Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Csalóka ez a kép, nem tűnik olyan nagynak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Ezerszer inkább egy Noctua, amit mindenki a kinézete miatt szid, de ami biztos az egy Mugen, akár egy régebbi. ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3) troviko


troviko
senior tag

RGB pfuj, cserébe a ventilátor is spéci rögzítésű. Dupla NO!

https://www.oldtech.hu/

(#4) troviko válasza Robi BALBOA (#2) üzenetére


troviko
senior tag

Neeeem, a noctua a tuti. Mivel nem nézegetem, nem érdekel hogy néz ki, ellenben hallani sem lehet, mikor hűti a 7700K-mat, szóval nálam CSAK Noctua.

https://www.oldtech.hu/

(#5) JoeYi


JoeYi
őstag

ez lesz a lomtalanítások új sztárja :))

(#6) Robi BALBOA válasza troviko (#4) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

(#3) troviko: +1

Maga a borda nálam is Noctua és Shythe játszik, de ventit csak Noctuát veszek.
Nekem egy 18magos xeon hűt egy Mugen2 és egy 14-es Noctua. ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#7) NightGT


NightGT
senior tag

Aorus logó rettenetesen nem tetszik...és akkor már 140es v 135ös venti illett volna :)

Na meg tényleg sokkal egyszerűbbek a dolgok a klipszes rögzítésű ventikkel, ha bele is akarsz néha nyúlni

Speed is the only truly modern sensation

(#8) NightGT


NightGT
senior tag

Kezdek kíváncsi lenni arra a Noctuára, mondjuk egy 140es Silent Wings-em ellen...de engem a 120as Pure Wings is meggyőzött, 3k/db áron pláne.

NF-A9 PWM van 3, jó venti, de a BQ-k után egyáltalán nem rendkívüli

Speed is the only truly modern sensation

(#9) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Nekem az fura (meg ronda is), hogy műanyag veszi körbe a bordákat meg a ventiket. Mennyire fog így megrekedni a meleg? Nem értem miért akar egy alapesetben alaplapgyártó cég minden szart tervezni, gyártani... Láthatóan nem megy ez nekik, nem kéne erőltetni.

Most egy bq pure rock van a gépben, nem hiszem, hogy lecserélném erre :)

(#10) syberia


syberia
veterán

Gyári állapotában "ketté van törve". A gagyi műanyagborítás porfogónak jó, a szivárványos kivilágítás viszont Vér Pistikét biztosan meg fogja győzni. :)

https://howbad.info/

(#11) Aurig@


Aurig@
őstag

Nekem egy Scythe Ashura Shadow van, (2*14cm-es ventivel), előtte Scythe Mugen 3 volt. Azzal is és a jelenlegivel is nagyon elégedett vagyok!
A GigaByte inkább maradjon az alaplapoknál, jobban teszi.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#12) zetor2000 válasza NightGT (#8) üzenetére


zetor2000
senior tag

2-7 fok max a difi, de tűréshatáron / gyári adatokon (úgy értem, hogy a cpu tok hőmérsékletét meg szokták adnii, mennyire lehet meleg, az alatt tartja) belül tartja mindkét hűtő.
Nagy csoda nincs 2 fasza hűtő közt. A Noctua 5-10 éve csinált egy jó dizájn, amit másoktól másolt - természetesen jól - és lett egy jó hűtője neki is. Adott pénzt marketingre, kijött pár cikk 1-2 oldalon, hogy jó a Noctua, és tényleg az, azóta szeretik.De ugyanezt hozza egy random másik, amelyik hasonló felépítésű. Árban persze olcsóbbak a nem Noctua bordák / ventik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13) Pityesz4734


Pityesz4734
tag

Mondjuk ez a kép azért befért volna a cikkbe, így kerek:

(#14) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Egy ilyen hűtőnél a procira a leszorítót már nem is kell használni, nem? :DD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) Akula válasza syberia (#10) üzenetére


Akula
őstag

+1
szar goodzilla

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#16) Youri


Youri
veterán

Az 1 kilós hűtő nagysága előtt az alaplap is meghajol

RTX ON

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

Na, erre mondják, hogy színesfém... ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) Puma K válasza NightGT (#7) üzenetére


Puma K
veterán

"135"-ös venti?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#19) #16939776


#16939776
törölt tag

Csak a koncepció érdekes: Sok hőcső, nagy nyomású, alacsony légszállítású push-pull ventik közé nem szokás ilyen keskeny és egyben ritka lamellázatot tenni. Ez csak ilyen csendes, slim hűtő, ami 200W-ot is! tud.?! ;]

(#20) Dobrika válasza Puma K (#18) üzenetére


Dobrika
tag

Igen, a tápokban elég gyakran 135-ös van valójában, nem 140-es például.

(#21) Puma K válasza Dobrika (#20) üzenetére


Puma K
veterán

Oké, az egy táp. Abba az egységbe tervezve és gyártva.

De egy boltban te hol veszel konkrétan 135-ös ventilátort ami PC-be való és 3/4 pin-es csatlakozóval rendelkezik?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22) Dobrika válasza Puma K (#21) üzenetére


Dobrika
tag

A google megadja a választ.

(#23) Pityesz4734 válasza #16939776 (#19) üzenetére


Pityesz4734
tag

A heatpipe a kulcs minden esetben és a benne lévő folyadék
minősége. A felület megvan, a légáram is. :K

(#24) Dobrika válasza Pityesz4734 (#23) üzenetére


Dobrika
tag

Víz van benne és alacsony nyomás.

(#25) Puma K válasza Dobrika (#22) üzenetére


Puma K
veterán

Kössz a semmitmondó választ!

Itthoni és külföldi webshop kínálatát böngészem, de nem találok 135-ös ventilátort.

120 és 140 van ami ehhez a mérethez a legközelebbi pl caseking.de oldalán ahonnan a mostani Noiseblocker ventilátorokat is vettem:

135-ös nincs így külön.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Komolyan csinálhatnának már valami felmérést, hogy mennyit nyom a altba a vásárlóknál, hogy karácsonyfaként világít valami vagy sem, mert lassan már nehezebb olyat találni ami nem világít.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#27) SP!T válasza Robi BALBOA (#2) üzenetére


SP!T
addikt

Hol szidják a Noctuat? Azt hittem ez egyértelmű, hogy az egyik legszebb hűtőket csinálják. :) Van aki nem így gondolja? :Y

There's a device that I've been using called a whoop.

(#28) AssAssynn válasza Youri (#16) üzenetére


AssAssynn
őstag

Főleg a mai, papírvékony lapok... nem is értem, hogy gondolták ezt.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#29) NightGT válasza Puma K (#18) üzenetére


NightGT
senior tag

Ezen van pl. 135ös, gyárilag...amennyi erővel az rgb-t, annyi erővel biztos csináltathatnának rá ők is egyedi méretet :)

Edit: hogy mi rajta az egy kiló, azt amúgy nem értem. 300W TDP-s vga borda 3 92es ventivel 650gr...Dark Rock Pro 4 250W TDP 1.1, és az egy pöppet méretesebb darab (-nak néz ki)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#30) Guresz válasza Puma K (#25) üzenetére


Guresz
tag

Az én Dark Rock 4-esemen is 135-ös ventik vannak.

(#31) Dobrika válasza Puma K (#25) üzenetére


Dobrika
tag

De, van. A google a legjobb barátod, csak használni kellene.

(#32) Robi BALBOA válasza SP!T (#27) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Kb minden Noctuás hírnél azt kell hallgatni, hogy így nem jó a színe meg úgy stb.... Pedig szerintem pont az jó benne, hogy nem rikító, meg villódzó és hasonlók.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#33) jokeph válasza Guresz (#30) üzenetére


jokeph
nagyúr

A Dark Rock Pro 3-on egy 135-ös és egy 120-as van. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#34) Pityesz4734 válasza Dobrika (#24) üzenetére


Pityesz4734
tag

Meg adalék... :K

(#35) Astroboy válasza syberia (#10) üzenetére


Astroboy
őstag

Gyanítom ha lekapná az ember a borítást, az egész cucc jóval hatékonyabb lenne. :(
Értem én, hogy gyorsan mindenki fel akar ülni a zeccarvú által húzott szivárványos vonatra, de amikor már nem csak az ízlésünk, de a puszta funkcionalitás is kárt szenved, azért bármely gyártónak jár a keksz.

(#36) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Akinek nem tettszik a Noctuaa, az vegyen BeQuiet hűtőt. Teljesítményben nagyjából ugyanaz a 2, de a BQ hűtők szürke/fekete színüek.

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#37) yericho800 válasza Robi BALBOA (#32) üzenetére


yericho800
aktív tag

lehet kapni noctua ventiket feketében is a fosbarnák hejett :D

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#38) SP!T válasza yericho800 (#37) üzenetére


SP!T
addikt

Szerintem barnával gyönyörű! :U

There's a device that I've been using called a whoop.

(#39) Puma K válasza NightGT (#29) üzenetére


Puma K
veterán

+ (#30) Guresz

Jópofák, mert a be quiet! oldalán sincs fent külön az a ventilátor. Tehát sok értelme nem volt a külön 135-ös méretű venti létrejöttének. Inkább mehetett volna rá 120 vagy 140-es méretű ventit ami be is szerezhető...

(#31) Dobrika

Én írtam és linkeltem egy elég nagy webshop-ot (caseking.de), hogy náluk sincs külön ilyen méretű ventilátor mint megvásárolható termék.

A fórumtársak által említett hűtőkön van, de ugyan azon gyártó oldalán külön 135-ös nincs.

Hoztam pár példát, hogy nem egy olyan termék ami külön megvásárolható egymagában, mert csak pl egy táp része és egy hűtőhöz adott extra ami cserélhető.

Hiába írod le hogy a google nekem kicsodám lehetne, de te még mindig nem linkeltél egy példát vagy mondtál gyártót-típust ellenben a 2 forumtárssal és velem.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) Robi BALBOA válasza yericho800 (#37) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Tudom, de nyugi, abba is bele kötnek, pl miért ilyen drága.
Nekem egy NF-A15 PWM van Barna, imádom. (tudom, perverz állat stb... :DDD)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#41) Ftibi87 válasza Mikeee89 (#9) üzenetére


Ftibi87
csendes tag

Lásd ASUS...

Komolyan ennyi a döntésképtelen ember? Minden cucc Hollandiàból megy. Nem tudok utànvéttel küldeni. Vedd màr a fàradtsàgot, hogy pötyögsz 2 szót, ha màr megnézted.

(#42) Dobrika válasza Puma K (#39) üzenetére


Dobrika
tag

(#43) domos válasza Robi BALBOA (#6) üzenetére


domos
senior tag

Ismerős nekem az a Xeon :D

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#44) Robi BALBOA válasza domos (#43) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nekem pedig a korrekt eladó ;)

Mostmár nálam is egy 1080ti Sli-t szolgál ki! ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#45) icp1970


icp1970
senior tag

Komoly vas

(#46) Cs1csó válasza Pityesz4734 (#13) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez borzasztó, és ezek a fedő izék fémből vagy műanyagból vannak?

(#47) Akula válasza AxBattler (#17) üzenetére


Akula
őstag

ezt elmentem magamnak! óriási :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#48) Mikeee89 válasza Cs1csó (#46) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Műanyagból vannak

Astroboy : ja tutira megreked miatta a meleg... minek rá az a szar műanyag izé. nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#49) Cs1csó válasza Mikeee89 (#48) üzenetére


Cs1csó
félisten

:W

Gondolom a mérnökök vs. marketingesek csatát nem az észérvek mentén futották le.

(#50) #16939776 válasza Cs1csó (#49) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem túl sokat látsz bele. Ez csak egy műanyagba+RGB-be felöltöztetett olcsó borda, amit a dizájnerek hozzáadott értékével együtt, dupla áron lehet adni.
Ezt a megoldás egyrészt azért kedvelt, mert a műanyagtól nem látszik mi kerül alá, ezért a borda kivitelén/QC-n további centeket tudnak spórolni. Másrészt, mire a user eljut oda, hogy lefejti a borítást, mert mondjuk zúgnak a ventilátorok, kicserélné. addigra egy kupac veszélyes-hulladékkal lesz egyenértékű, ami a kezében marad. Szóval jobban jár ha idegeskedés, végtag-sérülések helyett, egyből kidobja a szemétbe.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.