Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

az egesz Felho :DDD egy Marhasag !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2) anulu


anulu
félisten

1 felhő
2 felhő
3 felhő
...
beborult...

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Shade45


Shade45
senior tag

Elnézést ha triviális amit kérdezek, de számomra nem az:

Ez most a Drive-ot hivatott leváltani?

Vagy ez egy vállalatoknak szánt felhős szolgáltatás?

(#4) dajkopali válasza Shade45 (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

ez az üzleti szférának, a vállalatoknak nyújtott portfólió

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) pycur


pycur
tag

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#6) kengyel


kengyel
nagyúr

Egyenlőre, használom az ingyenes tárhelyeit. :)

kengyel

(#7) pycur válasza kengyel (#6) üzenetére


pycur
tag

Engem egy 64 gigás pendrive és egy 256 gigás zseb ssd usb mobile rackben kiszolgál bőven. Nem kell rettegni attól hogy mindenki elolvassa a doksikat, elfér rajta minden driver install.
Max figyelni kell az el nem hagyására. :)
Céges szinten meg minek van a helyi LAN a gépeken, ha nem arra, hogy egy megosztott gépen rajta legyen a közös mappa, meg egy másikon az ütemezett backup. :)
Ha meg a cég több városban is üzemel akkor már elég nagy ahhoz hogy ezt mindegyik telephelyén beüzemelje. Egymás adataira nonstop úgysincs szükség. Nyitnak egy ftp-t vagy kisebb fájlokat emailba átküldik.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#8) devast válasza pycur (#7) üzenetére


devast
addikt

Normálsan implementált tárolásnak kicsit orbitálisan nagyobb költsége van, mint a pendrive-odnak meg a mobil ssd-dnek. Értsd: piszok drága. Ha van megfelelő sávszél ezek az árak amibe ezek a felhős szolgáltatások kerülnek kb vicc kategória.

(#9) ribizly


ribizly
veterán

Jók ezek a szolgáltatások és egyre jobbak.
Habár nem tudom hogyan lehetnek valóban biztonságban az ember digitális emlékei, anyagai, mert az egyik esetben bízol a technológiában meg magadban a másik esetben pedig egy cégben aminek fizetsz. Egyik sem tűnik megfelelőknek valahogy. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10) gabor7th


gabor7th
addikt

Nagyon rosszul lép az a cég amelyik a Google felhőjébe akarja fontos dolgait tárolni. Már eleve a felhő egy hiba, nade még ráadásul a Googlenél...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#11) gabor7th válasza Dr.FantastiK (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Egyetértek. Aki használná annak is, meg aki azt hitte ez működik annak is gondja van a logikus dolgokkal...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#13) Dr.FantastiK válasza #20749568 (#12) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ha megengeded,

azoknak akik ra'taperolnak sok fontos es bizalmas info/adatokra annak TUTI JOOO a felho !

. . masnak nem. ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#14) Akcept válasza Dr.FantastiK (#13) üzenetére


Akcept
tag

Már ne haragudj, de a Dédiről vagy a szüleimről (akik már ténylegesen a felhőben vannak) készült videók és fényképek senkit nem érdekelnek rajtam kívül, de nekem fontosak. Láttam már halott DVD-t, állítottam helyre behalt külső meghajtót, de volt, amit nem sikerült, a KÜRT meg kicsit drága lenne.

És az aktuális munkáimat is backuolom, azok szintén nem titkosak, de ismét megcsinálni nagy para lenne. Jó az a felhő, csak tudni kell használni...

(#15) bencze válasza Akcept (#14) üzenetére


bencze
senior tag

Azért leginkább úgy jó ha helyben titkosítja az ember és úgy tolja fel. Engem az elv zavar, hogy a személyes adataimból pénzt keresnek, + sosem fogom előre tudni miféle kompromittáló pszichológiai profilt hoznak ki 10+ év adatbányászás után, eladják 10 dollárért a leendő munkaadómnak, amikor pont rosszul jön. Jó az felhő de nem véletlen, hogy ahol adatbiztonsággal törődnek ott nem szeretik (még ha használják is anyagi kényszerből).

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#17) Cheesy válasza #20749568 (#16) üzenetére


Cheesy
őstag

Ott a pont.
Én nemrég kezdtem el használni az első ilyen fizető szolgáltatást és eddig elégedett vagyok. (Sync.com, 49 USD/év/500GB)
Van a gépen egy "Sync" mappám, ami ebben van, az a felhőben is megvan ugyanúgy. Van még egy távoli "Vault" amibe ha átmozgatom a véglegesen learchiválandó adatokat, azt nem szinkronizálja a géppel, így helyet sem foglal.
A régi családi képek, videók, munkafájlok a legfontosabbak nekem, hogy megelegyenek.

<konteo>
Képek és videók legfeljebb egy Google-féle globális adatzabálónak érnek sokat azért, hogy ingyen adjon tárhelyet (SEMMI nincs ingyen, ne felejtsük), hogy legyen min fejlesztgetni ezt-azt. Pl arcfelismerő algoritmust.
</konteo>

www.vakbelmutet.hu

(#18) kymera válasza kengyel (#6) üzenetére


kymera
senior tag

Dettó - de vannak már többet nyújtó szolgáltatók.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#19) Penge_4


Penge_4
veterán

A legolcsóbbnál is évente 25 ezerre jönne ki 1TB felhős tárhely. Annyiért (még olcsóbban is) veszek egy ugyanekkora HDD-t, ami mondjuk 5+ évig kiszolgál. Ha 4x-esen számolok, akkor két HDD itthon RAID-ben, két HDD a tőlem x száz kilométerre élő karakószörcsöki rokonoknál, ahol a Dajcs Tomi-féle Szupergyors Internet Projekt keretében szintén elérhető mondjuk ha nem is a Digi, de valami jobb FTTH-s net.

Ezzel az atomháború kivételével majdhogynem a legdrágább, 2,6 centes multi-régiós adatbiztonságot értem el, ami viszont már durván 90 ezerre rúgna évente 1 TB esetén.

És akkor nem beszéltem még az örökös aggodalomról a felhővel kapcsolatban, hogy mi van, ha valami jogvédői cirkusz miatt megtizedelik az archivált gyűjteményedet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.