Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

A cégnél már mindenki MS Teams-et használ (megjegyzem nagy megelégedéssel), ezzel egy kicsit elkéstek.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Mik76 válasza Fecogame (#1) üzenetére


Mik76
senior tag

Nalunk ez a default mar tobb mint egy honapja. Nem kestek el semmivel. Mult penteken megvolt a 250-es teszt is.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#3) lugosi válasza Fecogame (#1) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is azt használom, nagyon jó. Nem látom be, hogy miért kellene átállni google-re.

(#4) Thusor válasza Fecogame (#1) üzenetére


Thusor
őstag

Debreceni Egyetemen mi is az MS Teams-t használjuk. Elsősorban azért mert oktatók és hallgatók számára ingyenesen elérhető a teljes Office 365 csomag 1 TB OneDrive társaságában. Így egyszerűbb volt erre az átállás mintha valami másba kezdtünk volna.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#5) Mikemend


Mikemend
senior tag

Megnéztem ezt a Meetset, de közölte, hogy a gugli fiókommal csak csatlakozni tudok egy megbeszéléshez és kakukk. Úgyhogy hívást róla nem lehet indítani egyelőre, a rögzítést is sajnálom, hogy nem tették bele, még a Skype is tudja, nem hogy a Teams. Amúgy a Microsoft belengette, hogy a Teams elérhető lesz családi verzióban is, mert jelenleg csak vállalatihoz érhető el, tehát a Microsoft 365 családi csomagokban nem. Pedig nem lenne rossz pár fős távoktatáshoz használni, a Skype meg valahogy nem esik kézre (a Teamsszel ellentétben).
No ezért próbáltam ki a Meetset, de falba futottam...

(#6) DraXoN válasza Fecogame (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nálunk a cégnél meg teljesen a Google platformját használjuk mindenre. Meet, Calendar, Drive, Pages, Mail stb... (egyedül én "lázadok" azzal, hogy Chrome helyett FF-ben fejlesztek)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) #88470784


#88470784
törölt tag

Véletlenül a google is Meetre nevezte el az alkalmazását a Zoom után és ugyanazt a nézetet másolta le.
Végre az amcsik másolják a kínaiakat. :DDD

(#8) Stanlee válasza Fecogame (#1) üzenetére


Stanlee
őstag

Cegnel mi mar lassan 2 eve Teams-en vagyunk. Az eleje nagyon xar volt, ill. jelenleg a random mod bekerulo es kikerulo funkciok, vagy a globalisan letilthato funkciok nem eppen felhasznalobaratok.

En a kis csapatunkat folyamatosan informalom, hogy mik az uj funkciok, amik bekerulnek a Teams-be, de ez idoben nekem se tul egyszeru, hogy figyeljem, mikor jon ki uj verzio es kiprobaljam azokat...

Amugy most volt szerencsem nagyjabol mindenhez, Google Meet, Skype for Business, Zoom, gotomeeting.

A legrosszabb a Skype for business volt. Ott nem ertettem, hogy mitol hizott a gepemre telepitett app-je 650 Mbyte-ra, de azt se tudom, hogy az androidos telepito miert 6x Mbyte.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#9) sztikac


sztikac
őstag

Végigtesztelve kb. az egész kínálatot nekem eddig a Cisco Webex vált be legjobban. Már az ingyenes csomag is nagyjából tud mindent, amire egy kisebb cégné szükség lehet.

(#10) Tetsuo válasza Stanlee (#8) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

És a többi? Melyik miben tűnt jobbnak a többinél?

(#11) Stanlee válasza Tetsuo (#10) üzenetére


Stanlee
őstag

Ez nagyon szubjektiv lesz, de:

Zoom-ot nem hasznalnam, mert nekem nem volt egyertelmu a hasznalata, az igazi integraltsagat a cegnel hasznalt rendszerekben nem lattom.

gotomeeting-bol ketto fajtat sikerult hasznalni, az egyik valami iszonyat regi felhasznaloi feluletu volt, azt nehezkesen tudtam hasznalni, mig a masikat konnyen.

Integralhatosag alapjan vagy a google vagy a MS termeket valasztanam, arazasban nincs nagy kulonbseg.

viszont ha 2 honapja kerdezel, akkor a kulsosoket Teams nem igazan engedte meg be a rendszerbe, igy akkor nem javasoltam volna, de a virus jo iranyba vitte el a szoftvert

Ja, ami a Teams-ben nem tetszik, hogy nincs sima telefonos behivasra lehetoseg, tehat ha nincs neted akkor annyi. Penzert persze van ra lehetoseg, de ha mar kiperkalok userenkent 10 eurot havonta, akkor egy MS meretu ceg igazan adhatna ingyen dial-in szamokat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12) Busterftw válasza Mikemend (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

Baratno cegenel Google Meetet hasznalnak elsosorban, akinek van google fiokja, ok tudnak video meeting-et letrehozni, viszont ha elkuldik a kodot/linket masnak, akkor google fiok nelkul is tudsz a hivasba csatlakozni.

Kiprobaltuk epp most es mukodik.

(#13) Narxis válasza Fecogame (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Javaslom próbáljátok ki a Google megoldását.

Thanos was right.

(#14) Tetsuo válasza Stanlee (#11) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Kösz.

(#15) gabor7th


gabor7th
addikt

Miután tönkrement a Zoom nem lesz ingyenes. Meg különben is ingyenes= adatoddal fizetsz.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#16) Chip_Kng


Chip_Kng
csendes tag

Nalunk valamiert a Teams-et nem akarja a ceg, ugyhogy most meg megy a Skype for business egy darabig (ami igazabol egy skype-ra keresztelt Lync) es probalgatjak a Zoom-ot. Nagy lehet a gebasz a Teams-szel ha a Zoomra fanyarodik egy 80000 fos multi, pedig agyba-fobe korbenyaltak idaig a Microsoft-ot....

Chip...

(#17) bolvar válasza Chip_Kng (#16) üzenetére


bolvar
senior tag

Mi a ms teams a kezdetek óta használjuk, cégeknél vezetjük be, megnéztem volna ezt a meets is de annyira ingyenes hogy simán szerette volna benyelni a kártyaadataimat... :D
A teamsnek is vannak még ennyi idő után is gyerekhibái, főleg az a bosszantó hogy iszonyat funkció hiányzik/rosszabb mint a s4b volt...Plusz ugye az o365 lincence is csengetni havonta azért nem kis tétel gondolom ezért nem rohantok ti se :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#18) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Nem láttam róla posztot, de az Avaya megoldása, az Avaya Spaces is ingyenes lett, érdemes egy pillantást vetni rá.
A munkahelyemen Hangouts Meetet használunk évek óta (előfizetéssel), teljesen elégedettek vagyunk vele, a szerda esti céges virtuális sörözéseket is jól kiszolgálja. A grid view egy Chrome pluginnel régóta 5 másodperc alatt telepíthető volt.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#19) Stanlee válasza Chip_Kng (#16) üzenetére


Stanlee
őstag

Nincs olyan nagy gebasz a Teams-el, csak ahogy a cegmeretet nezem, valoszinuleg honapokba telik barmilyen dontest hozni es a Teams-ben sok olyan funkcio van, amit lassan vezetnek be.

Tehat mondjuk mig a Skypeforbusiness-ben (a sajat hw-en uzemeltetett verzioban) tudsz kulsos embereket meghivni egy videocall-ra mar regota, addig a Teams-ben ez csak roviddel a virushelyzet elott lett bevezetve. Nem is ertem, hogy hogy nem volt ez benne korabban.

Ahogy mar korabban is irtam, 3-4 honappal ezelott inkabb mentem volna a google-hoz vagy a zoom-hoz, mint hogy a Teams-ert fizessek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#20) snemeth válasza bolvar (#17) üzenetére


snemeth
aktív tag

A Meets a G Suite része, ami pedig fizetős. Nálunk még 2015-ben állt át a cég Googlera (42 ezer fő). Akkor sokan húzták az szájukat, mert sok olyan funkció nem volt benne, ami az akkori Skype For Businessben igen. De ugyanez igaz a többi részére is persze (pl. színre szűrés a Sheetsbe nem túl régen került csak bele, ami pedig egy eléggé hasznos funkció tud lenni).
Ami viszont baromi nagy előnye ennek az egésznek, hogy bárhol leülsz egy gép elé, elérsz mindent, nem kell telepíteni semmit. Egy böngésző kell hozzá, aztán annyi. Rádásul mindig a legfrissebb verzió van mindenből. :)
Március közepén az ügyvezető csütörtökön fél ötkor körbeküldte a levelet, hogy mo-on másnaptól mindenkinek HO, aztán másnap este pedig az egész világra kiterjesztették. És nem kellett futkározni mindenféle szoftverek telepítése miatt, stb.
Már a helyi file szerverek is megszűntek, mert ott a Drive, amit ráadásul bárhonnan elér az ember. A hozzá tartozó Drive File Stream nevű alkalmazással meg sima hálózati meghajtóként lehet használni. Meglepően jól egyébként.

(#21) lugosi válasza Stanlee (#19) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, van olyan funkció amit évek óta fejlesztenek, és év végére ígérik hogy kész lesz. Ez egy normál esetben disabled-ről enabled-re állítása valaminek. A jó munkához idő kell! :DDD

(#22) rigoberto


rigoberto
őstag

De mire jó 60 percre korlátozni a használatát? :F

(#23) bolvar válasza snemeth (#20) üzenetére


bolvar
senior tag

Nálunk is kb ennyi volt igaz 70 főt számlálunk de ezzel foglalkozunk van saját megoldásunk is egy böngészőből lehet konferenciázni.
De voltak olyan beeső ügyfelek akikről el se tudtam volna képzelni nincs legalább 1 vidkonfjuk.. Havi sok száz misis bevétellel... Náluk volt fejtörés :D 2 hétig dekkoltak nálunk hogy tudják a üzemenetet folytatni amíg összeraktuk a saját termüket :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#24) sztomi1981


sztomi1981
tag

Zoomal mi a baj?
Mivel elterjedt, támadták, kiderültek a hibái, most orvosolják. Ráadásul a legtöbb dolog a corporate szintű beállításoknál orvosolható, hogy ne lépjen be illetéktelen, stb. Most hogy kiderültek a hibái gőzerővel dolgoznak rajta, nekem MS teams hozzá képest sokkal döcögősebb. Skypeot hagyjuk, régen webex volt, attól is jobb, már mostmár lehet fejlesztették azt is. Zoom szerintem nagyon egyszerű, a mi cégünk egyelőre kitart mellette, pedig van ottis 20k felhasználó

(#25) gabor7th válasza sztomi1981 (#24) üzenetére


gabor7th
addikt

Most hogy nagy lett, megváltoztatta tán a privát adatokkal kapcsolatos szabályait is; odaadhatják harmadik félnek... Persze igérik, hogy ebből nem lehet baj.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#26) #88470784 válasza gabor7th (#25) üzenetére


#88470784
törölt tag

Még szerencse, hogy a google meg a microsoft nem csinál ilyet...vagy várjunk csak.

[ Szerkesztve ]

(#27) Fred23 válasza gabor7th (#25) üzenetére


Fred23
nagyúr

Meg ilyenek is vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.