Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Đobostorta


Đobostorta
tag

Nem szorosan kötődik a témához, de: ahhoz, hogy valakitől genetikai mintát vegyenek, ugye kell az érintett egyértelmű belegyezése?

(#2) dajkopali válasza Đobostorta (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

bizonyos speciális eseteket kivéve igen - a cikk erre egyébként erre nem tér ki, de a minták felhasználásánál az anonimitás alapfeltétel, hiszen érzékeny személyes adatokról van szó, ezt többféle törvény is garantálja
persze ettől még...

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

nemsokára jönnek a genetikai minta alapú reklámok.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4) Narxis válasza Oppenheimer (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az tök jó. Legalább tudod majd, hogy miért kapod a viagrás spamot. :D

Thanos was right.

(#5) F34R válasza Narxis (#4) üzenetére


F34R
nagyúr

Pfuuu ez eros volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#6) SirCsimbók


SirCsimbók
tag

"A Google-hoz kerülnek a genetikai térképeink is"

ezt nem hiszem el

pont a buglihoz...?

(#7) tatabike


tatabike
őstag

A Google (egyelőre) csak tárolja az adatokat, és kapacitást biztosít a feldolgozásához. Ezért cserébe felmarkolja a dohányt, és gondolom részükről itt vége is a dolognak. Egyelőre. Ha majd magukban az adatokban is bizniszt szimatolnak, biztos "beszereznek" pár genetikust...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#8) lezso6 válasza Oppenheimer (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gattaca, kicsit másképp? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

A "Google a barátod"-tól kezdek eljutni "csődbe mehetne már ez a tröszt"-ig.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) SirCsimbók válasza Synthwave (#9) üzenetére


SirCsimbók
tag

na ezért nincs az az isten, hogy én bugli krómot használjak

menjenek az anyjukba, ahonnan előbúttak

[ Szerkesztve ]

(#11) SirCsimbók válasza SirCsimbók (#10) üzenetére


SirCsimbók
tag

a múltkor is elkezdtem nézni egy dokumentumfilm-sorozatot (A második világháború színesben) a jutubin, a 9. vagy a 10. részig jutottam, megyek föl másnap a következő részért, erre törölték az egészet [(szerk.) pedig - itt dögöljek meg -- legalább 2 éve fönn volt már]

aszittem, agyfaxt kapok. szerencsére azonban fenn volt (meg elvileg van is még) szétnegyedeltben, úgyhogy azzal voltam kénytelen folytatni.

mondjuk, így se rossz :DD

[ Szerkesztve ]

(#12) emvy válasza tatabike (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Beszereznek? Épp most váltak el egytől :)

while (!sleep) sheep++;

(#13) Synthwave válasza SirCsimbók (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fekália-mintát szívesen küldök elsőbbségivel, ajánlva. Elemezgethetik kedvükre.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) kemotox válasza Synthwave (#13) üzenetére


kemotox
addikt

(#15) leviske


leviske
veterán

Basszus annyiszor bebizonyosodott már, hogy nem szabad ennyire rábízni magunkat profitorientált cégek jóindulatára.

(#1) Đobostorta: Aktuálisan nagyjából $1000 legolcsóbban egy teljes genetikai térkép elkészítése. Szóval, ha ennyi pénz nem vándorolt el a bankszámládról, akkor csak úgy tuti nem készít rólad senki heccből ilyet.

A génbankok egyelőre úgyis csak evodevo/rák/vírus/stb kutatásokat segítenek elő, mert adott enzimeket és folyamatokat kötnek egy-egy génhez/géncsoportoz. Személyiségi jogok miatt ilyenekért nem kell aggódni. (Bár ezzel H.Lacks családja lehet, hogy vitatkozna.)
Ez a dolog onnantól lesz érdekes (és a Google/MS erre játszik szvsz), mikor ezek aktívan bekerülnek az egészségügyi alkalmazásba és ténylegesen minden emberről kell géntérképet készíteni. Ez meg már nincs annyira messze.

(#16) htc07 válasza Synthwave (#9) üzenetére


htc07
addikt

áruljátok már el nekem, hogy hogyan lehet visszaélni a genetikai térképpel. :D

(#17) gabor7th


gabor7th
addikt

Na ezt ne.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.