Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lcee79


lcee79
őstag

2 év--nem sok
évi 4--kevés

Mondjuk mindkét esetben ennek a duplája az már jónak számítana szerintem.
És tegyük hozzá, hogy nem azokat a frissítéseket kérjük, amik lassítják az eszközöket, hanem a valódi fejlesztéseket...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#2) lev258 válasza lcee79 (#1) üzenetére


lev258
veterán

A 2 év már régebben is egyértelmű volt. Ez a Google által meghatározott hivatalos élettartam minden Android rendszerre.
Ezektől a frissítésektől fejlesztéseket ne várj, a hibajavításokon, biztonsági frissítéseken van a hangsúly.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Szóval kb mire dobja a G az androidot, addigra az androidos telefonok nagy része 2 évig nem egy netto biztonsági lyuk lesz

(#4) lcee79 válasza lev258 (#2) üzenetére


lcee79
őstag

Huaweinél volt ez a GPU Turbo (ami vagy javított, vagy nem, én nem vettem észre semmit)
meg van pár olyan dolog a Mate 10 pronál legalább is fejlesztésnek tűnik.
És több frissítés is volt idáig mint 4 az egy év alatt, tehát akkor ezek szerint meg lehetek elégedve, hogy nem olyan telefont választottam, amire még ennyi se jött volna ki.

De az előző telefonomat 4 évig használtam, és még a mai napig sincs semmi baja, tehát nyugodtan frissíthetnék. Főleg a felsőkategóriás hardvereknél semmi nem indokolja, hogy le kellene állítani a frissítéseket, csak az, hogy a gyártók szeretnék, hogy újat vegyünk.
Aminek viszont lehet az a hatása, hogy nem az ő terméküket választom legközelebb, tehát jobban járnának az upgrade-el.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#5) dajkopali válasza lev258 (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

úgy emlékszem, hogy az egyes verziókra három évig adnak ki még biztonsági javításokat

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ahhoz képest, hogy az emberek képesek bankügyeket is a telefonjaikon intézni, ez a megmozdulás édeskevés lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) lev258 válasza dajkopali (#5) üzenetére


lev258
veterán

Nekem csak 2 rémlett, de lehet igazad van.
Amit érzékeltetni akartam, hogy a Google-nak sosem volt célja a hosszú életű rendszer. Akkor a mobilok sem fogynának annyira. :DDD
Apollyon: Te is tudod, hogy amíg nem történik tömeges adat- és pénzlopás, addig nem sok embert érdekel a biztonság.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8) lcee79 válasza dajkopali (#5) üzenetére


lcee79
őstag

Én arra emlékeztem, hogy volt egyszer egy olyan szabály, hogy 18 hónapig jár a frissítés, de az meg aztán végképp kevés, ha az ember eleve egy szolgáltatónál 2 évre írt alá, akkor legalább annyi ideig frissítgethetnének.

De mondhatnám azt is, hogy egy éve jött ki a mate 10 pro android 8-al az elsők közt, és most is ez van rá, nincs még 9, se 8.1 csak 8.0.
Biztonsági frissítések, viszont jönnek folyamatosan...

A Sonymnál pl a biztonsái frissítések se voltak ennyire sűrűn, ott jó ha elérte az évi 3-4-et.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#9) bolondember válasza dajkopali (#5) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

az a Nexus vonal volt - 2 év SW, 3 év sec patch (ami konkrétan most járt le az 5X/6p készülékekre)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#10) dajkopali válasza lev258 (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

igazad volt, most megnéztem: a három év nem általános, csak azon gyártók azon modelljeinél érvényes, akik beléptek az Android One programba

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) lcee79 válasza lev258 (#7) üzenetére


lcee79
őstag

"amíg nem történik tömeges adat- és pénzlopás"

Szerintem ezért az online fizetési lehetőségek sem tesznek meg mindent.
Pl a bankártyás fizetésnél az összes adatot le lehet olvasni a kártyáról.
Azért ezt nem mondanám biztonságosnak.

Konkrétan tegnap fizettem be először egy számlát úgy, hogy a bank a tranzakció végén küldött egy kódot SMS-ben, amit ha beírtam, akkor volt végleges a fizetés, eddig évekig nem volt ez...
Tehát, ha valaki megszerezte volna a kártyámat, akkor fizetgethetett volna róla addig még észre nem veszem, hogy nincs meg.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Mivel a piac teljesen ráállt az eldobhatóságra, így mindegy. Igaz a felhasználók szeretnék már tovább használni a készülékeiket, de erről majd a gyártók döntenek.

(#13) tomazin válasza lcee79 (#11) üzenetére


tomazin
veterán

a fizikálisan meg kell szerezni egy kártyát, meg egy jó kis hééé kattints ide féregkampány között elég nagy különbség van.
és a bank szépen rádtolja a felelősséget, ha a mobilappján keresztül lopnak meg, akkor nem véd az oba sem. (az unicredit egész biztos így tesz)

[ Szerkesztve ]

(#14) Medocsabi válasza janeszgol (#12) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ez sajnos így van. Azt viszont tegyük hozzá, hogy egy átlag felhasználónál nem bír 2 évnél többet egy telefon. Ellenben párom LG G5 telefonja mia napig makulátlan, az égvilágon semmi baja, aksit kellett csak cserélni mert elhasználódott, meg kb 4 havonta üvegfóliát.Pedig Ő arról dolgozik, napi 10-12 órát tuti telefonál rajta, játszik stb... Szóval szerintem csak egy kis odafigyelés kell, és kiszolgál egy normális telefon akár 4-5 évig is.

(#15) dragon1993


dragon1993
őstag

A kínai gyártók egy részénél, alapból vírusos volt az OTA updateer.

(#16) somogyib válasza Medocsabi (#14) üzenetére


somogyib
őstag

"egy átlag felhasználónál nem bír 2 évnél többet egy telefon"

Bár statisztikát nem tudok mutatni, de szerintem éppen az átlagfelhasználók használnak tovább egy telefont, és a hardcore userek cserélgetik évente.

(#17) Bici válasza somogyib (#16) üzenetére


Bici
félisten

En hardcore felhasznalo vagyok egy OnePlus One teloval 15.1-es LineageOS-sel, ami hetente frissul. :P

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) joey04


joey04
titán

jó hír. ilyen ütemben 10 év múlva már egész korrekt feltételek lesznek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) nemlehet


nemlehet
őstag

Amúgy azért itt is megmarad a trükk... A szolgáltatós telefonokra ez úgy látom nem vonatkozik. Sajnos főleg az olcsóbb telefonoknál fordul elő (emlékeim szerint pl a ZTE Blade szériánál nagy kirívó volt), hogy hiába van gyártói frissítés, akár új android főverzióval a szolgáltatók köszönik szépen de leszarják... Csak mert van benne 2 rohadt T-Com-os app ezért sajnos a gyárit már nem lehet felrakni, a user meg elmehet ahova akar...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Ez semmit nem ér.

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#21) Divinity válasza dragon1993 (#15) üzenetére


Divinity
őstag

Az ugye megvan, hogy a tradícionális értelemben vett 'vírus' nem létezik Androidon? :U

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#22) Divinity


Divinity
őstag

Szerintem ez egy jó megmozdulás. Google-ék teszik amit lehet, ők kiadják a patcheket és el is engedhetnék innentől de nem teszik, próbálnak dűlőre jutni a többiekkel is. Számomra ez pirospontos.

Az meg, hogy a 2 év kevés embere válogatja. Nekem kb 1 év egy készülék élettartama és kb fél - 1 évvel a kiadás után szerzem be őket, tehát nekem tökéletes ez a megszorítás. Bár amúgyis olyat választok ahol jellemző a support.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#23) somogyib válasza Bici (#17) üzenetére


somogyib
őstag

Azzal a telefonnal te egy átlagfelhasználó vagy. ;] :P

(#24) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez lófing, civilizáltabb gyártóknál eddig is jóval tovább jöttek a frissítések. Kb 5évre kéne belőni a telefonok "tervezett avulását", minden annál rövidebb időszak felesleges IT-szemeteléshez vezet. Azaz kb 5évig kéne kitartani a szoftvernek (használhatóság, sebesség, biztonság), a legtöbb teló hardveresen, pláne tokban kibírja, a szoftvert viszont szándékosan szétgányolják, azok a feladatok, amik 5éve pl egy sgs2-n száguldottak, ma ugyanazt a telefont megfektetik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Bici válasza somogyib (#23) üzenetére


Bici
félisten

Ja, hogy teljesitmenyben nezzuk a dolgot, nem intenzitasban, vagy hozzaertesben?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

majd a samu kiadja a biztonsági frissítést az alap samu telefonokra, amit a szolgáltatófüggő szoftverre meg nem tesznek fel...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Apollyon válasza bambano (#26) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egyébként 9, azaz kilenc Android verzió alatt már el lehetett volna jutni oda, hogy átjárhatóak legyenek abból a szempontból, hogy ha kijön egy security patch, akkor azt márkától függetlenül, legrosszabb esetben egy .apk formájában lehessen installálni a telefonra.

De hogy ez nem történt meg, nem is csoda, mert eleve már ott elbaltázott a rendszer hogy csillió gigabájt RAM kell az optimális működéséhez.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28) t72killer válasza Apollyon (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ott a pont... Már amiatt "se értem", mert ugye a droid elvileg egy linux lenne. Csak mégse... Szimplán a tervezett avulás részévé tették a biztonságot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Medocsabi válasza somogyib (#16) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én arra gondolok, hogy leejtik, elvesztik stb.

(#30) t72killer válasza Medocsabi (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Normális ember nem hajigálja és hagyja ott minden második kocsmaasztalon a telefonját... Én kb 4évente cserélek (muszáj, mert egyszerűen használhatatlanná lassul a droid), a nejem is több mint 3éve gyűri a mostani telefonját, mostanában kezdett panaszkodni, hogy kezd belassulni a kütyü, de még ráhúz 1-2évet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Apollyon válasza t72killer (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A rendes linuxhoz nem sok köze van, de ez mindegy is, mert ha bármi más alapú is lenne a droid, egy gúgli nagyságú, szinte végtelen erőforrású tulajdonosnak igenis rendbe kéne már szednie az oprendszerét, pláne mivel elég nagy felelőssége van benne.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) somogyib válasza Bici (#25) üzenetére


somogyib
őstag

Csak vicc volt. :) A hc usereken a telefonmániásokat értettem, akik nem bírnak meglenni egy telefonnal egy évig, muszáj lecserélniük.

(#29) Medocsabi Ja, az más, félreértettem.

[ Szerkesztve ]

(#33) Medocsabi válasza t72killer (#30) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ez így igaz. De normális emberből jóval kevesebb van, mint degeneráltból...:D

(#34) somogyib válasza t72killer (#30) üzenetére


somogyib
őstag

Attól függ mire használod. Van itthon egy S4 mini, messengerre és zenehallgatásra használatos. Ezekre még csak-csak, de már elég döcögős.

(#35) Bici válasza somogyib (#32) üzenetére


Bici
félisten

Jaaa, vagyis kutyu-maniasok. :D Vagom. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) ntomka válasza Apollyon (#31) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kényszeríti bármi is erre?

ツ Headphones on - World off

(#37) t72killer válasza somogyib (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A zenelejátszó még a hulladék s2-n is elmegy, de az operától már összesz.rja magát:(

#36: mostmár elvileg a gdpr, nem adhat a fogyaszók kezébe biztonsági résekkel telerakott sz.rt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) #78693120


#78693120
törölt tag

Elég csak 99000 darabot gyártani egy telefonból és rögtön nem vonatkozik rá ez a változás.

A gyártók eddig is kikerülték a kérdést, továbbra is lesz kiskapu.

(#39) zizidor válasza #78693120 (#38) üzenetére


zizidor
senior tag

"A gyártók eddig is kikerülték a kérdést, továbbra is lesz kiskapu."

Pontosan ez jutott nekem is eszembe.

Az aktivált példányszámot mi alapján nézik? Volt egy Galaxy S5 minim, akkor jöttem rá, hogy ez a megnevezés legalább 6 variánst takar, amik között teljesen eltérő hardver is van, eltérő képességekkel.

Amúgy meg épp a Samsung képtelen 90 nap alatt kitolni egy frissítést, és itt nem csak új főverzióról van szó, az náluk még durvább eset.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#40) ntomka válasza t72killer (#37) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azok a gyártók akik a kezünkbe adják az eszközt, nem a Google.

ツ Headphones on - World off

(#41) Crafter32


Crafter32
őstag

Utálom az IOS -t, de ebben köröket ver az androidos gyártókra. Nem véletlen tartja jól az árát a régebbi iPhoneok. Ha a Sony például belátnà felesleges kidobàlni félèvente az új telefonokat helyette inkább 5 évig frissít minden kiadott készülèket hosszútávon nagyobb presztízse lenne.

(#42) Medocsabi válasza Crafter32 (#41) üzenetére


Medocsabi
addikt

Már bocsi, de szerinted azért tartják az árukat az iphone-ok, mert annyira jók, és 5 év után is frissíti őket az Apple? :F
Véletlenül sem azért, mert használtan(törötten,sérülten) is veszik őket a menőnek tűnni akaró hülyék?

(#43) Apollyon válasza ntomka (#40) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De a gúglié az Android, ahogy már írtam, meg kéne csinálnia úgy a rendszert, hogy márkától függetlenül frissíteni lehessen, ha már a gyártók tesznek a régi modellekre. Szép új fícsörök mellett (vagy egyszer helyett) ezt is bele lehetne programozni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#44) Divinity válasza Apollyon (#43) üzenetére


Divinity
őstag

Egy open source rendszerről beszélünk. Ha gondolná magát a gyártó az ota frissítést is kivehetné a rendszerből. Ha még úgy gondolná akkor megoldaná úgy, hogy egyből mehessen a Google felé security patch. Csak, hogy nem gondolják mert akkor dobni kéne a saját képükre formált droidot. Épp ezért erősödik a Google most is, ennyi amit tehetnek.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#45) Apollyon válasza Divinity (#44) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pontosan ezért írtam azt, amit.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) ntomka válasza Apollyon (#43) üzenetére


ntomka
nagyúr

A Googlenak annyi számít, hogy a szolgáltatásai ott legyenek minden droidon, mivel AOSP-ból gyúrnak a gyártók, első sorban az ő feladatuk a frissítés, az AOSP-ot a Google becsületesen karban is tartja. Ha a Google elkezdene keménykedni, a gyártók simán elkezdenék fúrni saját platformokkal. Voltak is erre próbálkozások.

A Googlet max az alacsonyan rekedt API verzió zavarhatja, ami miatt a saját alkalmazásait is nehezebb fejleszteni, de a szolgáltatásai irányába ezt már kivédte a Play Services megalkotásával.

Szóval nincs ott motiváció nagyon pattogni na.

ツ Headphones on - World off

(#47) cami][us


cami][us
senior tag

Kifutó modell esetében ez poén lesz, pláne a qualcomm miatt, persze főverzió váltás nélkül az sem probléma.

#43 Erre van az android one.

#46 Egy open source rendszerről beszélünk.
Tele zárt kóddal user és kernel space-ben.

[ Szerkesztve ]

(#48) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy a telefonokat, bármennyire is nem tetszik a gyártóknak, tovább használják az emberek - és a biztonságos eszközök az egész világnak érdeke.
Tehát nagyon alapjaiban kéne ezen változtatni, mert ha a gyártókon múlik, akkor nuku update, pláne pár év után, miközben a legyártott sokmillió telefon fele még lazán a neten lóg. (Esetleg valami botnet tagjaként.)

Olyan update modell kéne, ahol az OS frissítései gyártófüggetlenek, s a Google vagy valamilyen független csoport (mint a Linuxok esetében működik is) még hosszú ideig foglalkozik velük.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) azbest


azbest
félisten

Na majd meglátjuk, hogy a samsung beperli-e ezért az eu-nál, hatalommal és monopóliummal visszaélés címszóval. Mert per pillanat jól visszanyalt a fagyi. Valsz pont az ilyen kikötéseket, frissítési kényszert akarták letörni a google ellenében, erre úgy néz ki, hogy a google éppenhogy a maga és a felhasználók érdekei felé fordította a samsunggal szemben az eu intézkedéseit.

(#24) t72killer
5 évre? LoL. Úgy 7 évre visszamenőleg létezik bármi értékelhető android rendszer. A fejlődő és elmaradott országokat kivéve a felhasználók 90% nem nagyon használ egy évesnél régebbi rendszert, mert megveszik az aktuális csúcs samsungot (pl németek). Persze a maradék 10%-ban vannak régebbi és ultragagyi noname kínai telefonok is. Ezt nem légből kapom, hanem volt rálátásom pár alkalmazás statisztikáira.

Még a 2 éves telefonon is problémás lehet a tárhely és a sebesség, olyan ütemben nőnek az alkalmazások. Ez persze főleg azokat érinti akik nem csúcsmodelleket vesznek, de a csúcsmodellekre eddig is valamivel jobb támogatás volt jellemző a magad árért.

(#27) Apollyon
a korábbi androidokon a hardver specifikus dolgok is az android rendszer részei voltak. Telehányva olyan tróger kókányolásokkal, amit csak a gyártó ismer (sértve sokszor a gpl licenszet is, mert nem adják ki), a mainline kernelbe sosem kerülhetne be olyan katyvasz, amit a gyártók művelnek. Újabban jobban szeparálják ezt, hogy elvileg könnyebb legyen az androidot és a biztonsági dolgokat frissíteni. De végső soron akkor is a gyártó és esetleg a telco az aki kiadja a frissítést, ha kiadja.

Ha pontosan azokkal az appokkal használnád, ami vásárlásakor volt rajta, nem nőttek volna 10x-esükre és a hozzá kapcsolódó netforgalom sem nőtt volna sokszorosára, akkor ugyanolyan gyorsan működne ma is a telefonod. De mint tudjuk, minden app hízik, több ramot eszik és a régi, kevés ramos készüléken elkezd swappelni, amitől aztán teljesen beáll a rendszer.

(#41) Crafter32
szépen kúsznak felfelő a mobilárak. Fizetnél 500-1000 dolcsit egy telefonért, hogy két év múlva is legyen ígérve hozzá friss rendszer? Vagy megvennéd olcsóbban most és vennél másik telefont.

(#48) hcl
csak nem olyan egységes és szabványos a mobil, mint egy ibm kompatibilis pécé. A win mobilok esetén az ms tolt frissítést, volt vagy egyféle chipset, amiből készültek a telefonok, mégis sikerült nekik téglásítani frissítéssel.
Mobilon ahány chipsetgyártó, annyi féle boot folyamat és varázslatos megoldás. Ez az egyik rákfenéje az arm platformnak. Bár mondjuk az intel alapú tabletek és telefonok is baromira kókányul voltak megcsinálva (bugos uefi, aláíratlan kókány driverek és egyéb bajok).

[ Szerkesztve ]

(#50) NumberGuy


NumberGuy
tag

Egy átlag felhasználó esetén van-e bármilyen kockázata annak, ha nem kapja meg a legújabb frissítést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.