Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joni1700


joni1700
csendes tag

Kicsit fura a kép :D
8GB-os memória egy NVIDIA GeForce GTC 950-nek ?
Abból kérek :D

Ja már értem az a full memory sry

[ Szerkesztve ]

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Rendben, de mivel nem tudjuk mit olvas ki az eszközből, milyen módszerrel így max indikálásra alkalmas, mérésre nem.

Amúgy nem biztos hogy jót tesz, ha a GPU-t folyvást piszkálja a W10, egy olyan funkció miatt, aminek a kimenete bármit jelenthet.

[ Szerkesztve ]

(#3) NomadND1 válasza #16939776 (#2) üzenetére


NomadND1
senior tag

Bennem is valami hasonló gondolat fogalmazódott meg...

(#4) lenox válasza #16939776 (#2) üzenetére


lenox
veterán

En tuti, hogy a drivertol kernem el ezt az infot, vagyis nem kell a gpu-t piszkalni.

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Wow, ez egy szuper hír, még azt is megéri, hogy feltegyem a frissítést a rendszeremre! A mérési módszerrel semmi bajom, szerintem teljesen oké.

(#6) zsopu


zsopu
tag

Ezt már a win7 is tudta! (lehet hogy még az XP is)

(#7) Dtomka


Dtomka
veterán

Szerintem nem rossz dolog ez...aki annyira nem hozzáértő az is kap +1 infót gépe\alkatrésze(i) teljesítményéről. Persze nem fogja kiváltani az ilyenekre specializálodott programokat, de jó elképzelés.

(#6) zsopu
Igaz, de azért annak a beállítása kicsit bonyolultabb.
Sokan bele sem mennek a számítógép-kezelés menüpontba.

ctrl+shift+esc = feladatkezelő --> teljesítményfül

[ Szerkesztve ]

(#8) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ennek a mérésnek már kb win 7 óta megvan a létjogosultsága...
Ennyi.

(#9) #16939776 válasza lenox (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Cikk arra utal hogy a kiadott feladat és annak elkészülése közti időből "késleltetésből" számolja a kiterheltséget, nem a driver-által a hardverből kiolvasott számlálónak írja ki a %-os értékét.

Ez a módszer jó, valós pillanatnyi körülményeket figyelembe véve mutatja a GPU tartalékát, de nem alkalmas 1:1-ben két rendszer között a azonos GPU kiterheltségének összehasonlításra, mert részben a rendszer, környezet teljesítő képességén múlik, nem csak a GPU-n.

[ Szerkesztve ]

(#10) gradinkov válasza #16939776 (#2) üzenetére


gradinkov
csendes újonc

Jaja, a 3rd party diagnosztikai szoftverek iroi meg tudjak oldani, de az MS nem tudja megoldani a sajat maga altal irt OS-en.

Komolyan mondom, nektek semmi se jo...

(#11) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

GPU-Z nem alkalmasabb erre a feladatra? :F

(#12) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Nekem ez nem tűnik túl sok dologra használhatónak (ahogy a win többi terhelés mérése sem), mivel nem nagyon tudsz mit kezdeni vele.. max figyeled valós időben az ablakot és annyi, de fájlba kimenteni, hogy össze tudd hasonlítani, vagy hosszabb időre vissza nézni azt nem lehet, így akkor meg mire jó egyáltalán?

Vagy ezeket meg lehet oldani, csak én nem jöttem még rá, hogy hogyan? (na nem mintha nagyon kerestem volna) :)

(#13) bobalazs válasza -FreaK- (#12) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Max a grafikont vissza tudod nézni alt tabbal...
AMig nincs implementálva az egész addig meg kár töprengeni rajt hogy ki lehet e menteni fájlba..

(#14) #16939776 válasza gradinkov (#10) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez Jó irány, de nem összevethető a valódi kihasználtsággal. pl ha hdd-ről áttérek alacsony késleltetésű ssd-re minden számláló a földbe csapódik, miközben x program nem fut jobban a felszabaduló erőforrásokon, "csak" a késleltetés csökken.

[ Szerkesztve ]

(#15) velizare


velizare
nagyúr

nesze semmi, fogd meg jól...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16) zsopu válasza bobalazs (#13) üzenetére


zsopu
tag

Ki lehet menteni fájlba!

(#17) lenox válasza #16939776 (#9) üzenetére


lenox
veterán

Nem, az csak egy talalgatas, de ami meronek en neztem a source-at az ugyanugy a gyarto specifikus interface-en kerte le, en is irtam ilyet, en az nvapit hasznaltam, nem hinnem, hogy erdemes lenne barhogy mashogy csinalni, mi ertelme lenne, hogy a win10 irna valamit, megnezned gpu-z-ben, az meg tok mast?

(#18) Bird


Bird
addikt

Kell ez, mint vadászkutyára a pneumatikus hátsófék.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#19) Viktor77


Viktor77
titán

"ami várhatóan az ősszel érkező második Creators Update lesz."

Még az elsőt sem hevertük ki.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) Dtomka válasza Viktor77 (#19) üzenetére


Dtomka
veterán

"Még az elsőt sem hevertük ki."
Hát ez tényleg jó duma :DD

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

A procit se nezegetem, konkretan szerintem nem volt megnyitva amiota win10 vcan a gepen, az pedig amikor megjelent mar fel is kerult... Akkor biztos a GPU-t is nezegetni fogom, sok ertelme van. Aki nezegetni akarta, az megoldotta eddig is valami kulso programmal.

(#22) Tazsam01 válasza -FreaK- (#12) üzenetére


Tazsam01
tag

Nem rossz ez. Elindítok tetszőleges folyamatot és érdekel mi a szűk keresztmetszet, melyik komponens fogja vissza adott folyamat alatt a többi teljesítményét. Feldobom egyszerűen a feladatkezelőt a másik monitorra és miközben csinálom a dolgom valós időben figyelem, hogy hol mi ugrik fel 100% közelébe.
Ezek alapján konkrét programokra tök jól lehet optimalizálni a konfigot.

(#23) lenox válasza hemaka (#21) üzenetére


lenox
veterán

De szerintem amit MS-ek csinalnak, az bekerul a windows kornyezetbe, tehat nem csak localba bejelentkezve lehet nezegetni, hanem egy nagyobb csoportban is lehet minden gepet remote monitorozni, loggolni, stb., szoval van ennek azert ertelme.

(#24) Tazsam01 válasza lenox (#23) üzenetére


Tazsam01
tag

Nem utolsó sorban nekem a gyárilag beépített funkciók mindig is kedvenceim lesznek. Leülök egy gép elé és nem kell keresgélni, telepíteni, az új eddig ismeretlen verziót bambulni mert átdolgoztak mindent ahhoz képest ahogy utoljára 1 éve használtam a programot stb. csak elindítom az otthoni környezetből már jól ismert funkciót és tadam. Én speciel eddig is sokszor nyúltam ehhez ha bármi lassulást érzékeltem és többnyire ki is bukott hol a gond ha meg nem bukott ki akkor eddig ráfogtam a vid karira, ha mostantól látom is az egyáltalán nem rossz.

(#25) BoWDaN


BoWDaN
tag

Hanem lassitja a vidikarit akkor johet

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#26) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

így legalább már alapból meg lehet vizsgálni a GPU-t és nem kell külön program ha üres járatban folyamatosan 100%-on pörög a GPU a Bitcoin miner malware miatt a GPU. ;]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#27) r92king válasza LeslieG Jr. (#26) üzenetére


r92king
tag

Volt hozzá szerencsém, nem tudtam miért van alacsony FPS-em aztán néztem Windows Defendernek álcázott bányász terheli a procit. Ha azt leállítom jó az FPS. Kellett hozzá 1 hét mire rájöttem, addig driver újra telepítésekkel próbálkoztam XD

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#28) AusWolf


AusWolf
őstag

Én nem pörgök rá így a jelzett és valós kihasználtság közti különbségre. A feladatkezelő amúgy sem erre való. Nálam egy 7"-es kijelzőn folyamatosan fut, úgyhogy ha fagy a gép, látom, hogy dolgozik-e, vagy csak a futó program halt be. Ebből a szempontból örülök, hogy a GPU is monitorozva lesz. :)

Szerk.: Kíváncsi leszek, hogy az nVidia Optimusos (2 GPU-s) laptopokkal hogyan lesz megoldva.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#29) ddekany


ddekany
veterán

Szerintem pedig CPU terén értelmes ez a mérési módszer. Ha egy mag épp végezni próbál utasításokkal, akkor mindegy hogy épp maga a CPU izzad vagy csak a memóriára vár, nincs kész az utasítással, és bizony foglalat az az egy mag (vagy HT-s hardveres szál). Tehát ez 100/harverSzálakSzáma % a terhelés, ennyi kapacitás foglalt HW szálak számát tekintve. Igen, annyi van, hogy HT esetén ekkor a másik szál addig gyorsabban tud haladni, de ennyi. (Mondjuk HT esetén eleve már az csalóka, hogy "rendszer" szálnak látszik...)

Amúgy van ami máshogyan méri a CPU terhelést? Lehetséges egyáltalán? Mi számítson terhelésnek?

[ Szerkesztve ]

(#30) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nekem GPU monitorozásra az MSI Afterburner vált be. On Screen Display funkciója segítségével - rivatuner statisic server - kb. mindenféle adat megjeleníthető játék közben is.

(#31) McSico


McSico
senior tag

Azért ez nem hátrány. Ideje volt már betenni.

Remélem azt is megérjük, hogy duplaklikk a hangszóró ikonra, akkor bejön a hangkeverő, nem pedig arra is csak a fő hangerő csúszka.

[ Szerkesztve ]

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#32) papasoft80 válasza McSico (#31) üzenetére


papasoft80
tag

Már ne haragudj, de azért Te is igazán beláthatnád, hogy az mennyivel nagyobb volumenű fejlesztés lenne, és nem mellesleg sokkal ritkábban használod, illetve igény sincs rá!

(#33) CPT.Pirk válasza papasoft80 (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mitől lenne nagy volumenű fejlesztés? Az ott lévő ikonoknál eleve működik a dupla klikk kezelése, azt nem kell megírni. Csak be kell állítani egy függvényt a hangerő gomb duplaklikk handleréhez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) Polesz válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


Polesz
addikt

Szerintem ironizált a kolléga ;)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#35) CPT.Pirk válasza Polesz (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh basszus mi van velem? :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) Polesz válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


Polesz
addikt

Fogjuk a melegre! Még sem jelenthetjük ki nyíltan, hogy debilek vagyunk :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#37) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon régi tartozását törleszti ezzel a Windows.

(#38) papasoft80 válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


papasoft80
tag

Sorry :D

(#39) CPT.Pirk válasza papasoft80 (#38) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És holnap még melegebb lesz... :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) McSico


McSico
senior tag

Mondjuk a hőfokokat is kiírhatná. Az sem lenne hátrány.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#41) Alchemist


Alchemist
addikt

A ficsörködés helyett inkább a W10-es bughalmazt tennék már rendbe... a Creators Update-ban még mindig betojik a BLE :((

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#42) papasoft80 válasza McSico (#40) üzenetére


papasoft80
tag

Azért ott van jó néhány lehetőség, melyiket válasszák? GPU, VRAM, VRM, hogy a főbbeket említsem.

(#43) [CS]Blade2 válasza papasoft80 (#42) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ez is probléma a Windows-nál, hogy nem lehet az összeset választani. Mindenből csak félmegoldás van, így külső program kell, ha valakinek nem elég a Windows 20-50%-os gyári tudása az adott területen.

Ebből szokott lenni, hogy kiír egyet, vagy begányolnak mondjuk egy átlagot.

(#44) McSico válasza papasoft80 (#42) üzenetére


McSico
senior tag

Hely van, akkor mindegyiket. :)
Egyébként ha már a CPU és a GPU hőfokot kiírná, már azzal is boldog lennék. Szerintem ez is az alap információhoz tartozna, nem csak a terhelés. CPU hőfokból is megtenné egy összesített, nem feltétlenül kell magonként kijelezni. Arra ott lennének az alternatív programok.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#45) #16939776 válasza McSico (#44) üzenetére


#16939776
törölt tag

Maga hőfok, a környezet ismerete nélkül nem jelent semmit, hasznosabb lenne a TDP, belső/külső hőmérsékletből, és a ventillátor fordulatszámából kiírni egy "termikus tartalékot" %-ban, azt talán megértené a user 0 háttér tudással is.

72C°, érted?!

[ Szerkesztve ]

(#46) ttt


ttt
senior tag

Azt érnék már végre, hogy ne folyamatosan lassuljon a win10 az updéteikkel. Még megjeleneskor úgy voltam vele, jó lesz ez, de egyre többször húzom fel magam a kölönböző gépeken előjövő különböző nyűgökön, lassulásokon.
Nem, nem vagyok win ellenes - két gépen is vett win van -, de én csak egyre több felesleges adatszolgáltatási munkát érzek a frissítések után.
Vagy titkon az MS is BitCoin-t, Etheriumot bányászik a gépeinkkel? Hmm??? :Y

(#47) Cs1csó válasza ttt (#46) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vagy titkon az MS is BitCoin-t, Etheriumot bányászik a gépeinkkel? Hmm???

Az MS az én gépem erőforrásait használja úgy hívják hogy Windows :K

(#48) McSico válasza #16939776 (#45) üzenetére


McSico
senior tag

Szerintem nem kell annyira túlkombinálni. Egy mezei hőfok is megtenné simán. Akinek meg komolyabb kell az felrak valami profi monitorozó progit.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#49) Cs1csó válasza McSico (#48) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Mindenből csak félmegoldás van, így külső program kell, ha valakinek nem elég a Windows 20-50%-os gyári tudása az adott területen." [CS]Blade2

Gyakorlatilag ez a lényeg, a Windows-ban kb. minden benne van ALAP szinten megoldva: képnézegető, zenelejátszó, videólejátszó, az intéző tud tömörített állományt kicsomagolni, számológép stb. , védelemre ott a defender
Aki - mint én is - ennél többet akar az mindenből tehet fel külső alkalmazást: irfanview, foobar, VLC media player, winrar, total commander, avast free stb. számológépnek én a calcute nevű kis progit preferálom.

Ez élni és élni hagyni filozófia az MS-nél ami mostanában már kezd megkopni mert egyre teljesebb programokat tol a win alá pl. a win 10-ben már nem sír a windows hogy telepítsünk vírusvédelmet mint a win 7-ben.

(#50) core i7


core i7
addikt

Annyira nem lesz ez életbe vágó eddig is külső programmal msi afterburnerrel esetleg GPU meterrel néztem ezeket az adatokat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.