Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

idevelenekem :) :C

(#2) Youri


Youri
veterán

nem tudom mennyire lenne bonyi e-450-et pakolni bele, de legalább nem 1155...

RTX ON

(#3) Apika


Apika
Közösségépítő

Ez egy korrekt darab... :K

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Na ez a beszéd! Bele egy kétmagos apu-t aztán mehet a tévé alá!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) MZperX75 válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


MZperX75
addikt

2magosat inkább egy 4magosat :) (A8-3820) ;)

(#6) Plazmacucci válasza MZperX75 (#5) üzenetére


Plazmacucci
félisten

az megáll 65W-nál? Bár szerintem filmezni netezni felesleges 4 core.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7) atti_2010 válasza Plazmacucci (#6) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egy 2 magos biztosan megáll mert a 4 magos 126W fogyaszt 2 HDD-vel és egy SSD-vel, de ha egy laptop tápot használsz és 2 magos Llanot ez 60 körül lehet.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) Móci


Móci
addikt

Szimpatikus a lap, kíváncsi lennék, hogy mit tud.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) banhammer


banhammer
veterán

Korrekt alaplap.
Mire ideér sokba fog kerülni...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) Kov1024 válasza atti_2010 (#7) üzenetére


Kov1024
tag

Itt a 65 wattos korlátozás csak a processzorra vonatkozik, egyébként A6-3600 és A8-3800 APU-k 4 magosak és 65 wattos TDP-vel rendelkeznek.

(#11) atti_2010 válasza Kov1024 (#10) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Értem én de arról írtam hogy menyit fogyaszt LOAD az A-3870 nem pedig hogy milyen TDP osztályba vannak sorolva.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) .mf válasza Youri (#2) üzenetére


.mf
veterán

Olyan is van már a piacon néhány. Ami viszont mostanában (legalábbis konzumer vonalon nem, csak IPC) nincsen, az a MoDT, tehát mobil-procis. Elegendő teljesítmény, kisebb fogyasztás és méret (ami itt már eléggé számít). Cserébe procit és főleg hűtőt nehezebb szerezni rá.
Meg azt sem értem, minek normál DDR3, amikor SO-DIMM feleakkora lenne, és árban minimális a különbség -- kevésbé lenne túlzsúfolt a lap, több más csatlakozó férne még fel rá.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Na, megint pont akkor jelentik be a jópofa mini ITX cuccokat amikor már cseréltem :) A múltkor megvettem az Atom+ION kombót kb 1 hónappal a Brazos megjelenése előtt, most meg a H61+Celeron G530-at ez előtt. Na mind1, a lényeg hogy nekem működik, de ez már sokkal szimpatikusabb, mint a Brazos, mert lehet bele kicsit kraftosabb procit is kapni. Persze a mai árakon kétlem, hogy versenyképes lenne a novemberben vett gépemmel, de szivesen megnézném miket fognak még kihozni amit majd esetleg itthon is lehet kapni.

A TDP az egy dolog csak a alaplap tervezőknek szól inkább, mint a felhasználónak, hiszen az intelnél is van 65W-os TDP-ben kb ugyanolyan órajelű 2 és négymagos proci (még a feszültség is ugyanaz, most nem mobilra gondolok.)

(#14) nbg


nbg
senior tag

Naiv kerdes: milyen videokartyat erdemes a 8x csatiba rakni, hogy ne pazarolja az ember az eroforrast? Nagyon hulyen megfogalmazva: milyen kaliberu videokarit "hajt ki" a PCI-e 2.0 8x, mit folosleges mar beletenni?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#15) Armagedown válasza nbg (#14) üzenetére


Armagedown
őstag

a csúcs kategóriánál van 5% teljesítmény esés , hd felbontás fölött

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#16) HookR válasza GeoPhoto (#13) üzenetére


HookR
addikt

"Na, megint pont akkor jelentik be a jópofa mini ITX cuccokat amikor már cseréltem :)"
Az Asrock (1db) és az Asus (2db) FM1-es mini-ITX alaplapjait már nyáron a Computexen bejelentették, a Gigabyte és Zotac féléket csak szeptemberben.

"...a novemberben vett gépemmel"
Az Asrock A75M-ITX augusztus végén került kereskedelmi forgalomba. ;) (Azt persze nem tudom, hogy itthon mikortól lett elérhető, mindenesetre volt rá több, mint 2 hónapja.)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17) GeoPhoto válasza HookR (#16) üzenetére


GeoPhoto
tag

koszi a valaszt, amikor en neztem eppen nem volt semmi ami elerheto, lehet, hogy pont rosszkor kerestem, vagy szimplan tul draga volt es meg sem talaltam.

mindenesetre nekem ez a mini itx nagyon bejon, szep felesegbarat gepet lehet belole epiteni :C

(#18) hgghyxo


hgghyxo
csendes tag

Nem rossz lap, de szerintem van nala jobb is, hasonlo arban.
Nem reg (nagyabol 3 honapja) vettem egy hasonlo mini ITX-es, bar szerintem jobban felszerelt lapot, es nagyon meg vagyok elegedve vele. Akkoriban volt 35k Huf, most mar biztos olcsobb.
Lessetek meg: Asus F1A75-i deluxe
http://prohardver.hu/hir/asus_f1a75-i_deluxe_htpc_alaplap_taviranyitoval.html
es az enyem siman kezeli a 100W-os procikat is. Jelenleg egy A8-3850-es van benne, vidkari nelkul, es meg jatszani is lehet rajta.

(#19) GeoPhoto válasza hgghyxo (#18) üzenetére


GeoPhoto
tag

Ja, 35e csak a lapra az kicsit sok nekem :) Az Asrock H61-es procival volt 31e 2 hónapja. Persze nem ugyanaz a kategória, de ha nem akarok játszani akkor ez is tök jó.

(#20) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek szerint Brazos még jobb lenne ennél a lapnál?
Például ASUS E45M1-M PRO?

⭐ Stella

(#21) Youri válasza radi8tor (#20) üzenetére


Youri
veterán

ez már micro-ATX

RTX ON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.