Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Milyen jó, hogy semmi gyakorlati hasznuk nincs ezeknek a szémháborúzásoknak. Csak egyre nagyobb számokkal dobálják a parasztot, had vakuljanak.

(#2) -Skylake- válasza XuChi (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Akárhogy is , de gyorsabb. Ebből adódóan ha bárki, bármi olyat használ aminél számít a tároló sebessége, akkor ezzel az a folyamat gyorsabb. Az lehet, hogy kevés ilyen folyamat van , de ha csak egyetlen egy darab is van, ott ez gyorsabb. Ez az értelme.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#3) Noukoum válasza -Skylake- (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Inkább az az értelme hogy sok ember lecserélje a néhány éves ssd-jét csak mert ez gyorsabb.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4) pelgrim_v1 válasza Noukoum (#3) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Rengeteg dolog van aminek az a szűk kereszt metszete hogy milyen gyorsan tudod be emelni a háttér tárból a dolgokat a ramba és oda adni a procinak. Nagyon is sok múlik a háttér tár sebességén

[ Szerkesztve ]

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Helyes, versenyezzenek csak sebességben... is, meg árban is. :)

(#6) genlog válasza XuChi (#1) üzenetére


genlog
junior tag

Ha esetleg olvasol infós híreket, mondjuk PH-t, akkor tudnod illene, hogy hamarosan ránk zúdulnak azok a játékok és így vélhetően azok az egyéb alkalmazások, amik bizony nem csak "kihasználják", hanem alapvetően igénylik is ezt a sebességet.

(#7) BORZE50 válasza XuChi (#1) üzenetére


BORZE50
csendes tag

Milyen jó lenne, ha ilyen borzalmasan okos dolgokat "Milyen jó, hogy semmi gyakorlati hasznuk nincs ezeknek a szémháborúzásoknak" megtartanátok magatoknak a barlangban és egy kővel agyonvernétek a mammutokat? :C :DD

[ Szerkesztve ]

Kovács Lajos

(#8) ledgeri válasza BORZE50 (#7) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem jó... a Mammutok már rég EOL...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9) Victorio


Victorio
aktív tag

Az miért jó, hogy csinálnak egy hatékonynak tűnő hűtőbordát, amire egy díszítő elemet tesznek, hogy teljesen elrontsa a légáramlást a lamellák között?

De nem csak ezen látok ilyet, alaplapoknak a chipset és fesz ellátó rész hűtőbordáinál is többnyire az a jellemző, hogy a lamellázat kialakításánál a funkció meghal a dizájn oltárán.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#10) Lacok


Lacok
őstag

Az 5 év gari egész jól hangzik.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) XuChi válasza BORZE50 (#7) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor olvass utána és nézd meg a review-kat, rá fogsz jönni, hogy semmi gyakorlati haszna nincsen. Os betöltés egy jobb nvme ssd-hez képest 1-2 mp előny, egy játék betöltés szintén, másolás ssd-ről ssd-re, ott kijön a sebessége, de mikor is másolsz ilyen feltételek mellett ? Egy nagyobb project elmentésénél is kijöhet az előnye. De ennyi és itt véget is ért az előnye.

Nem 1-2 tesztet olvastam el, nem egy két videót néztem meg, és jómagam 5db nvme SSD-vel rendelkezem, amiket szépen kiteszteltem a SATA SSD-immel szemben, és kijött, hogy semmi előnye nincsen az NVME-nek a SATA SSD-hez képest sem, csak a fent is írt nagyobb projektek mozgatásánál.

Te meg tartsd meg a beszólásaidat a haveroknak!

[ Szerkesztve ]

(#12) XuChi válasza genlog (#6) üzenetére


XuChi
addikt

Majd ha már itt lesz, és látom a saját tesztjeimben, hogy a Samsung 970 Pro SSD-men lassúak azok a játékok, és szenved vele a gép, akkor majd el is hiszem ezt az állítást ;)

De a saját tesztjeimben egyértelműen kijött, hogy még az NVME SSD is felesleges a SATA helyett, mivel semmi előnye nincs vele szemben. Leszámítva a másolási sebességet.

OS betöltésben semmi előnye, játék betöltésben semmi előnye, alkalmazások indításában semmi előnye. Azt az 1-2 mp-et leszámíva.

(#13) Reggie0 válasza XuChi (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk amikor backupot keszitesz a rendszerrol baromira kijon. Ha ezt rendszeresen csinalod, akkor nagyon megeri. En egy usb 3.1 10gbites nvme ssd adapterben levo nvme ssdre szoktam backupolni, azert az 1gbajt/s masolasi sebesseg elegge nagy elony a lassu sataval szemben.

[ Szerkesztve ]

(#14) genlog válasza XuChi (#12) üzenetére


genlog
junior tag

Nem az a lényeg, hogy egy-egy user mit hisz el, hanem hogy az említett fejlesztéseken gőzerővel dolgoznak szoftvereses és hardveres oldalon is.
[video]

Mondjuk én speciel tudok élni nélküle, meg az engem érintő alkalmazásokat még egy darabig nem fogja ériinteni ez a megoldás, viszont a játékok nagy húzóerő és dollármilliárdos hátszéllel működik is.

[ Szerkesztve ]

(#15) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Akkor most már lassan jöhetnek a PS5-be való bővítők.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#16) Joz76 válasza XuChi (#12) üzenetére


Joz76
tag

Már hogyne lenne gyorsabb. És láthatod a teszteken is. Nézd meg pl. ezen: https://www.tomshardware.com/reviews/wd-black-sn850-m-2-nvme-ssd-review/2

Hogy a real word alkalmazásokban nem gyorsabb, hát ez is igaz, és nincs benne semmi furcsa, ez is ott van a teszten, csak tudni kell, hogy mit nézz. Az átlag egyorrú user leginkább a QD1, azon belül is leginkább a 4k, vagy ahhoz közeli file méretet "használja", annak a sebességét fogja érezni a "mindennapokban". És bizony ott nincs nagy varázslat, a legjobb PCIE 4.0-ás SSD is csak alig vagy nem is gyorsabbak, mint egy jó SATA. Hát ezért volt a leggyorsabb az Intel Optane, mert hiába tudott Peak szekvenciális írásban és olvasásban kevesebbet, mint egy jobb PCIE SSD, a kis file-okkal, QD1-ben sokkal jobb volt, mint a többi SSD, és ez bizony meg is mutatkozott az os boot időben meg játékbetöltésben is. Még ha mondjuk ramdrive-ról nagy file-okat rámásolva csak fele olyan gyors volt, mint a top NVME SSD-k.
Szóval gyorsabb az, csak egy olyan paraméterben, amit az emberek nagy része szinte sosem használ, amit meg gyakran használnak, abban nem gyorsabb, vagy legalábbis csak észrevehetetlen mértékben

[ Szerkesztve ]

Joz

(#17) Noukoum válasza Joz76 (#16) üzenetére


Noukoum
veterán

Nincs ezzel baj, csak nem kell azt hinni hogy ez hasznos a usernek. Igen van egy nagyon pici réteg aki kitudja használni valamilyen szinten. Csak helyén kell kezelni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) snecy20 válasza XuChi (#1) üzenetére


snecy20
veterán

De akkor ennyi erővel még mindig a PATA HDD-knél kéne tartanunk.
Vagy mondjuk a 2011 körüli, 500MB/s sebességet tudó SATA3 SSD-knél megállítani a fejlődést.
Egyébként adatbázisok beolvastatásakor/betöltésekor nagyon nem mindegy hogy 500mb/s, vagy 7000.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#19) Vole válasza snecy20 (#18) üzenetére


Vole
tag

"De akkor ennyi erővel még mindig a PATA HDD-knél kéne tartanunk."

Azert ne essunk tulzasba, nem csak vegletekben lehet gondolkodni. Az atlag felhasznalonak boven jo egy kozepes Intel vagy Samsung SSD, akar 2.5 -os Sata -s is. En is egy Intel 520 -ast hasznalok mar evek ota, semmivel sem lenne gyorsabb a gepem egy ilyen legujabb csillivilli SSD -vel. Ellenben baromira orulnek ha maradna a sebesseg, viszont kijonnenek vegre a megfizetheto aru 10-20TB -os SSD -k. Evek ota varok normalis SSD -re, 8 HDD -van film/sorozat tarolasra de mar nagyon unom ezert karacsony elott vettem egy 12TB -os WD Red -et, amire atmasoltam amit lehetett. A regi vinyok maradnak backup -nak, de nagyon remelem, hogy mire ez vincsi kuka mar vegre lesz rendes aron nagy SSD. Tokomet se erdekli hogy 3 nanosekundummal gyorsabban tolt be a windows.

(#20) snecy20 válasza Vole (#19) üzenetére


snecy20
veterán

De akkor hol itt a gond? Átlag user ha utánaolvas, akkor láthatja hogy egy átlagos Sata3 SSD vagy egy gen3 belépő m.2 nvme kielégítheti az igényeit, az itt beharangozott termékek árának egynegyedéért, vagy még olcsóbban. Nincs ezzel gond, RTX 3090 sem kell mindenkinek.
Viszont nem csak az egy-két fokmérője van egy SSD hasznosságának, hogy mennyi idő alatt tölt be rajta a Windows, meg a játékok.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#21) Televan74


Televan74
nagyúr

Én remélem hogy a PS5 támogatott SSD listáján rajta lesz ez is. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) Vole válasza snecy20 (#20) üzenetére


Vole
tag

"De akkor hol itt a gond?"

Ott, hogy az SSD meg mindig tizszeres aron van a HDD -hez kepest, mert a hulye milisekundumokon fejlesztgetnek ahelyett, hogy kapacitasra fokuszalnanak.

(#23) Tidus válasza Noukoum (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Érzékelni nem tudod a gyorsaságot, max. bench-ben tudsz benne gyönyörkodni, és háromszor annyit fizetsz.
Amúgy én maradok inkább a jól bevált SSD gyártóknál. MSI-re, és Gigára biztos nem váltok.

(#24) DEJVID válasza XuChi (#12) üzenetére


DEJVID
őstag

Ja a 970 Pro után minden SSD fejlesztést le kellett volna állítani, mert szerinted az már mindenre elég?

(#25) Noukoum válasza DEJVID (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem kéne mindig végletekben gondolkodni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) mepet válasza XuChi (#11) üzenetére


mepet
addikt

Lassan érik, hogy lecseréljem a 2TB-os SSD-m. Ha igazak a számok, akár 2-szer is gyorsabb lehet a jelenleginél. Sajnos új lap is kell majd hozzá (pcie 4.0...).

Bevallom én még nem néztem teszteket, azt gondoltam, hogy tényleg észrevehetetlen a különbség, de hogy tényleg egész másodpercekben mérhető a különbség már a win betöltésnél is, már ott is több, mint 5%-al gyorsabb, az komoly érv a szememben! Eddig csak a számok miatt akartam lecserélni, de meggyőztél, még ha nem is pont ezért emelted ki a tényeket! :B

(#27) XuChi válasza DEJVID (#24) üzenetére


XuChi
addikt

Nem kell leállítani, csak nem kell előadni, hogy ezek az újak mennyivel jobbak mint a régiek, mert nem jobbak.

(#28) genlog válasza Noukoum (#25) üzenetére


genlog
junior tag

A #14-ben linkelt videó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.