Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Benyaking


Benyaking
aktív tag

30 lapba egy itx se fért bele? Érdekes...

(#2) vicze válasza Benyaking (#1) üzenetére


vicze
félisten

Ebben az a vicces, hogy mindenki másnak van ITX-es Z97. :)

Amúgy Balck Edition = piros + zöld + szürke. :D

(#3) Steve1207 válasza Benyaking (#1) üzenetére


Steve1207
veterán

ITX-ek mindig a sor végén jönnek, lesz az is, nem kell aggódni :)

.

(#4) TomiLi válasza Benyaking (#1) üzenetére


TomiLi
addikt

A honlapjukon van fent egy Z97-es, de említésre sem méltó szerintem.... Legalábbis a konkurenciák által közölt darabokkal szemben eléggé vérszegény

Bogyóka

(#5) TomiLi válasza TomiLi (#4) üzenetére


TomiLi
addikt

Bocsánat! Van H97N-wifi is... az sem sokkal jobb.

Bogyóka

(#6) HussarF

Kb. 3 hete raktam össze az új gépemet GA-Z87X-D3H alaplappal. Itt viszont már csak Z97-D3H -t és Z97X-UD3H -t látok. Az én alaplapom szériája nem lépett a következő szintre?

(#7) mghltm


mghltm
addikt

Z97X-SOC Force @ tweaktown

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#8) Gausz


Gausz
aktív tag

De most komolyan. Van értelme ennyi típusnak?? Szerintem harmadennyi is elég lenne.

(#9) HussarF válasza Gausz (#8) üzenetére

Amúgy bőven :) De aki pro, az legalább részletesen tud tulajdonságok alapján válogatni. Aki meg nem, az meg megszívja, mert elveszik benne és sok munkát kell beleölnie, hogy értse a különbségeket.

(#11) Jack@l


Jack@l
veterán

Van egy olyan sanda gyanum, hog ezekől már nem fog olyan sok elkelni... (hacsak nem lesz egy nagy proci leértékelés)
Már mindenki a ddr4-es lapokat várja, meg a következő szériás socketet.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12) kekegsm válasza #11476992 (#10) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem biztos. Én pl nem találtam meg azt, amilyenre vágyom

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#13) Daywalker válasza Benyaking (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Z97N és H97N, mindkettő mini-ITX. Bocsánat, a táblázatban rosszul volt! Javítva! :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#14) subaruwrc


subaruwrc
félisten

mint 30 termék kerül a polcokra (27 darab Z97-es és 7 darab H97-es)

itt van egy kis bibi.

(#15) Sinesol válasza Jack@l (#11) üzenetére


Sinesol
veterán

Ennyi erővel a sandyt se kellett volna senkinek megvenni, hanem várni a Haswellre.

Ebben az évben maximum X99 vonalon lesz ddr4, de lehet az is következő évre csuszik. Mainstream vonalon meg skylake-nél esélyes leghamarabb ami kb 2015 közepe vége.

Ezekbe a lapokba jön a Haswell refresh, a Broadwell és talán a Broadwell refresh, ha lesz. Mégis miért kéne várni akár 2 évet egy uj socketre + ddr4-re?

Bár ha igy allunk akkor ne vegyünk semmit, hülyeség most gépet venni, hiszen alig 4-6 év és itt van a ddr5, ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) hash99


hash99
senior tag

4-6 év és megszűnik a pc illetve platformok lesznek ne vegyünk semmit. Én megvárom a teljes virtuális valóságot meg a csillagrombolókat! :P

(#17) vittorio7


vittorio7
őstag

Ekkora lap kavalkád. Kicsit "beleszédültem", ahogy végigolvastam a táblázatokat.

(#18) Male válasza Gausz (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Szűkül a piac, erre még jobban felosztják... amúgy meg nem sok, mintha direkt próbálnák elérni, hogy ne találj "igazit", hol ezt hagyják le róla, hol azt. Pl mi értelme annak, hogy az egyikről lehagyják a D-Subot, a másikról a DP-t, a harmadikról a DVI-t... a belépő szinten kívül, ahol azért számít az a 2 cent, nyugodtan felrakhatnák mindet (főleg, hogy sokszor a NYÁKon látszik is, hogy ott a helye, csak a csatlakozó hiányzik).

(#19) Jack@l válasza Sinesol (#15) üzenetére


Jack@l
veterán

Jahogy még a broadwell is ebbe jön, azt nem tudtam. Nem vagyok naprakész...
Akinek eddig 1155(ivy) vagy 1150-es procija lapja volt, az nagy valószínűséggel nem fog csak a z97 miatt új lapot venni. Kivéve ha nagy cég azt úgyis lecseréli az egész gépparkot kétévente.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#20) Viktor81


Viktor81
senior tag

Szasztok !

Nem ugy volt/van, hogy a Z97-be az Intel nem implementalja a SATA Express vezerlot ? Eloszor tudom, hogy ez volt a cel, de kesobb bejelentettek, hogy megsem es a gyartoknak kulso vezerlovel kell megvalositani...

Erre:
Storage Interface

Chipset: 1 x SATA Express connector
6 x SATA 6Gb/s connectors (SATA3 0~5)
Support for RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10
(SATA Express and SATA3 4/5 connectors can only be used one at a time.)
2 x Marvell® 88SE9172 chips: 0.4 x SATA 6Gb/s connectors (GSATA3 6~9)
Support for RAID 0 and RAID 1

(#21) gebro


gebro
aktív tag

Szép kis armada lett. Nem igazán látom én sem az értelmét ilyen nagy választéknak. Én megmaradok a féléve összepakolt H87-nél. A Broadwell-nél úgyis csak az IGP-t érinti majd a változás állítólag, az meg nem érint.

(#22) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ezeknek a fele vicc. A piros GAMING egyértelmű koppintás, az SOC Force-ra meg minek killer LAN? Az SOC Force amúgy is egy vicc azzal a négy kemény fázissal és a versenyautós dobozzal. Hova lett az X58A-OC és a Z87X-OC koncepció?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Nem mondhatni, hogy nincs választék. :DD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#24) 3shae


3shae
aktív tag

Lemaradtam valamiről.. Minek ez a csipkészlet? Jön valami új proci 1150-be?

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#25) csucsbicep válasza 04ahgy (#22) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az én sem értem, hogy a SOC mit akar a 4 fázissal.

UD5 is több fázisos, mint az UD7.

[ Szerkesztve ]

(#26) blaca83 válasza 04ahgy (#22) üzenetére


blaca83
őstag

Szeretem a Giga lapokat, de Nekem is ez jutott először az eszembe, hogy "szép színes + új fejlesztés" de így ebben a formában nem biztos, hogy kellene...

4 fázis egy legújabb fejlesztésű "tuning deszkán"??? :Y

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#27) Lalaboy válasza 04ahgy (#22) üzenetére


Lalaboy
őstag

Bocsi a GIGABYTE GA-Z97X-SOC FORCE 8 fazisu, a sima SOC 4 fazisu. :B Az uj VRM-ek joval nagyobb teljesitmenyuek a korabbiaknal, igy nem szukseges beloluk 12+ fazist tenni az alaplapra....... :K

(#28) Sinesol válasza Lalaboy (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

Nagyobb teljesitményű Vrm? Wtf ez meg mit jelent? Miota van teljesitménye a vrm fázisoknak? ;]

Ha kevés a fazis akkor nagyobb a feszültségingadozás tökmind1 milyen minőségű alkatreszekböl épül fel...nagyobb feszültségingadozás meg tuning esetén gyors cpu elhalálozást jelent ha a 4 fázis aranybol van akkor is...

(#29) Lalaboy válasza Sinesol (#28) üzenetére


Lalaboy
őstag

Itt egy nagyon jo teszt a SOC Force-rol (nemet nyelvu) GIGABYTE Z97X-SOC Force
Bocsi az elozo hozzaszolasombol kifelejtettem, hogy a 4 fazist nevetsegesnek tartom, mentsegemrre szoljon, hogy az alig tobbe kerulo nagyobbik tesot probaltam vedeni! :R :K

(#30) Sinesol válasza Lalaboy (#29) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja értem :R

Egyébként jó lapnak tünik a teszt alapján, 8 fázis meg bőven elég egy közepes tuningra.

A 4 fázissal sincs gond ha egy H vagy B chipsetes non tuning lapra kerül , inkább az a gáz ha egy Z kategorias, elvileg tuningra szánt lapot nyomnak ki 4 fázissal.

Mondjuk a masik veglet is kb vicckategoria, emlékszem amikor régebben voltak 30-40 fázisos lapok.. :K

[ Szerkesztve ]

(#31) johnywalker


johnywalker
őstag

Milyen minőségűek mostanában a giga lapok?Eddig azt használtam lga775-öst(6 évig) de csereéretté vált.
Asrock és giga lapok között nézelődök, nem mondhatni hogy nincs kínálat. :))

[ Szerkesztve ]

(#32) HussarF válasza johnywalker (#31) üzenetére

Én úgy tudom, hogy a GIGABYTE már veri minőségben az Asrock-ot és az Asus-t.

(#33) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Megvolt mar napok ota az alaplap, de az uj 4790K-rol felreppent hirek es infok miatt lemondtam az i7 4770K-rol. Ha az uj proci jobb lessz, akkor az fog az alaplapba kerulni, ha nem, akkor 4770K! De addig mit csinalok a lappal? Ugy gondoltam veszek bele egy olcso procit, azzal kidekkolom a megjelenesig. Kineztem egy i3 4130-ast, de pehhemre mire a boltba ertem, addigra az utolso is elkelt, igy (sajna) vettem egy G3240-et. :W Osszeraktam a konfigot, nyitasnak C0 a kijelzon, a BIOS sehol! :Y Belenbeztem a leirasaba a C0 "Reserved!" tehat nem kaptam semmi konkret infot..... Mindent megprobaltam, a vegen 1 memoriamodullal eljutottam a BIOS-ig. 2-vel "C0!" Frissitettem a BIOS-t F3-rol F6c-re, igy eljutottam a Windows-ig. Ezzel a procival egyszeruen semmit sem lehet kezdeni! A mellekelt kep magaert beszel. Prime alatt annyira "meleg" a proci, hogy a huto ventillatora "alapjaraton" porogve megette. A RAM-jaimra nezve "szegyen", amit teljesitettek ezzel a procival, mert sokkal, de sokkal tobbre is kepesek..... :(

(#34) johnywalker válasza Lalaboy (#33) üzenetére


johnywalker
őstag

Az az igazság, hogy nem találom a ram-jaid gyári oldalát.Viszont a betöltött xmp profil alapján ezek a memóriák hivatalosan 1,65V-osak. Gyanúm szerint ezért is nem akart bootolni a gép, és muzsikálnak annyira gyengén. Az intel memvezérlője az 1,5 V-ra kalibrált memóriaegységeket preferálja, az Amd-nek mindegy, tudja az 1,65-öt.De azért erre memóriás fórumon is rákérdeznék a helyedben.

(#35) johnywalker válasza Lalaboy (#33) üzenetére


johnywalker
őstag

Javaslom, ha eljutsz a bios-ig, akkor ne az xmp profilt töltse be alapod, hanem állítsd manuálisan a memóriákat 1600 Mhz-re, a feszültséget pedig 1,55V, ezt még jó feszűltség az intelnek is.Az időzítések pedig 9-9-9-24 legyenek.Ha ekkor jó a bootfolyamat, próbálhatod a frekit emelni,1866-ra állítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.