Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bsh


bsh
őstag

kis pontosítás: GA-Z170X-UD5 - Ethernet vezérlőből 2 darab van (2*intel)

[ Szerkesztve ]

(#2) rambazár


rambazár
csendes tag

nagyon csini kis lapok :C

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#3) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Jófélék, eddig a Giga lapjai tetszenek a legjobban (egyedül).

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4) Lacok


Lacok
őstag

Jó kis lapok. :C Itt pedig az Asrock felhozatala [link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#5) snecy20 válasza Bjørgersson (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Az MSI Krait Gaming és XPOWER Gaming lapjai sem csúnyák, sőt..

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) GrmnShepherd


GrmnShepherd
tag

Kíváncsi leszek milyen debütáló árakra lehet számítani, illetve hogy mennyire agresszívan szeretnék majd a 97-es lapokat kifuttatni...

(#7) Bjørgersson válasza snecy20 (#5) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem azok, nagyon. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

De brutál jól néznek ki ezek az alaplapok. Már csak ezért elcsábul az ember kis híján. :D
Egy GA-Z170X-Gaming G1-et tudnék üdvözölni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#9) FID


FID
őstag

Az ASRock lapok mikor jönnek?

Ennél szebb számomra nem létezik:

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10) #65675776 válasza snecy20 (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi ez a nagy mánia a VRM beburkolására?

(#11) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mi értelme van ATX szabványra kihozni tizenkettő-egytucat lapot, majdnem ugyanolyan speckókkal és mATX-re kihozni egy azaz egy szem lapot?

Értem én, hogy a nagy tunningosok ATX házat/lapot fognak venni, de azért nem hiszem, hogy ilyen arányban. Manapság már vannak nagyon jó mATX házak, nem hiszem, hogy senki sem akar ezekkel lightos tunning PC-t építeni.

J.

(#12) snecy20 válasza #65675776 (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudom, de nem kimondottan előnyös...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) joysefke válasza #65675776 (#10) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A VRM burkolat egyébként fém vagy műanyag ezeken a lapokon? Ha esetleg műanyag, akkor az eléggé kontraproduktív lenne. Nagy tunningolás közben az égett műanyagszag jelzi meddig lehet elmenni :))

(#14) snecy20 válasza joysefke (#13) üzenetére


snecy20
veterán

A jó tuningos első dolga lesz majd leoperálni a burkolatot! :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) Cassi válasza joysefke (#11) üzenetére


Cassi
senior tag

És az az egy is elég gyenge, nincs USB 3.1 stb. Én sem igazán értem az ATX-mániát.

(#16) FID válasza Cassi (#15) üzenetére


FID
őstag

Pl az én esetemben: 2 vga 1 Avermedia Live HD, Egy hangkártya. És már ki is futottam az m-atxből. Pedig szeretem.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#17) joysefke válasza FID (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem tartom tömegigénynek még a Z+K felhasználók körében sem a 2 VGA plusz kiegészítők hadát, legalábbis annyira nem, hogy 11-1 arányban kelljen lapokat kihozni az ATX javára.

Én nekem évek óta nincs semmi a dVGA mellett a bővítőhelyekbe dugva.

Megnéztem az MSI-féle Z170 kínálatról szóló PH-cikket és ott egyenesen 0-db mATX-es lap van.

az Asrock kínálatáról most került fel egy cikk az iPon-ra, ott listáztak két lapot, hát, azok sem tünnek az ATX-es társaik mellett meggyőzőnek. (az ATX-es derékhadon 10-12 fázisos a tápellátás, mATX-en meg 6 fázisos, nem tudom ez mennyit számíthat majd egy enyhe tunningnál, de nem túl bizalomgerjesztő)

J.

[ Szerkesztve ]

(#18) FID válasza joysefke (#17) üzenetére


FID
őstag

A fázisok száma az atx-ek javára nem szokott fő szempont lenni mikor alaplapot veszek, mivel nem tuningolok.

Amiket nézek az a kinézet és az usb-k száma. Mivel esélyes, hogy a lap egy modban landol.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#19) joysefke válasza FID (#18) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na igen, de ezek Z-s alaplapok, ezek elméletileg kisebb nagyobb tuningra lettek tervezve.

(#20) Syron válasza joysefke (#11) üzenetére


Syron
tag

Információim szerint fognak még jönni lapok, mATX-ek is. És nem csak náluk hanem a többi gyártónál is, később. Azok bemutatását majd a kisebb Skylake procikhoz, (I3, Pentium) időzítik.

(#21) Loha válasza joysefke (#11) üzenetére


Loha
veterán

Lesz még mATX méretben a Z170MX-Gaming 5 is:

(#22) Sinesol válasza #65675776 (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Az egy sima VRM hűtés, ha megnézed sokszor ott a hőcső is.

Bordázat helyett most nagyobb idomokat használnak, amik jobban néznek ki, gondolom ez a divat.
A hőleadó felület igy is megvan.

[ Szerkesztve ]

(#23) akoska07


akoska07
nagyúr

Nekem csak a Gaming G1 lap árazásával van "problémám". :o

Nem kicsit gurult el a gyógyszer Giga-éknál.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#24) h1mpi


h1mpi
nagyúr

SOC FORCE merre van? :(

(#25) #35434496 válasza h1mpi (#24) üzenetére


#35434496
törölt tag

A gyártósoron. :D

(#26) akoska07 válasza h1mpi (#24) üzenetére


akoska07
nagyúr

Addig még sokat kell aludnod. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#27) Chiller


Chiller
őstag

Amúgy ezekbe a DDR3-as Z170 lapokba milyen ramok mennek konkrétan?

Mármint oké, 1600MHz, és max 1.35V, de egyéb megkötés nincs? A lábkiosztás azonos?

Ha lenne esetleg valami random 1600/1.5V-os DDR3 ramom, de menne alulfesszel 1.35V-n is, akkor az jó?

Meg mennyire van kőbe vésve ez az 1.35V? Bírná a proci memóriavezérlője vajon az 1.5V-ot?

Eszerint az oldalak szerint nem, de jó lenne valami komolyabb teszt... Tisztelt Prohardveresek, na? :D Itt a kínálkozó "piaci rés" :)
http://www.kitguru.net/components/motherboard/anton-shilov/asusteks-intel-z170-mainboards-will-work-correctly-with-ddr3-1-5v1-65v-modules/

http://www.computerbase.de/2015-08/skylake-mainboards-asus-praesentiert-z170-platinen-mit-ddr3-bis-1.65-volt/

[ Szerkesztve ]

(#28) joysefke válasza Syron (#20) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Loha:

Igazatok legyen! Mindenesetre remélem, hogy a mATX-es Z170 lapok nem felárral jönnek, mondván hogy az egy niche piac.

üdv
J.

(#29) #65675776 válasza Sinesol (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak éppen a felmelegedett levegő nem tudja elhagyni a bordát.

(#30) Sinesol válasza #65675776 (#29) üzenetére


Sinesol
veterán

Amit burkolatnak hívsz, az maga a hőleadó felület, nincs semmilyen borda.
Gondolj rá úgy, hogy régen bordázták, hogy nagy felület legyen, ma pedig egyszerűbben nagyobb idomokat használnak borda nélkül. Mindkét esetben ugyanakkora a hőleadófelület, csak a megvalósítás különböző...ma ez a divat, csicsásabban lehet megcsinálni egy nagy felületet, több diszt aggathatsz rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) #16939776 válasza Sinesol (#30) üzenetére


#16939776
törölt tag

így van, 85%-os hatásfokkal @150W és 89%@75W számolva 10-27W az ami ott hővé alakul.
Megfelelő légáramlással elégnek kell lennie.

Más: látszik hogy a tuningosok kegyeit próbálják megnyerni, és számíthatnak is némi kaszálásra, mert nem is muszáj 1-2 hónap múlva árat csökkenteni.. ugye relatív sokáig marad a skylake.

Mivel ehhez a sok pci-expres csatlakozóhoz, meg a rengeteg M.2 port-hoz sovány lenne az a 16 sáv amit a CPU tud, erre raktak +16+4-et a csipset-be :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) YM


YM
senior tag

12 egyforma alaplap?! :F WTF :U

[ Szerkesztve ]

(#33) r4z


r4z
nagyúr

A mini-ITX lapok hol maradnak? Egyik gyártótól se láttam még. De ezerféle tök ugyanolyan ATX, na az indokolt és szükséges.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34) patomi válasza r4z (#33) üzenetére


patomi
őstag

ASRock:[link][link] nem sok, de már akad.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#35) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Mini Itx???

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#36) #65675776 válasza Sinesol (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ahhoz, hogy hatékonyan leadja a hőt nem ártana ha nyitott is lenne, és át tudná járni a levegő. Bár ez nem szempont, mert a toronyhűtők úgy sem juttatnak oda semmiféle légáramlást.

Másrészt pedig ha összehasonlítod a GA-Z170X-Gaming 7 és 5 felépítését, akkor láthatod, hogy a VRM-en ott van ugyan az a borda mind a kettőn, csak a színe tér el. A 7 erre kapott még egy burkolatot. Azaz van még egy átmenet, ami mindenre jó, csak a hűtés hatásfokát nem javítja, sőt, rontja. Főleg, hogy látható egy nem kicsi légrés is borda és a burkolat között.

Burkolatnak akkor van értelme, ha kap a VRM egy saját aktív hűtést, lásd Abit OTES-es alaplapjai. [link] VRM hőmérsékletben ez a megoldás 30-40°C-t jelentett ha toronyhűtőt használtál, többnyire emiatt lehetett egyáltalán érdemben tuningolni azokat a lapokat. Persze ha merőleges áramlású coolert használtál, akkor a sima AN8 Ultra is tökéletes volt, hozta ugyan azt, vagy akár többet is, mint egy Fatal1ty Már csak amiatt is, mert a bordákról lefújva lett a levegő, nem leszívva. Namost ezeknél a Giga lapoknál semmi hasonló sincs, ergo pont arra jók, hogy megrekedjen a felmelegedett levegő.

(#38) snecy20 válasza Loha (#37) üzenetére


snecy20
veterán

Eléggé rendben vannak. :C

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#39) Sinesol válasza #65675776 (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

A Gaming7-es lapnál az a rész az I/O rész + audio részleg burkolata, csak kicsit rálóg a vrm hűtésre.
Szerintem különösebben nem befolyásolja Vrm hűtést.
Mostanában drágább lapokon nagyon divatosak lettek ezek a burkolatok. Elviekben az elektromágneses interferenciát hivatottak megelőzni. Mondjuk szerintem inkább csak plusz csicsa..

[ Szerkesztve ]

(#40) h1mpi válasza Loha (#37) üzenetére


h1mpi
nagyúr

SOC-Force lesz az én lapocskám :K

(#41) Sinesol válasza Sinesol (#39) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja azt majd elfelejtettem, hogy a burkolatban ledek is vannak, megvilágítják az I/O panelt, így este sem vétjük el az USB csatit :DDD

Nagyon gémer, de ez még hasznos feature legalább. Azért remélem kikapcsolható és nem világít karácsonyfa módjára folyamatosan a gép. :N

[ Szerkesztve ]

(#42) Syron válasza Loha (#37) üzenetére


Syron
tag

Annak a Z170N-WIFI lapnak vessünk csak egy röpke pillantást a processzor foglalatára!! ;]

(#43) h1mpi válasza Syron (#42) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mi a gond vele?

(#44) #35434496 válasza h1mpi (#40) üzenetére


#35434496
törölt tag

Gigabyte függő! ;] :P

(#45) h1mpi válasza #35434496 (#44) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez bevállt minek válogassak? ;]

(#46) Syron válasza h1mpi (#43) üzenetére


Syron
tag

Na nemár, szemüveget fel és nézd meg jobban.

(#47) #16939776 válasza Syron (#46) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez a LGA 1151-v2 lábkiosztás.

[ Szerkesztve ]

(#48) Loha válasza Syron (#42) üzenetére


Loha
veterán

Elgörbült érintkezőket kell nézni a CPU foglalatban? :))

(#49) h1mpi válasza Syron (#46) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Gondolom arra célzol, mintha ki lenne törve egy darab, de az gyárilag ilyen. meg egy láb kicsit el van hajolva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50) Syron válasza h1mpi (#49) üzenetére


Syron
tag

Igen, meg még egy tucat. :D
Nekem is csak azért szúrt szemet mert most mutatják be őket, szóval na... :U

Duracellm... Akkor ez biztos xeon procikhoz készült. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.