Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem értem, ha nem hosszabbítják meg a licenszeket, miért válnak automatikusan illegálissá a szoftverek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) moma válasza bambano (#1) üzenetére


moma
őstag

ez jó kérdés, főlegt ha leosztjuk a 4,8 milliárdot, a 27000-rel akkor 177777 jön ki per gép. Ez az a baromi kedvezményes valami amire hivatkozni szoktak?
Ja és még egy szám hiányzik: hányan veszik igénybe a diákok közül a campust.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#3) zdanee


zdanee
őstag

Nem ertem. Ujonnan ha veszek egy XP+office 2003 csomagot, harmad anyibol kijovok, es nem lesz illegalis x ev mulva, mert megvettem. Tehat most 3x annyiert bereljuk? Es ebbol a 200%-os nyeresegbol (nem beszelve az MS sajat nyereseget) kinek van villaja es jachtja az en adombol? Egyebkent en nem kertem magamnak vindozt, uh ne fizessek ki az en penzembol. Tamogassuk csak szazadannyibol az UHU-Linuxot, es tobbszorosen jol jarunk.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#4) moonman válasza bambano (#1) üzenetére


moonman
titán

SA Volume Licence

[ Szerkesztve ]

(#5) tkazmer válasza zdanee (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

Tamogassuk csak szazadannyibol az UHU-Linuxot,
én meg nem kérek magamnak uhu-linuxot, úgyhogy ne fizessék ki az én pénzemből.

ezzel csak arra akarok célozni, hogyha mindenki eldönthetné, hogy mi legyen az adójából, akkor felesleges lenne egyáltalán az adó, mint olyan.

a cikkhez:
az fel sem merült, hogy mondjuk megvegyék azt a 27e licence-et, ne csak béreljék?

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6) Brutforsz válasza tkazmer (#5) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Csak tippelek: lehet, hogy azért bérlik, és nem vásárolják meg, mert így a konstrukció keretében pótlólagos licenszköltség nélkül lehet áttérni a következő verzióra.

A 177.777 forint gépenként pedig - ha jól értelmezem a cikkben foglaltakat - akkor a 7 évre vonatkozik, tehát a fenti logika alapján így tartalmazhat több upgrade-et is, pl. Win98 -> Win2000 -> WinXP + az Office-ok generációváltásai.

De mégegyszer hangsúlyozom, ez csak feltételezés.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#7) polip válasza Brutforsz (#6) üzenetére


polip
addikt

no igen, ilyesmi lesz a hátterében...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#8) kraftxld válasza Brutforsz (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Meg pár szerver cucc is tuti van benne.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) bambano válasza moonman (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt gondolom, hogyha a minisztérium nem venne ms licenszet, akkor az iskolák előtt még lenne lehetőség, hogy ők megtegyék. Vagy a licenszidőszak lejártakor más, legális megoldást találjanak. De nem is az a lényeg, hogy hogyan oldja meg egy iskola a licenszelést, a lényeg, hogy miniszteri apparátcsik szájából csúsztatás hullott ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) bambano válasza Brutforsz (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Hét évre biztosan nem vonatkozhat, minisztérium elvileg sem köthet 7 évre elkötelezésről szerződést.

Viszont ha én megvettem, addig szól, amíg olvasható marad a sorszámmatrica a gép dobozán, nem korlátosan.

Az is érdekes lehet, hogy mire elég 27k licensz. Van 3178 település az országban, ez, ha minden településre egy sulit számolok, nagyjából 9 licensz. Persze kis településeken nincs mindenhol suli, de Pesten se.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Rover623


Rover623
félisten

Büdös...:(
De hát manapság mi nem az ilyen ("állami") ügyletek során...?:DD

primus inter pares

(#12) Brutforsz válasza bambano (#10) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Magának a szerződésnek nem kell(ett) 7 évre vonatkoznia, elég, ha lejártakor rendre meghosszabították, mint ahogyan valószínűleg most is meg fogják.
Ez a 7 év csak a matekozáshoz kellett, mivel a cikk a 2000 óta eltelt időszakban a Microsoftnak e megállapodás alapján kifizetett adóforintok összegét adta meg.

szerk.: Most vettem észre, hogy bővült a cikk, átolvasom megint.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#13) robifiu


robifiu
csendes tag

inkább OVS, mint SA, mert ebben van alap liszensz is, nem csak követési jog (kivétel a Windows kliens oprendszer, mert az valóban csak követés /bár ennek évek óta nem értem a lényegét/). a használati jog azért szünik meg, mert 3 éves időtartamra van a szerződés megkötve, melynek lejártakor már nem lehet legálisan használni, mert lejár a bérleti idő (persze ki lehetne vásárolni is, melynek értelmében az éppen aktuális verzióhoz lehetne örökös használati jogot kapni). természetesen a bérleti idő alatt mindig a legfrisebb verziót lehet használni (bár ennek gyakorlati haszna nem sok van, mert kétlem, hogy minden állami gépen Vista és Office 2007 futna). amúgy a 27k az az államigazgatási gépek száma, a sulira plusz 5mrd van fizetve (a felhasználószám nincs számszerűsítve).

(#14) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Elolvastam a frissített cikket és a minisztérium honlapján található dokumentumszerűségeket is.

Nincs kedvem bogozgatni az ügyet, nem is az én feladatom, de annyit azért megjegyzek, hogy itt (pl. a minisztérium kommunikációjában) jócskán összekeveredett a Campus program és a közigazgatási intézmények szoftverellátása.

Utóbbi esetén az általam talált netes források szerint nincsen szó az állam és Microsoft közötti megállapodásról, hanem Microsoft szoftverlicenszek közbeszerzése történik (ez a különbségtétel nem szőrszálhasogatás).

Itt a Csatolt dokumentum(ok) rovatban például megtalálható „a 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó, illetve a központosított közbeszerzési eljáráshoz önként csatlakozó intézmények által korábban beszerzett Microsoft szoftverlicencek bővítésére, kiegészítésére, meghosszabbítására, verzió-követésére, cseréjére, valamint új szoftverlicencek beszerzésére és kapcsolódó szolgáltatások teljesítésére” tárgyban született, 2011. február 15-ig érvényben lévő, nettó 18 Mrd forint becsült összértékű keretmegállapodás (tervezete, de feltételezhetően ez a végleges, csak elmulasztották lecserélni a dokumentumot) a Központi Szolgáltatási Főigazgatóság és három beszállító között.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#15) Wolverine válasza robifiu (#13) üzenetére


Wolverine
félisten

Valóban nem, ahol én melózom jelenleg, XP SP2 + Office 2003 van telepítve.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#16) zdanee válasza tkazmer (#5) üzenetére


zdanee
őstag

"Tamogassuk csak szazadannyibol az UHU-Linuxot",
én meg nem kérek magamnak uhu-linuxot, úgyhogy ne fizessék ki az én pénzemből.

Csak azt akartam mondani, hogy jobban is el lehet kolteni azt a penzt, peldaul a hazai alternativa fejlesztesevel (es ami egyebkent nem halott project). Egyaltelan, ha annyi minden mas trivialis dolog kifizetese nem az allam dolga, miert pont az oprendszer megvasarlasa az? Plane ilyen jutanyos aron...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#17) maross válasza polip (#7) üzenetére


maross
veterán

inkabb eltusolt sokmillionyi zsebpenzek, es microsoft logos villak a masik oldalon

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18) Kobaljov válasza moma (#2) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Látom már írták de kiemelném: a 27K az államigazgatásbeli gépek száma, a közép- és felsőoktatásra 5 milliárd jut, de egyrészt itt jóval nagyobb létszámról van szó (pl. a felsőoktatásban kb. 400K hallgató van (ennek kb. fele államin) + még a középiskolások, tanárok). A másik kérdés, hogy miért nem vették meg: a diák/hallgatói jogviszony eleve nem állandó hanem csak pár éves lehet, ha ez közben lejár (elvégzi/kirúgják) akkor utána hogyan adnák át a megvett licenszét másnak aki még jogosult rá? (Az meg szerintem nagy pazarlás lenne, hogy közpénzből kapjon mindenki saját Windowst. Ennél sokkal hasznosabb felhasználások is volnának, és nem állunk olyan jól anyagilag.)

Csak részben kapcsolódik, de érdekes, hogy a GKM/Oktatási Misztérium évek óta szeret villogni a különböző világcégekkel aláírt szerződéseivel IT projektekről a közoktatásban (Cisco, MS, legutóbb az Intel, Sulinet Expressz, MS Campus, digitális táblák, stb.), ugyanakkor a "hagyományos" oktatás több jelentős problémájával nem foglalkoznak. Talán mert ezekből nem lehet saját zsebre is kapni valamit? ()Avagy a közbeszerzés egyik értelmezése: közbe' magunknak is szerzünk valamit) Remélem nincs igazam..

(#19) maross válasza Kobaljov (#18) üzenetére


maross
veterán

400k hallgatobol szerinted hany kert ilyen licenszet? nem hinnem hogy nem maradt az 5milliardbol par milliard folosleg. De amugy lenyegtelen, a dolgok mindig is igy mukodtek. Nem tudsz olyan embert tenni a megfelelo posztokra, hogy 20millio forint "tanacsadasi jutalek"-ert ne valtoztasson egy picit a velemenyen. Ez nem kiborulas vagy felelossegre vonas, szerintem ezek a dolgok igy mukodnek. A klassz benne az, meg ha igy teritekre is kerul, utana is el tudjak simitani, par heten belul elfelejtodik az egesz, mondhatni ezek termeszetes dolgok.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20) Brutforsz válasza maross (#19) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Az idevágó idézet:

„Dicsőült I. Ferenc császárunk arany szavai, úgy hiszem, minden liferáns emlékkönyvébe fel lesznek jegyezve, miket őfelsége egy szegényen maradt élelmezési biztosnak mondott: „az ökör a jászolhoz volt kötve, miért nem evett?””
/Jókai Mór: Az aranyember/

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#21) Rover623 válasza Brutforsz (#20) üzenetére


Rover623
félisten

LOL...nyíltan megtűrt sikkasztás...és még le is hülyézték aki nem élt vele...:C

primus inter pares

(#22) bLaCkDoGoNe válasza Kobaljov (#18) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem "közbeszerzés", hanem "közbe' szerzés"... Talán Hofi mondta? És még mindig aktuális, sőt... :(((

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#23) azbest


azbest
félisten

Az a gáz hogy nem önálló win licensz van... hanem frissítésre jogosító... namost akinek már van windows az mi a bánatért rendeljen mégegyet?

Az MSDNAA az infó szakosaknak sokkal korrektebb... elektronikusan letölthető és addig hasznlja amíg jól esik, a suli befejezése után is (magáncélra). Most nem tudom hogy van e köze az msdnaa-nak a tsiztaszoftver megállapodáshoz, összemossák a kettőt... azt hiszem msdnaa már a tisztaszoftver előtt is volt. (ebben office kivételével minden van.. még vista is)

Most pedig úgy lűtom újjab szívózást találtak ki: nem lehet letölteni a tisztaszoftver ftp-ről a telepítőket, hanem meg lehet rendelni és fizetni kell a lemezekért http://www.tisztaszoftver.hu/erendeles/Rendeles.aspx?prog=Campus
ha jól értelmezem, min 3000et.

Persze lehetséges, hogy csak licenszhet is lehet kérni (semmi pipa), régen is úgy kértem... talán az egyetemi ms kapcsolattartótól kell kérni lemezeket vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#24) Kobaljov válasza bLaCkDoGoNe (#22) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Múlt havi Rádiókabaréban mondta Litkai, de nem tudom, hogy sajátja-e vagy ő is gyűjtötte. Tippem szerint nem Hofi, mert ez az utóbbi pár évben volt igazán slágertéma, ő meg ugye 2002-ben halt meg.

(#25) Kobaljov válasza maross (#19) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Amikor szerződést kötnek 3 évre előre fix áron akkor, hogy határozzák meg a darabszámot? Plusz több mint 400K mert "A megállapodás értelmében a köz- és felsőoktatási intézmények számítógépein, a felsőoktatási intézmények oktatói, hallgatói és dolgozói, valamint az általános és középiskolák pedagógusai otthoni számítógépein ".

A többivel egyetértek, nincsenek vagy nagyon ritkák azok akik:
1. tényleg függetlenek
2. tényleg szakértők
3. a kettő egyszerre

Amíg az állami fejőstehén az egyik legfőbb bevételi forrása a cégeknek, és a tisztviselők részéről is van hajlandóság rá, addig mindig fennáll a korrupció veszélye.

[ Szerkesztve ]

(#26) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Egyszer Bill valami olyasmit mondott: ha már mindenáron lopnak, legalább a mienket lopják. Miért nem éri meg az ms-nek ingyen adni az oktatásban levő gépekre a licenszet? Ha felnő pár generáció, hogy csak windowson oktatták, a büdös életben ki nem robbantják sehonnan soha többet az ms-t.
Nem mintha nem haladnánk jól ebbe az irányba...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) maross válasza bambano (#26) üzenetére


maross
veterán

hat ez az, miert adjak ingyen, ha 10milliarddal a zsebukben is nagyon jol haladnak az "egy oprendszert hasznalunk es az a windows" utjan.
ahogy az informatikaval kapcsolatos ujsagokbol valo kedvenc idezetem is mondja: "A számítógép a Windows operációs rendszer által ellenőrzött hardver és szoftver elemek bámulatosan jól összehangolt kombinációja" :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28) FTeR válasza zdanee (#16) üzenetére


FTeR
addikt

egyrészt rettentően demagóg a felvetés, másrészt egy beszerzésnél az ár csak az egyik tényező.
persze ezt a magyar nem nagyon érti. ezért is vásárolnak romlott húst olyan multiban, amit már fél EU-ban betiltottak.

//
a volume licenszek nem darabszámra vannak, akkor nem lenen értelmük. pl 50 alatt, 50-100 között, 500 alatt 1000 alatt, stb. stb.
és mint írva is volt, automatikusan kiküldik az új verziókat.

a campusban nemcsak win meg ofisz van. 5000HUF-os változatban (ha lemezen kéred, egyébként suli hálozatokon belül ingyé letöltheted) tízen akárhány lemezt adnak úgy 1,5mill értékben.

a legutóbbi ilyen cikk hullámban benne volt, h tavaly hányan éltek a lehetőséggel és vki kiszámolta, h állambácsinak ez diákonként csak 1-2ezerbe kerül, ami összevetve az egyéb támogatási költségekkel minimális.

ráadásul rengetegen vannak, akik nem élnek a lehetőséggel és warez wint használnak. szal az az alaphelyzet, h ms termékek egyébként is kellenének és így olcsóbb.

ahogy az utóbbi ilyen meghosszabbításokat elnéztem, nem az ms keresi állambácsi kegyét. ebből arra következtetek, h ms-nek jobban megérné ezen szerződések nélkül.

(#29) maross válasza azbest (#23) üzenetére


maross
veterán

akkor ha en, mint elvileg utolso felevet vegzo hallgato rendelek egy ilyet, a majdamo vallalkozasomban is hasznalhatom? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#30) azbest válasza maross (#29) üzenetére


azbest
félisten

Szövegértésből elégtelen :P

Íme a felhasználással kapcsolatos leírás amit a rendszer minden letöltéskor kiad: link

When you are no longer a registered student in a department that is a member of the MSDN Academic Alliance, you may no longer receive updates for your personal use computer. However, you may continue to use previously installed software on your computer, provided you continue to follow program guidelines.

Elég sokféle cucc van a rendszerben
msdn aa szeged

[ Szerkesztve ]

(#31) FTeR válasza azbest (#30) üzenetére


FTeR
addikt

a félreértések elkerülése végett a "no longer receive updates" az új verziókra vonatkozik és nem a win update-ra meg társaira.

az a szegedi lista elég régi. ez talán érdekesebb: [link]

Microsoft Windows Vista Business frissítés (otthoni felhasználók)
Microsoft Windows Vista Enterprise frissítés (intézményi felhasználók)
Microsoft Office 2007 Professional
Microsoft Windows XP frissítés
Microsoft Office 2003 Professional
Microsoft Windows XP frissítés
Microsoft Office 2003 Professional
Microsoft Visual Studio .NET
Microsoft Core CAL Klienshozzáférési jog
Microsoft Windows Server
Microsoft Exchange Server
Microsoft SQL Server
Microsoft Sharepoint Protal Server
Microsoft ISA Server

(#32) azbest válasza FTeR (#31) üzenetére


azbest
félisten

Félreértetted...
Ha visszaolvasol, hogy mire válaszoltam és az eredeti hozzászólásomat is nézed, akkor láthatod, hogy azt próbálom bemutatni, hogy mennyivel korrektebb az msdn aa licensz, mint a campus/tisztaszoftver.

Elnézést ha félreérthető voltam.

Amit te sorolsz az a tisztaszoftver lista... ahol a win verziókból csak frissítésre jogosít a licensz és csak addig használhatod amíg hallgató vagy. Jelenleg nem lehet letölteni a netről (tisztaszoftver ftp hónapok óta nem él). Az elektronikus rendelőlapon úgy néz ki hogy csak 3000ft-s cd csomaggal lehet kérni a licenszet... a postai megrendelőlapon máshogy van, de ott meg 960 postakötség van.

Az msdn aa informatikusképzésben elérhető és office kivételével szinte mindent tartalmaz... netről lehet tölteni, és ha jól értelmezzük, akkor a tanulmányok befejezése után is használható magán célra/tanulásra. A szegedi link nagyon is naprakész... jelen pillanatban ezeket a szoftvereket tölthetem le ( a legördülő menüt kell nézni, nem azt a pár kis képet ami ízelítőnek van kitéve).
Pl én ezeket használom

[ Szerkesztve ]

(#33) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Cikk a témában az Indexen konkrétabb számokkal, új infókkal

(#34) FTeR válasza azbest (#32) üzenetére


FTeR
addikt

ezt valóban benéztem. később reagáltam rá, minthogy a topikot olvastam.

(#35) FTeR válasza Kobaljov (#33) üzenetére


FTeR
addikt

nem hiszem,h az index bármivel is relevánsabb, a beképzelgéseikkel.
ha egy stat adatból mindenki azt olvassa le, h jól megy az ms-nek, akkor indexen hatalmas címmel megjelenik, h az ms a végét rúgja.

(#36) danielh2 válasza FTeR (#28) üzenetére


danielh2
tag

FteR-nek egyrészt riszpekt! Pontosan ezaz amit ő mond (az első bekezdésre értem)

Az államilag támogatott linuxról meg az a véleményem, hogy ha el is indulna egy ilyen akció (kapnának vmi dobozos linuxot mint most a wint), 10-ből 9 diák/pedagógus (különösen a nem IT hallgatók körében) 2 hét után gyakná le a gépről és tenné vissza a warez wint. Az átlaguser számára a win az "industry standard", és ha akarunk valamilyen támogatott szoftvert adni neki, akkor inkább alkalmazkodjunk az igényeihez és ne próbáljuk a usert központilag alakítgatni mert úgysem fog sikerülni. Nem mennék bele újra a prog.hu-n hajdanán ezerszer lejátszott TCO vitákba, pro és kontra minden elhangzott ott, de annyi bizonyos h egy ilyen államilag támogatott linuxprogram költségeibe a winhez szokott userek masszív átképzésének költségét is be kell kalkulálni.

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.