Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Tyűű.. na kinek lesz nagyobb ütő-kártyája?
Mindig mondom.. "próbálkozni lehet".

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) Corleone33


Corleone33
aktív tag

és akkor ez miben érinti ezeket a cégeket hogy a NAV-nak a " rossz kisfiú" listáján vannak?

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Ambivalens érzéseim vannak. Egyfelől megértem a kormányt, másfelől viszont a húzzuk le jól, akit lehet -ha tudjuk- mentalitás zavar.

(#4) Kal-El


Kal-El
senior tag

Vicc ez az egész EU is, amíg nincs közös adórendszer.
Luxemburgba és Írországba is csak ezért költözteti minden cég magát. Aztán meg ez van, ami most, hogy lehet hivatkozni kettős adóztatásra és lelépnek a pénzzel.

(#5) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

vagy ha nem akarnak adózni akkor húzzanak ki a magyar piacról, nekem az is jó lenne

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#6) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

A Facebookon például én 99%-ban blokkolom a reklámokat de a Google-t is legalább 80%-ban megfogja a blokkoló.
Akkor most ebből mennyi bevételük lesz??
Egyébként meg mi nem akarunk közösséghez tartozni kivéve Oroszországot, hát akkor használjuk a Yandex keresőt és biztos vagyok benne hogy Putyin fizetni fog!!

[ Szerkesztve ]

(#7) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Józsika pénzt akar Pistitől

(#8) Tamás88 válasza UnSkilleD (#5) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Most miért is lennének a magyar piacon? Ők konkrétan fizikailag nincsenek is hazánkban. A szerverek kint vannak külföldön, akkor mire fel is kellene fizetniük? Azért mert az emberek gépén jelenik meg? Nem a FB megy az emberek gépére, hanem az emberek mennek a FB szerverére, tehát nincs is okuk arra, hogy bármit is kifizessenek. Én sem fizetnék ki semmit sem. Ha legalább egy telephelyük lenne nálunk, akkor azt mondanám, hogy ok, de így hogy csak csettintésre fizessünk, mert magyar nyelvű, na azt már nem. Nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát. A szerencsejátékkal dettó ugyanez a helyzet (mert a hörcsögnek kellene a pénz). Sok sikert kívánok a két multinak, hogy igazuk legyen.

(#9) Feketelaszlo válasza Tamás88 (#8) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ezt az ügyet már rég letisztázták a jogászok: attól, hogy Írországból szolgáltat magyar embereknek magyar nyelven magyar hirdetéseket még nem mentesül a hazai jogszabályok alól (ez ugyanolyan, mint a szlovák rendszámos autók esete). Nem véletlenül nem ilyen gyermekded érvekkel mentegetőznek, hanem azzal, hogy az adó alapjául szolgáló tv. alkotmányellenes.
Egyébként a Googlenek már elég régóta van hazai irodája, de a Facebook is kell, hogy rendelkezzen valamiféle képviselettel - még ha harmadik cégen keresztül is.

(#10) djculture válasza Tamás88 (#8) üzenetére


djculture
félisten

Annak idején mikor mindenki iwiw-en nyomult pont ezért regisztráltam a Facebookra és akkor még magyar nyelven se tudott. Legföljebb bepipulnak majd megint megszüntetik mint ahogy pl az EA cég tette az originnel.

(#11) joghurt


joghurt
addikt

Akkor ugye majd a sportingbet mintájára a NAV a google.com és facebook.com domaineket is tiltólistára helyezteti a szolgáltatóknál?

A tej élet, erő, egészség.

(#12) DithenS válasza joghurt (#11) üzenetére


DithenS
senior tag

A .com végződésüeket nem lehet csak úgy tiltani nem? Mivel ugye az a amerikai domain. Mondjuk ha az Intrnet Szolgáltatók Tanácsánál be vannak jelentve akkor elvileg blokkolható.

(#13) DithenS válasza Tamás88 (#8) üzenetére


DithenS
senior tag

Ez nem így működik.Ennyi erővel ha én neten felbérlek innen Amerikába valakit hogy ott öljön meg egy embert, akkor én nem követtem el bűncselekményt mert fizikailag nem is voltam ott, sőt még csak nem is találkoztam senkivel sem.Szóval azért ez nem így működik.Az internet nem egy fizikai és kézzel fogható valami, az hogy hol van a szerver az irreleváns, ennyi erővel magyar netkábelen megy az infó így "magyarország területén van"
Szóval azért azt a védelmet amit felállítottál egy jogász 1 perc alatt lerombolja.

(#14) mikej95 válasza DithenS (#12) üzenetére


mikej95
aktív tag

Jogi vagy fizikai akadályát látod a dolognak, mert utóbbinak semmi akadálya egy kattintás és a szolgáltatók routerei eldobálják a csomagokat.

Más felől jó lenne már, ha máshogy nem EU szinten elintézni az ilyen internetes multikat (igazából így lenne a legjobb), mert gyalázat amit művelnek.

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#15) #33253120 válasza Tamás88 (#8) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mert a magyar piacon reklámoznak rajta, magyar célközönségnek, így a helyi törvényi szabályozás alá esik.
Tudod... Rómában élj úgy, mint a rómaiak. Azaz ha ide tolod a reklámokat, akkor a reklámadó rád is vonatkozik.

(#16) Massmurderer válasza Corleone33 (#2) üzenetére


Massmurderer
őstag

NAV úgyanolyan korrupt mint viktor bátyátok.kecskére bizni a káposztát :D

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Na jo, most felrohogtem. :D

(#18) dragon1993 válasza DithenS (#12) üzenetére


dragon1993
őstag

A net szolgáltatók meg tudják oldani.

(#19) Realradical


Realradical
őstag

Alig várom a következő üzenetet: "A Nagy Nemzeti Védőfal blokkolta a gaz adócsaló FB és Google érdekeltségű szolgáltatást. További információkért kérjük látogasson el a https://www.nav.gov.hu/-ra".

Szerintem két nap alatt megbukna a kormány :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#20) Feketelaszlo válasza Realradical (#19) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Jajj ne már, az olyan otromba, durva megoldás volna. Ha kicsit elegánsabb alternatíva kell, akkor csak az Adwords/Facebook hirdetés tartományhoz tartozó címeket teszik tiltólistára, kvázi ingyenes reklám-blokkolót nyújtva az összes magyar IP-nek, miközben a szolgáltatás használható marad. :P

(#21) Lacok válasza Tamás88 (#8) üzenetére


Lacok
őstag

"Pierre Moscovici, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi biztosa jelezte: a vállalatoknak ott kell adót fizetniük, ahol nyereséget termelnek. Azonos és tisztességes versenyfeltételeket kell biztosítani minden szereplő számára, ugyanis a digitális vállalatok hatalmas nyereséget hoznak létre akkor is, ha nincsenek fizikailag jelen az EU-ban. Az egységes uniós szabályok 2018 tavaszán léphetnek hatályba az Európai Bizottság közleménye szerint." [link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#22) jonnyjoker01 válasza Realradical (#19) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez itt a Google és a Facebook. A világ legnagyobb reklámplatformjai. Google és Facebook veszélyes terve: emberek adatait ellopni -> klónt építeni belőlük -> világuralomra törni. Ön mit gondol erről?

Üdv. Johnny

(#23) Ursache válasza Fred23 (#3) üzenetére


Ursache
senior tag

Kb ja. Eloszor sajat magam korul tennek rendet, aztan kapaloznek a fabrikalt loveert.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#24) atike


atike
nagyúr

Majd hadat is üzenünk, remélem... :DDD Lenne még egy pár hely azon a feketelistán...

(#25) hemaka válasza jonnyjoker01 (#22) üzenetére


hemaka
nagyúr

A sok birka meg be is dolne neki, sot szerintem soros mar megvette mindkettot.

(#26) #92253184 válasza Gdi (#1) üzenetére


#92253184
törölt tag

Azért az vicces, hogy mi történne, ha a Facebook lépne.
Mondjuk jönne egy üzenet, hogy a Facebook felfüggeszti a szolgáltatást és Magyarországról nem lehet belépni, mert nem tudják biztositani a törvényes működést.
A net adó elleni tüntetés semmi nem lenne ahhoz képest, ami ez után történne.
Persze ez nem történhet meg, mert mindenki fázik attól, hogy szembe nézzen azzal, hogy milyen ereje van a Facebook-nak. Leginkább maga a Facebook.

[ Szerkesztve ]

(#27) dugesz77 válasza #92253184 (#26) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem nem lenne ilyen vészes a helyzet(felőlem most is lekapcsolhatnák). Mennének az emberek máshová.
Az ami tiniknél már elég nagyot fordult az egész. Nálunk is ez lesz csak két év késéssel.

(#28) nemlehet válasza dugesz77 (#27) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem a snapchat ki fog égni. Most még felfutási időszakban van, de valójában közel sem annyira jól használható mint a FB. Persze amíg az ember 15 éves és buzzwordok alapján rajong dolgokért nagy poén ez a képküldözgetés, de ahogy a FB is eljutott egy falhoz ahonnan lassan csökken a felhasználók száma mert elmúlik a trendi faktor úgy a snapchat is el fog jutni oda. Ráadásul a snapchat mást nem tud ezen kívül és azt is csak telefonon, szóval 2-3 éven belül senki nem fog emlékezni a nevére sem.

Amúgy csak hogy a témához is hozzászóljak: Szerintem ez nem elvi kérdés. A googlenek van magyar leányvállalta tudtommal és az adózik a szabályoknak megfelelően. Innentől a külföldi szerverről futó magyar reklám meg adójogi kérdés amit sajnos nem lehet EU-s szinten homályos ideológiai maszatolással a politikusok kénye-kedve szerint alakítgatni. Ha nem tetszik a rendszer, akkor nem a szemétdombon kell kiabálni, meg kitiltani a google-t a menő párnaerődünkből, hanem benyújtani EU-s törvénymódosítási javaslatot, kampányolni a megfelelő döntéshozóknál, hogy ez így nem jó.

Emlékeim szerint ha pl adwords-öt használsz akkor az ír google-nek fizetsz, nem a magyarnak aki aztán bőrönben kiviszi a pénzt ryanairrel. Innentől ez olyan mintha egy angol webshopból vásárolnál a szememben. Az hogy magyar nyelvű és magyaroknak értékesítik semmit nem jelent, hiszem termékek és szolgáltatások szabad áramlása van.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) beef


beef
őstag

Nincs itt semmi gond, ha majd Mr. Google jön repülővel Magyarországra, akkor a NAV-os ember majd jól kiveszi a sorból és ott helyben kifizetteti vele az 1 milliárd Ft-os tartozását vagy lefoglal a bőröndjéből ennek megfelelő értéket.

(#30) #92253184 válasza dugesz77 (#27) üzenetére


#92253184
törölt tag

Felőlem is lekapcsolhatnák, sőt szerintem az itteni fórumozók többsége ugyan így van ezzel. (Nem mintha az ittenieket olyan könnyű lenne letiltani, mondjuk egy IP tartomány szűréssel. :P ) Kérdés, hogy ez menyibben tesz hozzá vagy vesz el abból, amit írtam?
Az amerikai tinik sokat Snapchat-elnek? Ezzel mit szeretnél mondani? Ettől nem lennének feszültek, ha letiltana a Facebook? Bocs a profán példáért, de wc-re is ritkábban járnak, mint a Facebook-ra, kérdés mi lenne ha megtiltanák.

Az a kérdés, hogy ha a Facebook és kapcsolt termékei (Messenger, Instagram...) lekapcsolódna Magyarországon, vagy más Európai országban, akkor mi lenne a hatása. Garantálom, hogy a magyar fiatalok közül többen komoly orvosi kezelésre szorulnának. Ezt nem túlzásnak szánom, konkrétan meg vagyok győződve, hogy lenne ilyen.
Az viszont, hogy tömegek gyakorolnának nyomást az ország vezetésére, hogy tegyen valamit biztos.

(#31) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Hát ez NAGYON érdekes.

A Google havonta küldi a cégemnek a mobil applikációinkban megjelenő reklámok utáni NETTÓ jutalékot.
(A leírásban szerepel, hogy a Google ebből már minden adót levont.)

Ennek ellenére minden könyvelő csak úgy hajlandó elszámolni ezt a bevételt, mint BRUTTÓ bevételt, tehát ezután a cégem itthon csinos adót kicsenget a kormánynak focipálya építésre.

Tehát rajtam keresztül a Google ADÓZIK a reklámok után, azonban a bevételem 0.01%-a (vagy még ennyi sem) származik az itthon megjelent reklámokból.

Irak, Pakisztán, Kenya, ... sokkal szegényebbnek kikiáltott országokból nagyságrendekkel nagyobb bevételt lehet elérni, mint a hazai piacon. A hazai piac elég gyenge (finoman fogalmaztam) nemzetközi szinten, továbbá a "magyar mentalitás" szerint kiütések keletkeznek egy magyar játékoson, ha reklámot lát egy játékban, és azonnal törli azt (tisztelet a 10% kivételnek).

Röviden összefoglalva: a statisztikák alapján a magyar piacon értékesíthető fizetős reklám megjelenések gyakorlatilag NULLA szintet képviselnek európai és világszinten is.

A megoldás az lenne, ha hagynák a külföldre dolgozó cégeket működni és fejlődni, azokat megadóztatva sok pénzt lehetne az államkasszába tömni, de mint a LiveJasmine (Gattyán György) példája is mutatja, hogy itthon nincs értelme és nem is lehet nagyra nőni.

(#32) bambano válasza beef (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csak ha lesz ott tolmács is...

a többihez: az alapvető probléma, és nem akarom védeni a guglit se, meg a többit se, szakadjon be alattuk a föld, hogy amennyiben a gugli nem a székhelye szerint adózik, az ellentétes az eu alapeszméjével, ami a szolgáltatások szabad áramlásáról szól.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) fornettisuti


fornettisuti
veterán

A negatív reklám is reklám

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#34) Joci10


Joci10
őstag

Reagálás több hozzászólásra. Mindenek előtt leszögezem, hogy nem állok a hirdetési multik oldalán, de azt hiszem, itt most nekik van igazuk...
Vagy ahogy előttem már megjegyzeték: EU-s törvényeket kellene rá hozni, mert a tagországok törvényeinek ahhoz kell(ene) igazodniuk, nem a helyi kiskirályok kénye-kedvéhez.

(#9) Feketelaszlo:
A feltevésednek egy hibája van: Magyarország nem egy különálló ország, hanem az Európai Unió egyik tagországa. Vagyis ha az EU-n belül (Írország - ami mondjuk rövidesen már nem lesz EU-s tag, és akkor majd lehet kötelezni őket) már fizetnek adót, akkor az EU-n belül nem lehet őket újra adóztatni. Még akkor sem, ha bármely más EU-s tagországba is szolgáltatnak Írországból. Persze, ha van egy magyarországi leányvállalata, akkor az itteninek ide kell fizetnie adót; de ha nincs...

(#12) DithenS:
A '.com' a commercial (vagyis üzleti) domain-végződés. Az amerikai az a '.us'. :)

(#13) DithenS:
A példád olyan rossz, több okból is, mint az érvelésed. Vagyis inkább a tiédet szedné szét egy jogász 1 perc alatt, nem Tamás88 (#8)-ét. :)

(#15) T_chris:
Nem magyar piacon dolgoznak, hanem az EU-s piacon (ami tartalmazza többek között a magyart is) - és ott már fizetnek is adót.

(#21) Lacok: Az a törvény az EU-n kívüli cégek EU-n belüli tevékenységéről szólnak; nem az EU-n belüliek EU-n belüli tevékenységeiről.

(#35) Viktor77


Viktor77
titán

Ez az a nav, akik a határon állítanak meg embereket és hajtják be rajtuk helyben a 40 ezres tartozásukat, de vajnát futni hagyják 1.7 milliárddal (is) ?
Pitiáner banda, majd most megtanulják kibe nem kötünk bele.

Lesz Google-terv konzultáció?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Nincs itt semmilyen kettős adóztatás, a reklámadó magyar találmány, ilyen sarcot máshol biztos nem fizetnek az amcsi multik. Ezt a kérdést az itteni bíró azonnal az Alkotmánybíróságnak passzolta tovább.
Érdekes jogi procedúra indult el, a kérdés: alanya-e egy kvázi ír cég egy másik uniós országban egy kimondottan nemzeti adónemnek?
A Facebooknak nincs magyar leánya...
A kérdés azért is izgalmas, mert ha ennek a két cégnek nem kell a reklám után különadózniuk, jelentős versenyelőnyhöz jutnak az itteni reklámcégekkel szemben.

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#37) Feketelaszlo válasza Joci10 (#34) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ez így igaz, de van egy olyan nemzetközileg elfogadott elv is, miszerint minden bevétel ott adózik, ahol az érte végzett tevékenység kifejtésre kerül. Az azért szerintem napnál is világosabb, hogy nem az írek fogyasztják az EU-ban a hirdetések 99%-át és nem ott adják el az összes Apple terméket, stb.

(#38) azbest válasza Feketelaszlo (#37) üzenetére


azbest
félisten

Írországi munkavállalóik, írországi adatközponttal. Tehát írországban dolgoznak rajta, a munkavállalók után írországban kell adót és járulékot fizetniük.

Az áfa kapcsán változott az eu jog, hogy ahol a szolgáltatás megrendelője van, az ottani áfát kell felszámolni és ezt az áfát a szolálgató adóhivatala továbbítja a célország adóhivatala felé. Tehát a magyar cégek reklámjai után magyar 27% áfát számol fel a google, amit az adóhivatalok lepasszolnak a nav-nak. Szóval fizetnek magyar adót.

Viszont a magyar kormánynak fáj, hogy társasági adót írországban fizetnek az eu törvények szerint, így kivetettek különadót, hogy a bevétel (és nem a profit) alapján is fizessenek mégegy adót, csak ide. Persze lehet erre nem is gondoltak a bevezetéskor, csak a magyar kampány hirdetéseket akarták talán ellehetetleníteni, hogy csak ők hirdethessenek.

Nem keverendő a termékekkel, mert ott össz forgalom alapján, egy határ felett kell a nemzeti adóhivatalok felé fizetni a saját helyett.

[ Szerkesztve ]

(#39) bambano válasza Joci10 (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Írország - ami mondjuk rövidesen már nem lesz EU-s tag,": he? Írország nem alanya a brexitnek, Írország az Írország. Észak-Írország az egy másik tészta.

Az adóztatásról nagyon sok országgal bilaterális egyezmény van a kettős adóztatás elkerülése céljából. Például az usákokkal is.

(#37) Feketelaszlo "Ez így igaz, de van egy olyan nemzetközileg elfogadott elv is, miszerint minden bevétel ott adózik, ahol az érte végzett tevékenység kifejtésre kerül.": nincs ilyen elv, max. a versenyben lemaradtak politikusai pattognak ilyenre hivatkozva. Mindenki ott adózik, ahol számára a legkedvezőbb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) Tapsi válasza #92253184 (#26) üzenetére


Tapsi
addikt

Miért is lenne akkora biznisz megszüntetni a bevételi forrását? Ha adóznia kéne, még akkor is vastagon megérni nekik a dolog. Ne tegyünk úgy, mintha a facebook jótékonysági intézmény lenne, vagy szívességet tenne azzal, hogy ide tolja a platformját!

(#41) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A szokásos hiba : határokon átnyúló szolgáltatásokat nem lehet a múlt módszereivel kezelni... Közös EU adózás, stb. kellene, de ahhoz meg az kéne, hogy a nemzetállamok hajlandóak legyenek együttműködni. Erre még nem jöttek rá...

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) #92253184 válasza Tapsi (#40) üzenetére


#92253184
törölt tag

Tényleg minden szót le kell írni?
Nem szüntetné meg a tevékenységet minden EU országban, választ egyet mondjuk minket. Ezzel megmutatja:
A,
Azt, hogy igenis megteheti.
B,
Hogy az adott országban ez mekkora káoszt teremt.
(Mindenki pénzből él, a multik úgy se mennek el, mert jobban megéri.
Ezt a logikát sokan szeretik, csak egy dolgot felejtenek el azok, akik soha nem vezettek komoly, rentábilis céget. A cég nem bevételre hajt, hanem profitra. A kettő nem ugyan az, nagyon nem.)

Viszont nem erről volt szó. Néhány napra lelövi a szolgáltatást. Az emberek begőzölnek és nyomást gyakorolnak a vezetésre, hogy egyezzenek meg. Ez egy sima nyomás gyakorlás és figyelmeztetés a többi országnak.
Persze nem hiszem, hogy ezt meglépnék.
Ezzel ugyanis politikai és diplomáciai szereplővé lépnének elő. Beismernék a tényt, amit mindenki tud, hogy ezek a cégek rendelkeznek akkora súllyal, mint egy ország. Ma még nagyon fázik ettől mindenki.

(#43) Polllen válasza hcl (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

Rég tudják, a szándék hiányzik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#44) MCGaiwer válasza Tamás88 (#8) üzenetére


MCGaiwer
addikt

választhat:
Vagy megkapja a magyar piacról érkező X reklámbevétel 80%át, vagy kivonul, és talán vmilyen kerülőúton megkapja az X/2 reklámbevétel 100%át. A legális változatban még mindig többet kap, ezért maradna.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#45) ricsi99


ricsi99
addikt

Net adónál is volt ugye olyan ,hogy a szolgáltatótakat kötelezték volna ,hogy monitorozzák a felhasználókat, most ha bármit is összehoznak akkor ugyan ugy lessz alapjuk arra ,hogy ilyesmire kötelezzék a szolgáltatókat. S lesz neked enyje bejnye ha esetleg nem a kormányzati portálokat olvasgatod...sokan nem tudják mit jelentett "Szabad Europát" hallgatni.... Most amig lehetséges érdemes olvasgatni "egypárt/vezető" rendszerű országok kialakításárol való tanulmányokat,hogy kezdték és hogy halad ,és él még a mai napig....
Az összes többi meg körités amit itt leadnak ....,egy zsebpiszok méretű ,0 gazdasági erővel rendelkező, tesco napoleon rángatja egy oroszlán bajuszát? Amig nem eszi észre addig nincs baj.
És nem a multikat kell szidni ,hogy kint adóznak.... miért nem nálunk vannak olyan jogszabályok ,hogy itt adózzanak? Talán mert nem pénztáros lö..... izé andi v... izé ... na mind1 valamelyik tulajdonában van? Tudomásom szerint van itt 1-2 "kft" amikre külön adószabályok vannak :D Egy a lényeg ,esélytelenek szerintem és ezt ők is tudják....
:)) :))
Amugy is szerintem hajtsák be a felhasználókon. Ahányszor rákattintasz a facebook oldalra ,fizess :D Ha nincs facebookod akkor meg azért fizess ,hogy reklámadókiesést pótolj! Kő a péz a plakátokra...
:)) :))

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46) paatrick


paatrick
senior tag

Most volt 2 ügy amire biztos mindenki emlékszik. Telekom "hekker" gyerek + KFC. Kb. 4 óra alatt bedöntötték a facebookos oldalukat, pedig csak pár ezer aktív felhasználó kellett hozzá.

Gondoljátok már el mi lenne ha a tinédzsertől kezdve a nagymamán át aki így tartja a kapcsolatot a régi osztálytársakkal, unokákkal mindenki felállna a kormány ellen. :P Vége lenne a dalnak hamar.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#47) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Ez a csata érdekes lesz. Ha itthon valami korlátozásra kerül sor, mehetnek a hazai cégek külföldre, hogy normálisan tudjanak működni.

Én nem értem a kormányt, a társasági adó 90%-át három nagy külföldi cég fizeti be, akik itt adóznak, mert itt kedvezőbb. Most ezeket is el akarják űzni?

(#48) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"a NAV kiszabta rájuk a maximális mulasztási bírságot, egymilliárd forintot, és ezt az ír hatóságok segítségével kívánják behajtani"

Tuti összeszarták magukat egy közép-balkáni törpediktatúra fenyegetőzése láttán. :D

(#4) NxAlex:
Ha Írország elbukik, akkor mennek a következő legjobb adóparadicsomba. Eszükben nem lesz olyan opció hogy majd a világ 2. legnagyobb (1. a német, csak ott van is miből) adólehúzását kifizetik. És ugyan miért is tennék, ha még a magyar közpénzek is magáncégek offshore (adóparadicsom!) magánszámláin kötnek ki, letelepedési kötvények, ugye.

[ Szerkesztve ]

(#49) ricsi99 válasza GeorgeV (#47) üzenetére


ricsi99
addikt

Idézek neked valakit amit nem én gondoltam ki viszont több embertől halottam akik ehhez tartják is magukat:
"Aki nincs velünk az ellenünk van"
"Rendszer ellensége"
Ezzel nincs is baj ha a szomszéd Pista bácsi/Maris néni mondja. Mindenkinek joga van azt gondolni amit akar, probléma akkor van amikor ezt neked meg is mondják hogy mi a "Jó".
Lehet pont azt szeretnék ,hogy itthon ne legyenek ezek a cégek véletlen se,nem érdekes hogy mennyi adótol esnek el. Anyagi hasznot nekik ezek a cégek nem hoznak.
De uram bocsá ,hogy vannak létezhetnek listák? De egyáltalán egy jogállamban hogyan lehetséges ekkor tartozásokat összehozni ilyen nevenincs Kfk/bt-k mittomén miknek?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#50) hcl válasza GeorgeV (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, mert közben adókedvezményeket adnak nekik... :D
Amúgy sem értettem a felháborodást. Mindenki tudta, hogy pl. Luxemburgban nem olyan szigorú az adózás, és akkor egyszer csak rácsodálkoztak az EU-ban, hogy jéééé, ott nem adóznak annyit a cégek?
Amúgy ki volt akadályoztatva, hogy adóparadicsomot csináljon, odavonzva ezzel a befektetőket? :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.