Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Nem arról volt szó, hogy a Threadripper nem játékos CPU? Persze, lehet rajta játszani, de kicsit overkillnek érzem.

Ugyanakkor gamer lap, így jó drágán el lehet adni. Az is igaz...

#tarcsad

(#2) Walter_White


Walter_White
senior tag

Mennyire megbízhatóak a Giga lapok?, stabilitás?, terméktámogatás szinten is kiváncsi vagyok. Asus Zenithen, illetve még az Asrock Prof/Taichin gondolkodok.

(#3) ledgeri válasza Yutani (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Pl játokos, streamer, vágó emberkének, akinek 1 gépe lesz, de az nagyon...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#4) zzola válasza Yutani (#1) üzenetére


zzola
félisten

Így van, pár sz@ros led, 1-2 csilli-villi és mehet rá a nem kicsi felár!

(#5) F e Z o válasza zzola (#4) üzenetére


F e Z o
veterán

Szép nagy fizikai mérete lesz annak a procinak.

H2O über alles!

(#6) Bird


Bird
addikt

Jééé világít, mint a karácsonyfa. :) Ja, hogy gamer... :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#7) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

tudom hogy már volt............, de már megint mi az a PS/2 csatoló :Y

vagy csak nem tudok valamiről és felélesztik, esetleg még mindig aktívan gyártanak hozzá hardvert?

most nem trollkodás, tényleg a kíváncsiság hajt.

Aurea mediocritas

(#8) Feketelaszlo válasza AXisBOLD (#7) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Billentyűzetnek van. Sok gamer esküszik rá, hogy kisebb az input lag, ha az USB helyett gyári PS/2-n köti gépre az ősöreg mechanikus billentyűzetét.

[ Szerkesztve ]

(#9) headhunter


headhunter
addikt

Aorus X399 Gaming 7, ennél a lapnál "399"$ az árat is jelöli?!

(#10) #41133696 válasza zzola (#4) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Gigabyte RGB Fusion programjával vezérelhető az RGB LED megvilágítás is."

Anno én is haraptam az ilyesmire, 2003-ban épített konfigom idején volt divat a fénycső. Most már nem izgat, akkor a gép az asztalomon volt, most az asztalom mellett, nem is látom, csak szemből :D

Gondolom a 10-25 éves korosztály a cél, azokból is természetesen a burzsujok :D

(#11) #16939776 válasza AXisBOLD (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van hogy életet ment mint - egyetlen, bárhol működő - beviteli eszköz.

A lap jól néz ki /kikapcsolt/ ledek-kel. :U

(#12) foka válasza Yutani (#1) üzenetére


foka
aktív tag

Ahogy az én E5-2683 V3-m se arra való, de megy rajta (nem úgy mint szeretném, mert leskálázza magát).
Itt is igaz kehet akár "a kevesebb néha több".

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#13) AXisBOLD válasza Feketelaszlo (#8) üzenetére


AXisBOLD
addikt

sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz mögötte, köszi a videót.

(#11) Duracellm... : yepp és még ez is egy szempont :K

Aurea mediocritas

(#14) icon válasza AXisBOLD (#7) üzenetére


icon
senior tag

És nekem fel se tűnt, pedig... a végén még trendi lesz, mint az edzett üveg oldallap, meg az RGB-led.

Engem nem zavar a jelenléte ;)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#15) snake1977


snake1977
őstag

Érdekes ez a led mánia, de legalább megvan az az előnye hogy látom mennyi por került a gépházba :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#16) Malibutomi válasza Walter_White (#2) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Par eve a Gigabyte jon fel kb. olyan utemben ahogy az Asus romlik en igy latom.

(#17) #41133696 válasza Malibutomi (#16) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az ASUS nincs leszállóágon, ezt rosszul látod.

(#18) ->Raizen<- válasza #41133696 (#17) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De minosegben megy az asus a beka segge ala meg tartossagban is.

(#19) MasterMark válasza AXisBOLD (#7) üzenetére


MasterMark
titán

Illetve csak PS/2-őn van NKRO is. USB-n bonyolultabb megoldani.

Switch Tax

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezeknek a géming a mániájuk. Miafrancnak venne valaki 16magos procit játékra, amikor még az optimalizáltabb játékok is jobban futnak 4mag@5GHz-en (már ha egy számít a proci).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) eldiablo válasza AXisBOLD (#7) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Maximus IX Apexen is van. Pl. legacy 3Dmarkok alá Windows XP kell, ott meg szar bele vasalni az USB drivert, PS/2 portal meg semmi baja nincs.

Extrém tuningnál bizonyos szituációkban az USB kontrollerek kikacsolása is segíthet. Nyilván nem mainstream igény, de ha az Asus elkezdte, a Gigabyte sem maradhat le.

(#22) #41133696 válasza ->Raizen<- (#18) üzenetére


#41133696
törölt tag

14 éve csak ASUS alaplapjaim vannak, a mostani is az ASUS Z170-A elégedett vagyok vele :)

(#23) proci985 válasza MasterMark (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

pedig van, nekem is megy, csak ket USB kell hozza.

a VRM borda mondjuk meg itt is vicc, de legalabb mar nem egy alu monolitrol van szo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Géming... ühüm.
Szerintem, aki főként játékra ilyet vesz, az pont olyan "hülye", mint aki lga 2011/2066 rendszert épít erre a célra.
Persze ameddig lósz@r van, addig légy is akad.

(#25) t72killer válasza antikomcsi (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, annál is rosszabb... Az LGA 2011/66 legalább elballag 4.5GHz-ig, ha elég kakaót adnak neki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) bacsis válasza AXisBOLD (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ez a lap ATX szabványú, és ha jól tudom az ATX szabány része a PS2 csati, mostmár bő 20 éve, szóval semmi extra nincs ebben :))

(#27) #41133696 válasza bacsis (#26) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jó, hogy az AGP port nem maradt rajta :D

Viszont köszi, mert ez bennem is felmerült (csak nem foglalkoztam vele), hogy a Z170-en minek PS2 :)

(#28) snake1977


snake1977
őstag

Az elmúlt 8 évben szinte csak gigabyte lapjaim voltak illetve most kivételesen egy asust nyúzok amihez roppant jó áron jutottam, a minősége a gigabytenak egyre jobb a közép-felső kategóriában, az elmúlt két évben átment pár lap a kezemen, a legkevesebb problémám a gigabyte után az asus lapokkal volt, én mindkét gyártót megbízhatónak tartom.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#29) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

ránézésre úgy 500euro :)

(#30) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Van rá egy tippem, hogy tuningra ennek a VRM-je is túlmelegszik, pont mint a x299.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#31) lajthabalazs válasza bacsis (#26) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az ATX szabvány csak az IO portok méretére és elhelyezkedésére vonatkozik, nem a konkrét elemekre. Azt specifikálja, hogy hol van és mekkora a hátlapi panel, és a kártyahelyek, azt nem, hogy mi van rajtuk, mert az a ház és a tápegység szempontjából lényegtelen.

A PCIe portok közt a hűtőborda alatt M2 foglalatok vannak?

(#32) F e Z o válasza lajthabalazs (#31) üzenetére


F e Z o
veterán

Igen, azok.

H2O über alles!

(#33) arn


arn
félisten

Vazze... a procifoglalat hattervilagitasa?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) #31600896 válasza ->Raizen<- (#18) üzenetére


#31600896
törölt tag

Mint minden gyártónak nyilván az Asusnak is vannak hibás termékei, kevésbé sikeres szériái. Nem tart az a béka fene felé, stabil az Asus. Mondjuk nekem Giga, Asus, MSI lapjaim is voltak egyikkel se volt gondom. Az AsRockban annyira már nem bízom.

(#35) Duddi válasza Walter_White (#2) üzenetére


Duddi
aktív tag

Amióta meghalt egy DFI Lanparty alaplapom 3 nappal a gari vége után (volt vagy 12 éve) azóta csak Giga alaplapokat használok minden konfigban amit azóta építettem (kivéve ha mást kértek) főleg az Ultra Durable kategóriából. Ez idő alatt 1 alaplap ment csak tönkre mert villám csapott a házba és megsült az alaplapi lan kártya, utána még sokáig használták egy lan bővítő kártyával. Én személy szerint meg vagyok elégedve az UD szériával az Arous lapot mostanában tervezek venni és kipróbálni. (szintén az UD széria de más alaplapokhoz képest a pcb VASTAG alaplap mércével majd vágódeszka és nekem igen elég nehéz toronyhűtőket is elbírt, az arous ról mást hallottam az érzékeny az alakváltozásra.)

(#36) AXisBOLD válasza MasterMark (#19) üzenetére


AXisBOLD
addikt

& (#21) eldiablo

így most már tényleg kerek, ma is tanultam valamit :)

(#14) icon: teljesen rendben van, csak fura volt látni egy ilyen modern lapon

(#26) bacsis: :N de már válaszoltak helyettem

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#37) wolfman válasza Feketelaszlo (#8) üzenetére


wolfman
veterán

Sok gamer esküszik rá, hogy kisebb az input lag

na ezt már azért erősen placebo-nak érzem.

(#19) MasterMark: Na ez már sokkal hihetőbb ok.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#38) nubreed


nubreed
veterán

Agyam eldobom ettől a led mizériától. Ezt most tényleg túltolta a gigabyte. Mi a f@szért kell szó szerint mindenhova nyomorult led arra a rohadt alaplapra? Mikor megláttam a képet, előszőr azt hittem rosszul látok. De nem, ott van mindenhol, a memória slotoknál, a pci-e csatlakozóknál, a hűtőborda nagyrészén és még ki tudja hol amit a képen nem látunk... hányás az egész.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#39) wolfman válasza nubreed (#38) üzenetére


wolfman
veterán

Az RGB ledes mizéria és inkább őrület már engem is rendesen felb@sz, de most így ezzel a vörös led megvilágítással elég jól néz ki a cucc. Persze értelme nincs, de látványos. Persze ebben a színben így ahogy most, váltogatni már nem váltogatnám, meg amúgy is zárt házam van, nem érdekel különöskép. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40) MasterMark válasza nubreed (#38) üzenetére


MasterMark
titán

Az a jó, hogy ezt bármikor kikapcsolhatod. Plusz pénzbe nem nagyon kerül nekik, baromi olcsó a LED, viszont látványos az erre fogékonyaknak.

wolfman: A vörös az nagyon elcsépelt.

proci985: Az oké, de megnézted hány USB eszközt csatlakoztat fel? Egy USB-n max 6KRO van, elég sok USB kell ennek kiváltására. Plusz nem mellesleg egy szoftver ami kezd is ezzel valamit.
PS/2-n alapból full NKRO, kisebb lag, driverfüggetlen (ennek hátránya is van pl).

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#41) HookR válasza Bird (#6) üzenetére


HookR
addikt

"Jééé világít, mint a karácsonyfa. :)"
Gamerfa. ;)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#42) bteebi válasza headhunter (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Nem. Attól azért drágább lesz :P. Esetleg Aorus X399 Gaming 7, bár az már szintén overkill lenne. Alapjaiban véve amúgy tetszetős lap (remélem a LED-ek kikapcsolhatóak :DDD), a processzor meg brutálisan nagy :Y. Nekem mondjuk felesleges volna, nem tudnám kihasználni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) DJGABI válasza bteebi (#42) üzenetére


DJGABI
addikt

X399 Gaming 7$ :DDD

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#44) #25068288 válasza Yutani (#1) üzenetére


#25068288
törölt tag

Azt, hogy játékra nem való én csak itt, meg egy-két magyar oldalon olvastam, máshol erről nem volt szó, tehát teljesen alkalmas játékra.

--------------------------------------------

A sok hozzáértő szakembör, legeket szidalmazók, megvetők meg inkább csupán irigyek, mert nincs pénzük ilyen lapra!
Már nem azért, de akinek van rá pénze, ugyan hadd várjon már el érte némi extrát is! :U

[ Szerkesztve ]

(#45) #25068288 válasza #25068288 (#44) üzenetére


#25068288
törölt tag

*...ledeket szidalmazók, megvetők...

(lejárt a szerkeszthetőség, sorry.)

(#46) t72killer válasza #25068288 (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván 2017-ben nem egy modern proci alatt fognak kifeküdni a játékok. Csak épp nem lesz jobb egy 4magos Haswellnél, max e-pénisz-faktorban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) arn válasza #25068288 (#44) üzenetére


arn
félisten

hamarosan majd azert kell fizetni, hogy ne legyen rajta :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) bteebi válasza DJGABI (#43) üzenetére


bteebi
veterán

Csak aztán nehogy tényleg úgy legyen ;].

#47: És valószínűleg egyre többen hajlandóak lennének tényleg fizetni is ezért :U. Minden bizonnyal én is közéjük tartoznék, persze függ a körülményektől (ki lehet-e kapcsolni a LED-eket, és mennyi a felára annak, hogy leszedjék a kész termékről :DDD).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#49) eldiablo válasza nubreed (#38) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szerintem elég zsír a sok LED. Szerencsére opció, hogy világítson-e vagy sem.
Én imádom amióta ismét feltűntek, mert ugye nem új keletű a lapok LED megvilágítása, csak szeretjük ezeket elfelejteni. :) Van LGA775-ös lap is ami olyan mint egy közepesen giccses karácsonyfa.

Fejlődik a technika, fejlődnek a LED vezérlők is:
Maximus IX Apex:

Gigabyte EP45-UD3R

hozzá tartozó Ballistix Tracer:

még egy kicsit vissza utazva az időben:

Abit AN8 Fatal1ty

hozzá a vga:

és még lenne sok példám.

Látható, hogy nagyon nem új keletű a dolog. :N

(#50) bteebi válasza eldiablo (#49) üzenetére


bteebi
veterán

És már régen se volt jó szerintem :). Persze tényleg van, akinek tetszik. Valószínűleg lenne olyan kivitelezés, ami nekem is bejönne, de ezek nem olyanok. Az viszont meglep, hogy ennyire régi cuccokon (X800XL :Y) is voltak már LED-ek.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.