Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Az a HDR betűhármas nem RGB akart lenni?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Miért nem tudnak már csinálni egy 1080p -s freesync 2,IPS, 40-75Hz -es modellt olyan 70.000-100.000 Ft -os árkategóriába? Költői kérdés volt,nem kell rá válaszolni. Mert tudom hogy egy varázsszó létezik az egész jelenségre ami a ,,Profit". :D
Bár a freesynces IPS 1080p -s kijelzőkre is sokat kellett várni aztán egyszer a Samsung elkezdte és azóta megtört a jég és van belőle bőven választék.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Zoltn


Zoltn
senior tag

350 cd/m² :DD

"Music is your only friend. Until the end!"

(#4) atok666


atok666
őstag

IPS, 1ms? Az hogyan?

Atok

(#5) erer1000 válasza Zoltn (#3) üzenetére


erer1000
őstag

most miért is?

LG 32UD59-em van,
Maximális fényerő 300 cd/m2

kb kiég a szemem max fényerőnél.

nem tudom mennyi a minimuma cd/m2-ben, de manual-ba fényerőt 0-ra tolva használom a nap döntő hányadában mert úgy kényelmes.

filmezéskor rakom csak 70%ra

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#6) #06658560 válasza erer1000 (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem önmagában gond, hanem a HDR-hez.

(#7) Fecko_78 válasza atok666 (#4) üzenetére


Fecko_78
tag

Samu féle Mprt technológia Ips-re tovább fejlesztve. Elég frankó!

(#8) Zoltn válasza erer1000 (#5) üzenetére


Zoltn
senior tag

A tv-m 850et tud és imádom mikor kifolyik a szemem ps4pro HDRnél. :D :C És amúgy a mostani monitorom is röhögve tudja ennek az újnak az értékét, tehát akkor az enyém is HDR? :F Nyilván nem.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#9) erer1000 válasza #06658560 (#6) üzenetére


erer1000
őstag

oh :D efelett el is siklottam.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#10) J.J. András


J.J. András
őstag

most ezzel nVidia Pascal és Turing kártyák használhatóak 144Hz-en Freesync beállítás mellett :? :F

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#11) McSico válasza atok666 (#4) üzenetére


McSico
senior tag

Valahogy így.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#12) nubreed


nubreed
veterán

Eddig fogalmam sem volt, hogy a Gigabyte is gyárt monitorokat. Vagy ezek csak átbrandelt kínai szutykok? Szvsz teljesen feleslegesen szálltak be a monitor piacra, így is van már elég gyártó oda.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13) Akula


Akula
őstag

De jó, hogy egy monitort csak szemből néz az ember! Hátulról jó ocsmány lett.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#14) xEon1337 válasza nubreed (#12) üzenetére


xEon1337
őstag

Most lépnek be erre a piacra.

"Less but better" - Dieter Rams

(#15) Pttypang válasza Televan74 (#2) üzenetére


Pttypang
veterán

45-75 Hz? o.O

Everybody lies.

(#16) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Ez már a valahányadik ips panel 1ms válaszidő körül. :R Jól hangzik, és kéne már valamelyikről egy teszt vagy valami,hogy mégis hogy néz ez ki és milyen valójában. :K

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#17) ddekany válasza Televan74 (#2) üzenetére


ddekany
veterán

A FreeSync 2 elég új még azért. De ha FreeSync 1-et vesszük, 1080p-s 144Hz van 80-90e-ért, ha jó a VA is (nem tudom mennyire érződik a gyakorlatban, hogy jobban keni a gyors mozgást mint a IPS, de cserélbe bizonyosan sokkal ütősebb a mélyebb feketéjével, ami sokat dob játékon/filmen). IPS-es ugyan ez meg már ~150e hasonló paraméterekkel (és az még nem is FreeSync 2-es).

40-75 körüli frekvenciát támogató panel meg lehet hogy necces FreeSync 2-höz, mivel a nagyon alacsony frissítési frekvenciák támogatása ott már követelmény, amit frame-k többszöri megjelenítésével oldanak meg (pl. 30 fps az panel szinten 60 Hz úgy, hogy minden frame 2x jelenik meg). A panel szintjén minimumnak kb. 48 Hz reálisabb mint 40, és akkor ahhoz, hogy 47.9 fps tearing nélkül megjelenjen, a maximumnak legalább 96 Hz-nek kell lennie. OK, alacsonyabb mit 144 Hz, de nem tudom érdemes lenne-e csak ezért ilyen panelt is gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#18) ddekany válasza ddekany (#17) üzenetére


ddekany
veterán

Rákeresve, hogy nem mondjak hülyeséget... LFC a neve ennek a "támogatnia kell a nagyon alacsony frissítési frekvenciákat" dolognak, és AMD azt várja el, hogy a monitor által támogatott minimum és maximum frissítési frekvencia közt legalább 2.5 szorzó legyen (nem tudom miért nem csak 2+pici). Tehát 48 Hz minimum esetén legalább 120 Hz maximumot kell tudnia a monitornak, szóval szokványos a tucat 48-75-ös paneltől igen messze van már.

(#19) Kansas válasza ddekany (#18) üzenetére


Kansas
addikt

Az AMD szerint ez a monitor se FreeSync2-t se HDR-t nem tud... :F

Az LFC egyébként azt is jelenti, hogy a minimum frekvencia alatt sem jelenhet meg tearing.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#20) tntmax válasza Acélfarkas (#1) üzenetére


tntmax
aktív tag

HDRGB

hádéergébé

(#21) Skyhunter válasza tntmax (#20) üzenetére


Skyhunter
senior tag

:C :C (feldobtad a napom, sírva röhögünk melóhelyen)

(#22) ddekany válasza Kansas (#19) üzenetére


ddekany
veterán

Miért ne tudhatna LFC-t? 144 > 48 * 2,5, szóval nincs akadálya. A HDR meg végkép nem tudom hogy jött ide. (Amúgy igazából nem is a monitor tudja az LFC-t, elvégre az egy szoftveres trükk. Csak kell hozzá az említett széles frekvencia tartomány támogatása.)

Amit mondasz, az az LFC célja, és azt úgy valósítják meg, ahogy fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

(#23) Kansas válasza ddekany (#22) üzenetére


Kansas
addikt

Mivel az LFC a minimum FreeSync freki alatt kapcsol be, tehát a széles frekvencia-tartomány támogatása szvsz inkább egy AMD által támasztott követelmény, nem tudom, technikai értelemben hogy függ össze(összefügg-e egyáltalán) a magasabb frekvenciák támogatásával... ha csak... tán csak nem úgy emulálják az alacsony FPS-t, hogy a monitor magas frekvencián(az aktuális fps-szám egész számú többszörösén) dolgozik közben, hogy azt a kevés frame-et jó időpontban tudja megjeleníteni? :F Hmmm...

Hogy hogy jön ide a HDR? Nézted a cikk címét?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#24) ddekany válasza Kansas (#23) üzenetére


ddekany
veterán

Igen, úgy csinálja az alacsony frekvenciás frissítést, hogy többször jeleníti meg ugyan azt a képet meg magas frekvencián (mind írtam is fentebb). És ez a képesség követelmény Freesync 2-höz (akár csak a HDR).

(#25) -boyscout- válasza Kansas (#19) üzenetére


-boyscout-
tag

Azóta frissült és van HDR.

(#26) Vaze


Vaze
őstag

Tehat akkor,erdemes vasarolni belole vagy nem?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.