek, a szolgáltatók számának korlátozásában is van ráció, amennyiben a roaming-díj eltörlése után a szolgáltatás helyhez kötöttségén is enyhítenek, hogy ne tudjanak helyi kartellek kialakulni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) VaniliásRönk válasza .mf (#22) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kartellezni annál könnyebb minél kevesebb a piaci szereplő...
A szolgáltatás helyhez kötöttségén pedig nagyon sokat nem lehet enyhíteni a realitás talaján maradva.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

gsma elnöke, tehát egy senki. nem hatósági ember, nem hatáskörrel felruházott ember.

másrészt nem sok nemzeti mobilszolgáltató van. a t-mobil az dajcse telekom, a telenor se magyar, hanem egy multi része, vodafone dettó.

ezek közül kit is akar kitiltani? oké, az 5g-hez sok zseton kell. a dajcse telekom miért nem elég nagy cég ahhoz, hogy kiköhögje?

a roaming díjnak bizonyos fokig van értelme. amikor másik szolgáltató hálózatát használod, akkor fizetni kell érte. viszont amikor ugyanazon cégcsoport hálózatán roamingolsz, az nyugodtan lehetne nulla.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) #06658560 válasza bambano (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

És itt jöhetne az országon belül engedett roaming is.

(#26) Snoop-y válasza #06658560 (#25) üzenetére


Snoop-y
veterán

Olyan mar van csak mashogy hivjak :D Halozaton kivuli hivas vagy mi a fene ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27) adika4444 válasza nubreed (#12) üzenetére


adika4444
addikt

Nem sokat, talán majd jövőre lehet belőle valami, ez legutóbbi infom.
(#17) Dilikutya:
DIGI pont hogy a családis környéket kezdi bevenni. Az tény hogy a Telekom a XIII. kerületben fog magának egy nagyot harapni, mert ott ahol se UPC se DIGI ott bizony elég sok helyen ez a kőkori viccnek is gyenge ADSL tanyázott eddig.
De DIGI is darál XII. kerületben meg még sokban, pl. XVII-be is nagyon belekezdtek, örültem is nekik:) amint megjelent a szórólap mentünk kötni:)
(#18) Snoop-y:
Hát a kábeles net az tényleg korrektke látva néhány külföldi helyzetet, gyakorlatilag VDSL2-től már úgyahogy mindegyikre azt lehet mondani h emészthető itthon... Az tény hogy mobilban viszont vannak sokkal jobban álló országok. De nekem a kábel az többet ér mint a mobil...
(#23) VaniliásRönk:
Teljesen igazad van... Minél kevesebben vannak annál nagyobb az esély hogy kicsit pajtiznak hogy az közösen jó legyen nekik...
(#24) bambano:
"gsma elnöke, tehát egy senki. nem hatósági ember, nem hatáskörrel felruházott ember."
Hát szerencsére igen, de ahogy ismerem a dolgokat sajnos valami nagyobb valaki is lehet belőle, az ilyen alakokat még a rangtalaj is löki hogy minél fenntebb jussanak a ranglétrán csak ne tapossák ott lennt...
A roamingba meg jah, külsős hálózaton még csakcsak elmegy bár az irreális amit pl elkér a telekom 10 MB-ért 700 Huf pl. Szerbia, Macedónia, de az már teljes pofátlanság hogy ha olcsóbb is de még mindig extraköltséges pl Görögországban az ottani T hálózatán netezni...

üdv, adika4444

(#28) arnyekxxx válasza Dilikutya (#17) üzenetére


arnyekxxx
veterán

és ott is megjelent a gigabites optikával, ahol korábban 20 megabites ADSL, meg max. valami megbízhatatlan dzsunka kábeles szolgáltató volt.

itt nem jelent meg pedig csak telefondrót jön a falból és a T szolgáltatásrendelője szerint nem lehet bekötni ADSL-t se (persze az xtrnetnek sikerült ez a csoda ugyanezen a dróton))

(#29) papi77


papi77
addikt

Biztos nem elég neki a 20 nyaraló,meg a 25 sportkocsi a garázsban... :)

Az első: NOKIA 1611

(#30) Dilikutya válasza arnyekxxx (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Félmillió háztartásban viszont megjelent tavaly óta az optika, és még nincs vége. Persze ettől még nem fogom őket jobban szeretni, néha botrányos minőségű az ügyintézés náluk. De tény, hogy magával a szolgáltatással a T-nél nem volt soha gondom, mindig tudta azt, amire szerződtem, akármi is volt épp.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#31) kenwood


kenwood
veterán

arra azert kivancsi lennek, h mennyibe kerul a szolgaltatodnak a te tizmegas kulfoldi netezesed. ugye sokan ugy kepzelik el,h utalnak 20 forintot a masik szolgaltatonak,a tobbi tiszta haszon. abba,hogy ezt mikent lehet kovetni,adminisztralni,mar nem gondolnak bele.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32) hemaka válasza Dilikutya (#30) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ja, ott jelent meg, ahol mar elkezdte a UPC meg Digi kikezdenii oket, mashol ahol nincs konkurencia, szarnak az egeszre egy nagyot.

(#33) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Na még jó, hogy nem ő dönti el, hogy hány szolgáltató lehet nálunk...

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#34) Dilikutya válasza hemaka (#32) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vagy nem. Ahova most költöztem, korábban csak a Pr-Telekom kínált rézkábelen az ADSL-nél nagyobb sebességet, de az meg hulladék. UPC, DIGI erre nincs. Nem állítom, hogy önerős fejlesztés volt, lehetett valami pályázatos vagy akármilyen támogatott is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) hemaka válasza Dilikutya (#34) üzenetére


hemaka
nagyúr

EU-s penzeket szorjak, sajatbol nem szeretnek nagyon semmit sem fejleszteni. Akkor szerencses vagy, nagyon sok helyen ritka tragya internet van meg mindig, ami elnezve ezt a hatalmas orszagot es a foldrajzi adottsagokat, hat... kinyilik a bicska a zsebemben hamar.

(#36) dabadab válasza lsc (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Majd a piac eldönti mennyi szolgáltatót bír el."

A piacot erről meg sem kérdezték, állami hatáskör a frekvenciák osztogatása.

DRM is theft

(#37) dabadab válasza Dezsike (#5) üzenetére


dabadab
titán

"5G-t bevezetni szerintem totál felesleges még."

"az ésszerűtlen adatkorlátok miatt 20 perc alatt megeszi az adatkeretet"

Na, ezért kell az 5G. Az adatkorlátok nem viccből ilyen alacsonyak, hanem azért, mert a hálózat nem bírna el nagyobb forgalmat. Nem az a kérdés, hogy ha egyedül lógsz a tornyon, akkor van-e elég sávszélesség, hanem az, hogy ha egyszerre ezren, akkor is marad-e.

DRM is theft

(#38) dabadab válasza Snoop-y (#26) üzenetére


dabadab
titán

Az nem az. Az országon belüli roaming az lenne, hogy mondjuk a pannonos SIM-eddel rá tudj kapcsolódni Voda toronyra is, ha annak van normális térereje.

DRM is theft

(#39) togvau válasza dabadab (#37) üzenetére


togvau
senior tag

de, viccből ilyen alacsonyak (meg kartellből). Azért volt ennyi 3G-nél, és változatlan 4G-nél is...
Na meg kevesebb pénzért adják az adatforgalmat nyugatabbra, meg északabbra, pedig állítólag itt világszínvonalú a mobilhálózat

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#40) togvau válasza Dezsike (#5) üzenetére


togvau
senior tag

minden vezeték nélküli dolog osztott, kivéve a parabolaantennás pont-pont kapcsolat.
Tehát az a 300 mbites 4g az nem minden eszközre 300 megabit, hanem ÖSSZESEN 300 megabit az arra az adótoronyra azonos frekvencián csatlakozó összes eszközre... ha 300 telefon csatlakozik rá és mind poreszt tölt akkor fejenként 1 mbit jut, ha 600 akkor 0,5... és így tovább.

hitler, sztálin, micro usb

(#41) Synthwave válasza Snoop-y (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért gondolom, nem is annyit keresel ott a munkáddal, mint itthon tennéd.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#42) lsc válasza dabadab (#36) üzenetére


lsc
nagyúr

Sajnos, nem biztos hogy nekünk ez a legjobb.

Az élet kegyetlen .

(#43) 7s26c


7s26c
senior tag

Melyik kettő vajon?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#44) bambano válasza kenwood (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a te külföldi netezésed határköltsége nulla.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Alchemist


Alchemist
addikt

Nem annyira szolgáltatók száma a fontos, mint a kedvező gazdasági környezet és a szigorú anti-kartell törvények + végrehajtás.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#46) fonix232 válasza #06658560 (#4) üzenetére


fonix232
aktív tag

Én már annak is örülnék ha nem nálunk lennének a legdrágábbak a csomagok. Nézzük csak meg, német Vodafone, az egyik legdrágább kinti szolgáltató, Red L néven 35 eurós (cca 10.500Ft-os) csomagban korlátlan beszélgetés és SMS, ÉS 3GB adat jár. Ezen felül kapsz 100 euró "feltöltést" és 100GB-ot ha most veszed online. Ja és eszközt ingyen választhatsz hozzá, nincs "részletfizetés" mint itthon.

Briteknél ugyanez ugyanennyi, és jár hozzá ajándék Spotify 2 évre.

Itthon ugyanez fél éve még 15.000 volt, mára a Voda kicsit konszolidált, így "csak" 1500 Ft-al több mint külföldön. És persze eszköz nem jár hozzá.

Picit kevesebbért, 30 fontért, az EE-nél (igaz, telefon nélkül) kapsz 30GB (!!!) adatot, a korlátlan beszélgetés és SMS mellé. Three-nél pedig 35 fontért, azért a retkes 10.500Ft-ért amivel itthon kitörlödasegged 3 gigát tol a képedbe a Voda, KORLÁTLAN KIBASZOTT mobilneted van.

De ha itthon T-s vagy, beszoptad, mert 20e-ért van 6 giga neted. Nesze neked paraszt, fizess.

Mert csak.

(#47) Dilikutya válasza fonix232 (#46) üzenetére


Dilikutya
félisten

És milyen készülék jár "ingyen" hozzá?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) fonix232 válasza Dilikutya (#47) üzenetére


fonix232
aktív tag

Bocsi, benéztem, 10-15€-val dobja meg a csomag árát, ha egy Galaxy S7-et vagy iPhone 7-et (256GB) beledobnak. És nem úgy mint itthon, tudsz előtörleszteni is, ha szeretnél.

Mert csak.

(#49) #79335424


#79335424
törölt tag

Ő lenne a téma szagértője? Ez elég fura. Úgy példálózik az EU -val, mintha az eltörölte volna a roaming díjakat. Sztem ami el van törölve, az nincs. Nos, ez egyáltalán nem igaz az EU -s roaming díjakra. Egy ilyen rendeletet egyszerű megfogalmazni:
Eltöröltük.
Ezzel szemben az EU -s rendelet hosszabb, mint a Háború és Béke. Hosszasan taglalja azokat a körülményeket, amiknek a fennállása esetén nem kell majd roaming díjat fizetni. Ez nem eltörlés!

(#50) bencze


bencze
senior tag

Ezek a cégek már nem csak mobiloznak, az az idő rég elmúlt. Az tény, hogy nagy, erős cégekre van szükség a további fejlődéshez, viszont nem országokban kellene gondolkozni hanem régió szinten. Akkor alakulhatnak ki olyan cégek amik az amerikai nagyokkal fel tudják venni a versenyt (kína meg india más történet - ott csak reméljük, hogy az előnyünk még kitart egy darabig).

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.