Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

en nagy piros pontot adnek a gyartoknak, mert processzortol es gyorsitotol fuggetlen energiahatekony rendszert lehet epiteni a termekeikre, mindegy hogy intel vagy amd a processzor, mindegy hogy amd, nvidia vagy intel a gyorsito. way to go! :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) LámaZ válasza mghltm (#1) üzenetére


LámaZ
addikt

Azért az agy teljesítményétől ezek még nagyon messze vannak.

Legyen minden jó!

(#3) MZperX75 válasza LámaZ (#2) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem hasonlítanám ezt össze,az emberi aggyal,nem egy kategória,és nem azért mert ez vagy az jóbb vagy gyorsabb.

De hatékonyságból biztos az ember győzne csak hát vagy 20-30-40 évig kell programozni"jól" hogy hatékony is legyen,és egy darab kolbásszal és egy pohár vízzel képes fél napig is hibátlanul működni,persze tovább is csak akkor már jönnek az error-ok. :DDD

(#4) MuFFo


MuFFo
tag

A negyedik helyezett:

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#5) LámaZ válasza MZperX75 (#3) üzenetére


LámaZ
addikt

Én ezeken a Kurzweiléken és hasonszőrűeken röhögök. Szingularitás, meg ilyenek... :D
20 éve is annyit ígértek ezek nekünk, hogy tele van a padlás.
Ahhoz képest, még mindig behemót számítógépek vannak a lakásainkban, a tabletjeink és okostelefonjaink meg egyelőre amellett, hogy rontják a szemet, körülményesek, és nagyobb feladatokkal (akár egy egyszerűnek mondható videószerkesztés) nem nagyon tudnak megbírkózni. 2-3 ezer mAh-s aksijaikat egy légy is kinevetné.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6) MZperX75 válasza LámaZ (#5) üzenetére


MZperX75
addikt

Ezzel nincsen semmi gond szerintem,itt tart a technika,nem olyan rossz ez!

"20 éve is annyit ígértek ezek nekünk, hogy tele van a padlás."
Te most hiszel a reklámoknak,komolyan?Ez csak duma Marketing.....

A kórtörténelem elején ,mikor kezdett elterjedni a számítógép az első bátyám 1979-es TV játéka volt,ami már akkor volt vagy 10éve az USA-ban.( AY-3-8500 chip) 1970.

majd én is becsatlakoztam 6 évesen a PC világába.
1981-ben volt az első számítógépem ,ami egy 2 kbytes-os gépecske volt,majd 16kbyte C-16 követte 1986-ban megvolt C plusz 4-esem ,1989 Amiga500,1991-ben az Amiga600-am majd az első x86 PC-m P2-266Mhz@412Mhz Celeron,majd egy XP Athlon 1600+ 1460Mhz@1670Mhz,majd XP Athlon3000+ és így tovább. Fejlődik ez csak még az elején vagyunk,az ugrás az majd a Quantum gépekkel jön el ahol 100X 1000X szorzók lesznek teljesítményben ,fogyasztásban 1-5W -al.
Ahhoz még hosszú rögös az út 15-20év.Most még van ebben biznisz valószínű a tervező asztalon jó elképzelések vannak már most is .
14nm alatt ez a rendszer nem akar majd működni....A fizika az fizika,de lesz majd más.

Nehéz összehasonlítani egy emberi vagy állati neurális hálózatot egy mostani csippel.

A méhecske agya 60.000Neuronból áll de az idegi kapcsolatai elérhetik 1-2 milliárdot is.

[ Szerkesztve ]

(#7) dezz válasza MZperX75 (#3) üzenetére


dezz
nagyúr

Szeinted az agyban kevesebb a számolóegység (agysejtek - ugyanis a korábbi elképzelésekkel szemben 1-1 agysejt nem 1-1 tranzisztornak fele meg, hanem 1-1 procinak, de valójában annál is sokkal többet tud) és az összeköttetések száma? Hát nem... Az emberi agyhoz képest ezek játékszerek.

Egyébként nem kevés energiát igényel az agy, a test összes energiafelhasználásának 1/5-ét! (Azt nem tudom, hogy nagyobb fizikai erőkifejtés közben is igaz-e ez, vagy csak ülve. Vagy talán a napi átlagot nézték, átlagos aktivitás mellett.) Az itt szereplő gépeknél messze-messze hatékonyabb, de azért napi egy pohár tej és egy fél kolbász azért kevés neki - ilyenkor a zsírszövetet égeti a szervezet, hogy energiával lással el az agyat, aztán jönnek az izmok... Közben persze az agyműködés is lanyhul.

(#6): Látom, közben utánanéztél kicsit. :)

(#5) LámaZ: Kurzweil tényleg egy barom. Ámítómester. :D

Na de, a tárgynál maradva, érdekes az a SANAM. És mintha a napokban beharangozott Nvidia Tesla K20X mégsem hozná a 93%-os hatékonyságot a valóságban... Helyette úgy 70-et! :N

(#8) MZperX75 válasza dezz (#7) üzenetére


MZperX75
addikt

:B

[ Szerkesztve ]

(#9) dezz válasza MZperX75 (#8) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt írtad, "De hatékonyságból biztos az ember győzne", ami kicsit úgy hangzott, mintha abszolút teljesítményben alul maradna. :)

Jó, FLOPS-ban nem nagyon lehet kifejezni. Bár ki tudja, valahogy meg lehet felelteni, feladattól függően.

Őőő, most miért szerkesztetted ki, amit írtál? Én is szerkesszem ki a választ, vagy mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#10) MZperX75 válasza dezz (#9) üzenetére


MZperX75
addikt

Sokat írtam neked vissza ,de aztán rájöttem csak félre értettél,és gond az ...nincsen. :R

(Ja írni viszont egyszer majd megtanulok(kifejezni magam akkor kevesebb a félreértés)

"Én is szerkesszem ki a választ"
Ha úgy gondolod?

"Jó, FLOPS-ban nem nagyon lehet kifejezni. Bár ki tudja, valahogy meg lehet felelteni, feladattól függően."

Az agy képes a nem fontos dolgokat olyan jól mélyen elrakni,ember legyen a talpán aki ezt előhozza,így kis erőforrással is jól gazdálkodik,főleg a az összehasonlító program......

[ Szerkesztve ]

(#11) dezz válasza MZperX75 (#10) üzenetére


dezz
nagyúr

Késő, pont lejárt a szerk., de tökmindegy. :)

Hát, kis erőforrásból is jól gazdálkodik, de nem mintha kevés állna a rendelkezésére. Pl. néha álmunkban képes egy egész város életét leszimulálni, emberekkel együtt. :D Igazából nem is tudják, hol van a vége... A mai ember rettentően rosszul használja az agyát. (Most hagyjuk ezt a 10%-os dolgot, ami amúgy szerintem inkább 1%, csak nem az igénybevett agysejtek számában.)

(#12) brd válasza dezz (#7) üzenetére


brd
nagyúr

Nem egészen, éhezéskor először a főként az izmokban és májban tárolt glikogén felhasználásával jut energiához a szervezet (ebből a legkönnyebb), aztán, ha ezek kezdenek kimerülni, akkor jön a fehérjék lebontása (itt kezdenek elfogyni az izmok, merthogy azok a legfőbb forrása) és kisebb mértékben zsír felhasználása (ha elkezd fogyni a fehérjeforrás, akkor nő a zsír felhasználásának mértéke, azért ez a sorrend, mert a zsírt nehezebb felhasználnia a szervezetnek, ill. kevésbé hatékony a felbontása). Egyébként ezért ilyen nehéz lefogyni (eltüntetni a zsírt) diétával, inkább mozogni kellene. De ez itt nagyon off. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#13) MZperX75 válasza dezz (#11) üzenetére


MZperX75
addikt

:K 1% olyan sokat?

(#14) dezz válasza brd (#12) üzenetére


dezz
nagyúr

Bizonyára igazad van, én inkább csak poénból írtam. (Bár amit a végén írsz, kicsit furcsállom, a rajtam és páromon lévő nem túl nagy mennyiségű zsírtömeg igen jelentős változásokon esik át, attól főggően, mennyire engedjük el magunkat édességek terén, de az izomzatomat viszonylag stabilnak érzem. [Stabilan fogy, ahogy öregszem. :D ])

(#15) dezz válasza dezz (#7) üzenetére


dezz
nagyúr

Közben észrevettem (na jó, segítettek :D ), hogy az egyik a "raw" mátrixszorzásra vonatkozott, a másik pedig a Linpackra.

Bár csak sikerült kissé alulmúlni az ígért 76%-ot. Procik esetén ezt rá lehet fogni a fordítóra, de itt elvileg ugyanaz a kód és ugyanaz a CUDA rendszer... Akkor honnan jön a 6% különbség? (Ha már ennyire ki van emelve, hogy a Fermihez képest 15%-ot javult a hatékonyság...)

(#16) LámaZ


LámaZ
addikt

Re: emberi agy

Agykérgi (kortikális) sejtoszlop: embernél kb. 60.000 sejt.
Amit eddig sikerült modellezni (2011 vége): 10.000 sejtből álló oszlop (ez az egér sejtoszlopainak felel meg).
Az embernél több, mint 2 millió funkcionális sejtoszlop (2 mm magas, 0,5 mm-es átmérőjű) van, vagyis 2 000 000 x 60 000 = 120 milliárd sejt
(Innen)

Legyen minden jó!

(#17) #31766272


#31766272
törölt tag

Azért aki nagyod oda van az agyával kicsit próbára is tehetné. :)
Nyilván az összehasonlítás milyenségétől is függ, de szerintem már a mai csúcstechnika túlszárnyalja az emberi képességeket, és nem csak az agyról van szó, minden érzékszervünket.

(#18) dezz válasza #31766272 (#17) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez nagyon nincs így... Nyilván nem egy látcső vagy mikroszkóp a szemünk, de ez csak optika, a dinamikatartományát messze nem tudják a kamerák. A fülünkkel és orrunkkal is hasonló a helyzet. Nem beszélve arról, hol tart a mesterséges intelligencia... (Sehol.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.